Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Jeez people, relax will you... :)

@stress - :bounce: :crack: :crack: :crack: SATANAAAA!!! :lol:

 

De ce nu puteti intelege ca nu putem fi toti intr-un fel. Unii sunt mai calmi, au o anumita experienta de viata, altii, care au trait intr-alt fel, au fitilul mai scurt si se manifesta intr-alt fel. Daca am fi toti la fel ar fi o lume destul de anosta si previzibila..

 

@ hondaxx - tot mi se pare ca exagerezi cu concluziile ca multi dintre noi suntem animale care nu se pot controla. Din nou, am tot respectul si chiar admiratia pentru tine ca poti sa manifesti o asemenea stapanire de sine incat sa fii pasnic in orice situatie. Sunt convins ca, per total, asta e cea mai buna abordare si cea mai sigura cale sa iesi invingator dintr-un conflict (dai bataie si castigi atunci pe loc, dar ce urmeaza dupa aia poate duce la pierderea razboiului). In mod clar cei care raman calmi si analizeaza situatia la rece (in conditiile in care au inteligenta, experienta si prezenta de spirit necesara) au cele mai mari sanse sa iasa bine din ABSOLUT ORICE situatie, inclusiv un conflict nasol in trafic. DAR, nu este cazul sa-i cataloghezi pe cei care nu au avut parte de experienta ta de viata sau de mediul in care ai crescut tu ca pe niste animale care scapa din cusca si rup tot in cale.

Eu recunosc, sunt EXTREM de calm, ma supar sau ma agit foarte greu, dar am niste limite peste care imi pierd cumpatul si sunt in stare sa dau la cap, si rau, nu asa... Tine si de varsta probabil (25 ani) si de experientele care mi-au marcat existenta, de cand eram copil si pana acum. Nu ma consider nici pe departe o bestie care nu se poate controla, dar, in anumite conditii, pot deveni asa ceva.

 

Din nou, numa bine Purghy, sper sa se rezolve pe cele mai OK cai posibile.

 

 

Imi cer scuze pt offtopic: sunt de acord ca hondaxx exagereaza la greu si ca totusi se poarta ca un extremist desi ne indeamna pe toti la ponderatie :P Vedeti posturile lui de la topicul marmota strikes back :lol:

 

On topic mosii sunt senili nu o sa reusesti in veci Purghy sa-i faci sa realizeze ca au gresit... E rau ca sunt pe strazi...

 

 

hondaxx: in primu rand nu ne cunoastem, iar in al doilea rand tot respectul care ar fi normal fatza de cei in varsta s-a scurs incet cand vecinu din dreapta mea a scos oglinda si geamuri de prin casa si m-i le-a spart in fatza portzii mele sa nu mai ies cu masina, si cand un cetatean 80+ a accelerat spre masina mea si a dat in mine ca "intrase el primu pe strada". si daca era maica-mea in spatele meu as fi facut la fel. de ce sa vina la mine sa-si verse nervii pe mine? sa se duca la ala, nu asa ar fi corect?

am incheiat discutia.

 

scuze de offtopic, si pt ca stau tot prin berceni o sa casc ochii dupa masina aia

 

Acum sa nu credeti ca am ceva cu hondaxx dar chiar mi se pare un fel de puritanism fariseic (na ca i-am spus-o) sa abereze in halul asta. Femeia merita cu varf si indesat un "mori" sus in sictir in aceasta situatie :)

 

 

:rolleyes:

Spre marea ta surprindere, am (99%) acelasi comportament in trafic ca si aici pe forum. Mai concret: sunt suficient de bine antrenat sa imi pastrez stapanirea de sine in atari situatii dar atunci cand situatia degenereaza, intorc spatele si plec. Revin atunci cand spiritele sunt mai calme si se poate discuta omeneste.

Si eu am nervi si eu ma ambalez, si inca tare! DAR... am controlez pentru ca sunt antrenat de viata, de multe situatii sa fiu rece si calm. Chiar daca inside sunt vulan!

 

Nu am vrut sa te atac personal, deci nu ma intereseaza educatia ta, nu asta vroiam sa spun, ca TU ai fi needucat... keep cool....

 

@kriminal -> merci! Ar trebui sa (nu) treci prin prea multe ca sa inveti sa devii rece si INSENSIBIL la racnetele si injuriile si agresiunile imbecililor! Si ma refere aici la cei din trafic/viata/forumuri...

 

Respecte @ all of yuo people!

