Sari la conținut

R1 Rossi Replica


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

Cumparata accidentata in fatza. Am cautat un asemenea model lovit. Si a fost demontata, taiata si reconstruita dupa coordonatele M1 Rossi 2008-2009.

 

In final a fost terminata si este pe strazile din Bucuresti.

 

Orunde merge se bucura de laude si de faptul ca si noi Romanii suntem capabili sa facem astfel de modificari.

 

Va pun un filmuletz explicativ:

 

 

 

 

Este al 6 lea prototip facut la RaceTek-Sabinrace Garage si sper sa va placa. Macar celor ce merg pe Gloantze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cumparata accidentata in fatza. Am cautat un asemenea model lovit. Si a fost demontat-a, taiata si reconstruita dupa coordonatele M1 Rossi 2008-2009.

 

In final a fost terminata si este pe strazile din Bucuresti.

 

Orunde merge se bucura de laude si de faptul ca si noi Romanii suntem capabili sa facem astfel de modificari.

 

Va pun un filmuletz explicativ:

 

 

 

 

Este al 6 lea prototip facut la RaceTek-Sabinrace Garage si sper sa va placa. Macar celor ce merg pe Gloantze...

 

Felicitari. Sa ai grija de ea. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A iesti foarte frumos, mai ales lucrul la codita. Ar trebui sa pui niste poze sau un video mai detaliat al motocicletei, ca din montajul de pe youtube nu se prea intelege...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pixda de motoreta, congrats! era mai misto un montaj din poze cand modificai, cum , etc. ai mare grija de ea si de tine.

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha R1 din 2001 colata de mine cu un set de stikere din USA, am mers pe ea 2 ani dupa care am vandut-o la un tip din Jilava in 2007.

Arata exact ca machetele din magazine, fiecare stiker era pus identic cu modelul de plastic :) .

post-8690-1271238257_thumb.jpg

Editat de jardel23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) misto montajul!

 

trebuie citit topicul asta pana la sfarsit! va garantez niste momente extrem de funny! :P)

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=51020

 

P.S. Sbanim...la inceputul filmulteului am vazut undeva in fundal...in curtea atelierului un Land Rover Defender! Al cui este? sau...imi poti da ceva date despre el? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) misto montajul!

 

trebuie citit topicul asta pana la sfarsit! va garantez niste momente extrem de funny! :P)

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=51020

 

P.S. Sbanim...la inceputul filmulteului am vazut undeva in fundal...in curtea atelierului un Land Rover Defender! Al cui este? sau...imi poti da ceva date despre el? :(

 

 

Ba da. suna ma.

 

Uite poze cu ea la vanzare.Poze din film. 4000euro cash si se da.

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...005-282633.html

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca m-ai inteles! nu ma intereseaza toroapa asta de R1! :love: ma interesa Land Roverul Defender din curtea garajului tau! :love:)

Nu-i de vanzare. E curand cumparata.

 

Cine-i asta Toroapa? O printesa pe Brezeste?

Mesaj completat

Printesa.

post-11347-1271392442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da man. Asta e. Asta e meseria mea. Sa iau motociclete care sunt Noi, Lovite si sa le reconstruiesc asa cum cred eu si cu piese mult mai tari. Cu frane mai tari (mult mai tari pe asta) cu evacuari mai tari (custom tare la asta) cu pozitii mai tari ( Rossi replica) si mai tot ceea ce vezi e mai strong decat fabricantul.

 

 

E cu toate astea am o combinatie acum de a cumpara o moto lovita R1 2007 pentru a imi reconstrui R1 Zorro.

 

Sunt dala ca pe Descoperi in Bucuresti Romania. Sau cel putin asa imi zic cei din jurul meu... Rachetele !

 

Toate au fost la mine lovite, arse sau martoage. N-a contat ptr mine decat sa aibe sange albastru si aia a fost. Le-am facut unicate spectacol fata de serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca m-ai inteles! nu ma intereseaza toroapa asta de R1! :love: ma interesa Land Roverul Defender din curtea garajului tau! :love:)

vezi ca ai gresit forumul. muta !......

