Sari la conținut

Cupa Xcape Enduro


bogdan.andries
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sincere condoleante familiei si prietenilor lui Ionut. Sa ii fie tarana usoara si sa vegheze asupra celor ce ii plang trecerea in nefiinta. Un ultim omagiu ii vom aduce si cei de la Brasov.

 

Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un bun prieten si cel ce ma invatat cum e cu enduro!Nici acum nu pot realiza si crede ca Ionut numai este printre noi! Cel care ma suna sa imi zica : "Grasule dimineata la 10 esti echipat! " offff

 

Puiu Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LISTA DE START 13.05.2010

 

Clasa A (Moto Extreme)

 

VICTOR RUSU

DANI OTIL

CHEBAC SORIN

AVRAMESCU RAZVAN

CRISTI NAGHY

MITACHESCU CATALIN

COSTACHE VICTOR

CENGO CSABA

PATRICK BOISSY

NAGY ERIK

GABOR LACI

ANDRAS LACI

DOMOKOS CSABA

OTTO MIRCEA

GUSTAV MIRCEA

ELEK ANDRAS

TUDOREL "BASMAC" CRISTEA

SANDU SORINA

 

 

Clasa B (Old Boys)

 

TEODORESCU DANIEL

MAXIMILIAN BALASESCU

LAURENTIU NEDELCU

IOANITESCU MISU

STROISTEANU VARTOLOMEI

OVIDIU TURCEA

 

 

Clasa C (Moto Open)

 

FANE DOBRESCU

CRISTI DINU

DAN CRETU

PITIS ALEXANDRU

FLORIN MARIAN

CONSTANTINESCU BOGDAN

GORHOCEA DANIEL

CRIVOIRUC VICTOR

PAVEL CATALIN

POP ALEXANDRU

PANTURU DAN

NEDELCU CORNELIU

PAUL FURCOIU CRISTIAN

BACANU MARIUS

VARTOLOMEI GAGA

CAMARA FLORINEL

DAVIDOI SORIN STEFAN

OTACI ATILA

SZERELIX ISTVAN

PENTEK ARPAD

LASZLO GABOR

 

 

Clasa D (ATV/Quad)

 

MIHAI MARC MOHORA

VICOL MIHAI TIBERIU

TAVREA CLAUDIU

RENZLER OLIVER

CONCIOIU MIHAI

SORIN IRINEL BADARAN

DAN MITRIC

 

VA ROG PE CEI CARE DORITI SA VA ALATURATI NOUA PENTRU ACEST EVANEMENT " CUPA ENDURO IONUT ARDELEANU "

SA TRIMITETI NUMELE DVS SI CLASA LA CARE DORITI SA PARTICIPATI LA bogdan.andries@ancarom.com sau la tel 0744547655

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LISTA DE START 13.05.2010

 

Clasa A (Moto Extreme)

 

VICTOR RUSU

DANI OTIL

CHEBAC SORIN

AVRAMESCU RAZVAN

CRISTI NAGHY

MITACHESCU CATALIN

COSTACHE VICTOR

CENGO CSABA

PATRICK BOISSY

NAGY ERIK

GABOR LACI

ANDRAS LACI

DOMOKOS CSABA

OTTO MIRCEA

GUSTAV MIRCEA

ELEK ANDRAS

TUDOREL "BASMAC" CRISTEA

SANDU SORINA

 

 

Clasa B (Old Boys)

 

TEODORESCU DANIEL

MAXIMILIAN BALASESCU

LAURENTIU NEDELCU

IOANITESCU MISU

STROISTEANU VARTOLOMEI

OVIDIU TURCEA

 

 

Clasa C (Moto Open)

 

