Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar pe mine ma primiti....am facut pozele la 20 min dupa c am cumparat-o.... :D ....si poate imi si spuneti de unde fac si eu rost de un "ac" de turometru...ca este rupt ,dar functioneaza bucata care a mai ramas...si daca ati desfacut vreunul bordul...nu am lumina in bord...de care becuri tre' sa cumpar...am vazut 2 tipuri :unele mai mari si altele mai mici?????????????????????????? :P

post-272-1157287315_thumb.jpg

post-272-1157287378_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti bafta de ele, toate-s faine. :P Vlad_ninja, fa-i o revizie completa Sradului, vezi rulmentii rotilor, lantul de distributie, motorul, si eu am avunt un Srad 750 , daca e intretinuta bine, e o motocicleta mistoaca ce poate tine pasul cu timpul. :lol:

 

Eu sunt un gixxerist fixist de mai mult timp, ma alatur si eu voua acum pe topicu asta, v-am salutat pe toti, bafta. :crack:

 

 

dar pe mine ma primiti....am facut pozele la 20 min dupa c am cumparat-o.... :D ....si poate imi si spuneti de unde fac si eu rost de un "ac" de turometru...ca este rupt ,dar functioneaza bucata care a mai ramas...si daca ati desfacut vreunul bordul...nu am lumina in bord...de care becuri tre' sa cumpar...am vazut 2 tipuri :unele mai mari si altele mai mici?????????????????????????? :D

 

 

E mai complicat sa-ti scrie cineva, iar tu s-o iei razna incercand sa rezolvi problema decat sa fugi la un service moto, vezi pe la topicuri cu service, io nu-s din Bucuresti asa ca in afara de United Motors n-am fost si nu stiu.

In primul rand m-as uita la sigurante, apoi la becuri, insa daca nu te stii si decat sa faci tampenii tu sau cu ajutorul unor amici ,,priceputi spontan" , mai bine faci ce-ti ziceam mai sus. E bine sa stii ce ai luat si cum / vei sta pe mobra , mai detaliat. Bafta. :kiss:

Ac de turometru poti incerca sa combini de la alta mobra, vezi pe la Tomina.

post-152-1157322642_thumb.jpg

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

el este pretenul meu duke the muke care are ghiul :crack:

 

:crack: :baldy: Diliu rau, asa cum te stiu, de-aia te plac scumpi. :cheers:

 

Cerve, incearca sa intrebi prin jur ce si cum cu service-urile, am sa incerc sa-ti caut pe-aici un ac de turometru, daca ai veni la o plimbare pana in Medias , te duc eu la un service la niste amici aicea si-ti garantez ca in afara de benzina de drum si niste bere, nu te va costa nimik. :crack: Insa incearca si pe serviceuri pe-acolo, vezi pe la topicul Service bla-bla, poate rezolvi mai rapid problemele. Bafta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti bafta de ele, toate-s faine. :baldy: Vlad_ninja, fa-i o revizie completa Sradului, vezi rulmentii rotilor, lantul de distributie, motorul, si eu am avunt un Srad 750 , daca e intretinuta bine, e o motocicleta mistoaca ce poate tine pasul cu timpul. :cheers:

 

Stai linistit am grija de motocicleta mea mai ceva decat de femei :crack:. Ca ziceai de distributie, am auzit si eu ca au unele o problema din fabrica, adica arcul intinzatorului de lant ii prea slab, si dupa un timp suna distributia mai tare. Cat l-am ascultat pana acuma nu se aude nimic "in plus" (are 18700 km). N-am apucat sa-l testez ca numai azi am trecut RAR-ul dar vom vedea.

 

Apropo, avand in vedere user-ul meu voi fi un gixxerist nume de cod ninja :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca vad ca tot discutati de Gixxere, imi poate spune si mie cineva referitor la SRAD daca se merita diferenta intre un SRAD 750 model 96-97 pe carburatie si SRAD model '98 care e pe injectie. A avut cineva modelul '98 ca sunt interesat de asa ceva, si cam care ar fi fost posibilele ei avantaje si dezavantaje.

Multumesc. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...