Sari la conținut

Bucuresti - Nicolae Grigorescu 08.04.2010


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

Un maxi-scuter Yamaha T-Max cred ca de 500 cu nr. B- -RZN (parca) sub o Toyota Celica (masina era cu fata spre contrasens) din cate am vazut eu ...mai mult nu stiu ca deja il luase salvarea cand am ajuns acolo...si de intrebat n'am intrebat nimic.

 

Pun si 2 poze dar sa mearga dracia asta de cablu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un maxi-scuter Yamaha T-Max cred ca de 500 cu nr. B- -RZN (parca) sub o Toyota Celica (masina era cu fata spre contrasens) din cate am vazut eu ...mai mult nu stiu ca deja il luase salvarea cand am ajuns acolo...si de intrebat n'am intrebat nimic.

 

Pun si 2 poze dar sa mearga dracia asta de cablu...

B-20-RZN argintiu. erau cam multe ciori in jurul scuterului. poate se duce cineva sa aiba grija de scuter

baiatu e la Bagdasar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11m5hdl.jpg

 

s0v40i.jpg

 

 

 

Ala ori mergea pe contrasens ori era parcat......... oricum era nu statea bine deloc ca era chiar pe semnu de "oprirea intrerzisa"

 

Acolo au cuibu' la benzinaria aia ....

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11m5hdl.jpg

 

s0v40i.jpg

 

Ala ori mergea pe contrasens ori era parcat......... oricum era nu statea bine deloc ca era chiar pe semnu de "oprirea intrerzisa"

 

Acolo au cuibu' la benzinaria aia ....

Eu am auzit acum circa 30 de minute la radio (ala de roackeri CityFM, unde tocmai se discuta despre ce inseamna agresivitate in trafic, apropos de noile initiative ale lui Iulian Urban :blink:) ca un ascultator a relatat via SMS ca o Toyota Cellica gonea pe contresens si a lovit frontal un motociclist. Acuma ca "gonea" poate fi interpretat ca avea 60km/h pentru ca cel care a relatat intamplarea era cel mai probabil automobilist si nu poate sa distinga (mai ales culcat) un scuter de o motocicleta, desi din punct de vedere legal oricum scuterul cu numere albe e motocicleta. Dar masina aia nu avea pur si simplu ce sa caute acolo. Asta e un exemplu tipic pentru ce inseamna un accident (spre deosebire de o cazatura sau urcatul in copaci pentru ca nu te pricepi cum sa te dai); ce om normal la cap se asteapta sa-i vina taricel pe contrasens o masina pe un bulevard adevarat cu 3 benzi pe sens si rond cu iarba pe mijloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa zica ca face stoppie!(gluma).

INCREDIBIL ,cred ca s-a depasit nr de acc. pe ziua de azi :blink: .

Ce se stie despre cel de pe scuter ?(ce se mai stie in afara faptului ca a fost dus la Bagdasar).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze facute de un coleg care locuieste in zona.

Ce scarba imi e de multimea de tarani care se aduna in cazuri d'astea, doar doar or vedea sange si mortaciuni, incurcand echipele de interventie si agitandu-l pe cel accidentat... bleah.

post-40715-1270796352_thumb.jpg

post-40715-1270796361_thumb.jpg

post-40715-1270796368_thumb.jpg

post-40715-1270796374_thumb.jpg

post-40715-1270796385_thumb.jpg

post-40715-1270796397_thumb.jpg

post-40715-1270796404_thumb.jpg

post-40715-1270796409_thumb.jpg

post-40715-1270796415_thumb.jpg

post-40715-1270796423_thumb.jpg

post-40715-1270796428_thumb.jpg

post-40715-1270796433_thumb.jpg

post-40715-1270796438_thumb.jpg

post-40715-1270796444_thumb.jpg

post-40715-1270796448_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii smecheri de romarlania... Daca cel din poze in pantaloni scurti si tricou eset soferul, nici nu ai la ce sa te astepti... ce inseamna pentru el ca merge pe contrasens?!? Cred ca se ajunge sa nu mai fii in siguranta nici in garaj sau in curte la tine acasa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aliniati stau baietzashii de bani gata in prima poza, toti cu mainile in buzunare. Mi-e sila si scarba de ei. Fereasca Cel de sus sa dea unu ca asta peste tine la ce tupeu au. Ar fi in stare sa te scoata pe tine vinovat, nu alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aliniati stau baietzashii de bani gata in prima poza, toti cu mainile in buzunare. Mi-e sila si scarba de ei. Fereasca Cel de sus sa dea unu ca asta peste tine la ce tupeu au. Ar fi in stare sa te scoata pe tine vinovat, nu alta.

