Sari la conținut

Accident P-ta Muncii


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Nu ma injurati daca spun prostii ca n-am vazut cu ochii mei; mi-a spus in prieten ca dupa amiaza trecea pe la Muncii si a vazut intai pilotul+ pasagera, care se pare ca erau ok..pe picioarele lor, doar ca se cam vaita de mana baiatul, apoi bucati din motor si apoi motorul ..dupa cativa zeci de metrii. Motorul era destul de rau..era cazut pe banda 1.

 

Atat mi-a spus..sper ca a vazut bine. Ah mi-a mai spus ca era o honda si ca era galbena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
D-aia galbena! :lol:

 

incerci sa fii funny?

Mesaj completat

cand tocmai ce mi-a murit un frate si cand un alt frate si-a luat o honda galbena ieri si tot ieri a zis ca iese la plimbare sa vada cum e si cum se intelege cu fierul crede-ma ca nu imi arde de bancuri proaste, asa ca daca stii ceva scrii, daca nu taci dreq...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un CBR 1000RR - Repsol (cu numere rosii). I-a taiat fata unul cu masina .Motoristul s-a ales cu o mana rupta, cred ca din omoplat,in rest parea ok. Motorul s-a busit destul de tare,plasticaraia facuta praf.

Soferul masinii a cam avut ghinion,vazuse motorul ,era departe de el,dar in momentul cand a dat sa intre in parcarea de la parc a iesit altul de acolo...a franat...iar motorul nu a mai putut evita masina si s-a agatat... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori am observat cum conservarii fac aceasta greseala si eu era sa o patesc asa si cred ca multi dintre noi s-au confruntat cu intamplari de genu.

 

Te vad de la distanta dar nu au rabdare sa treci,se baga repede sa taie fata crezand ca au timp si tocmai cand sa intre pe stradute vine alta masina de pe ea si nu mai au unde sa se duca si pur si simplu te blocheaza. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori am observat cum conservarii fac aceasta greseala si eu era sa o patesc asa si cred ca multi dintre noi s-au confruntat cu intamplari de genu.

 

Te vad de la distanta dar nu au rabdare sa treci,se baga repede sa taie fata crezand ca au timp si tocmai cand sa intre pe stradute vine alta masina de pe ea si nu mai au unde sa se duca si pur si simplu te blocheaza. :lol:

 

 

Ce s-a intamplat cu soferul masinii...am cam auzit-o de la el,dar nu am vazut cu ochii mei si nici nu prea l-am bagat in seama,doar ca-mi venea sa-l pocnesc...Ieseam de pe o straduta si am auzit motor turat si apoi busitura si am luat-o la goana si vedeam cum se taraste motorul si cel care o conducea ,imi era frica sa nu vina o masina peste el...

Oricum bine ca nu a fost mai rau ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasoala priveliste ..dar bine ca e cat de cat ok baiatu, stii cumva ce echipament avea?

Mesaj completat

D-aia galbena! :lol:

Dupa cum am zis NU AM VAZUT EU, si crede ma ca nu toata lumea trebuie sa stie fiecare model de motocicleta dupa cum arata, cu atat mai putin daca nu au nici o tangenta cu sportul asta; dar asta nu inseamna ca toti astia sunt inculti, prosti ..etc si mertia sa facem caterinca de ei.

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.03 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica 2 evenimente in 3 zile?oau..bun pilot...pacat de motoreta!!

O spui de ca si cum el le-a provocat, ca vorba aia daca el era in depasire si deja in dreptul aluia care s-a urcat pe el ... trebuia sa se dea de 3 ori peste cap si sa se transforme in musca si sa dispara de acolo ... sa nu cumva sa incomodeze conservarul care nu e in stare sa se asigure cand efectueaza o depasire .... CE OAMENI ?!?! Ne dam in cap unii la altii .... si ne mai miram de ce nu suntem respectati in trafic ? Pai daca noi intre noi nu ne respectam si nu suntem solidari ... ce pretentii sa mai avem de la altii !?!?!

Cat despre baiatul implicat in accident , bine ca poti sa povestesti despre cele intamplate, pacat de motor, dar in fond si la urma urmei ... fiarele sunt fiare, se repara, pe cand tu mai putin! Slava Domnului ca esti ok si speram sa nu mai intalnim numele tau la sectiunea accidente !

Editat de xcite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.08 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

 

tu cum esti?

banuiesc ca in cele din urma dupa multi nervi iti vei repara motorul pe asigurarea alui. e dauna mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica 2 evenimente in 3 zile?oau..bun pilot...pacat de motoreta!!

