Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

depinde ce capacitate cilintrica are motocicleta si ce cod

din ce vad eu sunt 3 variante ....

53110-35F00-019
53110-35F00-33J
53110-35F00-Y7L

» Post actualizat in 06 Mar 2015 15:11


@Adrian,din ce ma pricep eu nu se potriveste cel de k9 1000 pe k7-k8, cel de pe k9 se potriveste pe L1,l2,l3,l4.l5

eu zic insa sa astepti sa-ti raspunda George

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit la cineva pe forum amortizor original de k7-k8 insa nu vreti sa stiti cat vrea pe el 120E , ceea ce mi se pare exagerat de scump, cand de la 150E imi iau Ohlins cu 20 reglaje in stare noua, deja mi-am dat comanda in seara asta de pe ebay de mufa cu rezistente care sa anuleze eroarea , e 20E cu tot cu transport si daca nu imi gasesc pana atunci amortizor de serie imi iau aftermarket .


De curiozitate voi cat ziceti asa ca ar merita un amortizor de ghidon original de K7?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca conteaza cat cere cineva pe o piesa SH.

Valoarea unei piese SH nu poate fi standardizata. Ea pleaca de regula de la jumatate din valoarea unei piese noi,si oscileaza in functie de cine o vinde,si cat de cautata este.

Cel care are un park in dezmembrare o sa ceara intodeauna mai putin pe piese, pentru ca el vede valoarea cumulata cu restul de piese din acea moto.

Persoana care are doar moto personala si care dintr-un motiv a ajuns sa o dezmembreze,va incerca sa castige cat mai mult din "paguba"

Concluzia de final:

Fiecare are dreptate si cel care cumpara si cel care vinde.Nu putem blama pe nici unul dintre ei.

Fiecare piesa are vanzatoeul si cumparatorul ei,nu sunt reguli de ce ala vinde mai scump sau ala nu vrea sa cumpere cu pretul ala...

Parerea mea😉

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a dat mesaj ca a incurcat preturile :))) si ca amortizorul stock de K7-k8 este 350 lei , este vb de Motodr . Ai dreptate Tng referitor la preturile sh ale pieselor insa eu am observat ca in ultima vreme se merge pe principiu pret mare si daca o musca fraierul e bn, dca nu mai lasa la pret si nu numai in cazul de fata ci in general la dezmembrari.

I-am dat mesaj daca vrea 50E il iau sa il am si pe cel stock, daca mai mult nu dau si oricum mi-am comandat aseara de pe ebay mufa aia care anuleaza eroarea sa pot monta amortizor aftermarket , va multumesc tuturor pentru sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta totusi si unul aftermarket ,vezi poate gasesti ceva,cu Alex (Axu) ai luat legatura ?

am avut o gramada de piese de comandat pt motocicleta 90% le-am luat de pe ebay.de ,preturi super super ok,calitate excelenta,seriozitate,transport ieftin fata de celelalte tari,ce am patit cu vanzatorii din Romania nu vreau sa-ti spun pentru ca nu vreau sa-mi aduc aminte,cu toti 100% am avut numai "probleme" dar nu ca au vrut sa ma arda ci doar ca au fost neglijenti sau nu se pricep,pot sa-i recomand doar pe Ovi si Cata au fost super seriosi in relatia cu mine.

* ai depistat bine pe ce se merge in ultima vreme :),eu pot scrie cateva pagini despre vanzatorii de sh`uri din Romania,cat de seriosi sunt ,cat de priceputi sunt ,care este acuratetea cu care descriu ei produsele vandute,ce preturi au fata de ce se vinde pe ebay ,asta cu pretul nu e de condamnat ,nu e prost cel care cere e prost cel care da si nu se informeaza cat este in alta parte de unde poate lua mai ieftin si mai bun.Ce preturi au cei din Bucuresti eu mereu ma mir cum de vand ceva ,dar cand arde buza romanul da cat i se cere si nu sta sa mai caute.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluti

Am si eu o nedumerire...poate ma puteti ajuta cu un sfat....

Am achizitionat recent un k6 600 si am observat ca martorul de benzina ramane in permanenta aprins chiar si dupa ce am facut plinul la rezervor.

Aveti idee care este cauza ???

Mentionez faptul ca motoreta ,conform spuselor vanzatorului, a stat vreo 2 ani in garaj si a avut xenon pe care l.am dat jos imediat cum am luat.o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluti

Am si eu o nedumerire...poate ma puteti ajuta cu un sfat....

Am achizitionat recent un k6 600 si am observat ca martorul de benzina ramane in permanenta aprins chiar si dupa ce am facut plinul la rezervor.

Aveti idee care este cauza ???

Mentionez faptul ca motoreta ,conform spuselor vanzatorului, a stat vreo 2 ani in garaj si a avut xenon pe care l.am dat jos imediat cum am luat.o

Salutere,aceasi problema am avut-o si eu. E posibil sa ai rupta o mica piesa din angrenajul pompei de benzina iar plutitorul sa se fi dat peste cap. Eu am rezolvat problema la TNG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Stie cineva unde as putea sa gasesc motociclete Suzuki GSX-R modele mai vechi dar sa fie noi? Spre exemplu, unde as putea gasi ( in Romania de preferat, dar nu e musai) un GSX-R K2 nou, nerulat? probabil exista un site ceva, insa nu reusesc sa gasesc nimic de incredere.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Stie cineva unde as putea sa gasesc motociclete Suzuki GSX-R modele mai vechi dar sa fie noi? Spre exemplu, unde as putea gasi ( in Romania de preferat, dar nu e musai) un GSX-R K2 nou, nerulat? probabil exista un site ceva, insa nu reusesc sa gasesc nimic de incredere.

 

Multumesc

Tu chiar vorbesti serios?

O motocicleta noua de 13 ani fabricata!!!!

Daca nu este la misto postul tau atunci chiar esti putin naiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Stie cineva unde as putea sa gasesc motociclete Suzuki GSX-R modele mai vechi dar sa fie noi? Spre exemplu, unde as putea gasi ( in Romania de preferat, dar nu e musai) un GSX-R K2 nou, nerulat? probabil exista un site ceva, insa nu reusesc sa gasesc nimic de incredere.

 

Multumesc

Nu e chiar iesit din comun dar este extrem de rar sa gasesti asa ceva. In urma cu doi ani am vazut la vanzare pe ebay un CBR 954 in UK. Motocicleta noua, zero KM.

Sansele insa sunt extrem de mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu era la misto. Ma gandeam ca poate anumite serii de productie nu s-au epuizat, iar k2 era un exemplu, am putea discuta si despre una mai noua.

 

Multumesc oricum pentru raspunsuri.

Editat de GeorgeWNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vorbesti despre o motocicleta atat de veche, care nu se mai fabrica de ceva vreme, sansele sunt extrem de mici. Sa mai punem la socoteala si faptul ca daca in tot acest timp a stat, cine stie ce revizie o sa aiba nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe ebay.co.uk o firma care vindea motociclete de viteza ,anii 2003-7...nu noi ,dar in perfecta stare, OEM cum au iesit de pe poarta fabricii si km putini ,pana-n 6000 (banuiesc reali)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...