Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Da, e de pe XX :(

Cel de VFR are aceleasi dimensiuni?

De exemplu, si cel de 900RR se potriveste la prinderi, dar are grosimea mai mica - deci si puterea debitata va fi mai mica (pentru cele pe carburatie e ok, practic sunt identice).

Daca te uiti pe ebay sau pe alte site uri de vanzari o sa vezi ca iti da la el 3 dimensiuni, care sunt identice la 900, vfr si ceva magna parca (difera mufa). Concret, ala de vfr avea acelasi diametru interior, exterior si latimea la partea metalica. Bobinele erau mai lungi ca la al meu dar se pare ca nu conteaza (cel putin pana acum). Am inteles ca cel mai rau se poate intampla sa se sectioneze bobinajul. Nou cel mai ieftin gasisem pe la 140 euro ceva aftermarket la care ii facea o prezentare foarte ok, inclusiv ca are lac special si tratament in plus contra supraincalzirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiti vre-o persoana care ridica pamant cu moloz la un pret decent? posibil sa aiba si un bobcat? ca adun eu tot intr-o grmada mare si el sa vina sa ia tot.

La retim se preia strict moloz. Iar asta nici cu sita nu mai merge ca e plin de beton si tigle sfaramate. E mai usor sa scot tot si sa pun alt pamant in loc. Vorbim de o suprafata cam de 18m2 si as scoate o adancime de min 20-30 cm.

 

a fost un user : Sury parca...da vad ca e incativ de prin 2015 :(

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pe vremuri era un baiat ce facea furtune frana cu insertie metalica la comanda. de aici de la noi din Timi.

imi puteti da datele lui de contact sa aflu daca se mai ocupa si ma ajuta si pe mine cu ceva. Mc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e userul mac: /index.php?/user/6062-mac/

 

Sta undeva pe langa turnul de apa de la gara Timisoara EST.

0735886208

Putin semnificativ - s-a mutat omul in zona Urzeni in zona de case dar e usor de ajuns.

Stima,

paul

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, gasesc in Timisoara sa cumpar garnituri pentru pentru etansare galerii evacuare? Imi trebuie modelul din poza, sau ceva asemanator.

Multumesc.

 

post-55917-0-24344900-1475125208_thumb.jpg

Editat de KENAZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti doar pe comanda de la alt model , gen Cross eu la 450 am avut , schimbam 1 pe an . te uiti si la alte modele au alte dimensiuni ..

http://www.romimoto-piese.ro/ro2/category/10800000000/vehicle/yamaha-yz-426:42020/article/93625/

Editat de Aragon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un lacatus bun sa imi rezolve yala/contactul de la motocicleta. Functioneaza doar intr o anumita pozitie si trebuie sa il gadil de ma termina psihic. De asemena blocatorul de ghidon nu functioneaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Q? Caut ceva pt curatat janta auto moto de mizeria produsa de praful de la placutele de frana. Cea mai cunoscita si testata solutie este Sonax Extreme wheel cleaner. Pe la mag auto din Timi n am avut succes. Stie cineva unde in Timi pot gasi minunea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista pe vremuri în Timișoara un meseriaș care repara dispersorul crăpat de la faruri, undeva prin Fratelia, am fost cu ceva ani în urmă la el și a reparat un far de Ford impecabil. Din păcate nu îmi mai amintesc adresa și nici nu știu dacă atelierul respectiv mai există.

Aș fi recunoscător celui ce îmi poate da orice informație despre ateliere care repară dispersoare de faruri în Timișoara sau în apropiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista pe vremuri în Timișoara un meseriaș care repara dispersorul crăpat de la faruri, undeva prin Fratelia, am fost cu ceva ani în urmă la el și a reparat un far de Ford impecabil. Din păcate nu îmi mai amintesc adresa și nici nu știu dacă atelierul respectiv mai există.

Aș fi recunoscător celui ce îmi poate da orice informație despre ateliere care repară dispersoare de faruri în Timișoara sau în apropiere.

Salut. Sta pe str victor Hugo, pe unde trece tramvaiul 7. De la intersectia cu Emile Zola spre C-Sagului, pe stanga, partea cu tramvaiul, dar nu mai stiu nr. Cred ca a patra casa de la boutiqul " Oskar", care este exact la intersectia de strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...