Sari la conținut

Calareste un Harley-Davidson


ziuaveche
 Share

Postări Recomandate

am fost astazi la ATS - HARLEY DAVIDSON, o zi care sincer nu am sa o regret. initial n am vrut sa ma inscriu din motive de ... conservatorism. nu vroiam sa-mi tradez CBR-ul. ce sa zic, m-am inscris pe net, am primit mail si vineri m-au sunat sa confirm prezenta la test-ride.

m-am plimbat cu un Harley-Davidson 2010 V- ROD SPECIAL. concluzia... satisfactie totala.

 

traseul a fost oarecum cam simplu. plecare de la ATS, linie dreapta pana la aeroportul Otopeni, intoarcere sub pod si inapoi linie dreapta. nu tu curbe, nu viraje, dar ce sa-i faci, nimic nu-i perfect.

 

in urma experientei de astazi am sa postez (iar) un anunt cu schimbarea CBR-lui cu un chopper sau touring. inainte de ziua ziua de astazi nici nu vroiam sa aud de mersul pe chopper, cu toate ca prieteni de-ai mei au incercat sa ma convinga.

Am sa postez si poze, mai tarziu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linie dreapta pana la aeroportul Otopeni, intoarcere sub pod si inapoi linie dreapta. nu tu curbe, nu viraje, dar ce sa-i faci, nimic nu-i perfect.

in urma experientei de astazi am sa postez (iar) un anunt cu schimbarea CBR-lui cu un chopper sau touring. i

 

io te-as sfatui sa faci cheia cu-n cruiser mai mare de 600, cu ciclistica stock si sa-mi spui dup-aia daca mai vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am verificat inca de vineri un custom de 1200. Cel mai mic pe care-l aveau, ca sunt scurt in picioare.

A fost exceptional pentru ca am ramas singurul(pentru ora 5-la inchidere) si am mers doar eu cu inca un insotitor.

M-a plouat si m-am cam udat, noaptea mi s-a pus un carcel din cauza ca am stat intr-o pozitie incomoda-intins cu picioarele dupa comenzi),dar a meritat.

Astept cu nerabdare noi zile de drive-test nu numai la harley. O initiativa exceptionala. Felicitari din partea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat astazi cu un Fat Boy si cu un V-Road. Ce sa mai spun... stiam eu de ce visez la un chopper de cand ma stiu. Acum sunt perfect constient ce va fi urmatoarea mea mobra, iar contul meu din banca nu va fi prea fericit :laugh:

Fat Boy e superb ca si confort si manevrabilitate, e masiv si foarte potrivit pt cineva ca mine (1.85m/100kg) dar la performante V-Road-ul e incredibil. Nu credeam ca un chopper de 1200cmc poate sa traga in halul ala...

Singura chestie "nasoala", e ca toate mobrele aveau tobele stock, super silentioase, de nu te puteai bucura de duduitul motorului. Cand mi-oi lua un HD, primul lucru pe care il fac cand ajung acasa e sa ii dau tobele jos.

O sa pun si un filmulet mai tarziu.

 

PS

In prima poza cautam ca prostu unde draq se baga cheia. M-au lamurit ca e d'aia desteapta de stai cu cheia in buzunar :love:

post-40715-1271003469_thumb.jpg

post-40715-1271003477_thumb.jpg

post-40715-1271003488_thumb.jpg

post-40715-1271003495_thumb.jpg

post-40715-1271003506_thumb.jpg

post-40715-1271003519_thumb.jpg

post-40715-1271003536_thumb.jpg

post-40715-1271003557_thumb.jpg

post-40715-1271003581_thumb.jpg

post-40715-1271003597_thumb.jpg

post-40715-1271003602_thumb.jpg

post-40715-1271003611_thumb.jpg

post-40715-1271003625_thumb.jpg

post-40715-1271003638_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut noroc, m-am inscris aseara (pe site) pt intervalul 13-14 si azi la 13 fix mergeam cu un fat boy.

Foarte confortabil, suspensii moi, pasagerul nu-l simti... Ma asteptam sa fie puturos, dar... trage chiar bine

tinand cont ca are 313kg (cu mine si pasager aproape 460). Cum zicea cineva mai devreme e o alegere

bune peste 10-15 ani... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu programata sambata la un test cu Nightrod special, dar in ultimul moment l-am schimbat pe un IRON 883 pentru ca modelul asta mi s-a parut mai potrivit pentru mine..si in plus, mi-a luat ochii, e incredibil de frumos. Trage de n-are aer imediat ce pisti putin acceleratia, se aseaza pe curbe fantastic ( m-am aplecat la ronduri mai ceva ca pe Cheia.. :love:) , duduie sub tine ca un tractor, dar imediat ce treci in treapta a -3-a si mergi intins ( un 80km/h ) incepe sa toarca! Pozitia e extrem de comoda,si ma vad facand sute de km pe un asa model fara sa simt nevoia sa ma dau jos din sa sa ma odihnesc!

Multumim harley pentru o experienta extraordinara! Eu am facut un pact cu prietenii mei, si anume ca dupa 45 de ani o sa ne luam fiecare cate un harley si ne apucam sa cutreieram tara/lumea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt surprins ce review-uri bune aveti, parca am avut impresia ca in general membrii acestui forum nu agreaza harley si harley-istii. mie imi plac f mult sa le privesc. n-as putea merge la drum lung cu una dar multi o fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt surprins ce review-uri bune aveti, parca am avut impresia ca in general membrii acestui forum nu agreaza harley si harley-istii. mie imi plac f mult sa le privesc. n-as putea merge la drum lung cu una dar multi o fac.

 

Ar fi greu sa nu agreez harley-urile acum, dupa ce am testat unul din modele! :love:) Iar harley-istii.. nu vreau sa generalizez, dar cel putin membrii staff-ului au fost extraordinar de amabil, si saritori , si binevoitori. Evenimentul a fost foarte bine organizat, din partea mea : nota 10!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...