Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Greutatea nu are nici o legatura cu asta...faptul ca il faci mai moale la greutate mai mare la o eventuala groapa poti sa uiti de janta sau semeringuri...suspensia se seteaza in functie si de greutate dar in principal la o sportiva de cum vrei sa te dai....ca daca ai suspensia moale si intrii intr-un viraj mai tapan si mai tare poti sa uiti de viraj si ti-ai rupt gatu...

 

Daca suspensia e mai ferma atunci ti se comporta motoru mai ok in viraje si al franari mai bruste sau asa...Eu credeam ca ai o problema prin paftul ca esti prea scund si nu ajungi jos cu picioarele...

 

Daca mergi la drum si nu mergi sa "te dai" atunci se poate lasa mia moale ca altfel ajung ila destinatie vibrand :crack: la cum sunt drumurile noastre.

 

Daca sunt doi pe ea mai trebuie intarita suspensia ca balansul e mai mare si tot asa...

Daca te intereseaza cred ca am ceva tutorial din asta despre cum se seteaza suspensia...

 

 

SEe Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Greutatea nu are nici o legatura cu asta...faptul ca il faci mai moale la greutate mai mare la o eventuala groapa poti sa uiti de janta sau semeringuri...suspensia se seteaza in functie si de greutate dar in principal la o sportiva de cum vrei sa te dai....ca daca ai suspensia moale si intrii intr-un viraj mai tapan si mai tare poti sa uiti de viraj si ti-ai rupt gatu...

 

Daca suspensia e mai ferma atunci ti se comporta motoru mai ok in viraje si al franari mai bruste sau asa...

 

E relativa faza asta si sa-ti spun de ce:daca intri TARE intr-o curba si ai suspensia super-teapana(reising) ,dar in acea curba prinzi o denivelare exact pe aplecare, garantez ca fiind foarte teapana suspensia te va ARUNCA cat ai zice peste pt ca nu o sa mai amortizeze cu nimic in acea denivelare....e cu dus si intors faza cu suspensia teapana ,asta pe strada ma refer :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate aici cu denivelarea...eu oricum nu zic sa fie super fixa...doar mai tapana...

 

E discutabil...daca e prea moale la o frana mai tare se infunda rau fata si de aici pierzi mult...depinde de drum si de incarcare si asa mai departe :crack:

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos!....se tine f bine pt varsta ei ,se vede ca ai grija de ea :crack:

Multumesc, dar am vandut-o acum 3 ani uni tip care a lovit-o imediat, acum nu mai arata asa. Intradevar cat a fost a mea o ingrijeam ca pe ochii din cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vrut sa iau o batranica din aia dar nu a fost sa fie a mea....oricum am mers pe vreo 2 si`s moarteee....

 

 

see YA :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Nou detinator de GSX R 600. O am de 2 zile in garaj, nu pot circula din cauza unei proaspete suspendari de permis. :crack: :kick: Mooor de ciuda.

 

Oricum, va salut si asflt uscat tuturor. :lol: Vremea buna se pare ca incepe devreme anu' asta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

!!!WELCOME!!!

imi pare rau pt permisul tau!!! sper sa-l recapeti curand!!!

 

see YA si asfalt uscat

 

 

Mersici! Azi am avut testul pentru recuperarea lui. :kick: L-am dat a doua oara si de data asta am facut 15 din 15. :crack:

Pacat ca mai am de asteptat dupa el inca :lol: aprox. o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersici! Azi am avut testul pentru recuperarea lui. :kick: L-am dat a doua oara si de data asta am facut 15 din 15. :crack:

Pacat ca mai am de asteptat dupa el inca :lol: aprox. o luna.

Incearca sa vezi partea plina a paharului...inca e frig afara ,in cateva sapt(cand iti vine permisul) o sa fie numai bine :lol: .Deci ,nu ai de ce sa te oftici acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa vezi partea plina a paharului...inca e frig afara ,in cateva sapt(cand iti vine permisul) o sa fie numai bine :kick: .Deci ,nu ai de ce sa te oftici acum

 

 

Ehee...Silviule...poate pe la Buzau e cam frig...da' in Oradea de cateva zile bune e o vremeeeee.....sa te tot plimbi. Asa ca fratilor, un singur sfat: mare grija la "fortat noul cod rutier". Unii nu-s prea intelegatori, din pacate. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehee...Silviule...poate pe la Buzau e cam frig...da' in Oradea de cateva zile bune e o vremeeeee.....sa te tot plimbi. Asa ca fratilor, un singur sfat: mare grija la "fortat noul cod rutier". Unii nu-s prea intelegatori, din pacate. :crack:

Incercam si eu sa iti indulcesc asteptarea...la noi e f f frig de mai bine de o sapt incoace :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult!

 

Eh, las'...ca n-o fi dracu' chiar asa de negru... daca te cufunzi in munca nici n-o sa-ti dai seama cum trece timpu', nuh?... doar ca in meseria mea mi-e vital permisu'... Asta e... Fara partea rea nu vezi partea buna a lucrurilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehee...Silviule...poate pe la Buzau e cam frig...da' in Oradea de cateva zile bune e o vremeeeee.....sa te tot plimbi. Asa ca fratilor, un singur sfat: mare grija la "fortat noul cod rutier". Unii nu-s prea intelegatori, din pacate. :kick:

Ce norocosi sunteti voi :lol: Am vazut ca sapt. trecuta au fost pana la 18 grade :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce norocosi sunteti voi :lol: Am vazut ca sapt. trecuta au fost pana la 18 grade :kick:

 

 

Hehe... vad ca nu suntem singurii fara somn noaptea asta :crack:

Asta e ... veniti pe a Oradea... Adevaru' e ca vestul tarii a fost si e un pic mai avantajata dpdv meteo... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai pun si eu o poza ,facuta ieri pe un soare cu dinti de clantaneau masele ....

Silviu,de ce nu ii dai jos suportul de numar? Cred ca ar arata mult mai bine cu asta .

 

Unde au fost 18 ,la buzau????

Nu, la Oradea. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu,de ce nu ii dai jos suportul de numar? Cred ca ar arata mult mai bine cu asta .

Suporturile artizanale iti pot face probleme. La mine de exemplu a zburat cu tot cu numar si semnalizari pe autostrada. Iar cand e mazga pe jos imi arunca roata pe stop, dupa cativa km nu mai vede nici dracu cand pun frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu,de ce nu ii dai jos suportul de numar? Cred ca ar arata mult mai bine cu asta .

Nu, la Oradea. :kick:

nu toata lumea isi face numarul la imprimanta ca tine si dupaia fuge de politie prin ploiesti :crack: , lasa omu in pace , esti obsedat de codita si numarul la motor trebuie tu neaparat sa-i faci ceva acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...