Sari la conținut

Aproape un R.I.P - Constanta 09.04.2010


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Sincer nici nu stiu cum sa incep ca nu prea tin minte mare lucru...

 

ASeara iesiem la plimbare prin constanta cu noua achizitie CBR 900 RR (Nu e primu motor),nu stiu strada deoarece nu sunt din cta..in fine, ma plimbam cat de cat linistit dupa multe intalniri cu caini ,gropi de jumate de metru si boschetari pe mijlocu drumului,si un gabor care ma oprit ca nu i-a convenit lui cum se aude toba.

 

Satul de toate mizeriile de pe drumurile noastre am hotarat sa parchez, in drum spre casa unui amic, o tanti cu un matiz ,care parcase pe contrasens,s-a hotarat sa iasa direct in fata mea. MI-a iesit in fata in 5 metri maxim,stiu doar ca am apucat sa ma ridic un pik in scarite ,trezindu-ma pe spate. O auzeam pe aia cum ma intreba daca vreau sa cheme ambulanta, eu abea raspiram,si ce imi iesea pe gura erau doar niste grohaieli,,intr-un final a ajuns si ambulanta,politia si desigur niste ciori care dadeau tarcoale motorului...Am ajuns la spital,am stat intru-un hol vreo 30 min,(probabil daca nu imi curgea sange din gura nu era destul de grav), si intr-un final m-au bagat in diferite sectii...neurologie,radiografii,,,in fine.

 

Daune: CBR-ica : Furca facuta muci,roata fata rupta,capacu la rezevor rupt(nu imi dau seama cum),carnea fata si stanga facute Zob!

 

EU: Clavicula rupta,glezna fracturata,2 degete la mana stanga rupte,2 coaste rupte si multe vanatai si contuzii, si totusi ma simt norocos ca am scapat asa ieftin. :blink:

 

P.S Am vazut niste blizuri pe acolo,deci cineva a facut poze, daca este pe forum aceea persoana sa-mi dea si mie un PM pls.

 

Am facut si un mic desen, scuzati latura mea artistica dar nu prea am mobilitate :huh:

post-12800-1270890642_thumb.jpg

Editat de one_crazy_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sincer nici nu stiu cum sa incep ca nu prea tin minte mare lucru...

 

ASeara iesiem la plimbare prin constanta cu noua achizitie CBR 900 RR (Nu e primu motor),nu stiu strada deoarece nu sunt din cta..in fine, ma plimbam cat de cat linistit dupa multe intalniri cu caini ,gropi de jumate de metru si boschetari pe mijlocu drumului,si un gabor care ma oprit ca nu i-a convenit lui cum se aude toba.

 

Satul de toate mizeriile de pe drumurile noastre am hotarat sa parchez, in drum spre casa unui amic, o tanti cu un matiz ,care parcase pe contrasens,s-a hotarat sa iasa direct in fata mea. MI-a iesit in fata in 5 metri maxim,stiu doar ca am apucat sa ma ridic un pik in scarite ,trezindu-ma pe spate. O auzeam pe aia cum ma intreba daca vreau sa cheme ambulanta, eu abea raspiram,si ce imi iesea pe gura erau doar niste grohaieli,,intr-un final a ajuns si ambulanta,politia si desigur niste ciori care dadeau tarcoale motorului...Am ajuns la spital,am stat intru-un hol vreo 30 min,(probabil daca nu imi curgea sange din gura nu era destul de grav), si intr-un final m-au bagat in diferite sectii...neurologie,radiografii,,,in fine.

 

Daune: CBR-ica : Furca facuta muci,roata fata rupta,capacu la rezevor rupt(nu imi dau seama cum),carnea fata si stanga facute Zob!

 

EU: Clavicula rupta,glezna fracturata,2 degete la mana stanga rupte,2 coaste rupte si multe vanatai si contuzii, si totusi ma simt norocos ca am scapat asa ieftin. :blink:

 

P.S Am vazut niste blizuri pe acolo,deci cineva a facut poze, daca este pe forum aceea persoana sa-mi dea si mie un PM pls.

 

 

 

Am facut si un mic desen, scuzati latura mea artistica dar nu prea am mobilitate :huh:

 

 

Important e ca ai scapat. Multa sanatate

Editat de HellBells
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de fiecare data cand ies cu moto pe blvd. aglomerate sau strazi inguste ma gandesc la o ruleta ruseasca, oare cand se gaseste vreunul sa iasa de pe vreo strada perpendiculara si sa faca poc in mine daca nu sunt atent o fractiune de secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Ufff,tara plina de idioti,ar trebui sa dea astia la televizor toate cazurile astea si sa foloseasca cat mai des expresia "dosar penal" sau "inchisoare" poate asa or intelege oamenii astia sa nu mai umble cu capul in traista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nici nu stiu cum sa incep ca nu prea tin minte mare lucru...

 

ASeara iesiem la plimbare prin constanta cu noua achizitie CBR 900 RR (Nu e primu motor),nu stiu strada deoarece nu sunt din cta..in fine, ma plimbam cat de cat linistit dupa multe intalniri cu caini ,gropi de jumate de metru si boschetari pe mijlocu drumului,si un gabor care ma oprit ca nu i-a convenit lui cum se aude toba.

