Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca pui azot la moto, risti sa se incalzeasca mai greu cauciucurile si sa ai aderenta mai slaba. Eu as deduce de aici ca e total neindicat

:moto:

Asta asa este. Cu aer e cel mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

Asta asa este. Cu aer e cel mai bine.

 

cauciucul nu se incalzeste de la frecarea cu carosabilul ? azotul se incalzeste mai greu decat aerul , dar asta inseamna ca imi tine cauciucul rece ? un mecanic de la reprezentanta suzuki mi-a zis ca n-are nimic daca bag azot , dar am zis sa ma mai interesez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucul nu se incalzeste de la frecarea cu carosabilul ? azotul se incalzeste mai greu decat aerul , dar asta inseamna ca imi tine cauciucul rece ? un mecanic de la reprezentanta suzuki mi-a zis ca n-are nimic daca bag azot , dar am zis sa ma mai interesez

Atata timp cat azotul se incalzeste mai greu decat aerul ii evident ca si cauciucul se va incalzi mai greu. Eu chiar nu va rostul azotului in cauciucuri. Daca ai cauciucuri mai moi, din compozitie, atunci nu cred ca te vei plange vreodata de aderenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat azotul se incalzeste mai greu decat aerul ii evident ca si cauciucul se va incalzi mai greu. Eu chiar nu va rostul azotului in cauciucuri. Daca ai cauciucuri mai moi, din compozitie, atunci nu cred ca te vei plange vreodata de aderenta.

 

mi-am umflat la masina rotie cu azot si chiar sunt multumit,le verific cam la 2-3 luni cel putin si nu pierd deloc , in comparatie cand erau cu aer le verificam saptamanal , si la motocicleta,intr-o luna,de la 2,6 pe spate am ajuns la 2,2 , iar pe fata de la 2,5 la 2 , si .... elimin si riscul de explozie , cel putin asa am gandit eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am umflat la masina rotie cu azot si chiar sunt multumit,le verific cam la 2-3 luni cel putin si nu pierd deloc , in comparatie cand erau cu aer le verificam saptamanal , si la motocicleta,intr-o luna,de la 2,6 pe spate am ajuns la 2,2 , iar pe fata de la 2,5 la 2 , si .... elimin si riscul de explozie , cel putin asa am gandit eu

Din punctul asta de vedere ii mult mai ok :moto:

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un K7 1000 si sunt curios daca se poate regla amortizorul de directie. As vrea sa-l mai intaresc putin pentru ca intra in voblaj in ture mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

help please...

De ce imi toate moare motoru`.merg linistit cu el si moare.este posibil sa fie de la benzina? :lol:

Este posibil sa fie de la multe.....mai regleaza si tu relantul.....sa vezi ce face sau din astea nu cred ca potzi afla aici pe forum poate sa fie de la pompa de benzina de la bujii........de la supape...poate motorul trebuie segmentata.....bla bla bla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , sunt din Cisnadie (jud. Sibiu) si de cateva luni sunt posesorul unui K3 de 600 timp in care am facut vreo 5000 km. Motorul ma multumeste pe deplin , lucru cu care se poate mandri orice posesor de gsxr (sper ca sunte-ti de acord ). Pe motor am evacuare stoc si as vrea sa o schimb cu o Yoshimura rs3 sau trs , stiti cumva care aduce un plus de performanta , sunet si design ?

post-36204-1218048492_thumb.jpg

post-36204-1218049063_thumb.jpg

Editat de Max Berik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos si sa nu ai belele iar in legatura cu toba si eu ma gandeam sa o schimb dar avand in vedere ca o sa se introduca niste controale RAR pentru cei care polueaza fonic, mai asteapta putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic

 

mi s-a furat azi o statie totala SOKKIA 630, in valoare de 7 mii euro, zona kaufland colentina. aparatul se afla intr-o cutie voluminoasa, portocalie, pe care scrie EUROLAND. daca puteti oferii vreo informatie, ofer recompensa. rechinu .0728320091

 

mersi fain !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic

 

mi s-a furat azi o statie totala SOKKIA 630, in valoare de 7 mii euro, zona kaufland colentina. aparatul se afla intr-o cutie voluminoasa, portocalie, pe care scrie EUROLAND. daca puteti oferii vreo informatie, ofer recompensa. rechinu .0728320091

 

mersi fain !

:D Ce nenorociti!!! :kiss: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu ai vreo intrerupere la butonul de contact (sau cum s o numi el),de la gropi sa nu cumva sa ti ia curentu.......

sa stii ca s-ar putea sa fie de la aia ca numai la viteze mici si peste gropi mi se intampla ... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...