Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A patit cineva ca sa mearga perfect si dupa 9000 rpm sa se opreasca timp de 1sec-2? Numai in sarcina si foarte rar pe loc. Am o vaga idee ca e de la senzorul de neutral. Nu sta tot timpul aprins cand e pe liber. Problema electrica?

Mai mult ca sigur daca iti face probleme cu afisarea neutru pe bord.

Pune un strap in mufa de la senzorul de cric si incearca o proba in felul acesta elimini din discutie senzorul de cric.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senzorul de cric l-am eliminat din discutie deoarece de acolo credeam si eu ca e problema si l-am schimbat. Acum ma duc iarasi la garaj sa mai holbez nitel la ea apoi incerc sa gasesc un electrician...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

» Post actualizat in 28 Aug 2014 16:47

...avand in vedere ca la scuteristi nu raspunde nimeni,va rog sa ma ajutati si pe mine cu inca o mica problema :) . Am un leonardo de 150 si trebuie sa ii schimb distributie,care s-a slabit mult intre timp ...merge sa ii schimb doar lantul,sau trebuie kit nou? ...intreb pt ca nu am gasit kit-ul pe site-urile de specialitate,doar lant separat de pinion,intinzator,patine si ce mai trebuie. ...sa ma incumet oare sa cumpar una second,in cazul in care kit-ul complet e mult prea scump?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

» Post actualizat in 28 Aug 2014 16:47

 

...avand in vedere ca la scuteristi nu raspunde nimeni,va rog sa ma ajutati si pe mine cu inca o mica problema :) . Am un leonardo de 150 si trebuie sa ii schimb distributie,care s-a slabit mult intre timp ...merge sa ii schimb doar lantul,sau trebuie kit nou? ...intreb pt ca nu am gasit kit-ul pe site-urile de specialitate,doar lant separat de pinion,intinzator,patine si ce mai trebuie. ...sa ma incumet oare sa cumpar una second,in cazul in care kit-ul complet e mult prea scump?

Trebuie demontat si evaluat ce anume este uzat la distributie.

Ordinea de uzura/schimbare ar fi:

1.intinzator

2.lant

3.patine

4.pinioane

 

In cele mai multe cazuri lantul si intinzatorul sunt componentele cu cea mai mare uzura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai deschis un topic in care subiectul era o Yamaha R6 2007, am inteles din anumite comenturi ca au probleme cu cuzineti si vibrochen , am cercetat pe internet problema , m-am informat mai mult, dupa am fost sa vad motocicleta si sa realizez ca chiar problema aia o avea.

 

Mi-am scos din cap R6 2007 si mi-am bagat Suzuki K7 2007 , ce probleme au in general si la ce ar trebui sa ma uit ?

 

Multumesc pentru toate raspunsurile de pana acuma !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De gsxr 600 k7 intreba... stiu ca am vazut topicul in alta sectiune a forumului, dar probabil a mutat un moderator mesajul sau aici.

 

Din cate cunosc, o problema comuna la modelul asta, e incarcarea (nu stiu exact ce anume... releu, stator, etc. Mai multe detalii, sunt convins ca stie TNG)

 

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K 7 600.. probleme cu releul regulator,care se arde si poate distruge si alternatorul,eventual probleme la pompa de frana ...care are recal la suzuki.

Destul de rar probleme cu STV-ul si exup-ul

In rest nu stiu probleme dedicate. :peace:

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa imi vopsesc motocicleta ma poate ajuta cineva cu un design interesant nu cel original binenteles.... astept propuneri

Powerpuff Girls!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu ma uit la desene animate si as vrea o parere serioasa nu in bataie de jos mss mult

Pai tu vrei o parere serioasa din partea unor necunoscuti la cum sa-ti arate motorul?! Aaaaa, asa spune. Atunci recomand Serifii Stelari.

 

In primul rand, tu ar trebui sa stii cum vrei sa-ti arate agregatul. Eventual sa cauti pe net motoare ca al tau in diferite culori/design.

 

 

post-68531-0-50077800-1410248883_thumb.jpg

 

Uite ce bine arata!

 

 

Succes!

Editat de Leviatan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce model ai? Ai destule replici la suzuki. Printre cele mai cunoscute este rizla moviestar jordan etc. Doar nu o faci replica monster. Incearca sa te gandesti singur la o replica "personalizata". Sunt firme de specializare care iti pot face stickere colorate de mari dimensiuni cu orice grafica. O vopsea de baza si pe cineva sa ti le monteze cum trebuie. 2 straturi de lac peste si poc : ai moto personalizata. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare am si eu o intrebare.am un suzuki srad de 750 din 98 si mi-a puscat releu original si am pus ceva aftermarket dar dupa o luna a puscat si aia,dupa aia am mai cumparat de honda si tot asa.oare ce nu-i bine?trebuie releu original?stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...