Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@TNG

Daca s-au eliminat doar cablurile de legatura dintre motoras si clapeta de la EXUP si se merge asa, dauneaza motorului?

De regula nu, doar este posibil sa se aprinda FI,iar daca se intampla moto trece in soft siguranta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat si eu niste rimstripes-uri .. ptr a mea mobra .. frumoase. Insa stau cu ele in casa... ca nu reusesc sa le dezlipesc pe cele vechi. Sunt foarteee bine lipite. Nici cu ciocan de lipit n-am reusit, nici cu nimic ... doar cu un cutter si atunci se duce si vopseaua de pe janta.

 

Ceva sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat si eu niste rimstripes-uri .. ptr a mea mobra .. frumoase. Insa stau cu ele in casa... ca nu reusesc sa le dezlipesc pe cele vechi. Sunt foarteee bine lipite. Nici cu ciocan de lipit n-am reusit, nici cu nimic ... doar cu un cutter si atunci se duce si vopseaua de pe janta.

 

Ceva sugestii?

Feon industrial.

post-15340-0-44057800-1421597630_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat si eu niste rimstripes-uri .. ptr a mea mobra .. frumoase. Insa stau cu ele in casa... ca nu reusesc sa le dezlipesc pe cele vechi. Sunt foarteee bine lipite. Nici cu ciocan de lipit n-am reusit, nici cu nimic ... doar cu un cutter si atunci se duce si vopseaua de pe janta.

 

Ceva sugestii?

Feon industrial (cum a spus si TNG), sau pentru a le inmuia, da cu niste benzina ... apoi cu feonul ... ajuta la inmuierea plasticului ... Vezi sa nu faci combinatie dintre benzina + feon industrial si sa iti iasa Aruncator de flacari :)) .... nu de alta dar a trecut vremea parlitului :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva de motorul asta si poate sa-mi dea niste informatii? http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=594246&selpic=1&zoom=1#foto

 

 

In cazul in care nu s-a intamplat ceva cu ea in iarna asta, motocicleta e in toate mintile, dar poti sa il suni pe proprietar, e un om de treaba...

Spor la cumparaturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce o sa-i fac servisarea (saptamana viitoare) la furca o sa fac un topic cu detaliile aferente si poze noi.

Multumesc frumos Manu!

Ok, dar sa-mi zici te rog si cat a stat pe circuit daca ai avut cazaturi urate(minore nu ma intereseaza) si ce modificari i-ai facut before / after, vad ca nici carenele care le-ai pus acum nu erau OEM vopsite asta dupa ce le-ai facut tu modificarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe circuit a fost la serres parca pt cursuri de initiere si o data la brno. A cazut cu ea o data dar nu stiu la care circuit.Carenele sunt oem dar vopsite. Cum am spus sapt viitoare dupa servisare o sa fac un topic pt vanzare si cu istoria ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe circuit a fost la serres parca pt cursuri de initiere si o data la brno. A cazut cu ea o data dar nu stiu la care circuit.Carenele sunt oem dar vopsite. Cum am spus sapt viitoare dupa servisare o sa fac un topic pt vanzare si cu istoria ei.

Ok, sa ma anunti printr-un mesaj cand e gata daca ai timp. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. am si eu o intrebare....am un suzuki gsx r750 din 1991 si vreau sa stiu daca se potriveste sa ii pun motorul de pe unul din 1998...


» Post actualizat in 02 Feb 2015 19:30

salut baieti...am un gsx r750 din 1991 si vreau sa stiu daca se potriveste motorul de pe una din anul 1997.stie cnv,ma poate ajuta cu aceasta informatie? multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti. am si eu o intrebare....am un suzuki gsx r750 din 1991 si vreau sa stiu daca se potriveste sa ii pun motorul de pe unul din 1998...

» Post actualizat in 02 Feb 2015 19:30

salut baieti...am un gsx r750 din 1991 si vreau sa stiu daca se potriveste motorul de pe una din anul 1997.stie cnv,ma poate ajuta cu aceasta informatie? multumesc frumos

 

Nu, nu poti face schimbarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Am un suzuki tl1000r cu probleme la un amortizor fata. Din studiile mele de pana acum se potrivesc de la srad 750(parca si 600) roata, etrierii si aripa fata. Dupa mintea mea se potrivesc si amortizoarele. Intrebarea este : Din ce stiti voi ca si posesori de gsxr, la srad se mai potrivesc amortizoarele fata de la alte modele? Am gasit unele de R1 din 2000 si in poze seamana si sunt tot kyb.

Mersi!

Editat de kar_ile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...