Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Pe baiat il cheama Radu, este la Elias. Nu au fost comentarii rautacioase pe acolo pt ca o mare parte din lumea prezenta acolo era formata din prietenii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, probabil crescuse un stalp in mijlocul trecerii de pietoni si el nu se astepta sa fie chiar acolo la ora aia. Bine ca e el ok, fieru se repara.. :love:

Nasol...mama/sotia/bunica cuiva a murit traversand strada regulamentar..

Ce-o sa zica presa?? Buaaaaaaaaahhaaaaaaaahhaa.

 

A cui a fost vina??? Da... cred ca a femeii ca a traversat...

 

Dumnezeu sa o ierte pe biata femeie.. :laugh:

Mesaj completat

 

 

Serios acum, voi sunteti cu halatul... ala omoara o femeie nevinovata pe trecere si voi ii urati numai bine si sanatate..

 

Nu stiu daca mai tii tu minte dar a fost un caz anul trecut de pieton calcat pe trecere desi motociclistul intrase pe verde si semafoarele trecusera pe galben intermitent la scurt timp dupa accident. Daca nu facea rost de o inregistrare video de la o camera de supraveghere avea dosar penal, nimeni nu l-ar fi crezut vreodata, nu spun ca acesta este si cazul de fata, doar ca ar trebui sa asteptam sa aflam ce si cum s-a intamplat concret inainte de a incepe sa facem si pe topic-ul asta flame si off ca mai in toata sectiune accidente. In mod cert faptul ca o persoana a murit nu este deloc de trecut cu vederea (dupa cum am spus si anterior)

Editat de X-eL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo sunt semafoarele permanent pe intermitent daca e zona care cred eu ca e...pana in intersectia cu 1mai e o trecere cu ingustarea drumului si un pic de viraj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai tii tu minte dar a fost un caz anul trecut de pieton calcat pe trecere desi motociclistul intrase pe verde si semafoarele trecusera pe galben intermitent la scurt timp dupa accident. Daca nu facea rost de o inregistrare video de la o camera de supraveghere avea dosar penal, nimeni nu l-ar fi crezut vreodata, nu spun ca acesta este si cazul de fata, doar ca ar trebui sa asteptam sa aflam ce si cum s-a intamplat concret inainte de a incepe sa facem si pe topic-ul asta flame si off ca mai in toata sectiune accidente. In mod cert faptul ca o persoana a murit nu este deloc de trecut cu vederea (dupa cum am spus si anterior)

Acestea fost semafoare odata, merg pe intermitent, de foarte mult timp. Cateodata nu merg deloc, dar rar.

Este locul de care pomeneste Supapa Jr.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea permis de port arma :love:)) conteaza? :laugh:) Daca nu avea A a cam belit-o..Bine a belit-o oricum..Ce iti e si cu viata asta,intr-o clipa ti se schimba tot destinu...Pacat

 

 

Avea permis si categoria A si categoria B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut cv la stiri de vreo juma de ora, dar am prins pe sfarsite stirea si nu gasesc pe nicaieri pe net... nu stie nimeni mai multe ?? pacat de femeia decedata, Dumnezeu sa o odihneasca in pace :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, probabil crescuse un stalp in mijlocul trecerii de pietoni si el nu se astepta sa fie chiar acolo la ora aia. Bine ca e el ok, fieru se repara.. :love:

Nasol...mama/sotia/bunica cuiva a murit traversand strada regulamentar..

Ce-o sa zica presa?? Buaaaaaaaaahhaaaaaaaahhaa.

 

A cui a fost vina??? Da... cred ca a femeii ca a traversat...

 

Dumnezeu sa o ierte pe biata femeie.. :laugh:

Mesaj completat

 

 

Serios acum, voi sunteti cu halatul... ala omoara o femeie nevinovata pe trecere si voi ii urati numai bine si sanatate..

