Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Mai incerca, trebuie sa poti sa il desurubezi, in mehala in spate la cimitir este un baiat care are un service auto, nu mai retin numele lui, vezi poate te poate ajuta.


» Post actualizat in 10 Jul 2015 21:31

Aici

https://www.google.ro/maps/@45.773979,21.205603,3a,75y,329.43h,76.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAm0UQoYChosk4IA_AGrauA!2e0!7i13312!8i6656

Compresor ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca am fost destul de explicit cum si cu ce am incercat sa-l desfac!!

Am 3 seturi de tubulare (1/2 1/4 3/8), seturi de chei fixe, inelare, criketi - Beta, Wurth, Unior, Lincos, toate neamurile si culorile - nu asta-i problema!

Am facut rost si de tubulara si antrenor fix (tija) 3/4 la juma de metru, bagat in viteza si stat cu toata greutatea pe frana spate, pargia e atat de mare incat se invarte roata... asta in cazurile in care nu scapa!

Pur si simplu surubul ala nu are alta sansa decat un pistol cu impact... si poate nici asa nu o sa se desfaca!

Multumesc celor care s-au oferit sa ma ajute, o sa ii contactez pe privat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! cunoaste cineva posesorul acestui TT 600 din Timisoara ? Merita cumparat ? Ar vrea sa-l cumpere un baiat din Radauti , Suceava , si nu are rost sa bata atata drum cu riscul ca nu-i ok . http://olx.ro/oferta/vand-yamaha-tt600r-inmatriculat-ID4cXwM.html#0fbb0e8f32

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Un domn cu motorul si-a pierdut(căzut din buzunar) telefonul la intersecția Girocului cu județean la semafor la Agil. Un share va rog sa putem sa returnat telefonul posesorului! Mersi!" - via Facebook;

 

Eu doar am dat copy/paste la o postare gasita pe Facebook, poate este de ajutor cuiva bine intentionat. Telefonul nu se afla la mine.

 

https://www.facebook.com/groups/publitim/permalink/1145225282161191/

Editat de vali_slayer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Unde ma trimiteti cu un disc de frana cu 8uri? Cand franez usor, se simte o oscilatie, ba prinde, ba nu prinde..

Disc nou nu as lua, mai are carne mult si bine asta. Probabil a fost lovit candva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat cu pinionul la F3 - multumesc tibor_mt!

 

Acum caut urmatoarele piese, pentru F4:

- capace motor stanga + dreapta (de la alternator, respectiv ambreaj)

- pedale schimbator + frana spate (doar pedalele, scaritele le am ok)

- carena laterala dreapta, neaparat de pe modelul galben cu albastru, in stare cat mai buna (vezi poza).

- posibil si altele...

 

DSC01841.jpg

 

Motorul e al unui prieten, a facut accident in primavara si intr-un final si-a luat banii de la asigurarea vinovatului; acum vrea sa-l puna la punct.

Eventual, stiti unde as putea suda aluminiu? Capacul de pe stanga are doar o mica fisura si o gaurica, cred ca ar fi usor de reparat cu o sudura WIG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Doar lipit:

Dino - Resin Corse - Dumbravita.

0 7 2 3_3 4 9_1 5 0

 

Cu vopsitul - eu nu am gasit inca atelierul care trebuie.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vopsit rezervorul la Gyuri in Dumbravita. Vopseaua facuta la comanda la un mic magazin pe strada Amurgului (au magazinul chiar la intrarea in curtea de la halele agro).

Din cate stiu mai colaboreaza cu cineva ca el nu are cuptor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am o casca mai veche, nu stiu acum modelul, care are viziera cam afectata de timp, si nu gasesc sa cumpar alta noua. Am doua intrebari: se poate polisa a.i. sa devina din nou clara? Este cineva in Timisoara care face asta?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma, nush ce probleme ai si de ce tii sa fie biker nenea doftoru dar iti recomand cu caldura dr. Prejbeanu Radu sau pe ucenicul lui dr. Crisan Dan. pentru copii iti recomand pe dr. Eugen Boia.

best practice zice ca iti faci programare la clinica privata, pregatesti meleonu , te pregatesti moral sa faci apoi un drum pentru raze, inca un meleon la clinica sau umbli pe la usi si pierzi timp . :) been there done that.

pentru operatii mai complexe, recuperare rapida, conditii , etc... cica pe la vecini. Tizul meu te poate indruma. trimite-i un PM

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. M-am gandit ca un coleg biker te intelege mai bine. Cand am fost in Apuseni m-am ales cu o cazatura, cand am coborat de la cascada Patrahaitesti. Cel mai nasola a fost pasagerul, sotia. Ia prins piciorul intre bolovani si scarita. Pana in ziua de azi are o umflatura la picior, dupa 2spt deja. Am incercat tot felul de unguente, dar nu cedeaza umflatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...