Sari la conținut

Accident Radu Pietreanu - Padurea Baneasa


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

"Pasiunea lui Radu Pietreanu de la "Vacanta Mare" pentru motoare este una cat se poate de costistitoare. Si cand spunem acest lucru nu ne referim neaparat la banii investiti, cat la accidentele pe care le-a suferit de cand a intrat in randul motociclistilor. Dupa ce era sa fie decapitat de o sarma care traversa soseaua la nivelul vehiculelor si si-a rupt un picior in urma cu mai bine de un an, ca urmare a unui incident rutier petrecut in zona de nord a Capitalei, umoristul a mai avut o cumpana chiar in ziua de Paste. Aflat pe motorul sau, Pietreanu a fost izbit in plin de un automobil Volkswagen Passat, care a taiat neregulamentar intersectia de la padurea Baneasa, patrunzand pe contrasens. In urma impactului, comicul a fost trantit la pamant, iar motorul sau a fost serios avariat. Cu toate ca era sa fie omorat de soferita neatenta, membrul trupei "Vacanta Mare" nu si-a pierdut cumpatul si nu s-a certat cu respectiva. "Nu i-am mai zis nimic ca era si Sfanta zi de Paste. I-am multumit lui Dumnezeu ca am scapat cu bine, ca fierul se repara. Cat despre accidente, ce sa zic, sunt normale pentru un motociclist. De altfel, se stie ca sunt doua categorii: motociclisti care au cazut si cei care vor cadea", ne-a declarat vedeta."

 

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-inter...meie-98131.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa speram ca macar a ramas fara permis..dar park nici asta nu e mare smecherie, peste 1-3 luni si l ia inapoi. Era ceva sa fi fost nevoie sa mai dea odata scoala ..poate asa se gandeste mai bine data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar...cu comm aiurea...unde e nenea la s zica ce capacitate avea moto si cn a gresit , dupa pererea sa...

 

Sa punem mana de la mana , sa ii reparam moto omului??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a lasat de braconaj si s-a apucat de motociclism? Ii place andrenalina, se pare.

Mesaj completat

iar...cu comm aiurea...unde e nenea la s zica ce capacitate avea moto si cn a gresit , dupa pererea sa...

 

Sa punem mana de la mana , sa ii reparam moto omului??

Bai zeule, trebuie sa punem mana de la mana sa te trimitem la o scoala sa inveti sa scrii ca omul, nu ca maimuta pe mIRC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu cine stie ce "izbit in plin" o fi si pentru jurnalizdele lu peste de la reviste d-astea. Ce pot sa zic...? A intrat insusi omu' pe forum la accidentul trecut (ala de care zice in articol ca a avut piciorul in ghips) si tot s-au apucat vreo 1-2 sau cati or fi fost, sa zica tampenii si balacareli p-aici... :laugh: asta in conditiile in care a fost cel putin decent in raspunsuri si explicatii (parerea mea). Asa ca nu va asteptati la alte detalii...

 

LE: Dupa poze, tuta a vrut sa faca un stanga, dar a facut-o intrand direct pe contrasens mai intai, nu pe banda care trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fiu ca ceilalti...bai Hadriane :laugh:..ca am mancat o litera si am folosit niste prescurtari trebuie sa ma apuc de scoala din nou?

 

:))

 

exact ce ziceam...apare lumea...apare tiganeala de bucharest [nu generalizez,sper ca stiti...dar exista o gloata,desii nu sunt 'bikeri' destul sa recunoasca]...si abereaza de la topic.

 

 

Zi tu ma...ce rost are sa te iei de zei,asta daca nu sunt prea indraznet? =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiatule, scoala`i scoala!!! O arzi aiurea! NU exista mancat de litere sau alte prostii, astea`s doar scuze penibile. Stii sau nu a scrie in limba materna si gata. Mai rau faci daca o arziu aiurea.

 

Iar cu tiganeala din Bucharest? uhm...stii...ce zici...vii sa te plimb gratis cu metrou` pt. prima data in viata ta? Vezi`ti mai bine de porumbu` ala de iti bate in geam...(discriminezi...o fac sho fara jena...sau cum era..daca taceai filozoaf ramaneai)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt fan Radu Pietreanu, dimpotriva (Vacanta Mare mi se pare o infectie "umoristica" - si asta ca sa fiu bland in exprimare), dar nu ma pot abtine sa nu constat ca daca omul nu era cunoscut, toti de pe forum sareau de c...r in sus cu renumitul text "moarte conservarilor", "la cratita, nu la covrig!" etc.

 

Fiind cunoscut... ba ca poate-i o facatura, ba ca nu-sh-ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sînt Âşi n-am fost fan "Vacanța Mare", dar Radu e un băiat fain. Cei care-l cunosc pot să confirme. Îmi pare rău să aud de incidentul lui. Bine că n-a fost mai rău. Se pare că Âşi ghinionul îl urmăreÂşte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu are profesia omului cu pasiunea pt motoare? Ce va tot dati rotunzi atat de parca ati fi cel putin inventatorii motociclismului? Sunteti niste papagali care va bagati aiurea in seama si va bucurati de necazul unuia sau altuia aruncand comentarii rautacioase. Ati fi vrut probabil sa dati RIP-uri la ora asta si va ofticati ca nu e cazul? HAI SICTIR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Radu Pietreanu l-am vazut acum cativa ani in Vama Veche, imbracat in echipament pe caldurile de la mare. Deduc de aici ca nu este un motociclist incepator, cu atat mai putin teribilist. Motocicleta nu este nici pe departe facuta praf, deci nu avea viteza.

...

Uitandu-ma la serialul "Vacanta Mare", nu m-as fi gandit ca Leana si Costel sunt motociclisti. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat de cateva ori de vorba cu d-l Radu si pe la Arc si prin alte locuri. Mi se pare un motociclist cu capul pe umeri, mereu echipat, care merge safe. Este la fel de pasionat ca si noi, un om normal si foarte placut atunci cand stai de povesti cu el. Ce-i drept, n-am putut sa imi stapanesc rasul cand l-am vazut prima data pe motor, neputand sa nu mi-l imaginez pe Costel calare pe mobra :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat de cateva ori de vorba cu d-l Radu si pe la Arc si prin alte locuri. Mi se pare un motociclist cu capul pe umeri, mereu echipat, care merge safe. Este la fel de pasionat ca si noi, un om normal si foarte placut atunci cand stai de povesti cu el. Ce-i drept, n-am putut sa imi stapanesc rasul cand l-am vazut prima data pe motor, neputand sa nu mi-l imaginez pe Costel calare pe mobra :laugh:

Costel pe Mobra... Dar s-o vezi pe Leana Harleyista...

...

Astia doi sunt mai motociclisti decat multi dintre noi.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, dar ma asteptam sa aiba chopper, nu vitezana.

 

Bravo lui ca purta echipament ... ce-ar mai fi sarit unii p-aici daca nu avea echipament.

 

Sunt convins ca ar fi injurat-o pe aia, dar faptul ca e persoana publica l-a facut sa se abtina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o bateam

Mesaj completat

imi vine sai omor pe astia care nu respecta regulile macar acolo cat sa nu te omoare ,daia e frumos in italia.

Mesaj completat

Costel pe Mobra... Dar s-o vezi pe Leana Harleyista...

...

Astia doi sunt mai motociclisti decat multi dintre noi.

 

De la ea am luat eu cbr de 125 care l-am avut inainte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...