Sari la conținut

Dli , 22.06.2006


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

Ce sa mai zic?

scenariul pun pariu ca va suna cunoscut. O vaca cu un oltcit nu i-a dat prioritate, a intrat in lateralul masinii.

Era cu CBR1000F-ul, bine ca nu era cu Goldwing-ul, ca la ala nu stiu pe unde gasea piese....:P..

El are o taietura la picior, vreo 10 cm, l-au cusut, nu a ajuns la os. In 8 zile scapa de ate.

Nu stiu detalii prea multe despre motor....aflu mai pe seara si anunt.

 

Omule, refacere rapida ! Si las-o fara bani de mancare, .....muma-n...c*r de tampita... :cheers: B)

 

DLI - daca ai nevoie de help la aruncat oltcitul in Olt,cu vaka cu tot, ma ofer voluntar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El are o taietura la picior, vreo 10 cm, l-au cusut, nu a ajuns la os. In 8 zile scapa de ate.

 

Omule, refacere rapida ! Si las-o fara bani de mancare, .....muma-n...c*r de tampita... :cheers: B)

 

DLI - daca ai nevoie de help la aruncat oltcitul in Olt,cu vaka cu tot, ma ofer voluntar...

 

Imi pare tare rau si ii doresc multa sanatate, ieri l-am cunoscut. Sunt sigur ca peste 8 zile rezolva singur olcitul!

HB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI!!!USTURA CA DREACU!

 

Ce mai,a iesit de pe un drum laturalnic ,in drum national,a oprit sa se asigure,dar se pare nu suficient,precizez ca eram cam la 100m de locul accidentului cand a aparut masina la marginea drumului.

Asa,a oprit de s-a asigurat,drumul respectiv fiind si in rampa,lucru care probabil a si determinat-o sa intre pe drum ca probabil nu le avea cu oprirea in rampa.Incet isi incepe innaintarea spre drum,dupa care opreste cu roata fata in DN,probabil i-a murit motorul sau s-a poticnit,eu incep sa reduc viteza si sa atentionez cu claxonul.In fine masina ajunge pe drum,dupa care opreste brusc,intre marginea drumului si axul acestuia pe sensul meu de mers,eu am considerat ca m-a vazut si imi lasa loc sa trec prin fata masinii pe sensul celalalt,prin urmare intru in manevra de evitare,cam pe la 25m sau mai putin,accelereaza brusc,considerand ca daca trece repede pe sensul opus,are timp sa degajeze drumul,lucru nasol pentru mine,pentru ca atrebuit sa rcalculez "strategia" de evitare,eram deja in frana violenta cu fata,caci ghidonul incepuse sa joace,am incercat sa trec prin spate dupa care.,am vazut persoane in masina( printre care si un copil de un an-asta am vazut mai tarziu) am inceput sa injur,nu-mi venea sa cred si apoi..................................................................................

 

Am deschis ochii,ma dureau coatele genunchii,si ce mai simteam eu pe acolo,auzeam plansete de femeie,oameni care vorbeau si un nene care a aparut in lumina soarelui si mi-a desfacut casca,si tragea saracu de ea s-o scoata,eu ma opuneam,ca nu stiam ce pagube am la coloana,pana la urma am vazut ca pot sa misc gatul si i-am spus ca stai sa scot ochelarii,am dat jos casca si am inceput sa ma uit in jur,eram cam la 4-5m de moto,am cerut telefonul si am inceput sa sun de pe carosabil,pe cine puteam si eu ,la nevasta,duba duba la cumnat...

 

Am inceput sa tip la femeie,pe urma avenit un individ care a inceput sa tipe la mine,ca mergeam cu viteza ca nebunul ca nu asa se merge,ma rog chestii clasice,individ care s-a dovedit ulterior ca nici nu a fost in masina,el fiind barbatu vacii,adica boul.

M-am ridicat de pe jos,m-am pus pe motor si am inceput sa fumez,cu un ochi la lichidul care se scurgea pe sosea,nestiind daca e antigel sau menzina ,desi miros nu simteamA continuat scandalul,eu refuzand sa-mi parasesc "nava",pana nu o vedeam in siguranta.

A venit ambulanta,au facut ei ce trebuia si am plecat.

 

Motorul nu are parca asa multe pagube,furca ,radiatoarele di carena cu far si semnalizari,asta ce-am vazut dupa ce am venit la spital si am dus-o la garaj.

 

Acu,baietii de la politie au zis ca incep procedurile pentru dosar penal,sa vedem ce si cum.

 

VREAU SA-MI PLATEASCA MOTORUL SI CE-O MAI FII

 

Mi-e frica totusi de asigurari ,sa nu incerce sa ma tepuiasca.Am inteles ca are asigurare la OMNIASIG.

 

BAI ,DA CE USTURA,FRATE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adaug la oferta mea posibilitatea ca in Oltcit sa fie si boul alaturi de vaca, cand ii aruncam in olt.....

incredibil, frate.......

Sper sa te refaci repede si sa rezolvi cu motorul cat mai bine cu asigurarile astea de rahat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca e OK! Dar ce naiba i-a intrat in picior?

Posibil o bucata de carena sa il fi sfashiat!

DLI-ule, urarea mea ai auzit-o personal!

Insa ma alatur celor ce ai zis sa frigi vaca de la volan!

Fara mila!

Nu uita ca tre sa treci cu Gold Wing-ul prin GL in drum spre mare...

Asha ca... refa-te rapid!

B)

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit descrierea ta DLI, si m-am cutremurat, parca reciteam scenariul mortii lui Alex, cel cu politaiul... Bine ca ai scapat cu bine (cat de cat). Erai cu Goldwingul? De fapt ambele sunt motoare valoroase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adaug la oferta mea posibilitatea ca in Oltcit sa fie si boul alaturi de vaca, cand ii aruncam in olt.....

incredibil, frate.......

Sper sa te refaci repede si sa rezolvi cu motorul cat mai bine cu asigurarile astea de rahat.

 

venim shi noi sa ajutam!!! mortzii mamii lor de shoferi cretini! io am luat 2 trante anu asta din cauza lor, bine ca au fost cu scuteru shi io nu am patzit nica!

 

Am citit descrierea ta DLI, si m-am cutremurat, parca reciteam scenariul mortii lui Alex, cel cu politaiul... Bine ca ai scapat cu bine (cat de cat). Erai cu Goldwingul? De fapt ambele sunt motoare valoroase...

 

a scris skywalker ca era cu onda :cheers:

 

------------------------

@dli

sanatate nene!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry man.tu-i mama ei de muiere oarba, a mai avut tupeu sa-l cheme si pe bou de barbasu' cu toate ca era vinovata pana peste cap.

insanatosire grabnica!

si nu uita :te asteptam la GL;)(vii odata cu dorumaster si trupa ce face turul?sau cu o alta gasca??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar strica sa vina Dacii,pe aici,ca eu unu n-am prea inteles ce vorbea vaca pa limba ei,si sa vada ce inseamna motociclisti,mai ales ca am aflat ca daca da ceva la procuror,sau ce masa o fi ala ,o scoate doar cu o amenda penala,POATE.

 

Si drumul la GL,aveam de gand sa-l facem la intoarcere,nu la dus,ca incolo am zis sa merem pe A2.

 

Am uitat sa scriu ca aparuse una de la presa si avea si aparat foto,asa ca sunt curios,cum prezinta ea situatia!

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...