Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

n-a zis nimeni ca se da el pana-n buza. pur si simplu consider ca un incepator pe un cauciuc uzat, care nu mai functioneaza in parametrii normali se chinuie mai mult decat un incepator pe o guma buna. n-am facut nicio referire la cat de tare sau de incet o sa se dea el.

 

daca ar fi sa mergem pe principiul tau cine e incepator sa mearga cu ciurucuri ca oricum nu stie nimic, nu?

 

imi pare rau dar aici nu pot fi de acord cu tine. let's agree to disagree. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda... si eu zic acelasi lucru..cauciucul te poate ajuta foarte mult. eu primul lucru de fapt al 2-lea a fost sa ma duc la balamuc sa imi dea gume moi ca isi fac treaba mai bine decat porcariile alea de sport attack de la conti. oricum fiecare isi stie mersul si intr-o oarecare masura are niste asteptari de la acel causiuc...dar ca incepator nu prea stii ce cauciucuri sa folosesti, nu stii ce presiune se recomanda pt un anumit tip de vreme si oricum nu cred ca pt un incepator se apuca el sa dea cu genunchiul pe jos. asa ca aproape orice cauciuc cu carne pe el e binevenit. asa ca lantul si pinioanele mai pot astepta asta in cazul in care nu sunt chiar pilaf. uleiul, filtrele, franele si gumele nu. eu la fiecare mobra care am avut-o cum am luat-o am schimbat uleiul, filtrele, placutele(de asta am ramas cu un set pt fata la k5), furtune frana race.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...

Am inteles ce vrei sa spui dar cred ca eu nu am fost inteles, lasa-ma sa fiu lipsit de modestie pentru cateva cuvinte..

Unui incepator cred ca nu-i este primordial cauciucul, el nici nu stie cate roti are motocicleta, o mai incaleca si invers din greseala si trage frana in loc de ambreaj...cade cu totul prin garaj etc.. cred ca problema nr 1 nu este guma (in cazul unui om normal desigur.. excluzand talentele).

Doamne fereste ... eu nu spun ca este naspa cu gume noi, se invata mai repede cu ea, o simte bine..dar in cazul nostru ca suntem vai de mamitica noastra le lungim si noi... ce dreacu sa facem... cine are cascaval... sa le schimbe tata.... cum a ajuns la limita de uzura pa ele!

Desigur ca cine are magazin si vinde gume are interes sa ma contrazica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aladine stiai ca nu esti normal... :laugh:))) m-am (cuvant urat) pe mine de ras la fata cu incalecatul invers :laugh:)))))) intr-o oarecare masura ai dreptate...eu oricum nu imi mai iau cauciucuri noi sub nici o forma. NU ISI MERITA BANII decat daca esti vreun bogatan.. atunci da. anul trecut am avut pe 1000rr D208 care alunecau ca la balamuc cauciucurile alea, de asta zic ca si un cauciuc bun isi poate spune cuvantul in toata treaba cu incepatorii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu vreau sa fiu rau, dar in portretul motociclistului caracterizat care are nevoie de guma nu intra si posesorii de gsxr 1000 (adica avioane cu reactie)

eu ma gandeam la un tip putin speriat cu cateva cosuri pe la tample, bautor de bere, fan Nike , care-si cumpara si el motor.

Cine poseda gsxr 1000 stie FOOOAAARTE bine cum trebuie sa fie cauciucul lui.

Mesaj completat

de cand s-a dat drumul la forumul asta si pana in ziua de azi aceeasi treaba se discuta...plm ma de parca ar pilota dracului un boeing

Despre ce vrei sa vorbim Todea!! :laugh: Despre IRI si MONICA ? Despre cum se pun muraturile?

Pai daca sti tot ce se posteaza este si normal sa te plictisesti!!!

Eu zic sa-ti faci un nou hobby,

Parca-l vad pe Todea pescar !! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu vreau sa fiu rau, dar in portretul motociclistului caracterizat care are nevoie de guma nu intra si posesorii de gsxr 1000 (adica avioane cu reactie)

eu ma gandeam la un tip putin speriat cu cateva cosuri pe la tample, bautor de bere, fan Nike , care-si cumpara si el motor.

Cine poseda gsxr 1000 stie FOOOAAARTE bine cum trebuie sa fie cauciucul lui.

Mesaj completat

 

Despre ce vrei sa vorbim Todea!! :laugh: Despre IRI si MONICA ? Despre cum se pun muraturile?

Pai daca sti tot ce se posteaza este si normal sa te plictisesti!!!

Eu zic sa-ti faci un nou hobby,

Parca-l vad pe Todea pescar !! :laugh:

 

prin natura muncii mele petrec mult timp pe internet in special in half life :laugh: uite mai bine vorbim de zavoranca..acum e libera imi incerc sansa..ar fi cam ultima modalitate de a reveni in tara

post-42663-1300226088_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

Ma tem ca proverbele romanesi gen "bate Femeia ca stie ea motivul" sau "o femeie o linistesti doar cu bataia"

se cam adeveresc in cazul zavorancei.. Ba nene ce debit verbal are cum se umfla vena aia de la gat.. cum sa traiesti cu aia in casa? CUM? Daca "ma pacaleam" cu ea ca pepe cred ca in fiecare zi o ciufuleam, la cat vorbeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce face zavoranca cu gura aia nu fac 10 femei cu .... :laugh:

Mesaj completat

 

gagiul nu stie despre ce vb..sau stia atunci.la ora actuala nu mai este pic de adevar din ce zice el..hai in anglia sa vezi gagici pe track la fast sau soferite de autobuz sau metrou etc.femeile traiesc in prezent fata de barbati care prefera trecutul si melodii gen cand eram tanar ficior sau pusca& cureaua lata...bre daca ne bagam in subiectul femei ajungem la 1000 pagini in 2 zile :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este actor tipul .. si joaca o sceneta scrisa de Rudolf Hess un nazist convins care are aprecierea mea.

