Sari la conținut

Cupa Xcape Enduro


bogdan.andries
 Share

Postări Recomandate

BUNA ZIUA.

LA BACAU SI COMANESTI E SOARE .

SUNT BOGDAN DE LA X-CAPE SI INTERVIN POENTRU A VA MULTUMI IN NUMELE LUI IONUT , AL MEU SI AL TUTUROR BAIETILOR DE LA X-CAPE PENTRU CA ATI FOST ALATURI DE NOI LA CUPA IONUT ARDELEANU.

NE CEREM SCUZE CA NU AM PUTUT SA VA PREZENTAM TRASEUL PE CARE L-AM PREGATIT SI A TREBUIT S-A SCURTAM CURSA , DAR SPERAM S-A VA FI PLACUT SI SOLUTIA TRASEULUI , SITUATIA CU PLOAIA A FOST FOARTE NEPLACUTA .

Mesaj completat

 

BUNA ZIUA.

LA BACAU SI COMANESTI E SOARE .

SUNT BOGDAN DE LA X-CAPE SI INTERVIN POENTRU A VA MULTUMI IN NUMELE LUI IONUT , AL MEU SI AL TUTUROR BAIETILOR DE LA X-CAPE PENTRU CA ATI FOST ALATURI DE NOI LA CUPA IONUT ARDELEANU.

NE CEREM SCUZE CA NU AM PUTUT SA VA PREZENTAM TRASEUL PE CARE L-AM PREGATIT SI A TREBUIT S-A SCURTAM CURSA , DAR SPERAM S-A VA FI PLACUT SI SOLUTIA TRASEULUI , SITUATIA CU PLOAIA A FOST FOARTE NEPLACUTA .

 

 

VA ROG SA NE TRANSMITETI TOATE LUCRURILE CARE AU FOST NEPLACUTE , PENTRU CA LA ANUL SA REMEDIEM ACESTE PROBLEME

 

VA MULTUMIM

eu nu am nimic de reprosat, mobilizarea voastra a fost ,jos palaria, traseu foarte bine marcat, nota 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am o nelamurire : ce statut au politistii in astfel de evenimente ? consumatori de seminte ?

era acolo un " tablagiu " ce se credea director de concurs si cam spala pe jos cu organizatorii de parca era cupa politiei

platoul de la nivelul punctului de inscriere ce rol a avut? acel tablagiu ma indrumat sa parchez masina ( si remorca cu motocicleta pe ea ) in alta parte. tocmai sosisem in tabara, eram concurent si asteptam ceva sprijin din partea politiei daca tot se baga in seama. nu eram gura casca din comanesti venit cu jipu sa incurc locul. pina la urma loc am gasit pe drumul de access la parcul inchis dupa ce am intrat cu masina cu tot cu remorca in parc ferme . teoretic drumul acela nu trebuia blocat cu masini parcate pe lateral iar accesul in parc ferme se permite numai motocicletelor.

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bogdane,felicitari pentru cursa!Zona este superba si sper ca anul urmator sa vin sa fac traseul intreg. Mai asteptam filmulete si alte poze ca era plin de cameramani si fotografi...

Mesaj completat

Clasamente ceva?????????

Stie cineva care au fost si cum?

 

/index.php?showtopic=530266

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o nelamurire : ce statut au politistii in astfel de evenimente ? consumatori de seminte ?

era acolo un " tablagiu " ce se credea director de concurs si cam spala pe jos cu organizatorii de parca era cupa politiei

platoul de la nivelul punctului de inscriere ce rol a avut? acel tablagiu ma indrumat sa parchez masina ( si remorca cu motocicleta pe ea ) in alta parte. tocmai sosisem in tabara, eram concurent si asteptam ceva sprijin din partea politiei daca tot se baga in seama. nu eram gura casca din comanesti venit cu jipu sa incurc locul. pina la urma loc am gasit pe drumul de access la parcul inchis dupa ce am intrat cu masina cu tot cu remorca in parc ferme . teoretic drumul acela nu trebuia blocat cu masini parcate pe lateral iar accesul in parc ferme se permite numai motocicletelor.

 

SCUZE PE NTRU ACESTE EVENIMENTE NEPLACUTE , DAR CEI DIN PARTEA PRIMARIEI NU AU INTELES CE INSEAMNA SPRIJIN SI PROMITEM CA PENTRU ALTE DATI VOM ELIMINA SI ASTFEL DE PROBLEME , COLABORAND CU OAMENI CARE NU PRICEP FENOMENUL SI CE INSEAMNA SPRIJIN.

PRIMARUL ARE IN PROPRIETATEA PRIMARIEI ACEL PLATOU SI CURTEA UNDE A FOST FESTIVITATEA DE PREMIERE.

