Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si a mea are xenon, dar e montat cumva in paralel. Adica am firele instalatiei originale libere acolo. Daca vreau sa ma întorc la bec, pun becul si schimb alimentarea lui pe firele originale si las firele xenonului libere (dar izolate la capete). Cel putin asa mi-a spus propietarul anterior. Tre sa vezi cum e xenonul montat. Teoretic, daca farul e original si din generația K1, becurile sunt H7 pe ambele faze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am si eu un gsxr600 k3 si de fiecare data cand ies cu el, miroase fffoarte tare a benzina dupa el. Pe langa faptu ca eu miros tot a benzina, si cei cu care am fost si au mers in spatele meu, au spus ca miroase tare a benzina. L-am verificat si cu motorul in mers, si cu oprit, si nu pare sa curga pe nicaieri benzina. Aveti idee ce ar putea fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva la 7%. Estimat...nu l am facut niciodata. Am facut transfagarasanu cu 3 prieteni cu honda hornet toti trei si chiar nu m-am remarcat cu consumul.

Editat de zavo1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Totul e ok. Cei care au mai mers in spatele meu spuneau ca la accelerare mai puternica, in momentul schimbarii treptei de viteza cu una superioara motoru emana fum alb. Putin, dar sesizabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, la un gsxr600 k9 uneori imi intra si imi iese greu din primele 3 trepte, respectiv treapta a1, a2 si a3. Tind sa cred ca este ceva legat de ambreiaj si nu de cutie

 

Neavand cunostinte mecanice avansate, poate localiza cineva sursa si remedierea ei?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tng am sa fac asta

 

Ce am observat insa, cand plec cu motorul rece imi schimba perfect, insa cu cat ma apropii de 80-100 grade, atunci incepe nebunia cu primele 3 trepte

 

Un sfat pentru care ar putea avea legatura incalzirea motorului cu schimbatul greoi al primelor 3 trepte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...