 

Rossi, da-ti 2 palme si iesi de pe forum daca nu intelegi cum s-au produs ambele incidente. zeule

 

Cat de enervanti sunt astia care vin repede si comenteaza ca si cum s-ar fi intamplat toate din vina motociclistului. Si ce daca a cazut de 2 ori in 3 zile? A avut ghinion, nu cred ca exista motociclist atat de prost incat sa o beleasca de 2 ori la un interval de timp atat de scurt, de fiecare data din vina lui.

Editat de Frana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti .nu stiu daca sunt eu in masura sa imi dau cu parerea dar vreau sa va spun ca am trecut si eu prin asa ceva anul trecut .tot la fel ca si baiatul am fost dupa motor in turda asta e la vreo 140 km distanta am aduso acasa intro sambata seara si toate bune . duminica a 2 zii motoru stok impecabil intretinut ies cu el afara circulam pe bulevard unde sunt 2 benzii pe sens eram pe banda unu si in fata mea era o masina pe banda 2 si la un moment dat la-m observat eu ca tot franeaza el aiurea nu stiam de ce ,ma gandeam ca ar putea fii sub influenta alkolului sau nu stiu la ce ma gandeam atunci dar cert e ca am vrut sa trec din spatelle lui sa plek ca ma enerva .am stat aprox 2,3 sec in spatele lui la 10 m pe banda mea am vazut ka merge normal si am accelerat , initial aveam 30-40 eram in oras dupa acceleratie nu mai stiu ....si cand am fost in dreptul lui a tras brusc dreapta vrea sa intre in curte la casa de pe banda 2 , fara sa se uite in oglinda fara sa semnalizeze nu a facut nici un gest si ma lovit in coada motorului si atunci motorul nu stiu cum dar ma arunkat de pe el ...norocul meu ka eu am mers intro parte motorul in alta .am avut un mare noroc ca aveam tot echipamentul pe mine ca intrasem intro cabina telefonika si tot ma taiam . motorul praf am bagat 2000 e in el sa il pun pe picioare .asta este si intamplarea mea de a 2 zii cu motor nouu asa ka baieti nu stiu cum e probabil am avut ghinion probabil trebuia sa astept sa se termine bulevardul si sa o ia pe vreo strada stanga dreapta . :lol:

post-46892-1270297091_thumb.jpg

post-46892-1270297288_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Oare nu ar trebui castrati idiotii astia care umbla haotic cu conservele? In ultimele zile tot am probleme cu astia care apuca la dreapta sau stanga fara sa semnalizeze si fara sa se uite. In curand cred ca ma apuc de adunat oglinzile ca mi s-a terminat rabdarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica 2 evenimente in 3 zile?oau..bun pilot...pacat de motoreta!!

 

Mai pilotule,mai Rossi,mai McGuinness,mai Ghost Rider calmeaza-te.Ia o galeata de apa rece,dar rece sloi sa fie, tine capul in ea vreo 2 ore si apoi intra pe forum si trimite-mi o vedere.

Doa' Maica Domnului....s-a umplut de giboni forumul asta.Si mai se zice ca omul e fiinta rationala,ce ironie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna baieti .nu stiu daca sunt eu in masura sa imi dau cu parerea dar vreau sa va spun ca am trecut si eu prin asa ceva anul trecut .tot la fel ca si baiatul am fost dupa motor in turda asta e la vreo 140 km distanta am aduso acasa intro sambata seara si toate bune . duminica a 2 zii motoru stok impecabil intretinut ies cu el afara circulam pe bulevard unde sunt 2 benzii pe sens eram pe banda unu si in fata mea era o masina pe banda 2 si la un moment dat la-m observat eu ca tot franeaza el aiurea nu stiam de ce ,ma gandeam ca ar putea fii sub influenta alkolului sau nu stiu la ce ma gandeam atunci dar cert e ca am vrut sa trec din spatelle lui sa plek ca ma enerva .am stat aprox 2,3 sec in spatele lui la 10 m pe banda mea am vazut ka merge normal si am accelerat , initial aveam 30-40 eram in oras dupa acceleratie nu mai stiu ....si cand am fost in dreptul lui a tras brusc dreapta vrea sa intre in curte la casa de pe banda 2 , fara sa se uite in oglinda fara sa semnalizeze nu a facut nici un gest si ma lovit in coada motorului si atunci motorul nu stiu cum dar ma arunkat de pe el ...norocul meu ka eu am mers intro parte motorul in alta .am avut un mare noroc ca aveam tot echipamentul pe mine ca intrasem intro cabina telefonika si tot ma taiam . motorul praf am bagat 2000 e in el sa il pun pe picioare .asta este si intamplarea mea de a 2 zii cu motor nouu asa ka baieti nu stiu cum e probabil am avut ghinion probabil trebuia sa astept sa se termine bulevardul si sa o ia pe vreo strada stanga dreapta . :laugh:

 

 

wow!!!

trebuie antrenament si tehnica pt. a citi, dar am reusit sa concluzionez ca vina-ti apartine in totalitate. oare mai depasesti/depasiti in situatii de gen (pe st., nu pe dr., pe unde e interzis, scrie-n legile nescrise) fara a fi sigur ca soferul te-a vazut?