FANE DOBRESCU

CRISTI DINU

DAN CRETU

PITIS ALEXANDRU

FLORIN MARIAN

CONSTANTINESCU BOGDAN

GORHOCEA DANIEL

CRIVOIRUC VICTOR

PAVEL CATALIN

POP ALEXANDRU

PANTURU DAN

NEDELCU CORNELIU

PAUL FURCOIU CRISTIAN

BACANU MARIUS

VARTOLOMEI GAGA

CAMARA FLORINEL

DAVIDOI SORIN STEFAN

OTACI ATILA

SZERELIX ISTVAN

PENTEK ARPAD

LASZLO GABOR

 

 

Clasa D (ATV/Quad)

 

MIHAI MARC MOHORA

VICOL MIHAI TIBERIU

TAVREA CLAUDIU

RENZLER OLIVER

CONCIOIU MIHAI

SORIN IRINEL BADARAN

DAN MITRIC

 

VA ROG PE CEI CARE DORITI SA VA ALATURATI NOUA PENTRU ACEST EVANEMENT " CUPA ENDURO IONUT ARDELEANU "

SA TRIMITETI NUMELE DVS SI CLASA LA CARE DORITI SA PARTICIPATI LA bogdan.andries@ancarom.com sau la tel 0744547655

 

Bogdan

se poate face fata cu quadul fara troliu? sau neaparat trebuie sa troliem?

Mesaj completat

GABI , DANIEL, MARIUS, VENIM CU SIGURANTA

gabi, participati? m-ati ajuta si pe mine daca as veni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate face fata cu quadul fara troliu? sau neaparat trebuie sa troliem?

Mesaj completat

 

gabi, participati? m-ati ajuta si pe mine daca as veni?

 

 

DEPINDE FOARTE MULT DE CAPACITATEA TA DE A CONDUCE , PRICEPERE , UTILAJ , CAUCIUCURI.

IN PRACTICA TRASEUL NU A FOST FACUT PENTRU TROLIERE.

ESTE INSA UN TRASEU FOARTE TEHNIC , NU IMPOSIBIL , DAR GREU PENTRU CEI CARE NU AU PRICEPERE MINIM MEDIU IN ATV.

 

PROPUNEREA MEA ESTE SA VII , PENTRU CA ESTE O CUPA MEMORIAL IONUT ARDELEANU , CEVA NOU IN ROMANIA IN CEEA CE PRIVESTE STANDARDELE , DEOARECE VOM FACE UN MARCAJ FIM , FOARTE BUN , LOCATIA EVENIMENTULUI ESTE NEMAIINTALNITA IN ROMANIA ( GALION COMANESTI ) , IAR DACA NU TE DESCURCI IN TRASEU UNUL DIN CEI 20 DE OFICIALI DE PE TRASEU TE VA INDRUMA IN SIGURANTA LA LOCUL SOSIRII PE UN TRASEU FORESTIER. DEASEMENEA POTI CASTIGA UN PREMIU LA TRIAL , CARE VA FI UN ENDUROTEST , FARA BUSTENI , DOAR CU OBSTACOLE DIN CADRU NATURAL.

 

CU STIMA.

BOGDAN 0744547655

bogdan.andries@ancarom.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem si noi pe drum ca se anunta o cursa tare !!!!!

 

 

VA TRANSMIT ADRESE PENTRU CAZARE PENTRU CA CEEA CE S-A AFISAT PE www.endurototal.ro ESTE IN MARE PARTE OCUPAT

 

Pensiunea Davis - ContactDate de ContactAdresa: Str. Atelierelor, Nr. 6, Loc. Moinesti, Jud. Bacau;

 

Cod postal: 605400;

 

Telefon: 0745 274 524;

 

E-mail: office@pensiuneadavis.ro.

