Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

temperatura crescuta a fost intodeauna o problema pentru producatori,si a necesitat mereu eforturi de a o tine sub control cu diferite inventii si inovatii.Cu cat motorul este sau devine mai puternic produce mai multa caldura de care trebuie sa scapam,folosind diferite metode,radiatoare mai mari,ventilatoare mai multe si mai puternice,zone expuse curentului de aer etc.

Pentru producatori Bugatii veiron cea mai mare provocare nu a fost sa scoata 1001cai ,a fost sa raceasca acel motor si subansamble,drept dovada are nu mai putin de 10 radiatoare!

 

Adevarat. Am vazut si la BMW M6 , modificat de G-Power...pana la 800 de cai. Are o gramada de radiatoare, montate in dreptul fiecarei fante de aer.

La motociclete, din cauza spatiului restrans, nu se poate monta un radiator destul de mare. Sau mai multe radiatoare pentru a raci suficient motorul. De-aceea, uneori singura solutie sa tii temperatura sub control e sa ventilezi radiatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuze nu am retinut cati km ai mers pe 2 roti pana acum.Poti sa repeti?

Ai reusit sa pui semnul intrebarii. Felicitari! (te felicit si pentru intrebarea asta, pe care o pun toti terminatii :D)

Nu-i contorizez :)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Descopar si eu lucruri noi la tastatura

lasand labageala deoparte fii sincer si spune cati km ai mers pe 2 roti

 

Eu as vrea ca anul urmator sa fac un curs de pilotaj.Sunt inca multe chestii pe care nu le stapanesc.cum ar fi rularea pe toata suprafata a cauciucului spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru intentie!

 

Nu stiu cati km am facut pe 2 roti (motorete) pentru ca dupa primul sezon in care am facut cam 9500, n-am mai contorizat bordul. Am avut mai multe motorete, am mers si pe motocicletele altora... Asta e; e complicata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

stiu ca-i complicata cand ai putini km parcursi cu mobra

 

In ciuda comportamentului tau de om evadat din beciul intunecat,te invidiez ca te dai pe circuit doar de fun.As vrea si eu insa mai am cateva etape de parcurs in privibta skill-ului sa am tupeul de a ma da pe circuit

 

Luna asta am mers la sibiu pe dealul negru

Eh in curbele alea ac de par nu am avut tupeul sa o inclin prea mult ,iar pe curbele de viteza nu am indraznit sa intru mai tare in ele de teama sa nu ies in decor daca nu o inclin suficient

Asta am observat ca e problema mea.viteza cu care intru in curba.Am si momente care abordez virajul cu viteza optima iar motoreta se inclina singura, atunci vad cu lucreaza ciclistica motoretei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ca,ca,tule cu ochi cersetor de saluturi si dezinformator mancator de (cuvant urat) pe forum care faci 3 km pe an,, deja ma enervezi c,ac,aciosule,, cand te-am onorat si am vb cu tine mai demult ai mintit grosolan ca un pustan acneic cum esti, eu am zis " sa dea dumnezeu sa intre ala in stalp cu motocicleta care minte" sau ceva de genul.. era cu totul altceva si tu cum stiai ca ai mintit ai explodat. Daca cersesti saluturi pe ici pe colo nu inseamna ca-ti creste valoarea mucosule. Obsedatule..ca nu mai intru in alte discutii ca esti stricat la cap.. pacat de tine ca esti tanar. fa-ti drek o gagica si tu sa te mai descarci.. sifiliticule , are dreptate Cesar traiesti in lumea ta.. poate te droghezi etc. nu are nimeni nimic cu tine dilaule !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Shoot yourself

 

vezi care e problema ta? nu suporti sa fii criticat si o dai in injurii si blesteme,pacat de cei care sunt obligati sa traiasca langa tine

sOricum,eu iti urtez fir intins daca nu ai bani de o arma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma critici tu pe mine ma ametitule? Alde 3 km pe an ,, ma critici tu pe mine ?? te plangi ca nu poti sa te dai .. mergi cu cine stie ce opinci de 10 ani si ai pretentia sa faci performanta..

