Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 24.04.2019 at 5:58, TNG said:

Pare problema motorului care il am in service acum...esti din București?🤔

Acum pe alta parte,daca tu tii moto in 14000 pe neutru,posibil in curand sa se limiteze de tot.

Nu, nu sunt din Bucuresti, sunt din Prahova.

Nu intelege ca tin motorul la 14k turat pe neutru, l-am "intepat" un pic sa vad daca trece pt ca in mers se limiteaza.  Cineva mi-a spus ca ar fi de la bujii.  Posibil sa fie asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Stiti cumva daca exista vreun topic despre suspensii?
Eventual, vreun guru al reglajelor de suspensie aici pe forum?
Cred ca am atins niste limite ale motocicletei in ceea ce tine mersul pe circuit si as dori sa trec de ele prin reglarea suspensiei.. insa, am nevoie de sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor,

am un GSXR 600 SRAD, 1998, carburatie.

A stat vreo 4 ani intr-un garaj, cand l-am scos curgeau carburatoarele, le-am schimbat interioarele si acum merge relativ ok.

Am schimbat lichidul de racire  (erau putreziciuni pe furtun - a stat totusi 4 ani)

Problema e cu temperatura - dupa o tura de 50 de km, dupa ce am oprit a ajuns la 121 de grade, iar ventilatorul s-a oprit la 115. La ce am citit aici sunt cam sus temperaturile (inclusiv cea la care se opreste ventilatorul). Poate fi defect senzorul sau ceva de genul?. Am cum sa il testez?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 14.06.2019 at 18:01, wtf? said:

Un magazin prin Bucuresti de unde sa cumpar un kit complet de suruburi pentru carene si parbriz la un K7 1000 ?

 

Ia ma de la motonfs

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Misto motor ;)
Va salut,detin un suzuki srad de 600/1997-80.000 km,as vrea sa-i schimb distributia (patine,lant,intinzator) si un chit pentru pompa de apa,o recomandare pentru un service din Bucuresti ,prin apropiere sau daca ma poate ajuta cineva (contra cost,desigur)?,multumesc.

Editat de costinkp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Aveti careva un rezervor lichid frana fata pentru un k3? Sau stiti pe cineva care are si eventual e dispus sa trimita in Timisoara? Ma intereseaza original  sau ceva asemanator... Nu rizoma sau alte cele. Se pare ca e mai greu sa gasesc asa ceva decat credeam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, goe 75 a spus:

Mersi. Am comandat unu deja de pe motonfs si era prea mic....la fel ca cel din linku de la tine. Am postat aici ca prefEr unul cat mai aproape de original ca volum, forma, etc. Plus ca mi l trebe cat de cat repede. Al meu deja e fisurat. Prefer sa fie prin tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare! Cum vi se pare consumul a 10litri benzina in 160km (in afara orașului). Schimbat viteze între 6-8000rpm, cu maxim 10 depășiri duse in 12-13000rpm.

Motorul in cauza este un k7 de 600 cu 42000km in bord.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...