Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu de joia trecuta in fiecare zi mai putin azi, a fost super, inca ma tem ca vine iarna iarasi ...mai sti .. macar sa apuc sa ma dau,

Parerea mea este ca sta vremea primavaratica 1-2 sapt dupa aia 2-3 saptamani de ploi interminabile si infinit de lungi, dupa care canicula pana la toamna, toate astea din cauza pdl-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene.... eu am vazut ca la k1-k3 farul este sectionat vertical faza lunga (bat ambele faruri),iar faza scurta( bate doar cel din stanga)

 

 

sanatete si scuza'mi inteligenta... urmatoarele intrebari care le adresez te rog sa te abti... inca odata... SANATATE MAXIMA.

 

si te-ai gandit ca stopul ar arata mai bine inloc la far :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de joia trecuta in fiecare zi mai putin azi, a fost super, inca ma tem ca vine iarna iarasi ...mai sti .. macar sa apuc sa ma dau,

Parerea mea este ca sta vremea primavaratica 1-2 sapt dupa aia 2-3 saptamani de ploi interminabile si infinit de lungi, dupa care canicula pana la toamna, toate astea din cauza pdl-ului.

Phiu, scuipa in san! Ca saptamana urmatoare as vrea sa merg sa-i fac actele :laugh:

 

m-ai prins :laugh:

Busted! :laugh:

Hands_up_or_the_cotton_ball_gets_it_390.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU este chiar asa cum crezi tu, in poza se vede intr-un fel in realitate sunt altfel, apratul foto, telefonul se adapteaza automat dupa lumina majoritara care este in obiectiv, este si normal sa iasa poza asa, in realitate sun niste leduri mai puternice care nu deranjeaza deloc pe nimeni pentru ca este o lumina disipata, imprastiata, candva am fost pasionat de fotografie si le mai am si eu putin.

Trebuia sa scriu un pomelnic intreg sa inteleaga toti userii ce am pus acolo?

Daca vrei sa te superi suparate pe baieti cu H4 care scot protectia faza scurta afara (adica tabla aia) de aia sa te legi nu de mine, eu inainte sa le pun am facut un studiu ct de mic sa vad daca sunt naspa pentru ochi... acuma dc te uite de la 50 de cm in ele orbesti fi sigur.

Vorbesc din ce am vazut cu ochii mei in trafic, nu din poze :laugh: Anyway, cum crezi tu, nu e cazul sa cream o polemica pe tema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ nu mi-o lua in nume de rau dar ce ai prezentat tu in poza aia este un stop pe leduri nu un far... vezi in primul rand prinderile... asa ca mai bine nu te mai certa cu lumea aiurea ca nu ai dreptate. hai sa iti dau si o poza sa vezi cam cum arata prinderile la un far si fa si tu o comparatie cu cele din laterala "farului" tau care de fapt se prinde pe codita :laugh: hai ca nu reusesc sa salvez poza asa ca iti dau un link

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-SUZUKI-...s#ht_3244wt_939

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ nu mi-o lua in nume de rau dar ce ai prezentat tu in poza aia este un stop pe leduri nu un far... vezi in primul rand prinderile... asa ca mai bine nu te mai certa cu lumea aiurea ca nu ai dreptate. hai sa iti dau si o poza sa vezi cam cum arata prinderile la un far si fa si tu o comparatie cu cele din laterala "farului" tau care de fapt se prinde pe codita :laugh: hai ca nu reusesc sa salvez poza asa ca iti dau un link

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-SUZUKI-...s#ht_3244wt_939

 

 

nu ma cert. sunt necunoscator... poate sa explice.... in fine... sanatate

Mesaj completat

nu vad nici'o asemanare..... poate o fi alt model.... eu asa l'am gasit pe net. .si se aseamana oare cum cu farul....ma gandeam k e ceva mai tunning. :laugh:)

 

multam

post-47359-1300164534_thumb.jpg

post-47359-1300164548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mz, intrebarile astea ale tale regulate au vreun scop sau sunt doar asa de dragul discutiei,gen ce mai vezi pe net vii si mai intrebi aici ?

 

 

au un scop.... in vara vreau sa imi iau k1 k2 sau k3 750. preferabil k3.... fac si eu temele pana am toti banisorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in cazul asta, ca un sfat:

daca ti atat de greu sa strangi banii pentru motor, nu te gandi inca la tuninguri si alte prostii

gandeste-te ca probabil va trebui sa ai bani si de cauciucuri, schimb de ulei si filtre, poate placute de frana, lichid de frana, lant, etc

n-o sa-ti cumperi motor nou :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mz iti recomand sa pui gume noi indiferent ce-ti iei... asta daca vrei sa te bucuri de motor deci indiferent ce calcule-ti faci gandeste-te ca vreo 250 de euro iti treb pt cauciucuri...nu mai zic schimb ulei ca sa n-ai surprize, placute,lant....si lista poate continua.

Editat de Treephoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinele... este departe polimica de noi fratioare.. poate tu ai vazut alte beculete, prin trafic.