_______________________________

 

 

 

Up cu topicul ca mai rar vezi un supersport customizat la noi . felicitari pt ceea ce faci :love:

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 Zorro este al trei-lea facut de mine. Primul a mers 2 ani la curse dupa care a fost vandut cand eu eram plecat.

Al doi-lea este cel din poza. Zorro. Care a fost furat si urma lui n-a fost de competentza Politiei . N-au facut nimic. Din contra... Poza e cu R1+ tobe si scaritze, iar cel negru este Zorro acelasi R1, acelasi an.

 

Rossi este un Copil al celor doua Bestii. Rossi are motorul de serie cu 3 schimburi de ulei in doar 5200km (azi) iar in momentul vanzarii va beneficia de schimb ulei si filtru pentru a tine acest motor 1000 de ani...

 

Rossi e foarte misto si se comporta extraordinar. Nu zmuceste extrem si nu pierde aderentza aiurea chiar in fortzaje super sport. E marfa dar e pacat de motorul ei nou si de un viitor proprietar sa ma apuc si sa-l prepar de Drag.

 

E marfa si asa va ramane chiar daca nu se vinde in timp ca sa nu pierd pe un posibil Zorro.

post-11347-1271445913_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabin, de ce ai ales tocmai etrierii de suzuki ? cred ca existau alternative mai usoare si mai eficiente decat merdenelele astea de tokico

 

 

oricum felicitarile mele pentru munca la capitolul styling si mai ales ca ai reusit sa integrezi f frumos toate cele pentru a circula pe strada (far stop etc)

 

 

PS: italianca ce-ti mai face :love: ?

Am auzit-o urland de fericire pe Trafic Greu zilele trecute :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este frumoasa, montajul si filmarea ... nota 3 :love: cu indulgenta

Ca sa dai note trebuie sa fi cineva in latura respectiva. Sau mai nou poti face si spune orice caci esti doar un tastonist...

 

Asa merg eu (legal) si filmuletzul este Home Made cu resursele mele personale. Nu am lucrat cu vreun studiou. Asta e Studioul meu si mie imi place. Ma face fericit. Schimba nota ca n-ai dreptate ci doar rautate sau arata-mi tu un filmuletz facut de tine care sa iti permita sa scazi 7 puncter din nota...

 

Hai voinicu le

 

Mesaj completat

Motocicleta este frumoasa, montajul si filmarea ... nota 3 :love: cu indulgenta

Ca sa dai note trebuie sa fi cineva in latura respectiva. Sau mai nou poti face si spune orice caci esti doar un tastonist...

 

Asa merg eu (legal) si filmuletzul este Home Made cu resursele mele personale. Nu am lucrat cu vreun studiou. Asta e Studioul meu si mie imi place. Ma face fericit. Schimba nota ca n-ai dreptate ci doar rautate sau arata-mi tu un filmuletz facut de tine care sa iti permita sa scazi 7 puncter din nota...

 

Hai voinicu le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dai note trebuie sa fi cineva in latura respectiva. Sau mai nou poti face si spune orice caci esti doar un tastonist...

 

Asa merg eu (legal) si filmuletzul este Home Made cu resursele mele personale. Nu am lucrat cu vreun studiou. Asta e Studioul meu si mie imi place. Ma face fericit. Schimba nota ca n-ai dreptate ci doar rautate sau arata-mi tu un filmuletz facut de tine care sa iti permita sa scazi 7 puncter din nota...

 

Hai voinicu le

 

Mesaj completat

 

Ca sa dai note trebuie sa fi cineva in latura respectiva. Sau mai nou poti face si spune orice caci esti doar un tastonist...

 

Asa merg eu (legal) si filmuletzul este Home Made cu resursele mele personale. Nu am lucrat cu vreun studiou. Asta e Studioul meu si mie imi place. Ma face fericit. Schimba nota ca n-ai dreptate ci doar rautate sau arata-mi tu un filmuletz facut de tine care sa iti permita sa scazi 7 puncter din nota...

 

Hai voinicu le

 

omu` cred ca a zis-o in spirit de gluma.dar fara suparare maestre,ai impresia ca toti tre` sa iti cada in genunchi pt tot ce faci?