 

Satul de toate mizeriile de pe drumurile noastre am hotarat sa parchez, in drum spre casa unui amic, o tanti cu un matiz ,care parcase pe contrasens,s-a hotarat sa iasa direct in fata mea. MI-a iesit in fata in 5 metri maxim,stiu doar ca am apucat sa ma ridic un pik in scarite ,trezindu-ma pe spate. O auzeam pe aia cum ma intreba daca vreau sa cheme ambulanta, eu abea raspiram,si ce imi iesea pe gura erau doar niste grohaieli,,intr-un final a ajuns si ambulanta,politia si desigur niste ciori care dadeau tarcoale motorului...Am ajuns la spital,am stat intru-un hol vreo 30 min,(probabil daca nu imi curgea sange din gura nu era destul de grav), si intr-un final m-au bagat in diferite sectii...neurologie,radiografii,,,in fine.

 

Daune: CBR-ica : Furca facuta muci,roata fata rupta,capacu la rezevor rupt(nu imi dau seama cum),carnea fata si stanga facute Zob!

 

EU: Clavicula rupta,glezna fracturata,2 degete la mana stanga rupte,2 coaste rupte si multe vanatai si contuzii, si totusi ma simt norocos ca am scapat asa ieftin. :blink:

 

P.S Am vazut niste blizuri pe acolo,deci cineva a facut poze, daca este pe forum aceea persoana sa-mi dea si mie un PM pls.

 

Am facut si un mic desen, scuzati latura mea artistica dar nu prea am mobilitate :D

Insanatosire grabnica, imi pare rau, stiu cum ii dupa accident... dar CHIAR esti norocos si tu,... ma bucur...

 

Eu de fiecare data cand ies cu moto pe blvd. aglomerate sau strazi inguste ma gandesc la o ruleta ruseasca, oare cand se gaseste vreunul sa iasa de pe vreo strada perpendiculara si sa faca poc in mine daca nu sunt atent o fractiune de secunda.

...asa e,.. si asta e foarte TRIST,... nu e normal... soferii pur si simplu nu sunt atenti, nu se asigura, nu se uita in oglinzi etc.... nu sunt obisnuiti cu noi... sau sunt pur si simplu neatenti, mai rau: prosti...

deci... MARE GRIJA si ATENTIE MAXIMA in trafic, conduceti prudent,... ca am dat destule RIP-uri... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tie la fel Hells am vazut si tu ai patit-o. :love:

 

Am patit-o ...si sper sa-mi fie invatatura de minte. Am reusit sa scap mai bine decat tine.... adica fara fracturi, mai ales ca imi luasem doar casca fara echipament. Plus ca in cazul meu vina imi apartine, si banuiesc ca la tine lucrurile stau altfel. Oricum, important e ca am scapat cu viata si ca o sa ne recuperam.

 

PS: erai echipat complet? si cam ce viteza aveai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vb ca soferii nu sunt invatati cu noi ... ci doar ca unii sunt niste retardati, nesimtiti prosti care nu ar trebuii sa traiasca...

eu acuma 1 sapt am avut un accident, mi-a venit din dreapta fix in mine, dupa ce a stat la stop si in ultimu moment cand eram aproape de itnersectie s-a gandit sa se bage.... neacordand prioritate si calcand linia continua ( eram pe banda de langa axul drumului).

 

ce sa zic.... insanatosire rapida si n-o ierta pe retardata sau rupe-o de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o ...si sper sa-mi fie invatatura de minte. Am reusit sa scap mai bine decat tine.... adica fara fracturi, mai ales ca imi luasem doar casca fara echipament. Plus ca in cazul meu vina imi apartine, si banuiesc ca la tine lucrurile stau altfel. Oricum, important e ca am scapat cu viata si ca o sa ne recuperam.

 

PS: erai echipat complet? si cam ce viteza aveai?

 

Viteza era in jur de 60, am apucat sa ciupesc frana..dar foarte putin,,am avut noroc ,sau inspiratie sa ma sui un pik in scarite si ma aruncat fara sa lovesc motoru sau masina prea tare.

 

Echipamentu consta in Casca Shark RSR2 , geaca piele protectii full hard, manusi arrlen ness Gp PRo si o pereche de blugi cu intarituri, cizmele ca un idiot ce sunt nu le-am luat, am zis ca nu ma plimb mult.

 

Va multumesc de incurajari si sper si eu la o recuperare cat mai rapida si cat mai completa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linisit ca de scapat nu scapa, nu vreau sa sune a lauda sau ceva ,,da mama e avocat si chiar in momentu asta se ocupa de cazul meu. O sa aiba MUUUUULTE daune de platit,cu ocazia asta imi iau mobra noua :laugh:

Alta? :lol:))

artistica ta e fantastica

insanatosire grabnica :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti iei de 1000 ? :love:)

 

Nu stiu daca o spui la modu de misto sau nu ..:lol: ideea e ca am plecat de la 50 cc, nu a fost prima mobra,,inainte de cbr-ica a fost un R6. Acum ma cam tenteaza un KTM..De..mai imbatraneste omu :laugh:

Mesaj completat

oricum trebuie sa recunosti ca the pussy crushed u :lol:)

 

Bine spus ,,mersi ca ma mai faceti sa rad ,,,mai uit ca am 6 oase rupte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....care parcase pe contrasens....

