Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.. desigur ca nu am putut sa stau cuminte, vre-o luna nu am cum sa ma urc pe motor, ieri in jurul orelor 14 pe vantul ala puternic am suferit un accident, am cazut cu zmeul(kite) de la aproximativ 4 metri ... foarte violent, echipament nema, urmarile.. manuta si piciorusul in gips, nu pot sa fac nimic dar sunt fericit ca am scapat cu viata. :disappointed:

exact asta este locul

 

 

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m'am gandit la chestia asta dar trebuie sa fac rost de stander :) mersi mult ... mai astept pareri .

dul fara carene la o spalatorie sa til faca ca nou si dupa o sa vezi imediat despre ce e vb<mai ales ca pe st mai e si lantul si te poate pacalii>

 

.. desigur ca nu am putut sa stau cuminte, vre-o luna nu am cum sa ma urc pe motor, ieri in jurul orelor 14 pe vantul ala puternic am suferit un accident, am cazut cu zmeul(kite) de la aproximativ 4 metri ... foarte violent, echipament nema, urmarile.. manuta si piciorusul in gips, nu pot sa fac nimic dar sunt fericit ca am scapat cu viata. :disappointed:

exact asta este locul

 

 

cred ca te-a blestemat lumea<-utu-i in gura>

Editat de kelu 265
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut imprudenta sa nu ma leg .. ma doare piciorul de ma pis pe mine nu mai stiu cum sa stau cu el!!!

nu am filmat ca fraierul.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

m'am gandit la chestia asta dar trebuie sa fac rost de stander :) mersi mult ... mai astept pareri .

iti dau eu,sau merem la un nene care se pricepe sa iti faca mobretu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bay momentan nu prea dispun de multi banuti si as mai vrea sa fac week asta un munte ... sper sa nu ma lase pe acolo :)) cand dispun de vro 500 euro atunci o sa'l bag in service sa ii fac toate bubele ... multumesc celor care mi'au raspuns :) o sa il spal si vad pe unde da ulei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti poate da cu ulei pe la capacul de ambreiaj, capacu de la alternator, capacu de la motor sau pe la buson, ori se poate prelinge de la capacul de chiuloasa.

 

Da carenele jos si vei vedea de unde curge, nu e neaparata nevoie sa o speli ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Bine v-am gasit, tocmai sunt posesorul unui Suzuki GSXR 1100 din '93. (racire pe ulei).

 

La ce ar trebui sa fiu atent? care sunt punctele lui slabe din punct de vedere tehnic sa stiu sa previn inainte sa repar .Intrebarea era mai bine sa o pun inainte sa il cumpar, dar a fost singura optiune la un schimb cu auto si m-am grabit.

 

Multumesc.

 

post-13253-0-76665400-1316776500_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mobra aia e o bestie,stiu ca are cutie de 5 trepte(nu are nevoie ,,treapta'' 6) si ajunge in treapta 1 la vreo 170km/h

Am gasit una la 600e si ma gandeam sa o cumpar..just for fun

 

Stiu ca padure e fan gsxr1100,da-i un telefon sa iti spuna cate ceva despre modeulul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Bine v-am gasit, tocmai sunt posesorul unui Suzuki GSXR 1100 din '93. (racire pe ulei).

 

La ce ar trebui sa fiu atent? care sunt punctele lui slabe din punct de vedere tehnic sa stiu sa previn inainte sa repar .Intrebarea era mai bine sa o pun inainte sa il cumpar, dar a fost singura optiune la un schimb cu auto si m-am grabit.

 

Multumesc.

 

post-13253-0-76665400-1316776500_thumb.jpg

Am mers ceva timp pe gsxr1100 si pot sa spun ca nu vreau nici pe degeaba o motocicicleta deasta, este o fiara.. cat despre motor.. este ultimul lucru la care trebuie sa te gandesti cand mergi cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers ceva timp pe gsxr1100 si pot sa spun ca nu vreau nici pe degeaba o motocicicleta deasta, este o fiara.. cat despre motor.. este ultimul lucru la care trebuie sa te gandesti cand mergi cu ea.

