Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai cochetez cu un model dar alea au preturi umflate artificial :)

 

Si ,anume ?

Eu cautam k7-8 in primavara ,am si gasit 1-2 insa nu ne-am inteles la pret (plus 200-500 euri) .

Puteam sa cumpar si k5-6 dar n-am gasit de la prim propietar ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are un prieten k6 tinut in vitrina. accesorizata necazuta niciodata.. dar sa-l intreb daca o vinde !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai vazut tu cadru de 05-06 care sa crape in conditii normale de utilizare?eu mi-am cumparat fara sa pun la suflet prostiile alea,au fost chemate in service din cauza tampitilor de americani care le rupeau in spatele halelor @ STUNT ,nu sunt intre seriile cu probleme serii vandute in Romania ,eu pana acum nu am gasit ,cine are incredere in reprezentante se duce acolo ,cine nu... sta linistit

alte semne de !!!!ATENTIE!!!!? mai ai ?

 

fost cu un prieten in bucureshit sa cumpar un k6 1000. toate bune,! am intrebat de problema cu sasiul! proprietarul zice ca nu a auzit, dar sustine sus si tare ca nu exista asa ceva! eu ma tin sa ii ridic rezervorul sa trag o privire in zona cu pricina! el nimic....in fine, eu am zis 'pas'! prietenul ce vroia sa o cumpere a mers pe mana vanzatorului! ghici ce s-a intamplat cand am luat-o la verificari amanuntite acasa?! avea cadrul o fisura exact in zona indicata de recall-ul americanilor! nervos am luat telefonul si am sunat o o reprezentanta suzuki (multumesc pentru ajutor, stie persoana respectiva), dat seria de sasiu sa vedem daca intra in seria cu recall! dupa o perioada vine si raspunsul: desi intra in seria cu probleme nu va putea fi schimbata sasiul pe garantia suzuki deoarece(desi a fost cumparata de noua din romania pe leasing in 2006) aceasta nu a fost inregistrata ca fiind vanduta in romania! trebuia sa caut reprezentanta care a vandut-o si sa intreb din ce tara a fost adusa de noua si in ce tara a fost inregistrata pentru a putea beneficia de garantie! plus de asta trebuia dusa acolo pentru constatare si schimbat sasiu! deci va rog bagati bine la cap, cand cumparati un k5-k6 1000 verificati neaparat zona indicata in scrisoarea de recall!! este valabil si ptr seria 750 k7 din cate am inteles, este cu problema dar nu a fost rechemata ptr verificari! k5-k6 1000 a fost rechemat din cate am citit pentru ca un proprietar a avut un grav accident din care a ramas paraplegic si orb si a castigat procesul cu suzuki de cateva milioane de dolari! doar atunci suzuki si-a recunoscut greseala si a hotarat sa cheme ptr verificari seria k5-k6! asta e tot ce stiu! bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul imi place cum sunt facute, 'fiabilitatea suzuki' exista cu adevarat, am avut pe mana motoare cu peste 50k de km si intretinute corect aveau motoarele ca noi! pacat de problemele cu seriile astea! totusi au incercat sa le remedieze, f multe au fost schimbate pe recall, iar celelalte sasiuri au fost 'intarite' cu o bratara! kawasaki zx10 seria 2004-2005 daca nu ma insel au avut probleme de genu, dar ei nu si-au recunoscut greseala si nici vorba sa incerce macar sa remedieze... <_<

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fost cu un prieten in bucureshit sa cumpar un k6 1000. toate bune,! am intrebat de problema cu sasiul! proprietarul zice ca nu a auzit, dar sustine sus si tare ca nu exista asa ceva! eu ma tin sa ii ridic rezervorul sa trag o privire in zona cu pricina! el nimic....in fine, eu am zis 'pas'! prietenul ce vroia sa o cumpere a mers pe mana vanzatorului! ghici ce s-a intamplat cand am luat-o la verificari amanuntite acasa?! avea cadrul o fisura exact in zona indicata de recall-ul americanilor! nervos am luat telefonul si am sunat o o reprezentanta suzuki (multumesc pentru ajutor, stie persoana respectiva), dat seria de sasiu sa vedem daca intra in seria cu recall! dupa o perioada vine si raspunsul: desi intra in seria cu probleme nu va putea fi schimbata sasiul pe garantia suzuki deoarece(desi a fost cumparata de noua din romania pe leasing in 2006) aceasta nu a fost inregistrata ca fiind vanduta in romania! trebuia sa caut reprezentanta care a vandut-o si sa intreb din ce tara a fost adusa de noua si in ce tara a fost inregistrata pentru a putea beneficia de garantie! plus de asta trebuia dusa acolo pentru constatare si schimbat sasiu! deci va rog bagati bine la cap, cand cumparati un k5-k6 1000 verificati neaparat zona indicata in scrisoarea de recall!! este valabil si ptr seria 750 k7 din cate am inteles, este cu problema dar nu a fost rechemata ptr verificari! k5-k6 1000 a fost rechemat din cate am citit pentru ca un proprietar a avut un grav accident din care a ramas paraplegic si orb si a castigat procesul cu suzuki de cateva milioane de dolari! doar atunci suzuki si-a recunoscut greseala si a hotarat sa cheme ptr verificari seria k5-k6! asta e tot ce stiu! bafta!

