Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vezi pe pagina 49 recomandari ptr curatat...

Dar o recomandare pentru reparat o geaca de textil? E aproape noua si as vrea sa o recuperez cumva, daca se poate; are rupturi in coate, de la o cazatura si ar trebui puse niste petece in acea zona (ceva material tare sau poate chiar piele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti confectiona un cep ceva, sau sa mergi pe o varianta provizorie pana ajungi la un service. asta daca nu investesti intr-un kit helicoil sau unul de tarozi

PS: anyway iti trebuie buson cu urmatoarea cota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit in garaj sa vad de cat am.


» Post actualizat in 15 Apr 2016 16:36

Cel mai mare tarod e de 14 ce am, da nu gasesc si portu mare,poate intra in ala mic, vrei ?


» Post actualizat in 15 Apr 2016 16:46

No, zi daca vrei ca inchid obositura asta de pc si ma culc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vand mobra :) imi place..

kawazaki, mai astept unpic si te contactez :)

ma duc in daos sa-mi treaca dracii.

https://www.youtube.com/watch?v=q8XEr_DFROc

 

Uleiul nu se dă afară direct din blocul motor ci din baia de ulei. Aia e un fel de capac demontabil, se poate da jos și găsești apoi o solutie : sudat o piuliță pe interiorul ei, dat filet mai mare..etc. etc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul Hondei XL, la fel ca si la multe alte motociclete (except cateva), busonul de golire al uleiului e infiletat direct in carter. Cele doua cartere formeaza blocul motor. Nu exista baie de ulei, ca la masini.

 

Partea naspa e ca odata cu refiletarea gaurii, va ajunge span inauntru, deci trebuie sa crapi motorul ca sa il cureti. Cel mai probabil surubul ala de golire a fost strans prea tare de fiecare data, si saiba nu a fost schimbata niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand l-am cumparat, saiba nu era, era strans ciobaneste... Are 2 site metalice sistemul de ungere, sper sa nu ajunga spanul prea departe. Oricum, dupa refiletare, o sa torn uleiul vechi pe sus, sa scot ce pot..

 

Ma duc azi la Ciclop. Am vazut la americani ca au ceva dop pentru problema asta, surub cu cauciuc, cam cum e sistemul la prindere handguard in ghidon. Strangi surubul, se expandeaza cauciucul si opreste curgerea uleiului. Poate gasesc in comert.. Sper..

Editat de arcgotic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai..pove lunga. forkbrace-ul, exista la TA, ca si la AT si Domi si alte mobre. Acea tabla mai groasa ce leaga paharele furcii si e acoperita de aripa fata.

Scopul e clar, sa rigidizeze furca fata.

de fel XR-ul e mai usor, dar TA e ditamai vacuta

se poate si fara, dar eu as vrea una si cum pe ebay samd nu gasesc, ca sa nu zic ca ce gasesc gasesc doar in state m-am gandit sa intreb pe aici, poate cineva s-a ocupat de problema asta si are know-how-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta cineva cu o scula (unealta) de nituit lantu de transmisie? A mea a cedat la prima incercare. Asa se intampla cand cumperi chestii ieftine de pe ebay.

Daca poate cineva sa-mi imprumute una sau poate sa vina personal sa ma ajute, dau o bere, doua, trei.

Astept mesaj pe PM sau tel. 0745456307.

 

P.S. Lantul este D.I.D, daca are vre-o importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea sa refac aceste 2 piese . paharul furcii parca e fisurat iar la jug ii lipseste un umarpost-43689-0-13345700-1461265871_thumb.jpgpost-43689-0-61228900-1461265889_thumb.jpg

» Post actualizat in 22 Apr 2016 07:53

sa reformulez, un sudor in aluminiu, mester/meserias cu recomandari gasesc pt treaba asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde as putea sa refac aceste 2 piese . paharul furcii parca e fisurat iar la jug ii lipseste un umarattachicon.gif20160421_215654.jpgattachicon.gif20160421_215646.jpg

» Post actualizat in 22 Apr 2016 07:53

sa reformulez, un sudor in aluminiu, mester/meserias cu recomandari gasesc pt treaba asta?

Vorbeste cu Gyuri din dumbravita. El stia unul...eu am avut o ureche rupta la ansamblul de scarita si l-a dus el la ceva mester... l-a sudat destul de frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa reformulez, un sudor in aluminiu, mester/meserias cu recomandari gasesc pt treaba asta?

 

aproape de tine

 

http://sudura-aluminiu-timisoara.blogspot.fr/

 

sau

 

http://www.sudotim.ro/servicii_sudura_sudotim.html

 

sau la Pavel in Freidorf. Nu am numarul de telefon, din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea Pavel (0723426065). Are atelier pe strada Posada nr. 21.

» Post actualizat in 25 Apr 2016 11:58

Are cineva un NC700X in TImisoara? As vrea sa il incalec. Ma bate gandul..

 

Vezi la Paul moto in giroc... parca avea unul la magazin.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de cineva, sa-mi transporte motocicleta din Belgia (Mons) pana la Timisoara.

Cunoaste pe cineva, un sfat unde as putea gasi? Eventual daca vre unul dintre voi are cont pe bursa de marfuri, sa pot pune acolo un anunt.

Vreau sa-l duc saptamana asta, pana sambata cel tarziu; duminica vin in tara cu avionul si nu mai are cine sa predea motorul in Belgia :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...