 

Din pacate nu am avut posibilitate sa ma dau cu ea prea mult, trebuie sa rezolv cu actele. Din ce am citit am inteles ca la partea de handling este ca la loterie . Sper sa ma obisnuiesc cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu racirea asta pe ulei in oras, unde stai pe la semafoare si cozi? Azi am fost la ITP si in traficul din Buc s-a cam incalzit (110grC). Am vazut ca intra in rosu la 120gr (fata de apa) . Problema este ca nu am vazut nici un ventilator suplimentar in spatele radiatorului, a incercat cineva sa puna unul suplimentar ? .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mers vreo un sezon cu un gix de 1100 din 94..Amintiri,pe langa faptu ca la un drum de mare consumu dintre ea si un fzr de 600 a fost o diferenta de vre 4 litri in favoarea mea( fzr'u mancand mai mult).Motor mare cuplu mare,Dar ai grija in general sunt date pe ulei cam toate:).Ajunsesem la 1000 de km sa ii bag 500 de grame de ulei(NU BAGA Motul 300V).In legatura cu ciclistica e superba in opinia mea grea animal mare si o poti pune lejer pana jos,NU II SCOATE AMORTIZORU DE VOBLAJ ca sa nu ai alte probleme(Vezi daca functioneaza cum trebuie neaaparat).In rest sincer e o Bestie in adevaratu sens al cuvantului.Pe liniutza faceam praf un R1 din 99..Mare grija la gaz se urca usor din power wheelie.

post-63824-0-84193100-1317112797_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai treaba cu racirea , cel putin eu nu am avut-o si la fel cum zicea cineva mai sus e o adevarata fiara , si cu ea ma tineam de r1 iar pe autostrada eram in paralel cu r1 , cel putin cu un consum mai mare :) dar , eram satisfacut de ea , era o nebuna

 

 

 

 

e un motor foarte ok , cel putin din punctul meu de vedere , daca ii schimbi uleiul la timp , te duce muuuult timp

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru pareri , intre timp i-am facut si ITP+asigurare si am iesit la cateva drumuri . Intr-adevar m-a speriat :yikes: , dar am inceput sa ma obisnuiesc cu monstruletul :moto: . Eu sunt mai slabanog (67 Kg) si simt ca pierd foarte repede din aderenta spate (fata de FZR600) .

Cum se testeaza amortizorul de ghidon ? Ar trebui sa incerc sa misc brusc de ghidon si sa simt o forta de franare,nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Mai bine iti faci service-ul la amortizor nestiind daca functioneaza bine. Vezi ca ai un surub de golire, il desfaci si ii faci cursa completa stanga dreapta pana nu mai curge nimic din el. Cumperi 1 L de ulei de furca (eu am pus 20w pentru ca l-am vrut mai rigid) si l-am scufundat complet in ulei. Sa il scufunzi intr-o sticla de 2 L de preferat pe care o tai pe verticala, torni uleiul si pui amortizorul in ea in asa fel incat gaura de umplere sa fie complet scufundata. Ii faci curse stanga-dreapta pana nu mai ies bule si pui surubelul inapoi. Dupa ce am facut operatiunea asta, am numai cuvinte de lauda pentru comportamentul mai stabil al motoretei :)

 

Legat de aderenta, daca mai ai carne pe cauciuc iar DOT-ul cauciucului nu a depasit 3-4 ani..incearca sa ii mai scazi presiunea.

Editat de sorinm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ai zero aderenta si pe uscat, poti sa mergi cu slick-uri pe strada doar daca mergi in lunile iulie-august intre orele 12-15 cand e cald afara, si sa mergi foarte tare ca sa le incalzesti, adica acceleratie blana si frana blana. Acum tu decizi daca poti sa mergi sau nu cu slick-uri pe strada :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...