 

 

 

PENSIUNEA GHIZELA , 0744436874 , 0726832099

 

 

 

Hotel Romanita Darmanesti Darmanesti , 0234 357626

 

 

 

Motel La Cici

Telefon : 0234 361705

Fax :

Email : mrlacici@yahoo.com

Pagina web :

Adresa : Albotesti 72

Judet : Bacau

Localitatea : Moinesti

 

 

EXCELSIOR MOINESTI

Moinesti, jud. Bacau

str. George Cosbuc nr. 8

0234-365.078

0770-893.296

0757-156.714

 

 

Pensiunea Motel

Parcul cu Pini

0744 976 036

0234 362 695

 

PENTRU ORICE AJUTOR VA ROG SA APELATI CU INCREDERE LA MINE CAND NU SUNT IN PADURE LA MARCAT

BOGDAN ANDRIES

0744547655

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate face fata cu quadul fara troliu? sau neaparat trebuie sa troliem?

Mesaj completat

 

gabi, participati? m-ati ajuta si pe mine daca as veni?

eu oricum merg acolo dar nu concurez . merita sa vii sa incerci . e o provocare. e de ajuns sa participi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu oricum merg acolo dar nu concurez . merita sa vii sa incerci . e o provocare. e de ajuns sa participi.

 

 

EU CONSIDER CA E PACAT SA NU PARTICIPI , DAR ORICUM SI PREZENTA E IMPORTANTA .

POATETE RAZGANDESTI PANA VINERI.

Mesaj completat

VA INFORMEZ CA SIT-UL CLUBULUI X-CAPE A FOST FINALIZAT SI REDESENAT FINAL PENTRU ACEST EVENIMENT.

 

"CUPA ENDURO IONUT ARDELEANU"

 

GASITI TOATE INFORMATIILE , REGULAMENT , POZE SI FILME DIN TRASEUL 2010 .

 

VA MULTUMESC.

 

PT INSCRIERI bogdan.andries@ancarom.com sau 0744547655

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, am si eu 2 intrebari:

 

1. La ce ora e start prolog vineri? E important sa stim cum ne programam drumul

2. Ce traseu fac old boys? Extrem? Open de 2 ori? O tura de extrem + una de open?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa evaluati serios traseul in caz de mocirleala.

Se pare ca o sa ploua toata saptamana. Trebuie analizat atent care sunt portiunile sensibile si eventual gasite rute ocolitoare ca sa nu iasa show, cum s-a mai intamplat destul de des in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, am si eu 2 intrebari:

 

1. La ce ora e start prolog vineri? E important sa stim cum ne programam drumul

2. Ce traseu fac old boys? Extrem? Open de 2 ori? O tura de extrem + una de open?

 

 

PROLOG VINERI ORA 17

OLD BOYS TRASEU DE EXTREM , DAR O SINGURA TURA 65 KM .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul de concurs va incepe Vineri 21 Mai cu inscriere la ora 12:00. Vineri se va tine un prolog (proba speciala trial), care va fi premiata separate cu premii substantiale si va stabili ordinea de start pentru cursa de Sambata si Duminica . A doua zi (Sambata ), traseul va avea o lungime de aproximativ 140 km pentru clasa A (Moto/Extreme), 70 km pentru clasa B (Moto Old Boys) si aproximativ 70 km la clasa C (Moto Open) si clasa D (ATV/Quad).

sursa

 

sa inteleg ca

cat A= profi

cat B= old boys

cat C= hobby

cat D= atv/quad

 

descrie putin traselele pt B si C pentru ca nu vreau sa merg pe foriester dar nici sa-mi rup gatu prin stanci intreb pt ca deobicei B-ul era open iar "old boys" separat

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa evaluati serios traseul in caz de mocirleala.

Se pare ca o sa ploua toata saptamana. Trebuie analizat atent care sunt portiunile sensibile si eventual gasite rute ocolitoare ca sa nu iasa show, cum s-a mai intamplat destul de des in ultima vreme.

 

 

NOI VERIFICAM SI REDESENAM TRASEUL IN FUNCTIE DE STAREA VREMII.

NU VA POT GARANTA EXACT TRASEUL IN MOMENTUL ACESTA DEOARECE VOR VI CATEVA ZILE DE PLOAIE SI SE PARE CA SUNT DOAR AVERSE.

