Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e destul de batran cauciucul daca stai putin sa analizezi ... joaca.te si tu cu presiunea in functie de recomandarea producatorului(pe bascula partea stanga) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, sezonul asta vreau sa le mai port ... si prin iarna sa cumpar altele. Ma intelegeam bine cu el.. insa la ultima iesire mi se pare ca e mai greu de controlat spatele.. parca s-a umflat anvelopa singura.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

eu am mers primele 2 sezoane cu presiune mai mica in caucioace pentru o aderenta mai buna

Sau cumpara dunlop gp sh la un pret bun si vei avea manevrabilitate si aderenta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic presiunea pentru GSXR 600 e 2.5 (fata / spate) ... asa scrie pe bascula, acum tine foarte mult de gumele care le ai puse ... daca is lemne ... poti folosi si 1.5 si tot degeaba ...

 

Eu am 2.3 pe fata + spate ... am facut un drum virajat de vreo 40 km cu pasagera si mi se pare ok (anvelope montate oarecum recent, deci nu sunt100 % sigur pe ele, mai am de acomodat cu ele)

Editat de zapp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-48887-0-70926200-1401460734_thumb.jpgpost-48887-0-02423300-1401460753_thumb.jpgVa salut cu respect

Daca ma puteti ajuta am nevoie de senzorul TPS(cred ca asa se numeste) pentru un suzuki GSXR 1000 din 2001 atat noua (daca se gaseste cat si second dar sa fie ok din punct de vedere functionare).

Cu scuzele de rigoare deoarece nu sunt sigur ca trebuia postat aici dar fiind spatiul GSXR(si nu numai) sper sa rezolv mai usor problema

Am atasat si foto pentru a intelege mai usor despre ce piesa este vorba.Va multumesc anticipatpost-48887-0-70112800-1401460324_thumb.jpgpost-48887-0-70348200-1401460338_thumb.jpg

Editat de marius ionut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu stima

Am ajuns la concluzia ca este de la el deoarece cand am probleme cu motorul( nu mai ramane in relanti(se opreste) atunci cand accelerez ) singurul lucru pe care il fac este sa desfac senzorul,il curat cu un spray,il montez si totul este ok timp de cateva zile maxim 1-2 saptamani ,apoi iar incepe sa faca urat,iar desfac senzorul si asa mai departe la altveva nu umblu.Daca aveti asa ceva va rog sa-mi lasati un mesaj,multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....app de presuunea in pneuri ... eu merg cu 2.9 pe spate,2.7 fata ... m-am obijnuit eu rau,sau e ok si asa? :)

Si cand se mai incalzeste anvelopa la presiunea de 2.9? Este exagerat de mare.

Spune si ce marca ai anvelopele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am michelin pilot power 2ct si cu 2.4 fata si 2.6 pe spate se comporta excetional mobra ... am un k2 750 dar conteaza si suspensiile cum le ai setate . pt 68 kg ale mele am reglate amortizoarele aproape de soft !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fereasca Dumnezeu .. 2.9 auzi , nu te juca cu oasele tale . Indiferent ce opinca de guma ai nu se baga niciodata 2 .9 nici pe fata nici pe spate.

Nu este valabil la toate gumel dar in general (parerea mea) te joci cu spatele intre 1.8 si 2.2 maxim si fata niciodata mai jos de 2.4 .. sau 2.5 maxim .

Pentru a descoperii valorile potrivite le faci pe ambele 3 atm si incepi sa le desumflii cu un prieten greutatea ta pe motocicleta , si exact cand incepe sa se lase foarte foarte putin este idealul ..(guma gteutate pilot guma opinca etc)

este o setare cat de cat reala care nu tine cont de tabele sau pareri. Daca guma este lemn nu se incalzest repede deoarec nu se deformeaza deloc .

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, revin cu inca o problema ciudata in legatura cu GSX-R -ul meu k5, am o problema cu afisarea vitezei de circulatie, de cele mai multe ori nu functioneaza, alteori functioneaza ok, iar daca merg cu o viteza gen 100 constant, o ia razna si indica in functie de cat de turat este motorul ( inclusiv indica 299 chiar daca eu sunt in treapta a-2-a :-)) ). e ceva comun sau am eu ghinion la toata povestea?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, revin cu inca o problema ciudata in legatura cu GSX-R -ul meu k5, am o problema cu afisarea vitezei de circulatie, de cele mai multe ori nu functioneaza, alteori functioneaza ok, iar daca merg cu o viteza gen 100 constant, o ia razna si indica in functie de cat de turat este motorul ( inclusiv indica 299 chiar daca eu sunt in treapta a-2-a :-)) ). e ceva comun sau am eu ghinion la toata povestea?

Multumesc anticipat.

Posibil senzorul de viteza,

Acea saiba din fata pinionului

Mufa de la bord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am desfacut, l-am curatat, inclusiv mufa de la bord, a fost putin oxidata, le-am curatat complet..



plus , acu ca tot veni vorba, exista langa senzorul de neutral vreun semering ? la fel si la tija de la schimbator? imi curge putin ulei prin zonele alea si nu stiu exact daca e grav sau simple chestii de schimbat.. :-)



@ TNG , tot nu merge ok bordul :-)) am uitat sa precizez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, in cateva zile o sa fac rost de niste bani si sunt interesat de achizitionarea unui k8 1000. la ce detalii ar trebui sa fiu mai atent? (am inteles ca au fost recall-uri pentru cadru, cum pot sa aflu daca seria sasiului este in baza de date sau nu?) am inteles ca ar trebui sa aiba un cod ecu 21H50. ce probleme specifice mai are acest model? va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , stie cineva daca la un k2 se potriveste o aripa de k4,k5 ?

merge, cu mici modificari. daca vrei sa folosesti suruburile de pe k2 trebuie sa maresti gaurile la aripa de k4 k5 si ca sa se potriveasca trebuie sa scurtezi suportii din spate, 2-3 cm si sa faci gauri noi.

nu reusesc sa fac upload la cateva fotografii, daca ai nevoie da-mi un pm cu adresa ta de mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...