Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am gixer de 750 din 1996 si il am din februarie 2007. Mi s-a spus ca e mare pentru un incepator dar m-am inteles bine cu ea si am grija sa ii schimb tot ceea ce se numeste consumabil...Am "hranit-o" cu ulei full sintetic MOTUL...imi mai trebuie placutele frana fata ca nu imi place cum franeaza in ultima vreme...

Am o rugaminte : de unde imi fac si eu rost de o sa de pasager pentru mobra mea?Second hand ar fi bine...

 

--- Mesaj completat în 09 Aug 2007 22:19 -------------
me and mobra...in ziua cand am adus-o intre timp am mai schimbat cate ceva pe la ea...my baby...

post-22438-1186687061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara domnilor,

Din seara asta, sunt si eu fericitul posesor al unui GSX-R de 1000 din 2002. Am dat cateva ture prin oras, e sunt cat se poate de multumit. Maine de dimineata cand ma duc la servici ii dau si pe curbe un pic sa vad cum sta.

Poze gasiti aici:

/index.php?showtopic=125935

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA SALUT

 

Pot sa spun ca sunt si eu mandrul posesor al unui GSX-R600 K7 si vreau sa spun ca motorul e super. Desi nu am o experienta prea vasta, ma impac de minune cu el, pozitia este comoda, este manevrabila si la viteze mici si la viteze mari, nu este un motor brutal, trage in ture de jos ceea ce ma ajuta mult... in rest sper ca cei de la B&S Motors sa aiba un service bun, ca asta conteaza cel mai mult vis-a-vis de calitatea unei motociclete...

 

POT SA VA UREZ ASFALT USCAT SI SA NE INTALNIM SANATOSI !!! :lol:

ps: scuze pentru poza cu atv-ul am sa postez una cu motocicleta, ca sa nu se simta unii jigniti sau mai stiu eu ce...

Editat de stuart79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toti gixeristii. Am ajuns la 4000 km cu suzuki-ul meu fara incidente neplacute, spre bucuria mea si a altora :lol: de la finalul lui apr. si imi place tot mai mult motocicleta pe zi ce trece. Am reusit sa imi stapanesc si nervii cand i-am dat viteze mai mari( nu mai mult de 180 ca mi-a fost teama pt mine) dar descopar si o placere enorma cand ies cu ea la drumuri mai lungi la rulaj de 110-120. Mi se pare f stabila, desi am avut cateva derapaje in anumite curbe, care reprezinta o problema pt mine in sensul ca inca nu pot intra cu viteze mai mari de 130 in curbe cu deschidere mai larga :) . Ca sa fiu mai explicit mai am pana ajung cat de cat cu genunchiul apropiat de pamant. Oricum, nu ma ingrijorez pt ca am vazut motociclisti care se dau de 2 ani si care iau curbele destul de prost, dar asta e.. cu totii mai avem de invatat. In rest asfapt uscat si cat mai multi bani de benzina :moto:

 

--- Mesaj completat în 13 Aug 2007 17:19 -------------
Revin cu o intrebare : manual de gsxr 600 in limba romana are cineva?? eu am in engleza insa nu ma ajuta f mult pt ca sunt termeni de spcialitate pe care nu ii stiu si nu ii gasesc nici in dictionare. Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor...am de gand sa trec si eu la o clasa ceva mai mare si dragostea mea e suzuky gsxr, m-am gandit la unul de 600cc din 2001 sau 2002 intrebarea mea este daca trebuie sa ma astept la ceva de la el ? ma refer la probleme de genul stabilitate in curbe , greu de controlat, ce ar trebui sa am grija la el sa schimb ceva fiindca il iau sh si poate acest model are vreo problema mecanica mai des intalnita...informatii de genul acesta mi-ar fii de mare ajutor si v-as fii foarte recunoscator :) .. sa va mai spun ca am o experienta zic eu destul de mica pe 125cc vreo 13.000 de km facuti in toate conditiile gen ninsoare/ploaie/polei/noapte etc am echipament full adica combinezon casca manusi ghete , unii au ras de mine ca m-am echipat asa bine pe 125cc dar imi place sa previn decat sa tratez :lol: va astept opiniile despre acest model si sfaturile fiindca doar posesorii de suzuki gsxr sunt in masura sa dea astfel de sfaturi ... asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual pentru gsxr 750 din 1996, vreau sa invat cat mai multe despre el...si daca se poate sa fie si in limba RO ar fi K

