Sari la conținut

Sint Endurist Incepator ..ma "aude"cineva?


al_padrino
 Share

Postări Recomandate

salutare tuturor.....eu sint ADI din BUCURESTI zona SALAJ-RAHOVA......am un suzuki dr200 enduro......nu am echipament adegvat pt enduro......sint incepator....am iesit de unul singur prin preajma bucurestiului , prin diferite locuri (nu neaparat noroi sau urcari la 90 de grade; pur si simplu plimbari) B) ....... am intrat pe forumuri si am vazut ca in general enduristii pleaca sa faca trasee cit mai dificile si mai ciudate ..unde sint noroaie si unde exista 99% posibilitatea de ati rupe ceva .....si unde ati faci motorul praf(estetic vorbind)..........eu unul tin foarte mult la motorul meu si sincer nu caut trasee unde sa l pot distruge cit mai repede posibil si nici sa l transport de ici colo' in duba cu alte motoare puse unul peste celalat ca sacii de cartofi (daca intelegeti ce vreau sa spun)......... ..in fine.....ideea este ca mi caut prieteni cu care sa ies pe trasee relativ simple..de genul mersului pe coclaurile si padurile din jurul (aproximativ) capitalei.......................daca este cineva interesat si gindeste ca mine sau este incepator si nu vrea sa se aventureze aiurea al astept cu cea mai mare placere sa mai discutam si sa organizam ceva .....si poate cu timpul o sa-i prindem si noi din urma pe cei mai mari in ENDURO vulpeadrianmihai@yahoo.com

 

SALUTARE TUTUROR!....si sper ca nu am deranjat pe nimeni :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sal. si Bun veni pe vita grea si f f frumoase al enduriilor tari di tot di tot. hehhe

Tu zici ca vrei doar plimbari si nu vrei sa dai in noroi + urcari de 90 grade..parerea mea e ca gradele vin cu experienta...yo am dat asa plimband dar lasa vrajeala...cand te urci intrun paraias noroios,plin cu bolovani...etc. te urci 50 m in style HardEnduro si simti ca ai facut ceva si ca esti barbat.

Incearca odata si asta..nu vei regreta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce repar motorul te iau cu mine.... daca ingerul rau zboara la fel de repede ca al meu.... cat despre motor stai linistit nu crapa asa repede al meu acum e lovit de tir si nu ai zice.... dar ma poti cauta peste 2-3 sapt poate iesim la o tura mica

 

 

nu stiu cit de repede" zboara "motorul tau ....a mea se simte bine pe la 70 --80 .....merge si cu 110 dar nu vreau sa o prajesc aiurea ...plus de asta la 80 deja bate vintul prea rau (avind in vedere ca e un enduro ) ......si vreau ca plimbarea cu motorul sa mi faca placere nu sa traiesc un discomfort...... tu ai tot un enduro??.. mai vorbim .....salut :lol:

 

cred ca astazi o sa o iau de nebun spre babele......am auzit ca e un traseu frumos si se poate urca fara probleme cu motorul chiar si de catre un incepator..... cit despre altii...momentan vad ca nu sa oferit nimeni sa lege o prietenie cu mine.....dar mai astept ...cine stie de unde sare dragostea (pentru moto'..evident) :cheers: :cheers:) salutare .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou....legat de traseul cu babele...pfff...nu prea am avut noroc ... a fost frumos juma de drum spre predeal si apoi ...brusc super nori si ploaie ....intr un final am renuntat ....sper sa am mai mult noroc data viitoare......aaa si inca veva ..pe drum m am intilnit cu 1000 de motociclisti .....e vreun party astazi la munte sau ceva??? ..........am pus doua poze care evidentiaza timpul primitor de la munte :lol:

post-11278-1151157310_thumb.jpg

post-11278-1151157421_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou....legat de traseul cu babele...pfff...nu prea am avut noroc ... a fost frumos juma de drum spre predeal si apoi ...brusc super nori si ploaie ....intr un final am renuntat ....sper sa am mai mult noroc data viitoare......aaa si inca veva ..pe drum m am intilnit cu 1000 de motociclisti .....e vreun party astazi la munte sau ceva??? ..........am pus doua poze care evidentiaza timpul primitor de la munte :lol:

 

 

hehe, da e party la brasov... adica intrunirea din Brasov... vezi si tu pe forum...