DACA NU E NIMIC SERIOS CU CANTITATILE DE APA SE CONTUREAZA URMATOARELE:

 

VINERI INCEPE CONCURSUL CU ORA 12

 

VINERI TRIAL ORA 17 , PREMII SEPARATE SI STABILIREA ORDINII DE START , NU CONTEAZA IN CLASAMENTUL GENERAL.

FARA BUSTENI SI IN GENERAL CU OBSTACOLE DIN CADRU NATURAL , PANTE ,SARITURI , RAMPE .

 

SAMBATA START LA ORA 9 ,65 KM x 2 TURE PT EXTREM MOTO, 65 KM x1 TURA PT OLD BOYS MOTO PE TRASEUL DE EXTREM , 60 KM OPEN MOTO UNA TURA 60 KM , UNA SINGURA TURA DE ATV , TRASEU MEDIU INTRE EXTREME SI HOBBY , FOARTE MULTA PIATRA 70% PT TOATE CLASELE , DECI OBOSITOR DIN PUNCT DE VEDERE FIZIC SI CU PORTIUNI DE URCARE SAU COBORARE FOARTE TEHNICE .

 

PETRECERE LA CORT CU MIEL LA CEAUN , VIN SI CONCERT CU FORMATIA TAPINARII.

 

DUMINICA ACELASI STIL DE TRASEU , DAR CU 10 KM MAI SCURT LA ATV SI OPEN , UNA SINGURA TURA PE UN TRASEU SIMILAR LA EXTREM SI OLD BOYS.

 

DACA PLOUA SCURTAM TRASEUL SI IL REDESENAM PENTRU A FACE O CURSA MEDIE INTRE 2,5 SI 5 ORE.

 

O SA VA ROG SA PURTAM INSEMNE DE DOLIU SI UN MOMENT DE RECULEGERE IN MEMORIA BUNULUI NOSTRU PRIETEN SI COLEG DE CLUB IONUT ARDELEANU , CARE A TRECUT PREMATUR IN NEFIINTA DATORITA DRAGOSTEI FATA DE MOTOR.

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG.

BOGDAN ANDRIES

X-CAPE BACAU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit o mica precizare, 140 km sunt extrem de multi, mai ales in conditii de dupa 5 zile de ploaie asa cum se arata :).

O sa fie sange :peace:

 

LE Acum am vazut ce scrie mai sus :moron:

Editat de Mark81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sursa

 

sa inteleg ca

cat A= profi

cat B= old boys

cat C= hobby

cat D= atv/quad

 

descrie putin traselele pt B si C pentru ca nu vreau sa merg pe foriester dar nici sa-mi rup gatu prin stanci intreb pt ca deobicei B-ul era open iar "old boys" separat

 

 

BUGETUL FINANCIAR AL CURSEI ESTE FOARTE MARE , DAR TOTUSI LIMITAT

DEOARECE CLUBUL X-CAPE A DORIT SA PASTREZE UN ANUMIT STANDARD INALT AL PREMIERILOR , AL ORGANIZARII , NU PUTEM OFERI PREMII

LA MAI MULT DE PATRU CLASE

TRASEELE SUN TREI :

PROFI MOTO , TRASEU 65 KM x 2 TURE, CARE CONTINE 70 % ACELASI PARCURS DE OPEN , CU 4 BUCLE DIFICILE DIN PUNCT DE VEDERE TEHNIC.

OLD BOYS MOTO , FAC ACELASI TRASEU CU PROFI , DAR UNA SINGURA TURA

TRASEU OPEN MOTO , 60 KM CU TRASEU 70 % PIATRA , UNA SINGURA TURA , VA ASIGUR CA PENTRU OPEN ESTE SUFICIENT DE DIFICIL , ARE PORTIUNI FORTE TEHNICE SI ACOLO SE FACE DIFERENTA.