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

 

Stimabile si cum poti explica trimiterea mea la stomatologie pe care ai fi vrut s-o faci dupa cum ai declarat intr-un alt topic? Una spunem alta facem? Suntem lupul moralist? nu ti se pare ca te cam contrazici?

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost la Candiano, mosii nu au venit sa declare accidentul si cica li s-ar fi trimis o instiintare prin posta ca sa se prezinte la politie. Eu cred ca e vrajeala si o sa ma mai duc sa ma interesez.

 

Pana la urma cred ca nu se va mai intampla nimic, politia are si asa multe cazuri, aia nu o sa vina, nu o sa le faca nimeni nimic, vor circula in continuare ca tembelii si uite asa pot sa accidenteze si pe altii mult si bine. :rolleyes:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fati timp sa treci pe la politie , mai batei la cap, mai da o spaga ceva ca poate poate reusheshti sa faci ceva cu mosii ashtia. Poate salvezi viata unuia dak reuseshti sa ii pui la colt.

 

Bafta multa si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fati timp sa treci pe la politie , mai batei la cap, mai da o spaga ceva ca poate poate reusheshti sa faci ceva cu mosii ashtia. Poate salvezi viata unuia dak reuseshti sa ii pui la colt.

 

Bafta multa si asfalt uscat

 

Adica sa piarda ea si timp si bani ca sa stimuleze Poolitia sa isi faca treaba? Imi pare rau, dar mi se pare gresit. Ori isi fac treaba asa cum trebuie, ori ne descurcam noi si fara ei.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in mine a intrat cand eram cu masina o masina plina cu muncitori beti ,inclusiv soferul si evident ca au fugir porma, nu aveam avarii decat bara spate putin zgriata. Am fost la politie si mi-au zis ca nu a ce sa-i faca ca avea nr. de mures si ca duaza mult si ca ma suna ei dak fac ceva si au facut un mare C.U.R. cum de altfel face tot timpul politia noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ba daca nu rezolvati senilii rezolvati-le masina macar, sa nu mai aiba cu ce merge :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cum mosii sunt senili si violenti, capitonati-le masina. In interior, si apoi inchideti-i pe nemernici acolo, si in exterior. Daca tot vor musai sa dea cu masina in populatie, s-o faca mai... soft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cum mosii sunt senili si violenti, capitonati-le masina. In interior, si apoi inchideti-i pe nemernici acolo, si in exterior. Daca tot vor musai sa dea cu masina in populatie, s-o faca mai... soft

 

 

 

daca va aude hondaxxx ati dat de belea.,nu ii mai injurati pe mosii astia criminali ca sunt si ei oameni! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va aude hondaxxx ati dat de belea.,nu ii mai injurati pe mosii astia criminali ca sunt si ei oameni! :crack:

 

Respect! Remarca te rog faptul ca m-am linistit... am inteles valoarea si cultura celor de aici si ma stapanesc. Mai nou citesc mai mult, scriu mai putin! Ma minunez si gata!

Sa vad un "haiduc" de aici cand face boom din vina lui.... de fapt mai sunt... dar toti "e mucles"...

 

Si eu am facut-o lata in urma cu cateva zile, dar tac din gura, nu imi expun problemele pe forum. M-am invatat minte... Am facut poc poc, (intamplator NU din vina mea) si gata! Icsicsul e aproape reparat, eu mai am cateva zile.... dar EU invat din asta si gata! Cei care vor sa invete vor invata... NU forumul este cel care va face "educatie" motociclistica incepatorilor! Celor "versati" ... nici atat! (Vezi cazul IraSciBil pe alte topicuri)

 

In rest.... faceti numai ce stiti voi... mie imi face placere sa citesc... iar daca nu voi scrie prea mult... iertare, ma doare mana stanga din umar....

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

P.S. "pacificatorul" e cu ochii pe voi chiar daca tace... :rolleyes: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Candiano, mosii nu au venit sa declare accidentul si cica li s-ar fi trimis o instiintare prin posta ca sa se prezinte la politie. Eu cred ca e vrajeala si o sa ma mai duc sa ma interesez.