Hai ca merg eu cu tine... da intr-o sapt ca sa imi inchei o predare naspa rau. Si eu sunt incepator si imi protejez motoru (a se citi nu am exp pe off-road si nu vreau sa il distrug repede). Vb pe pm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cit de repede" zboara "motorul tau ....a mea se simte bine pe la 70 --80 .....merge si cu 110 dar nu vreau sa o prajesc aiurea ...plus de asta la 80 deja bate vintul prea rau (avind in vedere ca e un enduro ) ......si vreau ca plimbarea cu motorul sa mi faca placere nu sa traiesc un discomfort...... tu ai tot un enduro??.. mai vorbim .....salut :lol:

 

cred ca astazi o sa o iau de nebun spre babele......am auzit ca e un traseu frumos si se poate urca fara probleme cu motorul chiar si de catre un incepator..... cit despre altii...momentan vad ca nu sa oferit nimeni sa lege o prietenie cu mine.....dar mai astept ...cine stie de unde sare dragostea (pentru moto'..evident) :cheers: :crack:) salutare .....

 

 

man, stai linistit ca asa ziceam si eu....motorul n-are nici p dracu' :cheers: . tu sa fii sanatos sa dai in el! :crack:

daca ai dat-o spre babele s-ar putea sa t intalnesti cu niste preteni d-ai mei: Porcu(cu un atv verde inchis) & jack cu un Kawasaki verde. Baieti d treaba...ai cu cine t distra

Si revenim la subiect...sa vezi c op sa te manance palma dreapta cand vezi o panta sexoasa care-ti face cu oq si te gandesti "A fi sau a nu fi???".

Cu noroaiele o sa dureze pana t obisnuiesti si sa ajungi sa le iubesti....Nici eu nu ma gandeam ca o sa ma dau k nebunu prin noroaie si paduri dar...s-a intamplat sa am p langa mine persoana potrivita sa ma indrume, iti sugerez sa faci acelas lucru....altfel, VINDE-O si ia-ti un enduro-turind

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare .... Pt cei interesati sa mai comunicam sau sa organizam cite ceva ...... lasati si voi adresa de messenger .... sau nr de telefoane ....... mail ul meu e vulpeadrianmihai@yahoo.com

 

 

nu de alta dar aici pe forum comunicam cam greu .....eu scriu ceva azi ...voi raspundeti ...a doua zi ....si asa mai departe

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usor, maestre...abia stie diferenta dintre o guma d cross si una d enduro si u il trimiti sa-si rupa gatul p pietris si nisip?

potecuta, tata, potecuta

 

salut.....nu cred ca daca nu "stiam" diferenta dintre 2 cauciucuri pot fi considerat un novice.....cred ca tu esti genul care ai consideri pe ceilalti ....fraieri...... inca ceva ....sincer dupa discutiile pe care le am avut pe mess in care mi te ai adresat numai cu : tarane, nebunule ,,,esti dus frate'......etc etc ..... nu cred ca as vrea sa iesim impreuna .....nu am nimic cu tine numai ca sincer m ai cam deranjat putin...... dar toate bune si frumoase . ....te am salutat....... aaa era sa uit mi ai spus ca , cu cauciucuri de enduro nu poti merge mai mult de 1000km pe asfalt pt ca se fac praf .....eee...afla ca eu am facut 4300km si nu au nimic...... iar faptul ca sint incepator nu inseamna ca tre sa inghit tot felul de porcarii din partea "veteranilor" si celor care au facut citeva mii de km cu un motor iar acum ai privesc de foarte sus pe ceilalti ...... te rog daca poti sa te abtii de la comentarii fara sens ..ti as fi recunoscator ...mersi :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...