Corect! Se vede si dupa cum e numarul de inmatriculare pus pe mobra ce fel de ,,motociclist" este. Oricum in viitor va avea cum multe de patimit si aceasta crima, caci nu-i asa e crima il va urmari pretutindeni pe raisar. La impactul si distantele rezultate din masuratori sa nu-mi spuneti ca avea viteza legala...chiar si cu +20kmh... Ii doresc totusi sa-si revina dupa asta si sa sufere macar cat sufera cei din familia decedatei din cauza iresponsabilitatii vitezomanului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atatea accidente in care sunt implicate motociclete ,parca si vad ca ni se va pregati ceva.Cu siguranta ,ne asteapta vremuri grele.In orice lucru este o limita.

 

Un lucru pot sa va zic sigur ca se pregateste..... standuri de frana pentru moto la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca si decedata a traversat la modul "sunt pe trecere, e dreptul meu, nu se poate intampla nimic", totusi daca te uiti, vezi ca vine reisaru cu 500 la ora si il lasi sa treaca... asa, a murit cu dreptatea in mana...

Acolo e prioritate la trecere pietoni permanenta, semafoarele nu lucreaza (probabil ca multi care vorbesc nu sunt din cartier), au fost oprite demult, neintretinute etc... este cartier rezidential, lume multa, parc vis-a-vis, nu mergi cu 500 la ora in asa o zona.

 

poate ca femeia nu era pe trecere!

N-are cum ca altfel, nu ai pe unde sa treci daca nu mergi pe trecere, sunt garduri. Locuiesc la 100m de locul respectiv, il stiu foarte bine. Sper ca dupa incident sa repuna semaforizarea in functie complet sa-i opreasca pe toti la stop macar ziua, eventual poate cu buton ca pe Grivita, e un act de curaj si pentru mine sa trec acolo pe jos, eu care sunt si sofer si am ceva reflexe...

Editat de andreic21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai au aratat la Realitatea...

Motociclistul are 24 de ani, iar femeia decedata 36. Se pare ca a fost lovita exact pe trecerea de pietoni, semaforul aflandu-se pe intermitent. Politistul a spus ca s-a intocmit dosar de cercetare penala.

...

Si pe verde daca trecea si lovea un pieton, tot el era de vina. La trecerile de pietoni trebuie sa reduci preventiv viteza. Daca femeia era chiar un membru al familiei lui, poate o sora, cum s-ar fi simtit? Cum ar fi sa dai cu motocicleta tocmai peste mama ta?

...

Idioti de motociclisti, fara niciun fel de inteligenta in trafic.

...

A fost campania cu "groapa ucide".

Ce fel de campanie se va mai face acum? Campanie de inlaturare a trecerilor de pietoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semaforul aflandu-se pe intermitent.

I-o fi dat drumul dupa incident ca ziua nu merge neam.

 

Si pe verde daca trecea si lovea un pieton, tot el era de vina. La trecerile de pietoni trebuie sa reduci preventiv viteza. Daca femeia era chiar un membru al familiei lui, poate o sora, cum s-ar fi simtit? Cum ar fi sa dai cu motocicleta tocmai peste mama ta?

...

Idioti de motociclisti, fara niciun fel de inteligenta in trafic.

O sa incerc sa aflu info de la vecini maine, sper sa nu fie cineva cunoscut si mai ales sa nu fi avut copii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-o fi dat drumul dupa incident ca ziua nu merge neam.

 

 

O sa incerc sa aflu info de la vecini maine, sper sa nu fie cineva cunoscut si mai ales sa nu fi avut copii...

Si daca nu era pe intermitent, trecere de pietoni tot era. Eu asa am inteles de la TV... Un nene care facuse o sesizare cu privire la semafor, primise raspuns cum ca ar fi pe intermitent.

