Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Salut. Da, am cumparat de la el. De fapt mi-a facut mobila pe dimensiunile care aveam nevoie, si cum am vrut eu ca model. L-am recomandat si la prieteni stomatologi pentru mobilier de cabinet, si au fost super multumiti. Postez numarul aici, poate au si altii nevoie de serviciile lui.

 

0722411850 Cioby.

poti suna, vezi pret, etc. daca ceva nu iti place nu trebuie sa faci cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Da, am cumparat de la el. De fapt mi-a facut mobila pe dimensiunile care aveam nevoie, si cum am vrut eu ca model. L-am recomandat si la prieteni stomatologi pentru mobilier de cabinet, si au fost super multumiti. Postez numarul aici, poate au si altii nevoie de serviciile lui.

 

0722411850 Cioby.

poti suna, vezi pret, etc. daca ceva nu iti place nu trebuie sa faci cu el.

 

Ok, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut , vor aduce la Lidl din 15 oct redresoare pt auto-moto cu program de incarcare a bateriei pe termen lung. http://catalog.lidl.ro/82e8e37a-d2fe-4dae-9129-a485183d765d/#/12 . Eu am folosit ocazional unul (imprumutat e la un prieten) si a functionat bine era varianta cu afisaj digital.Sa va fie de folos! :)

Editat de LEON77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Unde gasesc pe cineva ce are scule sa repare filet dus in cilindru?

Practic trebuie helicoil pentru surub de 8mm, am doua fileturi in cilindru duse... :(

 

Nu imi aduc bine aminte, dar am cumparat o data asa ceva ori de la ROLLING, ori langa ei de la magazinul care un panou mare pe care scrie BURGHIE, ori de la Notabil PEP. Toti trei sunt pe Buziasului, deci iti este simplu sa colinzi pe acolo. Daca nu, am un strungar bun

\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tibor, am rezolvat filetul undeva in buziasului.

 

Si acum facerea de bine: stiti o sursa de vin bun? Fara sulfiti. Vandut vrac ( la bidoane de 5l cumparam eu cand stateam in B, sursa Focsani, un super vin, super pret, era 4RON litrul.. ).

Multumesc anticipat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Tibor, am rezolvat filetul undeva in buziasului.

 

Si acum facerea de bine: stiti o sursa de vin bun? Fara sulfiti. Vandut vrac ( la bidoane de 5l cumparam eu cand stateam in B, sursa Focsani, un super vin, super pret, era 4RON litrul.. ).

Multumesc anticipat! :)

Incearca la crama Dealul Dorului . Au puncte de vanzare la cabana de la Kaufland Gh Lazar sau peste drum de Profi la intersectia Sagului cu Rebreanu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Râdeam, la un moment dat, cu un amic care prestează la Auchan, despre vinul la 5 litri, care costa 9 lei bidonul: dacă-l bei, trebuie să ai grijă când te piși, să nu-ți uzi pantofii. Vor fi arși, iremediabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinurile sub 30lei au doar gust de vin, sunt facute din maxim 10% struguri, combinati cu chimicale.Pastila din care se face vinul este un mit fals, cunosc pe cineva care lucreaza de ani de zile la cramele Recas.Vinul pur 100% din struguri este exportat, in supermarket nu ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinurile de la Recas se fac din sirop (esenta) importat din Africa de sud. Acum, din ce se face siropul... nu stiu, poate are vreo formula chimica, exact ca si coniacul de Solventul (pentru cunoscatori).

Asa cum zicea si colegu' mai sus, vinurile naturale ajung la export si prin pivinite private.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asist in fiecare an la "facerea vinului" , pt 2l de vin este nevoie de aproape 4kg de struguri/1kg struguri 5-7lei. Dintr-un "cuib" de struguri se pot face maxim 5l de vin.

Calcul:

Cramele Recas = 2500hl/an adica 125 cisterne .

Vinul lor ar ajunge doar pt 150.000 oameni/an(medie consum vin 20l/persoana/an).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am un vecin, are vie la Buzias. Vinde din vin in fiecare toamna. Ma pot interesa daca vinde si anul asta. 100% nemasluit. A mai vanduc pe la crame,dar a renuntat din motivul ca aia il amestecau cu apa. Are si omul principiile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e cum spuneti voi e foarte grav.vinurile de 4 lei\litru au scris pe eticheta continutul de coloranti si arome sintetice dar...vinul de 3 dolari\litru cred\sper ca e natural chiar daca e mai de masa\mai vulgar.el contine sulfiti dar asa se fac si cele mai nobile vinuri.nu exista vin bio de calitate imo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e cum spuneti voi e foarte grav.vinurile de 4 lei\litru au scris pe eticheta continutul de coloranti si arome sintetice dar...vinul de 3 dolari\litru cred\sper ca e natural chiar daca e mai de masa\mai vulgar.el contine sulfiti dar asa se fac si cele mai nobile vinuri.nu exista vin bio de calitate imo.

"Vinurile" la pet de 5/10lei 2-4l vor fii interzise si la noi curand, contin prea multe chimicale periculoase.In EU nu gasesti asa ceva.Vinurile "nobile" nu contin sulfiti sau daca au ,concentratia este mult prea mica pentru a dauna.Exista vin bio, beau ocazional in fiecare an(home made), nu prea ma omor eu cu vinul tot berea e mai buna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...