Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

si io proaspat posesor gsx-r 1000 k 3 de doar 2 luni, ce pot sa zic pana acum in vreo 700 km facuti doar ca e foarte incomoda la drum lung :bounce: in oras e k, te mai opresti la semafor si se odihnesc mainile dar afaraa...mai e cineva posesor de 1000 sa mai povesteasca experiente?

 

Bafta in continuare Suzuki-stilor :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit @pretorian :sick: pe pagina gixarilor :lol:

Multi km alaturi de K-ul tau :disappointed: si totodata fara probleme.

 

Mai da ce rusinosi is oamenii astia... :lol: ...nu cred ca numai atatia posesori de suzi sunt pe aici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin de la comentarii si spun doar ca gsxr-ul 2006 are 125cp.Si chestia cu talonul ,a patit-o si un amic de al meu cu un cbr600f(din 98) si i-a trecut vmax -165km/h :disappointed: ,asa ca totul e posibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin de la comentarii si spun doar ca gsxr-ul 2006 are 125cp.Si chestia cu talonul ,a patit-o si un amic de al meu cu un cbr600f(din 98) si i-a trecut vmax -165km/h :sick: ,asa ca totul e posibil

:disappointed: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :sick: Pe bune??Da cum naiba?Si de cati cai e al tau?Ceva modificari sport pe el? :disappointed:

Cu gsxr-ul meu cu filtru k&n si evacuare racing scorpion am pus acul la fix 170 de mile.Mai mult oricat l-am forjat nu a mai vrut.O sa pun dynojet cum am avut la cbr sa vad daca sar de limita asta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu gsxr-ul meu cu filtru k&n si evacuare racing scorpion am pus acul la fix 170 de mile.Mai mult oricat l-am forjat nu a mai vrut.O sa pun dynojet cum am avut la cbr sa vad daca sar de limita asta :disappointed:

 

Sa ne spui si noua la cat ai ajuns dupa ce pui dynojet.Apropo cam cat iti consuma?(oras/afara si viteza?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne spui si noua la cat ai ajuns dupa ce pui dynojet.Apropo cam cat iti consuma?(oras/afara si viteza?)

Depinde.In oras daca merg normal consuma cam 6% dar daca schimb in rosu sare destul de mult pana la 10%.Afara imi ia in jur de 7.5% in medie.Pe autostrada am mers aproape numai in blana cand am fost la intrunire la Constanta si a papat ceva benzina dar a meritat din plin :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde.In oras daca merg normal consuma cam 6% dar daca schimb in rosu sare destul de mult pana la 10%.Afara imi ia in jur de 7.5% in medie.Pe autostrada am mers aproape numai in blana cand am fost la intrunire la Constanta si a papat ceva benzina dar a meritat din plin :disappointed:

 

Mie in oras nu imi ia mai putin de 7 oricat de normal as merge cu el, dar poate nu stiue eu sa merg normal :crack: .Afara mi-a luat 5.8l la 100km mers cu 120 aproape constant(mai erau sate,masini lente, etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incet, incet ne adunam :disappointed: ,dar sa nu imi spuneti voi ca exista motociclist care sa nu aiba MACAR 1 poza cu motorul lui :sick: , asa ca va rog...din poza nu vi le fura nimeni :crack:

Am si eu 2 dre.Suzi; una de 600cc si una de 750 (pana acum vreo luna, era cea mai frumoasa de pe sosea, apoi....a cazut un pic).

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti detinatorii de gsx-r. In martie anul acesta am achizitionat un 600, dar nu imi gasesc o casca potrivita (calitate, sa mi se potriveasca si pret). Momentan folosesc o casaca nepotrivita pentru un gsxr. Totusi, m-am orientat la un Caberg (Miraj). Ce parere aveti? Cum se comporta peste 200km/h? Si ce alt tip de casaca imi recomandati? Si de ce?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi :smoke: .Sa ai parte de multi km frumosi alaturi de gixxi al tau :lol: .Totusi, asteptam poze :-L .Caberg Mirage, nu pot sa spun numai ca din punct de vedere estetic ii misto,altceva nu pot spune pentru ca nu am avut un caberg si nu vreau sa vorbesc aiurea :P .

Peste 200km/h moto sau casca? :banana:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S Vrem poze :-L :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caberg e casca de chopperisti cu franjuri la nadragi. Punct. Da-o bilute repede si ia-ti un Shoei sau Arai daca vrei ca Gixu tau sa te respecte si sa nu te dea pe jos :smoke:

Cam ai jignit ,dar ma rog... :banana:.

 

Am cunostinta cu ,Caberg...nu sunt Arai sau Shoei ,dar prin pretul cerut nici macar nu se apropie de Arai si Shoei si e o oferta bunicica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi :smoke: .Sa ai parte de multi km frumosi alaturi de gixxi al tau :laugh: .Totusi, asteptam poze :lol: .Caberg Mirage, nu pot sa spun numai ca din punct de vedere estetic ii misto,altceva nu pot spune pentru ca nu am avut un caberg si nu vreau sa vorbesc aiurea :-L .

Peste 200km/h moto sau casca? :banana:

P.S Vrem poze :

 

Peste 200 cum se comporta casca. Motorul se comporta excelent. Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Sunt Doru aka Bones :lol: posesor de GSXR1100W...o bestiuta din '95 de care sunt foarte mandru :laugh:

Am cateva mii de km cu ea si inca ma mai surprinde cu cate ceva :banana:

 

In rest toate bune (poze mai incolo :-L )

 

Keep safe :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apelez si pe aici, poate stie cineva:

Caut O-ringuri Carburator pentru al meu GSXR 600 97. Le-am gasit de exemplu pe site-ul acesta sub codul 13258-33E00. In schema din link sunt obiectul 37A.

Am cautat la cei care aduc de la Louis si nu au gasit pe la sursele lor din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fraier :banana: stiu ca in general dureaza f mult ca sa-ti aduca o piese pe comanda de la reprezentanta si de asta am incercat pe alte cai. Desigur daca ma duceam acum o luna si ceva la reprezentanta pana pana acum ar fi sosit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fraier :smoke: stiu ca in general dureaza f mult ca sa-ti aduca o piese pe comanda de la reprezentanta si de asta am incercat pe alte cai. Desigur daca ma duceam acum o luna si ceva la reprezentanta pana pana acum ar fi sosit...

:banana: ASA E!!!REPREZENTANTZA SUGE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...