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 13:55 -------------
Dintre posesorii de gsxr 750 an fb 1996 are cineva toba originală. Mă refer la cei care au pus tobă sport si mai au toba originală. Daca da as dori sa cumpar una normala dar, doar daca arată impecabil. Eu am una sport si ucid vecini....stau la bloc, de aceea vreau să pun una originală. Sunt interesat si de un schimb cu ceva diferenta din partea voastră. Pentru edificare pun si o poza cu moto in cauza in care se vede toba sport pe care doresc sa o schimb cu una normala. Tel. contact 0767345969. Ps. sunt din Sibiu

post-11231-1187780107_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva un manual pentru gsxr 750 din 1996, vreau sa invat cat mai multe despre el...si daca se poate sa fie si in limba RO ar fi K

<small>--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 13:55 -------------</small><br/>Dintre posesorii de gsxr 750 an fb 1996 are cineva toba originală. Mă refer la cei care au pus tobă sport si mai au toba originală. Daca da as dori sa cumpar una normala dar, doar daca arată impecabil. Eu am una sport si ucid vecini....stau la bloc, de aceea vreau să pun una originală. Sunt interesat si de un schimb cu ceva diferenta din partea voastră. Pentru edificare pun si o poza cu moto in cauza in care se vede toba sport pe care doresc sa o schimb cu una normala. Tel. contact 0767345969. Ps. sunt din Sibiu

 

Motorul tau nu este modelul din '96, fiindca din 96 s-a facut SRAD-ul de 750. O fi posibil sa fie fabricat in 96 sau altceva, insa daca cauti manualul de intretinere cauta pt modelul 92-95.

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA SALUT

 

Pot sa spun ca sunt si eu mandrul posesor al unui GSX-R600 K7 si vreau sa spun ca motorul e super. Desi nu am o experienta prea vasta, ma impac de minune cu el, pozitia este comoda, este manevrabila si la viteze mici si la viteze mari, nu este un motor brutal, trage in ture de jos ceea ce ma ajuta mult... in rest sper ca cei de la B&S Motors sa aiba un service bun, ca asta conteaza cel mai mult vis-a-vis de calitatea unei motociclete...

 

POT SA VA UREZ ASFALT USCAT SI SA NE INTALNIM SANATOSI !!! :D

ps: scuze pentru poza cu atv-ul am sa postez una cu motocicleta, ca sa nu se simta unii jigniti sau mai stiu eu ce...

 

ooooooooooooooooooooo lume noua .bine ai venit pintre noi .

ps sambata se pleaca in praid .vii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello bolnavilor de GSXR, am si eu o GIXErika de 600 k5, asta dupa ce am naruit una din 2002, tot de 600 si intentionez ca anul acesta, sa mi achizitionez o superba gixerika de 1000 cc, k5 sau k6, de preferinta yoshimura edition black :bounce:, desi pentru mine gsxr inseamna alb albastru neaparat(in cazul asta fac o exceptie ca arata nebuneste neagra). concluzie: iubesc brandul, suzy pan' la capat!!! :D

 

SUZUKI ruuuullllzzzzzz!!!!!!!!!!!!! :moto:

post-6742-1188385952_thumb.jpg

post-6742-1188387992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor, eu am o foarte serioasa suspiciune ca gsx-r 1000 meu, an de fabricatie 2001, model de ala rosu negr cu argintiu, are o sanatoasa limitare la 100 de cai putere. La fel azi, l-a testat un prieten care merge cu R1, si se pricepe la motorete, si mi-a zis clar ca trage exact ca una de 600, nici pe departe cum ar fi una de 1000.

A auzit cineva ceva similar?

