Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa o scot sambata la un drum mai lung, sa vad despre ce e vorba.

Deci, dupa 200 km: o motocicleta excelenta! Sunt convins ca nu am dat banii degeaba. Dar... mor de incheieturi! Cand mergeam cu Fazerul, nu aveam problema asta. Acum, cu gsxr-ul, e alta poveste! Vroiam sa va intreb: durerea asta de incheieturi o sa o am tot timpul, sau doar pana ma obisnuiesc cu noua pozitie de motociclit? Deja studiez Ebay-ul sa caut niste manere touring pentru gsxr.

» Post actualizat in 31 Mar 2018 02:26

Azi am profitat de vremea frumoasa si am dezmortit si noi un pic motoarele...

 

Asa arata 15 ani de evolutie :))

Super gixxerul de 1000 dar, mie mi se pare cam mult, totusi. A mea de 600 mi se pare racheta. Pe aia de 1000 nici nu am curaj sa ma sui pe ea.

Evolutia aia, pe afara, nu prea spune totul. Ia sa postezi niste poze cu bordurile ci cu comenzile. Acolo sa vezi evolutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te dor incheieturile pentru ca o pilotezi ca pe "fosta".

 

Sportiva se ghidoneaza altfel, corpul are un rol mult mai mare.

 

Incearca sa cauti un curs de pilotaj acolo unde esti. Vei afla x lucruri noi.

 

In privinta celor 15 ani de evolutie, bordul e doar un gadget.

 

Franele si ciclistica sunt fantastice.

 

Motorul face niste artificii fara sa te puna in acelasi grad de dificultate. Duci cauciucul la capat fara sa ai senzatia de fortare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Gix ca si pe alte supersportive/superibke trebuie sa stai in asa fel incat sa iti folosesti core-ul si picioaerle mai mult pentru sustinere. Doar asa poti sa nu mai pui presiune pe maini. Oricum, fazerul e in alta liga de comfort fata de asta. Niciodata nu vei putea sa fii la fel de okay dupa 600km pe asta cum esti pe fazer, dar cu putin exercitiu poti sa faci sa nu fie un chin :)

 

Felicitari pentru achizitie. Sa fie intr-un ceas bun si asfalt uscat sa ai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te dor incheieturile pentru ca o pilotezi ca pe "fosta".

 

Sportiva se ghidoneaza altfel, corpul are un rol mult mai mare.

 

Incearca sa cauti un curs de pilotaj acolo unde esti. Vei afla x lucruri noi.

 

 

Asta cam asa e! Am mers exact ca pe "fosta". O sa fac un curs de pilotaj aici. Se cheama "Ride forever" si se adreseaza tuturor categoriilor de motociclisti. Multumesc pentru idee!

» Post actualizat in 31 Mar 2018 19:18

Pe Gix ca si pe alte supersportive/superibke trebuie sa stai in asa fel incat sa iti folosesti core-ul si picioaerle mai mult pentru sustinere. Doar asa poti sa nu mai pui presiune pe maini. Oricum, fazerul e in alta liga de comfort fata de asta. Niciodata nu vei putea sa fii la fel de okay dupa 600km pe asta cum esti pe fazer, dar cu putin exercitiu poti sa faci sa nu fie un chin :)

 

Felicitari pentru achizitie. Sa fie intr-un ceas bun si asfalt uscat sa ai :D

Maine o sa o scot iar si o sa incerc ce imi recomandati voi. Oricum, nici cu fazerul nu faceam 600 km ca, daca te fortezi putin pe aici, ajungi in ocean, ca se termina uscatul. Multumesc de urare! Asfalt uscat si tie!

» Post actualizat in 07 Apr 2018 02:57

Tura de 150 km azi. Deja vorbim alta poveste. Incheieturile mainilor sunt mai mult decat ok. Incepe sa mearga treaba! Motocicleta este peste asteptarile mele. Se comporta grozav. Nu a fost nici un moment in care sa nu faca ce vreau eu. Inainte sa o cumpar, ma rodea un gand cu 750 dar, cred ca 600 este exact ce trebuie.

post-41032-0-56510200-1523069676_thumb.jpg post-41032-0-41530600-1523069699_thumb.jpg post-41032-0-12926900-1523069794_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

Daca tot trebuie sa schimbi pompa ,mai bine cauti una de R1 sau R6 si esti mult mai castigat.

Pompele originale de Suzuki au fost destul de problematice ca s-a facut si recall la un moment dat.

La k6 am pus una de R1 2004-2006 si la k7 am pus un Brembo (nu mai stiu ce model) si sunt foarte fericit cu schimbarea.

» Post actualizat in 19 Apr 2018 17:32

Defapt eu am schimbat si etrierele la ambele in acelasi timp tot cu piese de R1/R6 ...dar cred ca rezultatul este pozitiv si numai cu schimb de pompa.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam de problema asta de la suzuki cu pomele de frana, ideea este ca am incercat sa aerisesc frana, am aerisit jos si cand sa aerisesc sus, mare surpriza era rupt aerisitorul, am luat trusa de scos suruburi si am incercat sa l scot, alta surpriza sa rupt si ala in aerisitor, sa le scoti pe ambele de acolo acum e foarte complicat.

Urmatoarea intrebare era cum ai procedat cu pompa de R1 sa pupat la conducte la snzor la maneta sau au fost nevoie de ceva modificari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu-mi mai aduc aminte detaliile pt ca a trecut ceva vreme .Stiu sigur doar ca am schimbat pompa cu tot cu levier si am folosit in continuare vasul de lichid vechi. Poate te ajuta colegii cu memorie mai buna cu restul de info.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da m ar ajuta, deja am inceput sa caut pompe de frana de R1 dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept, la gax-r se prinde doar o conducta de pompa la R1 poate se prind ambele si atunci trebuie si conductele, multumesc mult oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca trece vremea si nu apare nimeni cu raspunsuri pentru nelamuririle tale ,cred ca poti sa-i dai un pm colegului cmd si te lamureste el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, vreau si eu cateva informatii.Cam ce probleme comune sunt la GSX-R 600 K6, din cate stiu ar putea pica statorul iar ceva probleme destul de rare au mai fost la cadrul (se fisureaza din sudura de imbinare).Merita modelul asta fata de un CBR 600RR 2005-2006? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru detinatori de gsxr 1000 k5 k6 , producem protectiile ram-air.urilor si lateralele rezervorului din carbon ( diferite stiluri) , carbon/kevlar sau kevlar . Preturile incep de la 200 euro pentru ram-air si 70 euro pentru lateralele rezervorului. pentru mai multe detalii , la 0743818290. Pe comanda putem produce orice piesa din carbon.

post-17059-0-83374900-1524902276_thumb.jpeg

post-17059-0-07903100-1524902312_thumb.jpg

post-17059-0-64575600-1524902358_thumb.jpg

post-17059-0-10225000-1524902383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As avea nevoie de o recomandare pt inlocuirea suportiilor de picior de la scarite. S-au uzat si au devenit cam aluneacoase. M-ar interesat un set de suporti care sa asigure un grip foarte bun. Multumesc!

post-66326-0-80126500-1525076707_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesorii de K8 600 - 750.

 

Am fost la revizie saptamana trecuta si odata cu asta mi-a fost comunicat faptul ca am doua campanii de rechemare la motocicleta:

-verificat/inlocuit releu de incarcare

-inlocuit pompa frana fata

 

Nu stiu exact ce serii de sasiu sunt afectate, dar pentru posesorii modelului mentionat, poate nu ar strica o intrebare la o reprezentanta Suzuki.

 

Respecte!

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...