TRASEU ATV -QUAD , CARE VA FI DOAR 50 % LA FEL CU OPEN MOTO , IN REST VA AVEA PORTIUNI DIFERITE , DAR ACEESAI COMPLEXITATE

 

 

Mesaj completat

MULTUMIM DE RECOMANDARI , SA STII CA TINEM CONT DE TOATE .

NOI NE STRADUIM , SPERAM SA FIE CAT MAI BINE.

AM CREEAT VARIANTE ALTERNATIVE DE TRASEU , AM MARCAT CU BANDA , SEMNE CONFORM FIM , SAGETI ROSII DE DIRECTIONARE SI COMFIRMARI SI INFIRMARI DE CLASA , 10 CP-URI ....ETC

 

 

LISTA DE START ACTUALIZATA:

 

Clasa A (Moto Extreme)

 

VICTOR RUSU

DANI OTIL

CHEBAC SORIN

CRISTI NAGHY

MITACHESCU CATALIN

COSTACHE VICTOR

CENGO CSABA

PATRICK BOISSY

NAGY ERIK

GABOR LACI

ANDRAS LACI

DOMOKOS CSABA

OTTO MIRCEA

GUSTAV MIRCEA

ELEK ANDRAS

TUDOREL "BASMAC" CRISTEA

SANDU SORINA

 

 

Clasa B (Moto Old Boys)

 

TEODORESCU DANIEL

MAXIMILIAN BALASESCU

LAURENTIU NEDELCU

IOANITESCU MISU

STROISTEANU VARTOLOMEI

OVIDIU TURCEA

IONUT MOSTEANU

POP FLORIAN

AVRAMESCU RAZVAN

 

 

Clasa C (Moto Open)

 

FANE DOBRESCU

CRISTI DINU

DAN CRETU

PITIS ALEXANDRU

FLORIN MARIAN

CONSTANTINESCU BOGDAN

GORHOCEA DANIEL

CRIVOIRUC VICTOR

PAVEL CATALIN

POP ALEXANDRU

PANTURU DAN

NEDELCU CORNELIU

PAUL FURCOIU CRISTIAN

BACANU MARIUS

VARTOLOMEI GAGA

CAMARA FLORINEL

DAVIDOI SORIN STEFAN

OTACI ATILA

SZERELIX ISTVAN

PENTEK ARPAD

LASZLO GABOR

EDMOND TUPA

NECULA MARIAN

MARACINEANU TRAIAN

BURADA NICOLAE

ISACESCU DRAGOS

SCORTEA RADU

SPINU ADRIAN

ANDREI COHN

LUPU MARIAN

CORBU LAURENTIU

BACANU DUMITRU

STOIAN IONUT

CONSTANTINESCU MARIUS

 

 

Clasa D (ATV/Quad)

 

MIHAI MARC MOHORA

VICOL MIHAI TIBERIU

TAVREA CLAUDIU

RENZLER OLIVER

CONCIOIU MIHAI

SORIN IRINEL BADARAN

DAN MITRIC

BOGDAN ANGELESCU

SZABO MIHALY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit o mica precizare, 140 km sunt extrem de multi, mai ales in conditii de dupa 5 zile de ploaie asa cum se arata :).

O sa fie sange :peace:

 

LE Acum am vazut ce scrie mai sus :moron:

 

 

