Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De mers merge, dar cum spunea CMD, schimba-i pozitia de montare. Inginerul debutant de la Suzuki l-a pus exact in spatele radiatorului, radiator care este fierbinte si aerul care circula prin radiator vine deja fierbinte si in loc sa raceasca releul de tensiune, mai rau il incalzeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recent am urcat si eu pe un K7 de 1000. foarte incantat de mobra - quikquestion : pe la 150km parcursi e normal sa inceapa deja sa palpaie becul galben de benzina?.

citind totusi de recall-ul pt pompa de frana am dat un mail la Motorteam si mi-au comunicat ca nu a fost inregistrata la momentul vanzarii. Motocicleta a fost luata de noua de la B&S Motors care erau in Tunari pe soseaua de centura. A facut cineva recent aceasta operatiune; daca da unde si ce documente au fost necesare.

multumesc..drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Baietii...nu stiti careva de unde naiba sa daunladez un user's manual pt un K2 de 1000?

Tot am cautat ca imbecilul da ma trimiteau din site in site...ca noroc ca am avira cu licenta!

Merci anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutati-ma cu un sfat : vreau sa cumpar un suzuki gsxr 600 din 2001 vad ca are inaltimea in sa de 830 mm ma incadrez cu o inaltime de 1,73m ?

pe tl 100 s stateam cu jumatate de talpa pe asfalt dar vad ca are o inaltime in sa de 815 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este mai simplu sa te urci pe unul si sa vezi cum stai?

nu am nici unul in apropiere ma gandeam ca sunt posesori care au inaltimea mea sau apropiata de a mea si imi pot da un sfat

cred ca una e sa te urci pt 1 min pe ea si alta e sa rulezi cativa km, situatii dificile cu care s-au intalnit in trafic ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici unul in apropiere ma gandeam ca sunt posesori care au inaltimea mea sau apropiata de a mea si imi pot da un sfat

cred ca una e sa te urci pt 1 min pe ea si alta e sa rulezi cativa km, situatii dificile cu care s-au intalnit in trafic ....

Poti merge lejer.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am nici unul in apropiere ma gandeam ca sunt posesori care au inaltimea mea sau apropiata de a mea si imi pot da un sfat

cred ca una e sa te urci pt 1 min pe ea si alta e sa rulezi cativa km, situatii dificile cu care s-au intalnit in trafic ....

Nu o sa suplineasca nici un comentariu senzatia, si ceea ce simti TU cand stai pe ea. Sunt oameni foarte scunzi care nu ajung cu ambele picioare jos,dar nu au nici o problema sa mearga cu moto,asta pentru va compensa cu experienta.

In plus vrei sa cumperi o motocicleta pe care nici macar nu te-ai suit pe ea?

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa suplineasca nici un comentariu senzatia, si ceea ce simti TU cand stai pe ea. Sunt oameni foarte scunzi care nu ajung cu ambele picioare jos,dar nu au nici o problema sa mearga cu moto,asta pentru va compensa cu experienta.

In plus vrei sa cumperi o motocicleta pe care nici macar nu te-ai suit pe ea?

» Post actualizat in 13 Sep 2016 04:47

Da ma intereseaza imi place dar din pacate nu am nici un detinator de gsxr in cercul meu de prieteni -cunoscuti

» Post actualizat in 13 Sep 2016 04:47

Eu am 170 si nu am probleme pe K2 750.

» Post actualizat in 12 Sep 2016 19:32

Evit sa parchez astfel incat sa am nevoie sa dau cu spatele in deal ca sa ies (nu ajung cu toata talpa) si cam asta e tot...

» Post actualizat in 13 Sep 2016 04:48

» Post actualizat in 13 Sep 2016 04:47

Da ma intereseaza imi place dar din pacate nu am nici un detinator de gsxr in cercul meu de prieteni -cunoscuti

» Post actualizat in 13 Sep 2016 04:47

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1,75 si 68 kg. Suspensia setata pentru circuit (dura).

 

Stau perfect pe ea. Nu ajung cu ambele talpi in acelasi timp jos, dar nici pe varfuri nu stau. Nu ma incomodat niciodata. Cum zicea cineva mai sus, cel mai dificil e cand ai de dat cu spatele. Eu las ghidonul liber , spatele drept si ii fac balans asa.

 

Mai am un amoc cu cu 750 k1 , 1,68m , tine motorul pe varfuri...dar nu il deranjeaza.

 

Important e ca atunci cand opresti sa te uiti daca exista diferente de nivel stanga-dreapta si sa pui jos piciorul care trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...