Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Astept o bere fara filtru :)

 

O meriți, cu vârf și îndesat! Metoda a funcționat perfect, au mai rămas niște urme vagi, dar, la cât de ”contaminată” a fost, a ieșit excelent! Și uite așa am economisit bugetul pentru o geacă nouă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spayu e sfant, nu trebuie sa lipseasca din gospodarie !


» Post actualizat in 01 Mar 2016 13:13

Stie cineva unde as putea taia felii vreo 5-6 butuci de foc? Trebuie sa iasa ceva de genu cum arata in pozele atasate, dar taietura sa fie dreapta,astfel incat bucatele rezultate sa fie paralele si de aceeasi inaltime...

Daca nu e drujba la sat iti pot taia in weekend, daca te grabesti sunt baietii la mehala cu lemne si ii poti ruga sa iti taie lemnu felii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesit asa ca au taiat din 2 directii. Trebuia taiat dintr-una. Iar daca taietura este stramba inseamna ca lantul nu este ascutit, dinti taietori inegali. Daca nu este graba te pot ajuta dupa 8 Martie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: cred ca aveau ceva la bord baietii , iti dau eu mesaj sa vad daca e in garaj, nu mai stiu.

 

 

ok, mersi frumos. astept mesaj.

» Post actualizat in 01 Mar 2016 19:49

A iesit asa ca au taiat din 2 directii. Trebuia taiat dintr-una. Iar daca taietura este stramba inseamna ca lantul nu este ascutit, dinti taietori inegali. Daca nu este graba te pot ajuta dupa 8 Martie.

 

ok, mersi frumos. dacă nu rezolv cu kawazaki, apelez la tine :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa tai butucii la circular. Taietura e mai curata decat la drujba si poti sa scoti "feliile" aproximativ la aceeasi dimensiune.

 

Drujba am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa tai butucii la circular. Taietura e mai curata decat la drujba si poti sa scoti "feliile" aproximativ la aceeasi dimensiune.

 

Drujba am si eu.

 

am eu vreo trei circulare si alte acareturi. am trimis pm. daca e nevoie ajut cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Caut un bec mai vechi, faza scurta si lunga. 12V 36/45W BA21D. Nu il gasesc in Tm. Am gasit pe ebay franta dar nu livreaza in Romania. Aveti idee unde as mai gasi un asa bec, poate in Romania?

http://www.lesolex.com/catalogue_fullsize/3/ampoulevelomoteur12v3645.jpg

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu vreo trei circulare si alte acareturi. am trimis pm. daca e nevoie ajut cu cea mai mare placere.

 

 

Mulțumesc, am cumpărat și eu un fierăstrău pendular ca să mă descurc singur. Vă mulțumesc tuturor pt ajutorul oferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orice caz, la constipatii aia cu lemne din piata Ocsko nu are rost sa mergi. In general au numai brad si pentru o scandura nici nu se obosesc sa discute cu tine. Incearca la Hornbach, aveau ceva placi de fag la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un loc unde se pot face conducte de frână custom mai există prin oraș? Mi-am pus înălțătoare de ghidon (F650GS ABS), și, deși speram că nu trebuie prelungire, se pare că totuși e cam la limită, când e virat ghidonul dreapta e cam întinsă. Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti de unde as putea cumpara scandura/palanca de esenta tare, dimensiuni 45cm sau mai lat , pe 100cm- 120..

 

Multumesc!

Incearca la hornbach cum a spus si Cristi, eu am luat anul trecut in toamna si aveau destule tipuri de scanduri,in spate nu in magazin.

 

Un loc unde se pot face conducte de frână custom mai există prin oraș? Mi-am pus înălțătoare de ghidon (F650GS ABS), și, deși speram că nu trebuie prelungire, se pare că totuși e cam la limită, când e virat ghidonul dreapta e cam întinsă. Mulțumesc.

A fost pe c.buziasului o firma acu ceva timp, nu mai stiu cum se chema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la hornbach cum a spus si Cristi, eu am luat anul trecut in toamna si aveau destule tipuri de scanduri,in spate nu in magazin.

 

A fost pe c.buziasului o firma acu ceva timp, nu mai stiu cum se chema...

 

Hornbach, Baumax sau Dedeman au placi incleiate de stejar sau fag. Scandura nu au decat de rasinoase.

 

Conducte de frana face Mac cu radiatoarele: https://www.facebook.com/macradiators1/?fref=ts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea gasi echipament pt. enduro (pantaloni xxl, cizme 44-45) de cumparat (nou sau second in stare buna), eventual de inchiriat, azi sau maine cel tarziu, in TM. E nevoie de el pt. duminica 20.03.2016.

Orice sugestie e binevenita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea gasi echipament pt. enduro (pantaloni xxl, cizme 44-45) de cumparat (nou sau second in stare buna), eventual de inchiriat, azi sau maine cel tarziu, in TM. E nevoie de el pt. duminica 20.03.2016.

Orice sugestie e binevenita!

 

Incearca la magazin la Paul. http://www.paulmoto.ro/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...