nu e nimic daca iese sange...o sa vina tata sa va faca poze si dupaia va pun pe forum un R.I.P ....glumeam...traseul cum zicea si bogdan e foarte tehnic la unele urcari , chiar si coborari...speram sa nu mai ploua altfel e putin show pe partea carunta..in rest e ok..traseul se poate face de 2 ori fara nici un stres doar vointa sa aveti! in caz de probleme grave doamne fereste ..suntem acolo! eventual unora le las si numarul de telefon in caz de raman undeva sa vin sa ii caut...tztztztz...sper sa fie totul in regula..oricum e super frumos acest traseu...ii placea la nebunie lui ionut Dumnezeu sa il ierte! pacat...dupa concurs vroiam sa il fac eu cu el la cronometru...dar na..pfff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nimic daca iese sange...o sa vina tata sa va faca poze si dupaia va pun pe forum un R.I.P ....glumeam...traseul cum zicea si bogdan e foarte tehnic la unele urcari , chiar si coborari...speram sa nu mai ploua altfel e putin show pe partea carunta..in rest e ok..traseul se poate face de 2 ori fara nici un stres doar vointa sa aveti! in caz de probleme grave doamne fereste ..suntem acolo! eventual unora le las si numarul de telefon in caz de raman undeva sa vin sa ii caut...tztztztz...sper sa fie totul in regula..oricum e super frumos acest traseu...ii placea la nebunie lui ionut Dumnezeu sa il ierte! pacat...dupa concurs vroiam sa il fac eu cu el la cronometru...dar na..pfff

 

 

SAL BOGDANE .

 

S-A ADUNAT LUME MULTA SI , DUPA CEEA CE AM AUZIT O SA VINA SI MAI MULTA .

 

E BINE SA AVEM MARE GRIJA DE TRASEU , SA NU NE BATEM JOC DE EI CA NU E FRUMOS.

 

NOI O SA MERGEM ZILELE ASTEA PE PLOAIE SA VERIFICAM TOT TRASEUL , DACA E CAZUL REFACEM MARCAJE LIPSA , DACA NU REFACEM PORTIUNI DE TRASEU UNDE E RAU , CU ALTUL MAI SCURT SI MAI USOR.

 

TREBUIE SA IASA BINE , NU AVEM VOIE SA GRESIM , MAI ALES DE DRAGUL LUI IONUT - E ""CUPA IONUT ARDELEANU""

 

MEDICUL DE MEDICINA SPORTIVA VINE SAMBATA 22 MAI LA ORA 6 LA COMANESTI LA SECRETARIAT

CINE NU ARE ADEVERINTA VALABILA DE MEDICINA SPORTIVA SA VINA LA 6 , SAMBATA PENTRU CONTROL.

CINE POATE SA O PROCURE DE ACASA SCAPA DE ACEASTA CORVOADA SI VINE LA 8,30 LA START.

Editat de bogdan.andries
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa este! din cate stiu azi e ultima zi cand mai ploua in zona asta,,speram sa fie asa si sa tina pana dupa concurs..daca nu va mai ploua e super traseul...urcarile ,coborarile.,.dar chiar de va ploua sa nu iti faci griji bogdan...o sa fie putin de toit mai complicat pe carunta la urcare ca acolo curge si putina apa pe drumul de urcare..cand ploua tare!dar tot e urcabila ca sunt pietre ..deci nu e problema..oricum baietii banuiesc au gume noi si e preferabil de noroi si piatra,,,,daca au asa e suficient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum baietii banuiesc au gume noi

 

aha. fix asa

eu ma gandesc daca sa-l intorc pe ala cu care am facut deva si bisoca sau sa-l las asa si sa-l intorc pentru Sibiu :peace:

Dar eu si Make suntem cazuri particulare - noi mergem din talent, nu ne trebuie cauciuc nou :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha. fix asa

eu ma gandesc daca sa-l intorc pe ala cu care am facut deva si bisoca sau sa-l las asa si sa-l intorc pentru Sibiu :peace:

Dar eu si Make suntem cazuri particulare - noi mergem din talent, nu ne trebuie cauciuc nou :moron:

bre nea ionut..la sibiu o sa ajungi pe sarme(adica sfori),dar nu conteaza ca la ce urcari au pregatit baietii il chemam pe romeo cu alicopterul sa ne urce(sau dupa caz sa ne culeaga)..pe noi ne sare schema cu bacaul anul asta ca avem 2 evenimente in club.. sambata nunta lui cristi si duminica botezul lui junioru lui avocatu",asa ca suntem consemnati la valcea week asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...