 

Fratilor... ghici cu cine ma intalnesc in trafic dupa ce am venit de la plimbare... cu mz 125 ... :laugh: casca de neamt ochelari la ochi.. ce mai... tare omul daca a avut curaj sa plece cu mz-ul la oras, ne-am salutat barbateste, dupa care a hopservat ca sunt aladin.. ala care intra pe forum.. deci omul este indragostit de moto si chiar o misca de colo colo, si este orijinal cu intrebarile imposibile puse. Acum chiar il cred ca-si ia motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si intrebarea mea acum este : de ce trebuie sa isi ia gume de 250 euro cand poate sa isi ia de 150 la fel de bune o perioada, pana isi da seama ce ii comvine mai mult? mai bine incearca mai multe seturi de gume si vede care este pe placul lui... eu dupa ce duc GP-urile imi iau supercorsa sa vedem exact ce si cum e cu ele...oricum nu o sa imi iau decat gume moi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM uitat sa spun ca le doresc din suflet acelora care-si cumpara motociclete adica noi motociclisti, sa apuce sa uzeze un set de gume, placute, kit lant, o pereche de manusi, o pereche de ghete, etc.

Eu mereu cand imi cumpar ceva ma gandesc " oare merit cevaul ala" ce am facut eu sa merit x lucru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma cert. sunt necunoscator... poate sa explice.... in fine... sanatate

Mesaj completat

nu vad nici'o asemanare..... poate o fi alt model.... eu asa l'am gasit pe net. .si se aseamana oare cum cu farul....ma gandeam k e ceva mai tunning. :laugh:)

 

multam

ala pe leduri la forma parca seamana cu stopul de la k4,k5 , cel din stanga e de k3 ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi...... aladine. ...dak vrei si poti poate vi cu mine cand o fi sa imi iau motoras....sa il testezi...sa vezi ce poate si sa asculti motoru....

 

sanatate maxima.

Mesaj completat

cauciucurile nu stiu daca or sa fie prioritare..,dar uleiul si lantul cu siguranta or sa fie.... si cred ca si pinionul. se schimba odata cu lantul .nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt sfaturi...... aladine. ...dak vrei si poti poate vi cu mine cand o fi sa imi iau motoras....sa il testezi...sa vezi ce poate si sa asculti motoru....

 

sanatate maxima.

Mesaj completat

cauciucurile nu stiu daca or sa fie prioritare..,dar uleiul si lantul cu siguranta or sa fie.... si cred ca si pinionul. se schimba odata cu lantul .nu?

Deja cred ca trebuie sa te programezi :laugh: mai sunt cateva bucati care trebuie sa merg cu ei o parte prieteni o parte amici.

 

Lasa gandurile astea pentru momentul de dupa achizitie, dar de stiut ar fi... ca imediat cum o cumperi trebuie o mica revizie, cap coada.... adica asa fac eu, te uiti peste tot daca este strans etc. bloc motor lipit cu poxipol etc. componente care stau sa cada lipite cu picatura :laugh:

Stai linistit ca nu o cumperi cu caucioacele kele, sau fara placute, mai tragi o vara pe ele. Noi Romani suntem mai vai mama noastra si expluatam totul la maxim (asa fac eu mai putin gumele si uloiul care sunt foarte foarte importante)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si intrebarea mea acum este : de ce trebuie sa isi ia gume de 250 euro cand poate sa isi ia de 150 la fel de bune o perioada, pana isi da seama ce ii comvine mai mult? mai bine incearca mai multe seturi de gume si vede care este pe placul lui... eu dupa ce duc GP-urile imi iau supercorsa sa vedem exact ce si cum e cu ele...oricum nu o sa imi iau decat gume moi :laugh:

 

 

pe de-o parte sunt de acord cu tine ca poate sa-si ia sa le innebuneasca mai ieftine, second gen....pe de alta parte daca nu se pricepe si-si ia o guma moarta, care nu se "lipeste" cum trebuie, ce mai testeaza sa vada daca-i place?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apuca groaza cand vad...

Un incepator care habar nu are nimic si stie doar ce a citi, poate sa mearga si cu cauciucuri de EBONITA, caucioacele trebuie sa se "lipeasca" atunci cand sunt solicitate, in schimb un pilot incepator habar nu are sa solicite nimic, el o sa mearga 5miute (doamne ajuta) minunat de cum este pe motor si cum accelereza, cautandu-si pozitia, fiind uimit de ce poate sa faca, noi nu stim nimic dar ne dam pe buza cauciucului si simtim nevoia de ceva lipicios, ceva slik din latex dc se poate.

NU ai sa vezi motociclist nou care pica din cauza gumei, pica din cauza lui ca greseste si nu a reusit sa-si canalizeze intreaga atentie asupra mobrei si comenzilor ei, si din cauza ca nu a reusit sa impleteasca minimul de talent dat de natura pe moca.. cu gandirea limpede si ratiunea care trebuie sa existe permanent in bostan.

 

Cine cade si spune ca a cazut din cauza gumei.. 90% din ei cadeau si cu cel mai lipicios cauciuc existent pe suprafata planetei facut special pentru el, este foarte usor sa dai vina pe ceva, oricum la noi romanii a devenit un hobby.

Sunt multe variabile cand vine vorba de cau cioaca.........sau cau elodia...................

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...