Am ajuns acolo dupa ce plecase salvarea cu baiatul. Soferul masinii este pustanul cu bluza alba si bermude albastre din poze. Cand am intrebat pe politist daca este ok baiatul accidentat a venit si el repede langa noi si a inceput sa imi explice mie :huh: ca de fapt el inca nu pricepe "cum s-a putut dezechilibra baiatul cu scuterul, ca s-a si speriat cand a intrat in masina lui, din lateral" :blink: . Asta era varianta prezentata de sofer! Ah, si "baietzasii de bani gata" din jurul masinii erau doar mahniti ca scuteristul "sifonase frumusete de masina tunata"...

 

Din spusele celor care fusesera acolo cand s-a intamplat baiatul parea destul de ok, insa se plangea de glezna, care se umflase foarte tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles pana la urma cum a avut loc accidentul. Frontal (asa pare dupa capota) sau stanga fata in lateral (se vede lovitura acolo). Varianta a 2'a s'ar justifica prin iesirea din benzinarie cu juma de masina, insa prima varianta pare mai veridica (albastrelul mergea pe contrasens ca pe tarla, ca sa nu se mai duca pana in intersectie si sa intoarca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt camere de supraveghere in zona, astfe incat accidentatul sa nu aibe parte de "surprize" si declaratii mincinoase?

 

-eu din cate stiu primaria a instalat camere de supraveghere pe tot bd'ul, pe blocuri...in intersectie sunt sigur.. ceva o sa se gaseasca

-am trecut si eu pe acolo din intamplare.. baieti de bani gata, stai sa ma descaltz...erau toti pietzarii din salajan

Editat de RAZvan15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: Stiti ce ma amuza la accidentul asta? Ca cea mai sifonata a iesit masina lu' ala (asta in cazul in care baiatul de pe maxi-scuter nu s-a lovit prea tare) .. Scuterul nu pare lovit mai deloc...pe cand masina lu ala e indoita pe toate partile =)) uitati-va cum arata partea din fata: bara sparta/zgariata, capota indoita; apoi aripile din fata (stanga/dreapta) indoite, si culmea, aripa spate stanga indoita :blink: Ori era lovita masina dinainte, ori s-a dezintegrat la intrarea in atmosfera. Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: Stiti ce ma amuza la accidentul asta? Ca cea mai sifonata a iesit masina lu' ala (asta in cazul in care baiatul de pe maxi-scuter nu s-a lovit prea tare) .. Scuterul nu pare lovit mai deloc...pe cand masina lu ala e indoita pe toate partile =)) uitati-va cum arata partea din fata: bara sparta/zgariata, capota indoita; apoi aripile din fata (stanga/dreapta) indoite, si culmea, aripa spate stanga indoita :blink: Ori era lovita masina dinainte, ori s-a dezintegrat la intrarea in atmosfera.

 

Am trecut si eu prin zona dupa accident. Am inteles ca ala cu Toyota facea slalom printre masini, a pierdut controlul, s-a rotit in mijlocul strazii, a lovit vreo 4 masini din parcare si asa a ajuns si scuterul sub el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu prin zona dupa accident. Am inteles ca ala cu Toyota facea slalom printre masini, a pierdut controlul, s-a rotit in mijlocul strazii, a lovit vreo 4 masini din parcare si asa a ajuns si scuterul sub el.

corect...am fst acolo si din ce am putut sa prind,l-am auzit personal pe cocalarul in bermude(soferul) cum le declara verbal politistilor ca i-a fugit spatele indicand locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am auzit personal pe cocalarul in bermude(soferul) cum le declara verbal politistilor ca i-a fugit spatele indicand locul.

Probabil era aplecat cu masina pe ceva nisip..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la semaforul din apropiere - de la cimitir, la colt cu postavarului - este o placa prin care suntem anuntati ca intersectia este supravegheata video.

adevaru` este ca sunt cam prea multi cu cazane "tunate" care se sparg in figuri, cu tobele sparte sau lipsa, prin zona.

o vreme am crezut ca ce se aude sunt tobe de moto....pana`ntr-o zi cand mi-am dat seama ca de fapt sunt tot felu` de jafuri scoase din cimitire de masini si pocite - tunate.

 

poate o sa vina si ziua aia in care se va vedea pentru ce platim camerele alea video......acuma asta e; daca le-am platit......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa iti fuga spatele la masina aia chiar trebuie sa conduci f prost. Este aproape imposibil... ma rog, fiecare cu ce poate.

La tractiune fata...prost..dar prost rau...dar la cocalarex bermudis este posibil orice....Ce prosteala de doi lei... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am azit alta varianta a accidentului, de la un coleg care sta in zona:

 

Cica ala cu toyota, un pustan, a vrut sa depaseasca scuterul prin drapta, evident enervat ca un asemenea melc e in fata lui. Numai ca n-a prea avut loc si a mutat si vreo 5 masini parcate. De aici sunt loviturile pe toate partile. A accelerat ca meseriasul si a rupt aderenta si oha directie. Culmea e ca se vaita ca a dat intr-o groapa si de aia a pierdut controlul. Tare, a? Iar mutimea aia, de cocalari, l-a cam stresat putin. Nu de alta, da' erau parcate si bmw-uri. :-))

 

Sanatate scuteristului.

Editat de moroiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...