 

Pana la urma cred ca nu se va mai intampla nimic, politia are si asa multe cazuri, aia nu o sa vina, nu o sa le faca nimeni nimic, vor circula in continuare ca tembelii si uite asa pot sa accidenteze si pe altii mult si bine. :rolleyes:

 

Din proprie experienta, politia din romania este de rahat, indiferent de oras, am o gramada de exemple in directia asta. Mie mi-a rasturnat motorul o sex oral cu de femeie intretinuta de ceva babalac cu pile la politie al carei nr. inmatriculare a fost luat de mai multe persoane. Am fost la politie, 1 zi pierduta, nervi gramada, am facut o declaratie, si mi s-a spus ca i se va trimite o citatie, sa am rabdare ca voi fi contactat. Dupa 2 saptamani(in care nu am fost contactat cum mi se promisese) am mers din nou la politie si am aflat ca stupoare ca numarul de inmatriculare nu este alocat. Sunt curios cat a costat-o, oricum masina isi va face reaparitia la un moment dat si eu trebuie sa schimb lichidul de frana, daca intelegi ce vreau sa zic.

In rest, numai bafta, poate reusesti tu ce nu am reusit eu si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita...in general oriunde s-ar afla varsta a-3-a face ravagii...CAZ CONCRET...mergeam pe Baba Novac spre titan iar in curba de langa cinematograful gloria un mos sare pe o trecere cam suspecta...eu,spre "rusinea" mea aveam ceva mai mult de 50 la ora shi deja imi alesesem trasa pt a aborda virajul...ma vede ca vin shi cu toate astea traverseaza in continuare cu o expresie pe fata ceva de genul "da peste mine ca ma imbogatesc"...franez iar in momentul ala mosu parca imi cauta directia shi tot se fataia pe trecere...in ultimul moment decid sa ies mai larg shi spre norocul meu scap...DUPA CARE...^$#$$^^*&$$$$#$^$&$##%$ DE AMBELE PARTI...CAZ 2 fac stanga la sem de la fac de medicina spre academia militara...bulevard liber asa ca ii dau gaz...cand dintre masinile care asteptau la stop pe sensul opus iese o baba cu capul in jos nepasatoare cu 2 sacosi in mana...o vad la timp...franez violent shi ma opresc aproape...f aproape...BABA INCEPE SA URLE CA NU NE MAI AJUNGE STRADA ASA CA ii adresez cateva %%^$%$$###########%^#$# pe un ton f politicos.. :rolleyes: SE MAI INTAMPLA ! ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita...in general oriunde s-ar afla varsta a-3-a face ravagii...CAZ CONCRET...mergeam pe Baba Novac spre titan iar in curba de langa cinematograful gloria un mos sare pe o trecere cam suspecta...eu,spre "rusinea" mea aveam ceva mai mult de 50 la ora shi deja imi alesesem trasa pt a aborda virajul...ma vede ca vin shi cu toate astea traverseaza in continuare cu o expresie pe fata ceva de genul "da peste mine ca ma imbogatesc"...franez iar in momentul ala mosu parca imi cauta directia shi tot se fataia pe trecere...in ultimul moment decid sa ies mai larg shi spre norocul meu scap...DUPA CARE...^$#$$^^*&$$$$#$^$&$##%$ DE AMBELE PARTI...CAZ 2 fac stanga la sem de la fac de medicina spre academia militara...bulevard liber asa ca ii dau gaz...cand dintre masinile care asteptau la stop pe sensul opus iese o baba cu capul in jos nepasatoare cu 2 sacosi in mana...o vad la timp...franez violent shi ma opresc aproape...f aproape...BABA INCEPE SA URLE CA NU NE MAI AJUNGE STRADA ASA CA ii adresez cateva %%^$%$$###########%^#$# pe un ton f politicos.. :rolleyes: SE MAI INTAMPLA ! ASFALT USCAT

 

Lasa man ca intra legea aia cu raspunderea pietonilor!!!

 

Sa vezi tu atunci carmagedon pe strazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa intru in apararea lui Hondaxxx dar mai bine v-ati canaliza energiile catre evitarea unor astfel de situatii in loc sa cautati moduri de a va razbuna.

 

Cum a zis si STEGE: Bucura-te ca ai scapat si nu te uita prea mult in spate, mai bine priveste inainte

 

Cu ce te ajuta ca ii spargi mecla unuia care te-a sicanat in trafic?

Crezi ca data viitoare va respecta motociclistii in trafic? :rolleyes: :bounce: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din proprie experienta, politia din romania este de rahat, indiferent de oras, am o gramada de exemple in directia asta. Mie mi-a rasturnat motorul o sex oral cu de femeie intretinuta de ceva babalac cu pile la politie al carei nr. inmatriculare a fost luat de mai multe persoane. Am fost la politie, 1 zi pierduta, nervi gramada, am facut o declaratie, si mi s-a spus ca i se va trimite o citatie, sa am rabdare ca voi fi contactat. Dupa 2 saptamani(in care nu am fost contactat cum mi se promisese) am mers din nou la politie si am aflat ca stupoare ca numarul de inmatriculare nu este alocat. Sunt curios cat a costat-o, oricum masina isi va face reaparitia la un moment dat si eu trebuie sa schimb lichidul de frana, daca intelegi ce vreau sa zic.