 

wow again!!! ce mai text...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti spune ca e vina lui, poate doar morala, sau nush cum sa zic..ca si eu sunt super atent cand trec pe langa unu, incerc chiar sa ma uit in oglinda lui sa l vad cum se uita, unde se uita..daca m a vazut etc

 

Dar cu toate astea..orice se poate intampla..daca omu trage de volan fara semnal fara nimic, nu prea mai ai ce sa faci. Daca depasea pe dreapta..conservarul fiind pe prima banda..mai ziceam, dar nici macar nu se considera ca a depasit; mergea mai repede pe alta banda, chiar nu a facut nimic ilegal. Si vezi ca daca ai motor, ai voie sa depasesti si prin dreapta (chiar daca aici nici macar nu era vb de asa ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.03 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

 

noaptea pe ploaie 800 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

QUOTE (vasyr6 @ Apr 3 2010, 03:21 PM)

buna baieti .nu stiu daca sunt eu in masura sa imi dau cu parerea dar vreau sa va spun ca am trecut si eu prin asa ceva anul trecut .tot la fel ca si baiatul am fost dupa motor in turda asta e la vreo 140 km distanta am aduso acasa intro sambata seara si toate bune . duminica a 2 zii motoru stok impecabil intretinut ies cu el afara circulam pe bulevard unde sunt 2 benzii pe sens eram pe banda unu si in fata mea era o masina pe banda 2 si la un moment dat la-m observat eu ca tot franeaza el aiurea nu stiam de ce ,ma gandeam ca ar putea fii sub influenta alkolului sau nu stiu la ce ma gandeam atunci dar cert e ca am vrut sa trec din spatelle lui sa plek ca ma enerva .am stat aprox 2,3 sec in spatele lui la 10 m pe banda mea am vazut ka merge normal si am accelerat , initial aveam 30-40 eram in oras dupa acceleratie nu mai stiu ....si cand am fost in dreptul lui a tras brusc dreapta vrea sa intre in curte la casa de pe banda 2 , fara sa se uite in oglinda fara sa semnalizeze nu a facut nici un gest si ma lovit in coada motorului si atunci motorul nu stiu cum dar ma arunkat de pe el ...norocul meu ka eu am mers intro parte motorul in alta .am avut un mare noroc ca aveam tot echipamentul pe mine ca intrasem intro cabina telefonika si tot ma taiam . motorul praf am bagat 2000 e in el sa il pun pe picioare .asta este si intamplarea mea de a 2 zii cu motor nouu asa ka baieti nu stiu cum e probabil am avut ghinion probabil trebuia sa astept sa se termine bulevardul si sa o ia pe vreo strada stanga dreapta .

 

 

wow!!!

trebuie antrenament si tehnica pt. a citi, dar am reusit sa concluzionez ca vina-ti apartine in totalitate. oare mai depasesti/depasiti in situatii de gen (pe st., nu pe dr., pe unde e interzis, scrie-n legile nescrise) fara a fi sigur ca soferul te-a vazut?

 

wow again!!! ce mai text...

 

 

da asa e .scriu foarte rau nu imi e rusine ca nu ma exprim corect dar poate cauza e ca sunt de foarte multa vreme plecat in germania si nam mai scris de multi anii romaneste . ms de sesizare dar chiar nu ma deranjat pentru ca este un adevar.

 

pentru mine prin tot ce am zis nu ma-m invinovatit sau nam facut pe victima . pur si simplu am vrut sa trag o concluzie ghinion sau nu .

 

deci nu stiu ce sa zic dar chiar nu ma simt vinovat ca am trecut pe banda 1 cu o viteza superioara lui . si credema ca motoru se putea auzii cand eram la cel putin 500 m la sum suna :love: ms pt sesizare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, actadi! Imi pare rau sa aud ce ai patit...bine, totusi, ca n-a fost mai rau. Vina nu-i a ta, fierul se indreapta...

 

Off...Cu motorul ala din Neamt ce s-a intamplat? Nu ti-a placut...de l-ai schimbat in mai putin de un an. :wacko: (Eu sunt cel care a luat Opelul de la tine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.03 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

 

 

Adi, esti ok nenea? da un semn pe mess cand poti pls...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...