Mai bine vinzi motocicleta decat sa te plimbi cu morcovul in popou in halul ala.. Din ce povestesti tu acolo trebuie sa casti foarte bine ochii la altii care stiu ce vb in loc sa te certi ca prostul.. NU vezi ca habar nu ai.. ai motocicleta de 2 ani si tu nu sti nimic.. !! Cum sa sti daca nu mergi ca-ti este frica sa nu mori cat despre motoreta nu ai ce pierde !! Stai linistit ca oricum mori.. intr-o rea zi Poate nu ai talent.. poate talentul tau este de pescar. Mai bine te duci pe amkart cateva luni sa te antrenezi si dupa aia ma anunti sa facem o cursa pe bani,, am niste bani si vreau sa-i pierd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ (poate gresesc)ca mai toti care se cearta pe forum patesc cate ceva ,adrian cu motorul bubuit ,micutul asta cu scuterul ,asteptam sa ne spuna bogdan daca a patit ceva, de aladin stim si lista poate continua :(

Doamne fereste

eu zic sa terminati cu cearta pe acest topic,multumesc

 

ii blesteama forumul :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va spun ca din statiunea Monteoru se asfalteaza un dum forestier care duce la Hales iesire spre Manastirea Ciolanu.. este un drum prin padure deocamdata inchis (dar am intrat ca era imposibil sa nu vad) super virajat .. viraje foarte bine calculate si mai late decat in restul drumului.. cu vizibilitate extraordinara, maxima, este asfaltat aprox 10 km, este de 10 ori mai frumos decat pe cheia sau siriu.. super asfalt in 3 straturi, unele viraje sunt nebunie curata.. o usoara contrapanta speciale sa-i dai temeliiiiiiii.. deja noi astia ai locului suntem pusi pe jar.. deabea asteptam... foarte putine viraje sunt periculoase in sensul ca se va monta parapeti de protectie in rest sant cu balastru.. am sa va tin la curent si la primavara sunt sigur ca va fi super tranzitat de motociclisti.. nu este o potecuta este drum in toata regula.. in unele viraje daca o scapi ramane motoreta pe asfalt atat de lat este.. Va tin la curent.. si in weekend daca este mumos trag o filmare sa vedeti despre ce este vorba.. as fi super fericit sa se aglomereze de motociclete.. ma gandesc deja la niste semne suplimentare sa le bat in copaci..

s-au gandit cum sa inzeceasca terenurile din zona aia.. dar nu conteaza atat timp cat am pe unde ma plimba in siguranta pe un asfalt belea !!! Am scris repede scuze de greselile care oricum le fac :crack: :mexicanwave:

 

sunt zeci de viraje cu vizibilitate maxima.. pericol zero..

 

aproape de Bucuresti.. aproape de Ploiesti.. te bagi pe E 85 sau dn1 si in 40 minute esti acilea.. temelie .. daca o sa fie foarte populat de bikeri intentionez sa ne ducem vinerea sa inspectam terenul si sa atentionam cu o linie alba zona respectiva.. nisip ulei.. (daca nu este punem noi :)) pentru un mers super sigur..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand suzuki srad 600(99) proiect street fighter ,motor luat de pe moto de curse ,preparat ..carburatie instal electrica Cdi galerie evacuare race, bascula aprilia rsv 1000r factory 04,furca usd srad 750,discuri wawe Braking aproape noi..body kit street(masca far cu lupe,aripa fata si codita)+ multe altele... 700euro urgent 0721602721

post-68579-0-48396100-1349255764_thumb.jpg

post-68579-0-71297300-1349255730_thumb.jpg

post-68579-0-16930900-1349255697_thumb.jpg

post-68579-0-71297300-1349255730_thumb.jpg

post-68579-0-63001000-1349255671_thumb.jpg

post-68579-0-59695100-1349170688_thumb.jpg

post-68579-0-44703200-1349170648_thumb.jpg

post-68579-0-91394600-1348913171_thumb.jpg

post-68579-0-94680500-1348913141_thumb.jpg

post-68579-0-55825200-1348913117_thumb.jpg

post-68579-0-08905000-1348913087_thumb.jpg

post-68579-0-94674500-1348413666_thumb.jpg

post-68579-0-45183700-1348413596_thumb.jpg

post-68579-0-77849300-1342778053_thumb.jpg

post-68579-0-57491200-1347208147_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Sunt interesat de achizitia unor discuri de frana flotante pentru gsxr 600 K1-K3

Am vazut de curand unele de vanzare pe bikeshop dar am uitat sa il sun pe vanzator si nu mai gasesc anuntul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suspensia fata din poza mea da e de hornet si am puso k titlu de prezentare a discurilor wawe braking pe care le am pt proiectul fighter, nu aveam poze facute cu ele ... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...