La 36 de ani este posibil sa fi avut si copii, dar sigur era copilul cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai postat de 1 an pe forumul asta, dar totusi... al dracu motociclst tot motociclist ramane, abuzat, omorat de grpopi, de soferi, de militieni si tot asa... dar asta nu e o faza de comentat... un inconstient ( putea sa fie si in masina) a OMORAT o femeie pe trecerea de pietoni... la ce bun atatea comentarii ? un criminal si PUNCT...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram cu prietena pe motor cand am vazut politie multa si o motocicleta facuta praf pe celalalt sens. Instinctiv am oprit si am traversat strada intr-o suflare. Corpul de sub prelata reflectorizanta am crezut ca este al motociclistului. Nu mi-a venit sa cred cand am auzit relatarea martorilor. "Motociclistul a intrat in plin intr-o femeie care se afla regulamentar pe trecerea de pietoni". Nici nu mi-a venit sa cred. Era haos. Administratorul unui bloc dadea vina pe primarie, multi se uitau la mine ca si cum eu as fi dat peste Doamna. A aparut intre timp o ruda a decedatei si a recunoscut-o. S-a lasat liniste. Omul nu a putut sa plece decat ajutat de niste vecini. Am avut un gol in stomac. Este socant sa vezi asemenea lucruri. E vorba de sentimente umane, nu de ceea ce citesti pe net sau vezi la tv. Groaznica atmosfera. Apasatoare. Despre conducatorul motocicletei nu vreau sa spun nimic. Eu nu il judec, voi nu il judecati, Dumnezeu il judeca. Si nu cred ca va fi in favorul lui. A omorat o femeie. Nu pot nici sa incerc sa ma gandesc cum poate trai cu asemenea lucru pe constiinta.

 

Mi-a fost greu sa plec de acolo cand toate privirile s-au indreptat amenintatoare catre mine. Lumea ne judeca dupa exemplele pe care unii dintre noi le lasa. Si chiar daca suntem extra atenti in trafic, de catre multimea prezenta acolo, vom fi considerati niste Ucigasi. Dzeu sa ne ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul "martor"+ numerotat cu 1 de unde incepea un desen cu creta, nu era pe trecerea de pieton. Poate intra Nightwolf si da din casa ce reprezinta marcajul ala ,pozitia victime la impacti sau inceputul franei, desi nu se vedea nimic in sensul asta pe caldaram. Victima si motorul erau, in maxim 25 de metrii "imprastiati"(nu 50 cum s-a scris mai sus), motorul mai departe, ca are inertie mai mare. Mult oricum, este vorba de viteza mare la mijloc, ce s-o mai dam la intors.

Presa ? Presa o sa scrie la fel ca intotdeuna de bine.

 

A fost pe trecere. Cadavrul s-a gasit la aprox. 40m de trecere, motorul la aprox. 43m de trecere. N-am acum timp am avut o seara + noapte de kko si intru si la 24h insa sunt multe elemente care astept mai intai sa vad daca ies in presa. Discutam luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti tipa sa facem ,,campanii''....anti accidente...antigropi...sa fim vazuti ca existem in trafic... Aceste campanii nu fac decat sa enerveze mai rau ceilalti participanti prin blocarea traficului de cosmar din orasele noastre. Adevarata imagine a motociclismului din Romania se vede prin astfel de evenimente, din pacate cetateanul vede doar ce se da la stiri si viteza cu care cativa zmei...din ce in ce mai mult in ultimul timp...se dau pe bulevarde inguste, fara vizibilitate uneori, cu tobe care scot si mortii din mormant, uneori chiar si la 2 noaptea fara pic de rusine. Imaginea asta o sa fie greu sa o schimbam, dar singura sansa sa se mai schimbe ceva este sa mergem civilizat, linistit, frumos, placut.......sunt prea nervos si rusinat pt niste nemernici care ne fac de ras. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemplu de forumist (cuvant urat). Scuze de limbaj, dar daca ar fi fost ma-ta tot wonder woman ii ziceai? Citeste bine ce au scris altii inaintea ta, si nu mai fi asa glumet cand e vorba de moartea unui OM. Imbecilule!

