Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce-mi place se umple din nou sectiunea de srad-uri<ramasesem cam singur pe aici>

felicitari noilor propietari pt achizitii si sa aveti grija de ele

acum asteptam sa vina odata caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Stiu ce mamaia care se tine in vara,de altele nu mai stiu.Eu nu mai merg la nici o inturnire moto

Toate au tema rock si mi-e greata de cliseul asta...am mai mers la una si nu am dormit decat 2 ore din cauza betivanilor

Nu e nevoie sa merg la festivaluri moto sa ma simt motociclist.Prefer sa hoinaresc decat sa vad fete cretine dominate de clisee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-mi place se umple din nou sectiunea de srad-uri<ramasesem cam singur pe aici>

felicitari noilor propietari pt achizitii si sa aveti grija de ele

acum asteptam sa vina odata caldura

 

sambata viitoare vi se va mai alatura un fericit posesor de srad 99 ;) ps unde gasesc cauciucuri ieftine ? :D

 

Stiu ce mamaia care se tine in vara,de altele nu mai stiu.Eu nu mai merg la nici o inturnire moto

Toate au tema rock si mi-e greata de cliseul asta...am mai mers la una si nu am dormit decat 2 ore din cauza betivanilor

Nu e nevoie sa merg la festivaluri moto sa ma simt motociclist.Prefer sa hoinaresc decat sa vad fete cretine dominate de clisee

 

:ok:

 

Mamaaaaa ce se se vorbeste aici !!! Asa da !!!!!!! :crack:

 

stai sa fiu posesor cu acte in regula, sa vezi atunci logoree la mine. Mi am luat si manualul de reparatii dar am sa cuvant urat nitel la icre :D

 

Cocos,cea mai mare greseala e graba,ti-o spune unul care a facut alegeri pripite

Sunt foarte impulsiv uneori,partea proasta e ca 80% din timp sunt constient de asta dar cand imi danseaza piticii pe cerebel nu mai tin cont de nimic

Daca castigi banii aia intr-o luna iti permiti sa faci arogante,daca nu.asteapta oferta cea mai buna

Eu am dat 500e pe un scuter sa mai merg 2 saptamani in sezonul trecut,nu am facut cvc,am primit carte,talon si intr-o ora o zbugheam de bucale calare pe noa achizitie.Nici acum nu am facut actele cu fostul proprietar si nu cred sa o sa mai fac...imi convine situatia..pot sa fac si tampenii daca nu ma alearga militia

 

john, si eu sunt impulsiv/coleric ce vrei tu, nu cred ca o sa am viata lunga pe ss :crack: Ma, astept, astept, dar acum serios, la 1200 de euro chiar crezi ca as gasi o tipla de motor mai ales la inceperea sezonului cand propietarii zic: nu imi dai 1500 cat cer ? nicio problema, mai merg eu un sezon cu el ;) Motoreta, ti-am zis, e in stare buna, necesita cauciuc iar placuta nu cred ca discul pe spate e tzutz! zicea baiatul ceva de o aerisire. Am sa ii curat etrierii, ii fac si aerisirea aia si vad cum se comporta. Hai ca nu cred ca ma pacalesc cu o mobra din 99 la 1200 de euro la care trebuie sa schimb ( aparent ) doar un cauciuc, eventual o placuta si sa i fac o carburatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai toti incepatorii baga aproape toti banii pusi deoparte iarna in vopsea , pt look. ulei bun, placutze bune, cauciucuri bune, ramin un vis frumos. Las ca merge si-asa. nimeni nu face macar un test de compresie, ca sa vada cita viatza mai are propulsorul in el. din contra, baga si bani in evacuari, filtre sport, si traiesc cu impresia ca au cu 30-40 cai la roata in plus fatza de cit e real/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Mai toti incepatorii baga aproape toti banii pusi deoparte iarna in vopsea , pt look. ulei bun, placutze bune, cauciucuri bune, ramin un vis frumos. Las ca merge si-asa. nimeni nu face macar un test de compresie, ca sa vada cita viatza mai are propulsorul in el. din contra, baga si bani in evacuari, filtre sport, si traiesc cu impresia ca au cu 30-40 cai la roata in plus fatza de cit e real/

;)

Pe curbe nu se dau ca nu au skill,nu e nevoie de caucioace,pe linie drapta poti sa forjezi si cu caucioace vechi

Daca motorul mere...nu e nevoie de verificari,baga mare oricum

Hulei...pacat ca undelemnul de la bunica nu e compatibil

placute...frate oameni vor sa plimbe pixde,nu sa faca stoppie

 

De ce nu recunosti ce partea cea mai importanta la o motoreta e starea vizuala,toba sport si haccesoriile rizoma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai nu fii tigan Wayne! haules baules sikareles. Amu' ce, eu daca am fixul asta cu coloritul si cu evacuarea la sportive, ce, is cocalar ? De bine de rau m-am uitat si la mult alte chestii. Dar da, marturiesc ca pentru mine conteaza foarte mult si esteticul motocicletei. Incerc sa mentin o balanta, un echilibru intre starea mecanica si optica. Pentru a nu fi in asentimentul vostru, totusi, si eu pun mult mai mare pret, si mi se pare normal, pe mecanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. odata cu pregatirile de sezon incep sa apara si problemele

eu personal folosesc la moto ulei motul7100 10w40<cu asta mi s-a parut mie ca motorul meu mere cel mai bine si nu vreau acum sa dezbatem acest subiect>si pana acum el era rosu. azi am cumparat un nou bidon de 4L si cand am ajuns acasa am observat ca este normal<galbui > si uitanduma mai bine pe bidon mai apare in plus fata de cel vechi un MA2

intrebarea este daca a folosit cineva asa ceva sau daca stie de ce a fost schimbat cel vechi? intreb ca nu-mi place sa fac probe pe motorul meu . poate a mai folosit cineva acest motul 7100MA2 10w40 si poate sa-mi spuna dif intre 7100 10w40 normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am gasit pe net, ar avea ceva aditivi in plus, si probabil de acum incolo va fi singurul comercializat. Cel vechi rosu, va mai exista pana cand se va termina stocul existent in magazine. Si eu sunt interesat de diferenta efectiva, pentru ca folosesc acelasi ulei in general.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...