Sari la conținut

Accident mortal Onesti


Morales
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 142
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 10 minute m`a sunat si pe mine cineva si mi`a spus! dar a zis ca nu stie nimic de motor , persoana , sau cum s`a intamplat :) ! Am auzit ca ar fi murit conducatorul motocicletei... RIP ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... asa e .. a murit Geaba... il cheama pe baiat.. din cate am inteles a intrat frontal in alta masina dupa un whellie si un voblaj.... nu stiu exact... atat am auzit atat spun... tot nu imi vine sa cred sper sa nu fie asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi`a spus mama ca lucreaza la ambulanta si a sunat pe cineva, ca a intrat frontal si ca nu mai avea nicio sansa ;) Dumnezeu Sa-l ierte... ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si prin tara , si pe`afara au murit prea multi zilele astea :D Cum au zis si altii ..Iarna lunga , setea de adrenalina , Gropi , Soferi neobisnuiti cu motociclistii in trafic, neatentia , viteza ... unde duc :D ! :) Odihneasca`se in pace cu totii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este o CBR 900RR SC33 cu cadrul, bascula si scaritele vopsite. Carena spate este de 1000RR, restul nu prea imi dau seama dar sunt tot carene facute din fibra. Poate asa il recunoaste cineva.

Suspectez ca si el a pierdut casca de pe cap la impact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este o CBR 900RR SC33 cu cadrul, bascula si scaritele vopsite. Carena spate este de 1000RR, restul nu prea imi dau seama dar sunt tot carene facute din fibra. Poate asa il recunoaste cineva.

Suspectez ca si el a pierdut casca de pe cap la impact.

 

 

da ala e motoru o muncit omu la el mult timp...pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... asa e .. a murit Geaba... il cheama pe baiat.. din cate am inteles a intrat frontal in alta masina dupa un whellie si un voblaj.... nu stiu exact... atat am auzit atat spun... tot nu imi vine sa cred sper sa nu fie asa...

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-a fugit spatele si s-a tarat pe jos,pana s-a lovit cu capu de o alta masina de pe contrasens. Cel putin asa spune un pompier care a vazut tot. Motoru a lovit un logan si el s-a lovit de o alta masina. Rog sa nu se mai speculeze aiurea....whellie si alte alea....cine stie exact ce s-a intamplat sa scrie, cine nu sa lase RIP si atat.

R.I.P.

Mesaj completat

http://www.onestionline.ro/stiri/2010_03_30_accident.htm

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=rnh_9GOpEFY...player_embedded

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zeu sa il odihneasca in pace, si sa aiba grija de noi toti....Acum nu vreau sa fac un repros la adresa motociclistilor din Onesti in special al celor care au motociclete de viteza..dar merg haotic, fara echipament de protectie, si acel echipament putin pe care il au, ma refer la casca ..este aftermarket...

(tricou,tenesi,manusi din carpe cu degetele taiate,si o casca in cap)din pacate prea multi tineri mor in accidente de motocicleta din cauza vitezei, asfaltul totusi este rece ceea ce face ca roata sa isi piarda aderenta....viteza, inconstienta soferilor,inconstienta motociclistilor,echipament neadecvat, lipsa experientiei isi spune cuvantul in cele din urma...FRATILOR NU ASTEPTATI UN ULTIM SEMNAL DE AVERTIZARE...toti stim cand plecam dar nu stim cand ne mai si intoarcem....

Inca o data Dumnezeu sa il aiba in paza ...asfalt uscat si ochii in 4...fereste-te in trafic pentru tine daca nu o face cel de alaturi..arata-i ca esti mai destept cu o secunda ca el si sa te poti intoarce acasa, intreg gata pentru o alta tura cu motocicleta.... Numai bine ....RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez: "Marti, 30 martie 2010, orele 13.30 s-a produs

un grav acident in urma caruia un tanar de

aproximativ 27 de ani si-a pierdut viata.

Accidentul a avut loc ca urmare a

imprudentei acestuia. Prima fotografie ofera

tabloul complet al nenorocirii.

Secventa 1. Motociclistul doreste sa-si

ajunga din urma un prieten, tot

motociclist. Venind de la sensul giratoriu

de la gara catre iesirea spre Bacau,

acesta accelereaza brusc in intersectia

de la pompieri/Panimon. Din motive inca

neelucidate motocicleta fuge de sub el.

Din acest moment, motorul pleaca

singur, urmat in paralel de motociclist.

Secventa 2. Motorul loveste lateralul

unui Logan alb ce se deplasa

regulamentar avariindu-l. In secunda

urmatoare, motociclistul loveste cu

capul bara din spate a loganului si

ramane inert pe carosabil.

Secventa 3. Motorul ricoseaza intr-un

autoturism ce se deplaseaza

regulamentar pe contrasens avariindu-l.

La sosirea ambulantei victima se afla in

coma profunda.

A incetat din viata in scurt timp.

 

Stire completa si fotografii de la locul accidentului aici:

http://www.onestionline.ro/stiri/2010_03_30_accident.htm#sus

 

Domnul sa-l odihneasca... :)

Editat de ZAQ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Motociclistul doreste sa-si ajunga din urma un prieten, tot motociclist. Venind de la sensul giratoriu de la gara catre iesirea spre Bacau, acesta accelereaza brusc in intersectia de la pompieri/Panimon. Din motive inca neelucidate motocicleta fuge de sub el. Din acest moment, motorul pleaca singur, urmat in paralel de motociclist.

