Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Am niste placute de frana CL xbk5 pentru k7-k8 noi noute nemontate . Am uitat ca am etrieri de r6 si am comandat gresit.

Daca e cineva interesat, pm !

 

thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 03.07.2020 la 8:27, george05 a spus:

Haha! Deci la concluzia mea ai ajuns? 😁😜

 

Da, asa ramane. O sa reglez doar slipery clutch-ul.

 

Momentan sunt in cautare de kit servisare etrieri originali(1000 k7). Are cineva un COD/Magazin unde pot gasi in RO?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

A anulat cineva complet clapetele secundare de acceleratie sau a resoftat ECU pentru a le tine complet deschise?

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ar fi avantajele si dezavantajele eliminarii complete? Se castiga putere in turatii mari, dar se pierde cuplu in ture joase si medii? In putinul timp pe caare l-am avut ca sa ma documentez am vazut ca unele motoare incep sa inchida clapetele secundare dupa ge gazul a fost deschis la maxim. In cazul acesta cred ca o solutie ar fi ca acestea sa ramana deschise de tot la WOT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde te-ai documentat, dar nici un motor nu inchide STV la WOT de cat cele care sunt restrictionate la putere cum ar fi cele din Franța. Daca vrei un raspuns corect prima data ar trebui sa spui despre ce model si an este vorba.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici gasisem ca se inchid la WOT, dar este un model american din 2017 si chiar cel ce face testul a spus in alt episod ca la modelele europene nu se intampla la fel. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,sunt diferente intre modelele pentru  piete din tari diferite. Eu cunosc destul de bine softul suzuki de aceea te-am intrebat de ce le vrei deschise,si ce model si an de GSXR ai? Sa stim concret despre ce vorbim nu dupa filmulete pe Youtube...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

O poza de reanimare 

 

 

received_778092419397157.jpeg

 

 

 

Si o intrebare

 

Care era motivul pt care indicatorul de treapta viteze functioneaza mai in reluare la primele trepte , dar ok la cele superioare?

 

gsxr 1000 k6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.07.2020 la 15:55, TNG a spus:

Da,sunt diferente intre modelele pentru  piete din tari diferite. Eu cunosc destul de bine softul suzuki de aceea te-am intrebat de ce le vrei deschise,si ce model si an de GSXR ai? Sa stim concret despre ce vorbim nu dupa filmulete pe Youtube...

Le doream deschise pentru mai multa putere la WOT si timpi mai buni pe 400 metri. Mobra este Gsxr L0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, goe 75 a spus:

O poza de reanimare 

 

 

received_778092419397157.jpeg

 

 

 

Si o intrebare

 

Care era motivul pt care indicatorul de treapta viteze functioneaza mai in reluare la primele trepte , dar ok la cele superioare?

 

gsxr 1000 k6.

Gear senzor. Incearca sa-l cureti prima data,daca nu, trebuie schimbat

Acum 7 ore, Sher a spus:

Le doream deschise pentru mai multa putere la WOT si timpi mai buni pe 400 metri. Mobra este Gsxr L0.

La WOT ele sunt deschise.

Daca vrei sa le deschizi total mai devreme,trebuie sa pui si benzina pentru volumul de aer care intra in plus in motor pe acea plaja de turatie. Alftfel vei avea o pierdere de putere..nu un castig. In plus pentru 400 de metri sunt alte lucruri care trebuie facute sa poti avea plus de putere...unul dintre ele este derestrictioarea si din hartile de avans din treptele inferioare.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.07.2020 la 6:13, TNG a spus:

In plus pentru 400 de metri sunt alte lucruri care trebuie facute sa poti avea plus de putere...unul dintre ele este derestrictioarea si din hartile de avans din treptele inferioare.

Bafta!

Cum/cand putem face asta?

Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Am un gsxr600 k4 si mi-a fiert bateria. Cel mai probabil este releul de incarcare, dar inca nu a ajuns bateria noua ca sa pot testa. Din ce m-am interesat sunt slabe sanse sa fie altceva si as vrea sa cumpar unul.

Am gasit urmatoarele magazine, dar fiind aftermarket mi-e teama sa nu patesc acelasi lucru:

https://www.unimotors.ro/Releu-incarcare-Suzuki-GSX-R-600-GSX-R-750-GSX-R-1300-Hayabusa-VL1500-Triumph-America-Bonneville-865-DZE_p_10049.html

 

https://motodiscount.ro/Releu-De-Incarcare-Vicma-14537 - la acesta nu apare in lista modelul din 2004, dar conform partzilla este compatibil cu cel din 2001

 

Am gasit si putin mai ieftine, dar sunt cam sceptic in vederea calitatii:

https://www.motorcomponents.ro/produs/releu-incarcare-suzuki-gsx-r-600-750-1000-1300-vl-1500-nou/

https://www.motonfs.ro/releu-incarcare-regulator/1328-releu-incarcare-regulator-tensiune-moto-pentru-suzuki-gsxr600-gsxr750-2000-2001-2002-2003-2004-2005-gsxr600-gsxr750-2000-2001-20.html

 

Ma puteti indruma catre un magazin de incredere?

 

Multumesc anticipat!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Incearca intai la colegul @JAGI.

Uite si un link:

 

 

 

Sunt categoric mai bune decat cele de motodiscount ...numa sa aibe si kit-ul de mufe pt tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 30.07.2020 la 17:58, goe 75 a spus:

O poza de reanimare 

 

 

received_778092419397157.jpeg

 

 

 

Si o intrebare

 

Care era motivul pt care indicatorul de treapta viteze functioneaza mai in reluare la primele trepte , dar ok la cele superioare?

 

gsxr 1000 k6.

Salutare,

vad ca pe R1 ai M7RR si pe K6 PP3. Cum te intelegi cu ele? Eu am avut PP3 pe R1 2008 si alunecau rau de tot; am avut M7RR pe S1000RR si mi-au placut, s-au tocit si am schimbat cu M9RR care sunt super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pt mine este prima experienta cu M7RR . Am pus doar putin peste 1500 km pe ele . Mi se par ok . Fata e chiar mult peste asteptari . Spatele mai pierde tractiunea pe accelerare daca sunt putin aplecat , dar nimic dramatic. Satisfacut . 

 

 

Cu PP3 mi-am luat putin teapa pentru ca am crezut ca o sa am ocazia sa le folosesc pe timp mult mai racoros , adica acolo unde sunt suprioare fata de alea mai de fitze...dar s-a intaplat sa ajung acasa pe caldurile astea ...unde sunt ok dar numai atat. Fata se descurca ok in orice conditii , dar spatele se mucifica destul de repede pe canicula.  

K6-le are asa cuplu monstru ca spatele pierde aderenta cu orice guma de strada as merge. Yama este un mielusel in comparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, vlm450 a spus:

A incercat cineva combinatia (...) Brembo (...)? 

Oare is ok performantele de franare? 

Da! Vinales. :crack:

Hmmm, nu prea au părut ok... 

Sorry, nu m-am putut abține. 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, john17 a spus:

Da! Vinales. :crack:

Hmmm, nu prea au părut ok... 

Sorry, nu m-am putut abține. 🤭

 

Mi-ar place sa am franele lui Vinales (asa rele cum sunt). Brembo a facut o recomandare de schimbare a franelor dar Vinales nu a fost receptiv. Oricum nu ma asteptam sa vad un motor din GP ca ramane fara frane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva interesant😜.

Nu sunt genul meu motocicletele astea dar imi place canalul acesta de youtube si asa m-am uitat la acest video. Concluzia este geniala😂.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...