Din cauza asta ,din pozitia soferului care devine pe dreapta sensului de deplasare si a masinii parcate in fata, nu ai nicio vizibilitate cand te pui pe in miscare.

Cred multi au parcat in felul asta, am facut si eu asta...dar daca esti om normal la cap iesi cu 0,5 km/h pana ai vizibilitate, gata sa reactionezi la primul claxon. Este o manevra riscanta oricum. Din pacate legea, din cate stiu eu nu spune decat ca trebuie sa parchezi in locurile stabilite, paralel, intr-un singur sir...sau daca este prevazut, in alte pozitii...dar nu interzice o astfel de stil de parcare, care poate genera cu usurinta accidente.

Pe idioata nu a dus-o capul, ai avut ghinion. Multa sanatate si spor cu noul KTM. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa o patesc azi ... in mai multe randuri ! Mergeam pe drum drept si 1 tir si 4 masini pe acelasi drum dar nu simultan bineinteles mi'au intrat in fata de pe strazile laterale ... ! La prima masina daca nu trageam putin stanga si nu franam destul de puternic intram in ea ... viteza mea fiind de doar 50-70 km/h ! Bafta la recuperare one_crazy_biker !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Cand se finalizeaza cazul ar trebui mediatizat la maximum,de genul "despagubire de 8000 de euro" sau "inchisoare 5 ani" ca sa dea de gandit la toti adormitii care conduc fara sa stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza asta ,din pozitia soferului care devine pe dreapta sensului de deplasare si a masinii parcate in fata, nu ai nicio vizibilitate cand te pui pe in miscare.

Cred multi au parcat in felul asta, am facut si eu asta...dar daca esti om normal la cap iesi cu 0,5 km/h pana ai vizibilitate, gata sa reactionezi la primul claxon. Este o manevra riscanta oricum. Din pacate legea, din cate stiu eu nu spune decat ca trebuie sa parchezi in locurile stabilite, paralel, intr-un singur sir...sau daca este prevazut, in alte pozitii...dar nu interzice o astfel de stil de parcare, care poate genera cu usurinta accidente.

Pe idioata nu a dus-o capul, ai avut ghinion. Multa sanatate si spor cu noul KTM. :laugh:

 

 

Problema e ca idioata aia a iesit ca din pusca, nu avea nici macar farurile aprinse , pur si simplu mam trezit cu ea in fata,,daca avea macar un far aprins imi dadeam si eu seama ca ceva nu e in regula, si franam..ca de , nu merg de ieri pe 2 roti,, da vaca a iesit ca la masa pe tarla. Cat despre lege , nu e vorba ca parcase aia acolo,,,e vorba ca mia iesit mie in fata ( pe contrasens) si m-a nenorocit,deci nu prea are cum sa scape ieftin. (SPER)

Mesaj completat

Cand se finalizeaza cazul ar trebui mediatizat la maximum,de genul "despagubire de 8000 de euro" sau "inchisoare 5 ani" ca sa dea de gandit la toti adormitii care conduc fara sa stie.

 

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu,,chiar mai devreme vorbeam cu un amic si exact asta mia spus si el ( amicu' fiind reporter la TV Neptun, o televiziune din Constanta) , cat despre aia 8000 de euro,,eu speram sa scot mai mult :love:

Editat de one_crazy_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa frate, macar ala a scapat de societatea asta de ...... . Se agita lumea aici aiurea, noi ramanem cu toti idiotii care nu se asigura si ne nenorocesc pe viata. Pentru el e game over, pentru noi in fiecare zi e insert coin. Daca se continua asa in tara asta, o sa ajungem sa fim invidiosi pe astia care se duc asa brusc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa frate, macar ala a scapat de societatea asta de ...... . Se agita lumea aici aiurea, noi ramanem cu toti idiotii care nu se asigura si ne nenorocesc pe viata. Pentru el e game over, pentru noi in fiecare zi e insert coin. Daca se continua asa in tara asta, o sa ajungem sa fim invidiosi pe astia care se duc asa brusc...

 

Frate n-am murit :laugh:)) sau la cine te referi?? :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linisit ca de scapat nu scapa, nu vreau sa sune a lauda sau ceva ,,da mama e avocat si chiar in momentu asta se ocupa de cazul meu. O sa aiba MUUUUULTE daune de platit,cu ocazia asta imi iau mobra noua :love:
Asa, daca nu deschide ochii sa deschida punga si eventual sa se ,,laude" cu isprava ei celor cunoscuti si in final sa spuna ,,Atentie in trafic sunt si motociclete". Alta data cand va mai fi la volan o sa stie ce are de facut. Insanatosire grabnica, pacat ca numai ce a inceput sezonul. Probablil vei prinde toamna in sa daca recuperarea va decurge cum trebuie!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...