INITIAL A FOST DOAR DISCUTIA ; CA ISI DORESTE SA NU SE STRICE IARBA IN CURTE SI PE PLATOU , IAR NOI AM PROMIS CA NU VOM INTRA CU MOTOARELE , CI DOAR PE JOS , CU RULOTE SI MASINI.

ODATA CU PLOAIA INTERMINABUILA , BINAINTELES CA ORICE ATINGERE A IERBII ERA DISTRUGERE SI ACESTI CONCETATENI NU AU PRICEPUT CA NU E NIMENI VINOVAT , E O SITUATIE DE CRIZA.

PENTRU ACEST LUCRU AM FOST NEVOITI SA REZOLVAM SI PROBLEMELE CU ACESTIA , NU NUMAI TRASEUL .

 

SPERAM SA FI FOST SUPORTABIL ACEST DISCONFORT , PE ANII VIITORI VOM RENUNTA LA COLABORATORI DE ACEST FEL.

Mesaj completat

Clasamente ceva?????????

Stie cineva care au fost si cum?

 

MENTIONEZ CA PENTRU MOTO EXTREM SI PROLOG S-A CASTIGAT CU MOTOCICLETE GAS GAS

Mesaj completat

Bogdane,felicitari pentru cursa!Zona este superba si sper ca anul urmator sa vin sa fac traseul intreg. Mai asteptam filmulete si alte poze ca era plin de cameramani si fotografi...

Mesaj completat

 

 

/index.php?showtopic=530266

 

BUNA , MERCI , TREBUIE SA MAI ASTEPTAM 2-3 ZILE ANTENA 1

EXTREM.pdf

ATV.pdf

OLD_BOYS.pdf

OPEN.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de cursa de la Comanesti eu zic:

La plusuri:

- traseu foarte OK - progres maaaaare fata de traseu de anul trecut - de dificultate medie, nu hard - si pentru cei care nu sunt de acord le amintesc ca traseul a fost facut in ambele zile de toate cele 4 fete; prietenul meu Andrei care face enduro din noiembrie l-a facut deasemenea in ambele zile.

- marcaj bun - o problema acolo in creasta - mentionata si de offroadmaster - insa cam toti s-au prins repede; a mai fost o portiune unde apareau marcaje KTM pe traseul de hobby, iar la briefing se spusese ca marcajele ktm sunt doar e extrem.

- atitudinea organizatorilor - au facut tot ce au putut ca totul sa iasa cat mai bine in conditiile in care a plouat de a rupt

- locatia excelenta - daca nu ploua atat, era absolut superb.

La minusuri:

- inscrierea anevoioasa - s-a stat foarte mult la coada

- confuzie cu accesul in zona de parcare/campare

- trebuia scoasa bucla de extrem din prima zi

 

Eu voi veni cu placere si la anu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu ceva poze:)

 

Foarte frumos traseul...Destul de dificil parerea mea..o super atmosfera....doar ca ploaia a cam stricat distractia...

 

Moartea lui Ionut Ardeleanu a marcat competitia,mai ales pe cei din zona Comanestiului..dar a fost frumos...

post-56050-1274776042_thumb.jpg

post-56050-1274776083_thumb.jpg

post-56050-1274776120_thumb.jpg

post-56050-1274776131_thumb.jpg

post-56050-1274776144_thumb.jpg

Editat de Robyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZE

 

http://my.imageshack.us/v_images.php

Mesaj completat

super bine !marcaje trasee atit cit sa putut vedea de mine ca am ars ambreiajul.felicitari !

 

MULTUMIM TEO , MULTUMIM BUZAUL , MARE ECHIPA FRUMOS CARACTER DE COMPETITIE , MULTE CLUBURI

 

VA URAM SUCCES SI LA CURSELE VOASTRE , X-CAPE VA SUSTINE , ASTEPTAM SA NE INVITATI .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu se scotea zona carunta era cam hard ....dar deoarece s-a scos zona aia nu a mai fost hard...dar in concluzie tot traseu dificil a fost!

La anu speram sa numai ploua si bagam si acea zona ...aia era tot farmecul! dar totul a fost super zic eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZE

 

http://my.imageshack.us/v_images.php

Mesaj completat

 

 

MULTUMIM TEO , MULTUMIM BUZAUL , MARE ECHIPA FRUMOS CARACTER DE COMPETITIE , MULTE CLUBURI

 

VA URAM SUCCES SI LA CURSELE VOASTRE , X-CAPE VA SUSTINE , ASTEPTAM SA NE INVITATI .

nu se poate vedea nici o poza pe linck'ul care l'ai pus aici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...