Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu sunt Adi pt decor, scaritele stock de la 1000`k5-k6 sunt pozitionate foarte jos si ating cu ele de asfalt ,asta poate aduce o iminenta cazatura daca esti aplecat foarte mult sau nu ai viteza calumea sa le polizezi (am trait pe propria piele,e un sentiment nou neplacut cand ti se intampla asa ceva )deja am dat pintenii jos de la scarite cum am luat motocicleta ,aveam de ales intre CHINA care sunt 130-140e (unele care-mi placeau cu rulmenti calumea si finisaje cat de cat)si ce am gasit pe ebay it rizoma rev la 180E noi noute,uite de ex cat sunt unele in magazinele de profil CLICK AICI normal ca am ales rizoma ca nu sunt tampit ,stiu.... gurile rele spun "mergeau si China si mai aveai ceva bani de investit in altceva"....

post-33534-0-59211900-1390127328_thumb.jpg in genul asta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......

attachicon.gifRizoma_PE159B_GSX-R_1000.jpg in genul asta

Felicitari! Cred ca sunt identice cu ale mele. Bune scarite. Dar sa fii atent exact cum e in poza de mai sus cum reglezi frana spate. La mine era reglata prea jos si nu i-am dat atentie (ca doar nu prea o folosesc!:D ) si am atins cu ea la Tg, Secuiesc si s-a desurubat bumbul ala si l-am pierdut.

 

Apropos, stie cineva cum se poate cumpara doar bumbul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,am vb eu cu ei pt piese in caz de Doamne fereste,intra pe site`ul lor alege un magazin de acolo,din Germania ,Franta,Italia vezi si tu care-ti raspunde le spui ce model ai si ce vrei si asa o rezolvi

mersi Nico



am eu pe undeva la munca codul de la piesa aceea ,asteapta pana maine



stai ca am gasit in mail

PE159_Rev00.pdf

verifica aici si cere pt motocicleta ta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rizomele sunt de calitate destul de slaba (functionala) - parerea mea. Sunt si destul de complicate, la o cazatura, orice se poate strica si nu mai sunt utilizabile. Daca ratezi sa pui loctite la vreun surub, ala sigur se desface.

Doar finisajele sunt bune.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,am vb eu cu ei pt piese in caz de Doamne fereste,intra pe site`ul lor alege un magazin de acolo,din Germania ,Franta,Italia vezi si tu care-ti raspunde le spui ce model ai si ce vrei si asa o rezolvi

mersi Nico

 

am eu pe undeva la munca codul de la piesa aceea ,asteapta pana maine

 

stai ca am gasit in mail

attachicon.gifPE159_Rev00.pdf

verifica aici si cere pt motocicleta ta

O intrebare, tija de la schimbator a venit in pachet? Sau trebuie sa faci o mica adaptare la cea de pe motoreta?

 

Acu m-am uitat mai bine la poze, din ce vad se potriveste pe sistemul standard doar desfaci tija de la capatul scaritei si o legi la cea noua, sau ma insel?

Editat de Shobo2020
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa merg cu ele la George sa vedem cum zice el sa facem , cat ma pricep eu atehnic fiind trebuie tija stil piulita ,disable_cata zicea ca are el una si-mi da si nuca aceea care se prinde in cutie doar sa masor lungimea care o am din cutie pana la peg montat pe pozitie



asa le-am cumpart ,stiam ca nu au tija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,am vb eu cu ei pt piese in caz de Doamne fereste,intra pe site`ul lor alege un magazin de acolo,din Germania ,Franta,Italia vezi si tu care-ti raspunde le spui ce model ai si ce vrei si asa o rezolvi

mersi Nico

 

am eu pe undeva la munca codul de la piesa aceea ,asteapta pana maine

 

stai ca am gasit in mail

attachicon.gifPE159_Rev00.pdf

verifica aici si cere pt motocicleta ta

Aham. Merci.Am pus ceva in loc dar arata uratzel, la un moment dat o sa-l comand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am si eu un Suzuki GSXR Srad 1997 carburatie,am o problema cu ea.. Intre 5000rpm si 6000rpm trepideaza,am inschimbat releul care incarca bateria,bujiile(Dainese iridium). Apropo am dus motocicleta la mecanic,o reglat carburatoarele,merge bine,dar de atunci am probleme cu ea..Va rog frumos pentru niste pareri!

dute cu ea inapoi la mecanic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am si eu un Suzuki GSXR Srad 1997 carburatie,am o problema cu ea.. Intre 5000rpm si 6000rpm trepideaza,am inschimbat releul care incarca bateria,bujiile(Dainese iridium). Apropo am dus motocicleta la mecanic,o reglat carburatoarele,merge bine,dar de atunci am probleme cu ea..Va rog frumos pentru niste pareri!

 

Iti face figuri pentru ca nu ai poza cu ea la avatar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute cu ea inapoi la mecanic ...

*du-te

In alta ordine de idei, nu cred ca esti in masura sa dai sfaturi. Nici macar haz de necaz nu faci cum trebuie. Du-te cumpara o carte de gramatica, invata cel putin 50% din ea, apoi deschide calculatorul sa vezi ce mai e nou pe feisbuc si abia apoi te urci pe motoreta. Dupa ce ai parcurs cel putin 100 km dintr-o plimbare poti veni aici ca sa te bagi in seama.

Bafta si mult succes! :)

 

Iti face figuri pentru ca nu ai poza cu ea la avatar.

Ajuta-l sa isi puna, doar nu esti egoist.

 

dute cu ea inapoi la mecanic ...

Te-ai simtit ofensat si incoltit de catre copertile groase ale gramaticii si ai inceput sa dai PM-uri? :) Daca iti dai silinta (MUUULT) poate reusesti si tu sa faci parte din categoria oamenilor civilizati. Si drept rasplata o sa te simiti mai bine :) Te asigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...