In rest, numai bafta, poate reusesti tu ce nu am reusit eu si altii.

 

 

 

 

Cred ca este vorba de "civilizatia" balcanica-eu te respect pe tine tu NU marespecti pe mine si este o mare onoare chestia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit de o ora pe harta Bucurestiului si singura varianta cred ca e strada Stanjeneilor. Parca asa ii zicea. Se potriveste, e pe Oltenitei, in directia in care s-au tirat ei. Ma duc diseara, in "civil", poate gasesc masina. Nu stiu ce voi face atunci.

 

Oamenii astia pur si simplu nu au ce cauta pe strazi, la volan. Daca ma omora si fugea si nu erau martori?

 

Repet, daca se dadeau jos si isi cereau scuze, ii lasam in plata Domnului dar am ciuda pe atitudinea lor. Multi, degeaba traiesc 60-70 de ani...

Exista o Emilia Vlaicu pe stanjeneilor :bounce:

E nascuta in '48...ar putea fi baba ta ? :crack:

Sau e o tanti nevinovata ? Adresa este: Stanjeneilor 2, bloc 57, ap. 11. Cum stiu ca n-ai bate oameni nevinovati, iti dau adresa.

Sanatate maxima si daca te mai calmezi, poate o ierti.

PS. Cred ca-i si mai greu sa fii si moto-fata. Ca moto baiat poate reuseai o flegma cu efect prin geamul masinii.

PPS. Ieri am mers prima data pe moto-cicleta. Am mai mers eu pe moto-moped si pasager pe mobra in tinerete...dar ieri pasager pe honda cbr 600 din floreasca pana la dristor...a fost magnific. Orgasmic..:crack:)

Hai bine ca esti vie si nevatamata :rolleyes:

 

purghy nu shtiu daca ai aflat ceva, dar daca informatziile pe care ni le-ai dat sunt corecte, adica:

 

-pe baba o cheama Emilia shi ceva cu V

-locuieshte pe strada Stanjeneilor

 

uite aici ceva interesant luat de pe pagini aurii

 

VASLUIANU EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6366446

 

culmea ca la acelashi numar mai locuieshte tot cineva cu numele Emilia dar cu alt numar de telefon

 

BORCAN EMILIA

Adresa: Stanjeneilor, Nr. 8, Sc. , Etaj , Apart. , Sector 4, 4, 41954, Telefon: 021.6363993

 

sper sa itzi fie de folos

Corect, eu am gasit din baza aia de date de la evidenta populatiei din 2002. Ideea e ca daca e baba de bucuresti, a prins 2002-ul si e cuprinsa in db.

Vas' zica si asta corespunde cerintelor:

Vlaicu Emilia - Stanjeneilor nr. 2, Bl. 57, scara 1, apt. 11, sector 4. - CNP: 2480408400624 - si aflii si ca e berbec cu ascendent in Taur. :crack: si de ziua ei ii duci un buchet de sarma ghimpata.

Daca chair ti-e sete de dreptate, ai de verificat...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da mai ales prostii tineri. Tu de treceri de pietoni, oameni in orase cu care trebuie sa convietuiesti (ca daca nu era baba era copil) si bun simt ai auzit, ma?

 

Ai auzit tu de bun simti la generatia a treia? Eu nu spun ca nu exista dar aia sunt cantitate neglijabila, exceptia ce confirma regula.

 

In rest sunt tzafnosi, nespalati (daca ajungi la 65+ nu tre sa te mai speli???) si plictisiti de viata, asa ca le place sa faca tot felul de sicane "tineretului din ziua de azi" care mereu o sa fie sub standardele lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa piarda ea si timp si bani ca sa stimuleze Poolitia sa isi faca treaba? Imi pare rau, dar mi se pare gresit. Ori isi fac treaba asa cum trebuie, ori ne descurcam noi si fara ei.

 

Ry.

chiar asa. daca n-au facut nimic pana acum nu cred ca vor face, daca nu intervin schimbari(daca se mai poate, certificat de la IML sau martori ceva).

pacat ca se intampla asa ceva.. inca un motiv care te face sa regreti ca esti in .ro, unde justitie e si nu prea..

Editat de madViktor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...