Unde se poate verifica daca e limitata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai demontat filtrul de aer sa vezi daca admisiile inainte de injectoare nu sunt obturate de limitator?? mai poate fi si din mapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello bolnavilor de GSXR, am si eu o GIXErika de 600 k5, asta dupa ce am naruit una din 2002, tot de 600 si intentionez ca anul acesta, sa mi achizitionez o superba gixerika de 1000 cc, k5 sau k6, de preferinta yoshimura edition black :bounce:, desi pentru mine gsxr inseamna alb albastru neaparat(in cazul asta fac o exceptie ca arata nebuneste neagra). concluzie: iubesc brandul, suzy pan' la capat!!! :D

 

SUZUKI ruuuullllzzzzzz!!!!!!!!!!!!! :moto:

Pune-ti neaparat niste crashpad-uri ca e pacat sa o belesti daca o scapi. Uite o poza cu a mea inainte de accident.

post-9275-1188670437_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai demontat filtrul de aer sa vezi daca admisiile inainte de injectoare nu sunt obturate de limitator?? mai poate fi si din mapa

Multumesc pt. reply. Am sa o bag la o verificare completa, cam peste o luna cand ma duc din nou la revizie, adica filtru de aer, bujii, etc.. Pentru sezonu urmator o sa schimb evacuarea existenta, "BOS T-Six Aluminium" cu o evacuare completa de la yoshimura sau full race system de la deville. :moto:

 

Am verificat si nu e limitata, :D (probabil ca e prolema de skill and expectations), si pentru cine e curios, vedeti ultimele doua cifre de la ECM, si daca sunt 00, e in regula, e varianta cu full power facuta pentru europa.

:bounce:

UF bine ca mobra e in regula, si de poate ca nu poti sa ceri unui gsxr de 1000 din 2001 sa traga ca un R1 din 2007 cu full exhoust system aftermarket si power commander.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un r1 2007 cu evacuare completa ..si PC poate sa traga prost daca mapa e facuta aiurea ...

de ai stii cati am vazut pe bancul de proba cu evacuari complete, avans reglabil, filtre si PC ..cu mapi descarcate aiurea de pe internet ..cu mai putiti cai decat versiunea originala ..de ai stii cati raman gura casca..

ca sa castigi ceva, nu atat de mult in putere ci mai mult in curba de cuplu care devine mai regulara, fara gauri de putere la anumite turatii..trebuie facuta o mapare pe bancul de proba de cei cu "co@ie mari" adica foarte capabili ..cam 200€ cheltuiala ptr asa ceva, si 30-40 lansari pe banc ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, o sa dau d carnet acu d curand...banii pt motor ii am ..am cautat ce imi doresc si vreau un gsx 600 din 99 ...'00 dar nu stiu sigur daca este bun pt inaltimea mea ..avand 1.72...imi poate spune cineva.. ? va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca este bun ptr aproape orice inaltime "decenta"

poate la 150 ai ceva probleme ..dar la inaltimea cea mai comuna de 170-72 nu vad ce pb ai putea avea...era asa de greu?? vad niste intrebari si ma crucesc uneori ..si sa ma scuzati daca nu ma pot abtine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca este bun ptr aproape orice inaltime "decenta"

poate la 150 ai ceva probleme ..dar la inaltimea cea mai comuna de 170-72 nu vad ce pb ai putea avea...era asa de greu?? vad niste intrebari si ma crucesc uneori ..si sa ma scuzati daca nu ma pot abtine :)

 

am mers p un kawa zzr 400 ..si atingeam cu ambele picioare dar juma d talpa ..ceea ce nu era xtrem d ok ...d tinut nu e problema si astea...atata tot ...nu m`am nascut stiind tot...spre deosebire de tine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat atingi pamantul e ok, ca in mers nu conteaza. Diferenta e ca nu o vei putea manevra prea bine de pe loc, stand pe ea.

Editat de psy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, o sa dau d carnet acu d curand...banii pt motor ii am ..am cautat ce imi doresc si vreau un gsx 600 din 99 ...'00 dar nu stiu sigur daca este bun pt inaltimea mea ..avand 1.72...imi poate spune cineva.. ? va multumesc.

he, he, eu am 1.88 si 110 kg. Nu e nici o problema. bine eu am de 1000 da nu e mare diferenta fata de una de 600. Spilu este sa stii sa stai pe ea, adica, picioarele pe scarite sa fie pe varfuri, cu genunchii te tii un pic de rezervor, inclusis o parte din greutate sta si pe spate, si atunci o sa stai frumos cu mainile un pic flexate pe ghidon si o sa fii fericit.

Daca lasi toata greutatea pe maini, si se duce pe ghidon, tu o sa stai incomod si o sa te doara mainile si incheieturile de o sa zici ca nu iti mai trebuie, si motoreta se va comporta un pric prost, ca o sa stai incordata pe ea.

 

Ce e bine de stiut pentru clasa ei, gixeru e confortabil (daca se poate spune asa).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...