Mesaj completat

ce face zavoranca cu gura aia nu fac 10 femei cu ....

 

Sa ma cc in gura ei !!!

Scuze de obraznicie.

daca aveam o muiere deasta cred ca o spanzuram de limba!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este actor tipul .. si joaca o sceneta scrisa de Rudolf Hess un nazist convins care are aprecierea mea.

Mesaj completat

 

 

Sa ma cc in gura ei !!!

Scuze de obraznicie.

daca aveam o muiere deasta cred ca o spanzuram de limba!!

 

daca o aveai pe asta muiere la ora actuala erai la serres fresh pt cursa dupa un concediu in dubai..parca suna altfel nuh? daca si acu' imi zici ca o spanzurai de limba :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in casa mea sunt barbat si stau lg femeia care-mi place... ce pana mea.. daca pierd si barbatia ma fac dreacu eunuc si gata. Pentru tot aurul din lume nu stau lg zavoranca, voi nu a-ti vazut ca este dependenta de scandal, exact ca tigancile, dc nu se cearta moare... ma gandesc sa ramana singura pe o insula cu cine se cearta...?

 

Apropo ... dc o vede cineva sa-i spuna ca nu ma intereseaza persona ei !!! deloc!!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in casa mea sunt barbat si stau lg femeia care-mi place... ce pana mea.. daca pierd si barbatia ma fac dreacu eunuc si gata. Pentru tot aurul din lume nu stau lg zavoranca, voi nu a-ti vazut ca este dependenta de scandal, exact ca tigancile, dc nu se cearta moare... ma gandesc sa ramana singura pe o insula cu cine se cearta...?

 

bre aurul isi pierde proprietatile langa zavoranca :laugh:

 

pana una alta cam asa se merge la fast...un tovaras cu camera mea

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu ne ca.cam pe noi dar zavoranca arata extraordinar de bine la corp si fata...dar are o gura... de mai bine uiti si de corp si de fata. aladine dar ce ti se pare zavoranca a fi , vreo norvegiana??? oricum eu pe ea nu o suport neam. e prea tzatza si prea cauta scandalul cu lumanarea dar sa nu mintim ca nu arata bine ca ne vede Doamne Doamne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asa apar aerele de vedeta, incep 3 oameni sa vorbeasca un om, cand ala vede ca este important adica are certitudinea ca nu este o nulitate , se urca la cap si face gargauni. Eu niciodata nu am tratat o vedeta extraodinar de superb, adica daca vad o vedeta deasta nascuta din cascavalul lu tatutu undeva pe strada etc evit sa ma uit la ea, mai de graba ma uit dupa "perversul dupa targul ocna" poate fac si o poza cu el decat dupa ...nu stiu ... zic formatia "angels" dc mai exista sau pramatia ordinara repetenta romaniei Simona Senzual..etc sau cine stie ce penibil desta care apare la tv. "Perversul" macar are talent cu carul , stie sa vb cu oricine, nu se pierde, este jmecher.

Mesaj completat

Todele zi-ne fratioare si noua ce are ala pe r1 ala ca trage de rupe... merge si el dar trage si pianul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca il face pe Todea, ca doar are R1 baiatul :laugh: ... Ca sa fie la acelasi nivel cu GSXR 1000, era suficient un R6 :D

Asa e aladine, cand ai GSXR ti se pare ca fuge de rupe, dar cand trece R1 pe langa tine, iti vine sa te dai jos crezand ca stai pe loc :laugh:

 

Si-acuma am fugit, ca sa nu imi iau bataie ! :laugh:

 

 

Ps: sper ca stiti de gluma :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ma depaseste un r1 pe linie dreapta sunt aparent calm ,stiu ca o sa vina si curba ,hmmm momentul asteptat ... o sa vada el :laugh: interior ,exterior oricum trec =))=))

 

p.s - detest sa ma faca un r1 pe curbe,cel mai oribil lucru pt mine si de nesuportat

- majoritatea celor cu r1 mai ales bucuresteni ,care merg pe strada nu prea stiu mare lucru pe curbe poate si din cauza fricii caiilor putere si a dumelor de pe internet cum ca sunt cele mai periculoase ... pe ei ii vezi in linie dreapta blana , cand vine curba inchid gazul...

Mesaj completat

frumoasa filmare todea , gj pt amicul tau si pt camera , am si eu o intrebare : ce toba are?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care esti cu gixerul de 750 09 negru cu 52 DLL la numar prin otopeni??? :laugh:

 

P.S. - eu as merge pe EK mi s-a parut foarte bun pretul.

Editat de alecs_1000rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...