Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Stiti unde as putea monta 2 simeringuri?

Nu e legat de moto.

 

Simeringurile sunt 40x70x12TC, si vin presate pe interiorul unui cilindru. Probabil trebuie ceva presa speciala.

Am incercat la 2 service-uri auto, si ei nu aveau scule pt asa ceva.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Acum 2 ore, mr_mac a spus:

Buna dimineata!

 

Ce parere aveti despre asta : https://www.olx.ro/oferta/yamaha-r6-2003-accessorii-IDcguEO.html#a97502058c

 

Imi place dar m-ar interesa daca stiti si unde as putea sa o repar pe plan local si cam cat estimati ca ar ajunge reparatia?

 

Multumesc! :)

Asa ceva gasesti in Germania

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=276634160&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=26000&makeModelVariant1.modelDescription=yzf+r6&maxFirstRegistrationDate=2004&minFirstRegistrationDate=2003&pageNumber=1&scopeId=MB&sfmr=false&searchId=876972ca-1907-c5d1-e7a4-7f49a2dc2bf9

 

O poti lua probabil la aceeasi bani. In plus primesti si piesele originale care au fost inlocuite (toba, semnalizatoare, saua pasager...)

 

Tie care iti place mai mult? Una intreaga sau una un pic cazuta? Immi place textul cu cazuta acuma 10 ani ... Parca are vreo importanta. Si daca ar fi cazuta in 10 ani, daca nu l-a intersat sa o aranjeze iti dai seama cum s-a purtat in rest cu ea.

 

Sunt oameni care iti aduc mobra in tara (ii gasesti pe aici), asa ca nu este un efort foarte mare din partea ta. Probabil te mai costa in jur de 400€ sa o aduci, sa ii faci RAR si sa ti-o inmatriculezi si ai o mobra intreaga, nu una reparata.

 

Parca va pica banii din cer. Nu ai muncit pentru ei? Ai rabdare, cauta cat mai multe mobre pentru ca astazi ai ocazia sa o faci si apoi iei decizia corecta. Vezi ca ai site-ul mobile si pe limba romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si multumesc pentru raspuns!

 

Mi-ar placea ceva super sport sau superbike, pe injectie neaparat. Modelul din link-ul tau e carburatie din cate stiu si pe langa asta nici nu prea ma atrage.

 

E bun argumentul tau referitor la cazatura aia, nu am privit situatia din perspectiva aia.

 

Ma descurc si pe mobile.de si pe subito.it dar mi se par mai mari preturile  acolo chiar si fara sa mai iau in calcul adaosul si drumul. Eu as vrea sa ma incadrez undeva in 3000-3500€ cu tot cu inscris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao;

 

Puteti, va rog, recomanda pe cineva din TM sau imprejurimi pentru un crashbar pe comanda? Mi-ar trebui o protectie minima a baii de ulei pentru VF-ul din semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, am nevoie pentru un experiment de niste furtune/garnituri  de cauciuc, cele ce leaga carburatorul de motor.

Musai, vechi , imbatranite si tari ca piatra. Transalp, Africa twin de prin 90...cu astea am avut eu de a face.

Imi trebuiesc 2 bucati, daca cineva a schimbat asa ceva si nu le-a aruncat pe cele vechi, le primesc cu mare drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Caut un rezervor lichid frana fata pentru gsxr600 k4/k5 sh. Stie cineva un shrot/dezmembrari unde sa caut ? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...