 

on-topic:reusita motoreta Rossi,mai incapea putin..dar bravo.keep up the good work :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da man. Asta e. Asta e meseria mea. Sa iau motociclete care sunt Noi, Lovite si sa le reconstruiesc asa cum cred eu si cu piese mult mai tari. Cu frane mai tari (mult mai tari pe asta) cu evacuari mai tari (custom tare la asta) cu pozitii mai tari ( Rossi replica) si mai tot ceea ce vezi e mai strong decat fabricantul.

Sunt dala ca pe Descoperi in Bucuresti Romania. Sau cel putin asa imi zic cei din jurul meu... Rachetele !

Toate au fost la mine lovite, arse sau martoage. N-a contat ptr mine decat sa aibe sange albastru si aia a fost. Le-am facut unicate spectacol fata de serie.

 

 

Nu te-ai facut destul de ras pe Pro-bike, chiar insisti sa avem un topic asemanator si pe forumul asta ? Auzi, unicate, cu piese mult mai tari.... chiar crezi ca mai pune cineva botul la vrajeli din astea ieftine??

De fapt cumperi mobre busite, le dai o vopseala, le faci suspensiile varza, le pui niste piese ca sa mearga, si mai tarziu le revinzi sa scoti un ban. Asta nu e pasiune, e samsareala . Tot respectul pt ca vrei sa faci ceva, insa termina cu aiureli din astea "pozitii mai tari', frane mai tari, ca numai prostii faci. Mai dai gauri in cadru sa scazi greutatea, sau mai legi maneta de frana cu powertape peste noapte ca sa aiba frane mai bune a doua zi ??? :love: :love:

 

P.S. : Cred ca numele corect al topicul tau ar fi : "R1 Rossi KITSCH Replica "

:love:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabin, tot respectul pentru munca ta, mi-a placut la nebunie ce ai facut din CB-ul lui Noro, dar parca R1-ul asta n-are nici un Dumnezeu. In afara de niste stickere pe ea si o codita cat de cat modificata, eu nu-mi dau seama unde e asemanarea cu M1 de MotoGp. E plin e-bayul si siteurile din afara cu stickere replici de GP sau cu carene direct stickerite care mai mult ca sigur ar fi dat mai bine. Parerea mea e ca intre un tuning frumos si un tuning chicios e un pas foarte mic, si de cele mai multe ori nu-ti dai seama unde se termina unul si incepe celalalt.

 

 

PS: ce cauta stickerele cu Arai si cu Michelin pe ea cand Rossi se da cu Bridgestone si AGV?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dai note trebuie sa fi cineva in latura respectiva.

 

Nu trebuie sa fii neaparat cineva, trebuie doar sa fii informat, pasionat si un pic critic.

 

Sau mai nou poti face si spune orice caci esti doar un tastonist...

 

Nu sunt "tastonist", sunt un "butonist" cu veleitati de artist :love: > de aici si Gabibuton :love:

 

Asa merg eu (legal) si filmuletzul este Home Made cu resursele mele personale. Nu am lucrat cu vreun studiou. Asta e Studioul meu si mie imi place. Ma face fericit.

 

Domnule, pentru asta va felicit! Este mare lucru cand ceva te face sa te simti bine, te face fericit. Nota 10!

 

Schimba nota ca n-ai dreptate ci doar rautate

 

Stai aseea', cum vine asta? Am dreptate! Filmuletul, din punctul de vedere al unui "butonist", este gresit. Muzica nu are legatura cu imaginea si viceversa. Tranzitiile video nu sugereaza nimic... etc. Oricum, mai sus am stabilit ceva: este o pasiune, si o inteleg perfect. Fapt pentru care te felicit inca o data. Repet! nu am spus-o cu rautate. In ceea ce priveste audio-vizualul, sunt foarte critic.

 

arata-mi tu un filmuletz facut de tine care sa iti permita sa scazi 7 puncter din nota...

 

Promit sa te surprind placut cu ce intentionez sa fac in perioada urmatoare.

 

 

Sa auzim numai de bine :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...