Secventa 2. Motorul loveste lateralul unui Logan alb ce se deplasa regulamentar avariindu-l. In secunda urmatoare, motociclistul loveste cu capul bara din spate a loganului si ramane inert pe carosabil.

Secventa 3. Motorul ricoseaza intr-un autoturism ce se deplaseaza regulamentar pe contrasens avariindu-l."

 

dupa ce am vazut in imagini, nu stiu pt ca nu am fost acolo dar loganul ala pare a fi lovit in portiera spate, este putin probabil un motor care, cazut prin alunecare, sa loveasca "loganul"care circula pe acelasi sens de mers in portiera din spate si nu in spatele masinii.(ciudat tare)

 

intrebarea mea este oare Loganul circula regulamentar ???...daca a plecat de pe loc fara sa se asigure si motociclistul a intrat in el(MUSAMALIZARE???) mortul trebuie sa fie tot timpul vinovat?, dar cine a fost acolo si a vazut poate ca stie mai multe....astea-s doar presupuneri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fac speculatii, dar sunt din Onesti,stiu zona bine. Loganul este lovit in partea stanga chiar daca era pe acelasi sens de mers cu motorul. Multi dobitoci cu masinile se inscriu pe banda 1 ptr ca este o zona aglomerata ,si asa trec mai repede. Tare imi e mie ca loganu era pe banda 1 si a vrut sa iasa pe 2 ,motociclistu a franat , a intrat in voblaj si de asta se explica ca e lovit in stanga spate. Altfel nu-mi explic. Ce-i drept din cate am auzit, avea viteza, dar ma tot uit ca boul la poze si nu-mi explic lovitura in stanga loganului. Daca te uiti atent la logan are roata din spate stramba, deci e clar ca impactul a fost puternic. Mai comentati voi. Repet , sunt pure speculatii , nu stiu nimic exact deocamdata, doar ce am auzit din gura unui reporter de aici. Ce au scris baietii pe site 1. ,2. este de pe onestionline.ro. Un prieten motociclist mi-a spus ca el ar fi lovit cu capul in masina de pe contrasens , nicidecum in logan. Uita-ti pe onestionline.ro...ultima poza , masina neagra de neamt

Mesaj completat

Plus ca pata de sange este pe contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum din moment ce i`a sarit casca din cap... era cam clara treaba! Si eu , si am vazut pe multi care pun castile doar sa fie si nu le mai leaga... am mers si eu asa vreo doua luni pana a cazut un prieten si de atunci o leg mereu!! Si cam asa e... nu mai conteaza cum e asfaltul , trebuie sa fim atenti si gata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va la poze, casca e legata. Dar nu e musai ca cureaua sa atarne pana la brau ca sa fie PREA "larga". Ia puneti-va castile pe cap, legati-le, strangeti-le si apoi apucati cureaua cu degetele mari si incercati s-o alunecati peste barbie. Unii veti reusi, va zic sigur! Eu daca nu strang TARE, cat sa ajung la un punct in care mai ca ma deranjeaza, reusesc (pt cine e curios am un HJC -cs12). DECI:

CASCA LEGATA, ASIGURATA, DAR SI STRANSA!!

De restul nu mai zic nimic pana nu s-o sti ceva concret.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand Dumnezeu sa-l ierte.

Sunt intr-u cu totul de acord cu cata r1der21,plus ca de prea multe ori se da vina pe soferii auto(conduc si masina si motor), dar sunt multi care au doar A-ul si nu stiu cum e soseaua si traficul de la bordul unei masini, faptu ca nu au nici un fel de echipament minim, in afara de casca nu face sa se ajunga aici. E problema de viteza, de inconstienta, de adrenalina, de....prea multa incredere uneori, multa speranta si 8-imism("mie nu o sa mi se intample") aici e marea problema.Daca merg cu 150-200 la ora si fac numa slalom printre masini si printre benzi cum as putea macar o secunda sa cred ca ala de la volan are macar timp sa ma vada, daramite sa mai si faca vreo manevra de evitare.

Atata timp cat in romanica noastra-(nu stiu in alte tari cum e),vei putea sa iei A-ul si mergi pe strazi doar dupa ce ai dat un examen scris si ai mers 5 ore printr-un poligon care nu te pregateste pentru trafic.........cu parere de rau spun ca ma astept sa mai vedem multe de astea.

 

Cat stric despre acest accident vad ca loganul are si roata dreapta spate stramba.....deci.......am o certitudine ca loganul fie a iesit din parcare fie a schimbat banda si in momentul impactului se afla oblic fata de axul drumului altfel nu are cum sa fie roata deformata din punte(loganul are punde rigida pe spate).

Ne dam si noi cu parerea.......

 

Poate asa vom constientiza si noi ca pe motor trebuie sa te asiguri si pentru tine si pentru cei din jurul tau si sa intuiesti manevrele celorlalti.

-nu fa slalom prin oras decat daca masinile sunt oprite la vreun stop,semafor,cedeaza

-nu depasi decat dupa ce ai dat semnal si vro 2-3 fleshuri ca sa fii sigur ca ala cu conserva te-a vazut in oglinzi.

 

 

Inca o data DUMEZEU SA-L IERTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul nu a lovit loganul...a lovit un opel si cu capul si genunchii si apoi motorul a ricosat in logan....martorii spun ca sar fi dus taras spre opel....nu pot zice decat dumnezeu sa il odihneasca in pace....R.I.P. :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...