 

Revenind la topic. Eram cu prietena pe motor cand am vazut politie multa si o motocicleta facuta praf pe celalalt sens. Instinctiv am oprit si am traversat strada intr-o suflare. Corpul de sub prelata reflectorizanta am crezut ca este al motociclistului. Nu mi-a venit sa cred cand am auzit relatarea martorilor. "Motociclistul a intrat in plin intr-o femeie care se afla regulamentar pe trecerea de pietoni". Nici nu mi-a venit sa cred. Era haos. Administratorul unui bloc dadea vina pe primarie, multi se uitau la mine ca si cum eu as fi dat peste Doamna. A aparut intre timp o ruda a decedatei si a recunoscut-o. S-a lasat liniste. Omul nu a putut sa plece decat ajutat de niste vecini. Am avut un gol in stomac. Este socant sa vezi asemenea lucruri. E vorba de sentimente umane, nu de ceea ce citesti pe net sau vezi la tv. Groaznica atmosfera. Apasatoare. Despre conducatorul motocicletei nu vreau sa spun nimic. Eu nu il judec, voi nu il judecati, Dumnezeu il judeca. Si nu cred ca va fi in favorul lui. A omorat o femeie. Nu pot nici sa incerc sa ma gandesc cum poate trai cu asemenea lucru pe constiinta.

 

Mi-a fost greu sa plec de acolo cand toate privirile s-au indreptat amenintatoare catre mine. Lumea ne judeca dupa exemplele pe care unii dintre noi le lasa. Si chiar daca suntem extra atenti in trafic, de catre multimea prezenta acolo, vom fi considerati niste Ucigasi. Dzeu sa ne ajute!

 

O postare foarte buna, care ar trebui citita de multi de pe forum. Tatal meu a avut acum multi ani un accident de masina si a omorat un copil. Nu a fost vina lui. Copilul s-a smucit din mana mamei si a sarit practic in fata masinii. Nici nu avea viteza mare. Copilul a murit pentru ca din izbitura de masina a venit cu ceafa de asfalt. Desi nu a fost gasit vinovat, tatal meu a fost o umbra de om multa vreme, nu isi gasea linistea, nu se putea impaca cu ideea ca a omorat un copil. Foarte greu si-a revenit. Ce-o fi fost in sufletul lui numai el stie...Asa ca spun sa te fereasca Dumnezeu de o asemenea nenorocire, pentru ca te va marca pe viata. Si cand esti la ghidon ar trebui sa iti aduci aminte de asta, mai ales in dreptul trecerilor de pietoni din oras.

 

Mai e o chestie. Ieri ma intorceam din concediu si la intrarea in Bucuresti din Colentina o tanti la volan pe banda din dreapta nu a incetinit in momentul in care a vazut ca banda stanga opreste in fata unei treceri de pietoni. Doua femei treceau strada pe pietoni. A urmat o frana violenta si masina s-a oprit pana la urma dupa ce depasise trecerea de pietoni cu fata masinii. Una dintre femei ar fi fost lovita rau daca nu ar fi fugit in ultimul moment din fata masinii. Cealalta femeie a ramas pe banda din stanga speriata rau. Ar fi putut avea loc un accident cu urmari grave, DOAR pentru ca femeia de la volan nu a incetinit in momentul in care a vazut ca banda din stanga incetineste/opreste. Sunt multi care fac la fel in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ciudat faptul ca a reusit sa omoare femeia fara sa o arunce macar 3-4 metri. Din cate am inteles din ce am citit de pe topicul asta, femeia a fost lovita pe trecerea de pietoni si gasita tot acolo. Adica ala a luat-o in plin cu minim 80 si femeia a ramas pe loc? What the fck, WonderWoman?

 

RIP si MULTA bafta in continuare motociclistului, o sa aibe nevoie!

 

femeia a fost tarata 20 de metri. acum au dat pe pro tv. semaforul cica nu ar fi functionat nici macar pe intermitent. cica motoristul ar fi declarat la spital ca a consumat "substante interzise" am incheiat citatul.

 

rip femeii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tanarul motociclist de 24 de ani, care a accidentat mortal femeia de 37 de ani pe trecerea de pietoni,

CONSUMASE SUBSTANTE INTERZISE inainte de accident, (adica se drogase)

Mai sunt comentarii de facut?

Editat de carpanosul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...