dar 750 k6?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarpe din ce am inteles eu , problema se revifica cu ultrasunete si alte aparate nu ochiometric ,daca problema era vizibila cu ochiul liber inseamna ca prietenul tau a cumparat o caruta ,poti sa ne spui/arati si noua despre ce motocicleta este vorba?

Cesar e nostalgic , fiind un bun mecanic trece mult mai rpd peste problemele hondelor din motor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ?S-au terminat problemele la Honda si nu stiu eu ? Hehe

Nu sunt fanul vreunei marci sau vreunui producator. Asta nu ma împiedica sa îmi placa foarte mult unele modele. Ii compatimesc pe fanii de toate felurile

 

sarpe din ce am inteles eu , problema se revifica cu ultrasunete si alte aparate nu ochiometric ,daca problema era vizibila cu ochiul liber inseamna ca prietenul tau a cumparat o caruta ,poti sa ne spui/arati si noua despre ce motocicleta este vorba?

Cesar e nostalgic , fiind un bun mecanic trece mult mai rpd peste problemele hondelor din motor

Si verificare cu ultrasunete gasesti la orice colt de strada, corect? Histerezis magnetic la fel, si la hipermarket si la farmacie. Roentgen la librarie... :)

Anul asta a trebuit sa verific o janta de carbon avariata la ultrasunete si raze x pt defecte specifice si a fost simplu doar pt ca am avut intrare.

Sa spun fanilor cat de repede li se pot strica motoretele e ca si cum le-as povesti cum ii ard cu tigara in ochi :D

N-ar fi mai destept sa vorbiti despre lucrurile la care va pricepeti si nu despre legende din afara fanclubului? :D

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar 750 k6?

 

nu are probleme generatia asta!

 

sarpe din ce am inteles eu , problema se revifica cu ultrasunete si alte aparate nu ochiometric ,daca problema era vizibila cu ochiul liber inseamna ca prietenul tau a cumparat o caruta ,poti sa ne spui/arati si noua despre ce motocicleta este vorba?

Cesar e nostalgic , fiind un bun mecanic trece mult mai rpd peste problemele hondelor din motor :D

 

in primul rand se verifica ochimetric! apoi in tarile civilizate, (nu stiu la noi cum este) se verifica cu o substanta de contrast si ultraviolete! fisura era f mica, se vedea doar daca stiai zona cu problema si te uitai f atent!

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lichide penetrante.

Procedura: degresare, aplicarea substantei penetrante, se asteapta un interval de timp, se spala zona si se aplica substanta revelatoare. Penetrantul nu poate fi spalat daca exista fisura si aceasta se observa la aplicarea revelatorului, colorandu-se.

E doar o metoda care arata ca exista fisura, nu si cat de adanca si periculoasa este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce as vrea eu un k7 nou nout cu o fisurica mica mica acolo :crack: TOATE "CADRURILE" CRAPA, depinde ce turbat merge cu ea.. din cate tin minte aici nu s-a scris ca cineva ar fi avut o problema de genul asta, Orice se strica orice se rupe orice se uzeaza si noi murim pana la urma.

 

Felicitari Suzuki si sanatate fanilor! :D

 

Sincer sincer

Ce simti cand te opresti langa un k6 1000 la semafor ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce as vrea eu un k7 nou nout cu o fisurica mica mica acolo :crack: TOATE "CADRURILE" CRAPA, depinde ce turbat merge cu ea.. din cate tin minte aici nu s-a scris ca cineva ar fi avut o problema de genul asta, Orice se strica orice se rupe orice se uzeaza si noi murim pana la urma.

 

 

 

Sincer sincer

Ce simti cand te opresti langa un k6 1000 la semafor ? :crack:

 

Ascult muzica, fumez, ma simt destul de bine. nu merg cu motoretuta prin oras.

Ce simt fata de motociclist sau fata de motoretuta?

Fata de motociclist nimic bun daca are gume nasoale. Il felicit in gand daca are cauciucuri corespunzatoare.

Fata de motoretuta: nimic special, daca e vara, sper ca are un ulei de calitate si mai gros. Nu mi-a placut niciodata modelul. Grea, lunga, joasa, poztie de k.kt, parca stateam pe o placinta. De aia nu mi-am luat niciodata suzuki. Trebuie sa-i placa cui isi cumpara, tocmai asta e ideea.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ori nu ai mers cu drac dela ori nu esti sincer :crack: glumesc omule!!! Cat despre ce ai scris despre gume si ulei imi pariez viata ca peste 50% nu dau importanta la ce ai scris..

:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!faceti cunostinta si cu gixxer-ul meu si sa-mi spuneti ce parere aveti...este vorba despre gsxr-ul de 750 cm3,are 107 CP, an de fabricatie 1986 si din cate am citit pe net despre el a fost conceput pentru cursa de 24 de ore de la "Le Mans"-Franta unde desigur a iesit pe primul loc fiind cea mai rapida la acea vreme.Pot spune ca in ciuda vechimii sale, dupa primii km facuti cu ea inca merge de rupe.Ce pot sa mai precizez este ca are racirea pe ulei,ambreiajul este hidraulic si ca lipsesc carenele laterale iar fata a fost modificata (asa am cumparat-o).

 

post-28428-0-68917600-1352824313_thumb.jpgpost-28428-0-71977700-1352824438_thumb.jpgpost-28428-0-92456900-1352824591_thumb.jpgpost-28428-0-92183200-1352824668_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos ce sa spunem.. adica spun :peace: Putem spune mai multe daca este prima ta motocicleta si daca vrei sa afli tu ceva anume.. nu ezita sa intrebi !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Salutare!faceti cunostinta si cu gixxer-ul meu si sa-mi spuneti ce parere aveti...este vorba despre gsxr-ul de 750 cm3,are 107 CP, an de fabricatie 1986 si din cate am citit pe net despre el a fost conceput pentru cursa de 24 de ore de la "Le Mans"-Franta unde desigur a iesit pe primul loc fiind cea mai rapida la acea vreme.Pot spune ca in ciuda vechimii sale, dupa primii km facuti cu ea inca merge de rupe.Ce pot sa mai precizez este ca are racirea pe ulei,ambreiajul este hidraulic si ca lipsesc carenele laterale iar fata a fost modificata (asa am cumparat-o).

 

post-28428-0-68917600-1352824313_thumb.jpgpost-28428-0-71977700-1352824438_thumb.jpgpost-28428-0-92456900-1352824591_thumb.jpgpost-28428-0-92183200-1352824668_thumb.jpg

 

Foarte tare

M-am dat de curand cu un gixxer 750 din 94 de 128cp fata de 118 modelul uzual(serie limitata de 200bucati)

 

 

107cp e varianta de strada,stiu ca modelele de pista aveau 120cp,combinat cu cadrul din aluminiu au fost imbatabile pe circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!faceti cunostinta si cu gixxer-ul meu si sa-mi spuneti ce parere aveti...este vorba despre gsxr-ul de 750 cm3,are 107 CP, an de fabricatie 1986 si din cate am citit pe net despre el a fost conceput pentru cursa de 24 de ore de la "Le Mans"-Franta unde desigur a iesit pe primul loc fiind cea mai rapida la acea vreme.Pot spune ca in ciuda vechimii sale, dupa primii km facuti cu ea inca merge de rupe.Ce pot sa mai precizez este ca are racirea pe ulei,ambreiajul este hidraulic si ca lipsesc carenele laterale iar fata a fost modificata (asa am cumparat-o).

 

post-28428-0-68917600-1352824313_thumb.jpgpost-28428-0-71977700-1352824438_thumb.jpgpost-28428-0-92456900-1352824591_thumb.jpgpost-28428-0-92183200-1352824668_thumb.jpg

 

Sa o stapanesti sanatos ! Sa ne tii la curent despre cum se comporta la varsta ei! La o adica e un pic mai in varsta decat mine ... De curiozitate, cat ai dat pe ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multumesc celor care au postat.Ce pot sa mai spun despre motocicleta este faptul ca in ciuda varstei sale, pe drum se comporta extraordinar,nu bate nimic la ea, nu are jocuri,motorul nu bate,nu scoate fum,are un cuplu destul de puternic,este foarte stabila si scoate un sunet inconfundabil.Nu prea s-a circulat cu ea dat fiind faptul ca in bord are doar 35.000 de km.Pretul la care am luat-o a fost 32 de milioane.Cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multumesc celor care au postat.Ce pot sa mai spun despre motocicleta este faptul ca in ciuda varstei sale, pe drum se comporta extraordinar,nu bate nimic la ea, nu are jocuri,motorul nu bate,nu scoate fum,are un cuplu destul de puternic,este foarte stabila si scoate un sunet inconfundabil.Nu prea s-a circulat cu ea dat fiind faptul ca in bord are doar 35.000 de km.Pretul la care am luat-o a fost 32 de milioane.Cheers.

vedeti ma ????????

 

Nu este nimic in neregula.. asa este un Suzuki :mexicanwave:

 

( aia cu " nu bate nimic" este gen autovit :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...