Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Daca tu te simti frate cu un carnat fumat care a ucis o femeie pe trecerea de pietoni e treaba ta. Poate ca unii dintre noi nu vrem sa fim amestecati cu d-astia, doar pentru simplul motiv ca sunt pe 2 roti. Poate ca unii dintre noi ne mai si alegem "fratii"....

 

Îți recomand călduros să inaugurezi un panou de onoare, să Âştie tot detaÂşamentul de forumiÂşti care sunt premianții. Că panoul ruÂşinii există deja, sunt multe personaje care nu fac cinste motociclismului. Eu zic să nici nu mai saluți motocicliÂştii pe stradă, cine Âştie ce lepre saluți!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

R.I.P. pentru femeia ucisa pe trecerea de pietoni.

Un lucru cu siguranta este cert: Pe langa faptul ca mentalul colectiv percepe motociclistul ca fiind satanist, violator de babe/copii acum mai este si drogat.

Toate astea vin sa stearga cu buretele in mare parte efectele campaniilor intreprinse in ultima vreme.

 

Exista motociclisti si posesori de motocicleta/fitzobaicari......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai omule,toti motociclisti sunt frati cu noi.Suntem ca o fratie.Ca in orice societate sunt si buni si rai.Crezi ca motociclistul nostru este intruchiparea raului?Personal nu ma sui pe motor daca am baut macar o singura bere.Dar te intreb pe tine.Cati dintre ai nostri nu pleaca de la o intalnire cu alcoolul in nas?Nu vreau sa extind subiectul.Omul este supus greseli.Si acest om a gresit ,grav.In ceeace priveste reprezentativitatea noastra sa stii ca incercam sa reprezentam interesele tuturor,inclusiv a celor ce gresesc.Sa te gandesti ca maine poti fi tu in locul lui,fara sa fi consumat ceva halucinogen.Pur si simplu unul din milioanele de pietoni inconstienti,poate sa-ti sara in fata si sa te nenoroceasca pe viata.Cu riscul de a ma apostrofa din nou,o spun si o sustin:ca motociclist ,este fratele nostru,ca drogat ,este fratele drogatilor iar ca infractor este fratele infractorilor.Iar ca frate motociclist imi este multa mila de el.Bunu.

 

Hoe yeee.

Ce bine le ziceti!

Excelenta asocierea cu motociclistii, drogatii si infractorii. Si ma bucur sincer ca dvs va asociati doar cu partea motociclista a acestui personaj extrem de complex care este baiatul implicat in accident.

Sunt pe aici niste oameni rai si fara mila care mai sunt si prosti pe deasupra(sau papagali cum bine le-ati zis mai devreme) care nu vor sa vada complexitatea acestui personaj si insista cu rautate ca baiatul trebuie linsat... Ce nenorociti. Ei nu-si dau seama ca si ei pot sa fumeze vreodata, ca a gresi e omeneste, ca mai merge si cu berica sau fara asigurare,permis, itp, numar de inmatriculare, etc.

 

Sarim de la sarcasm si devenim seriosi:

1. locul femeii nu era inca in ceruri. A trimis-o unu acolo.

2. Milioanele de pietoni inconstienti care treaverseaza prin loc permis scapa cu viata pentru ca in trafic mai exista si oameni care se uita pe unde merg.

3.Nu pietonul te nenoroceste, tu il nenorocesti pe pieton daca acesta e pe trecere.( dar jur ca mi-a placut perspectiva in care ati pus problema)

4. reprezentati o asociatie de motociclisti si aveti bube cu alta asociatie? NU ma intereseaza.

Dar daca tot va luptati sa reprezentati pe cineva(inclusiv pe mine) ar trebui sa faceti urmatoarele:

1. In numele asociatiei si al celor care circula pe 2 roti sa prezentati cele ami umile condoleante familiei.

2. Sa dati un comunicat de presa in care sa dezavuati in cel mai critic mod posibil tot ce inseamna bautura, drog si viteza la ghidon -si de ce nu-la volan

3. Sa contactati un avocat care sa urmareasca procesul si care sa se asigure in numele comunitatii ca animalul ala sa primeasca o pedeapsa cu executare, nu traditionalii 2 ani cu suspendare plus interdictie sa mearga la vot.

4. sa va uitati un pic in oglinda si sa va dati 2-3-4 palme serioase pentru superficialitatea cu care va referiti la subiecte de genul asta..

N-am nicio treaba nici cu Thomas si nici cu AMR-ul, iar pe dvs nu va cunosc. Dar mi-ati creat o stare profunda de disconfort.

 

Va rog ca pe viitor cand vorbiti despre comunitatea moto sa precizati " mai putin The Duck ca el nu se simte reprezentat de noi"

Halal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Hondasan:

 

Am o vechitura de Golf 2 > inseamna ca sunt frate cu toti posesorii de VW? Nu am mers la nici o intrunire Golf 2 sau alte chestii de genul (cu toate ca in Romania se organizeaza asa ceva) pt. ca nu ma intereseaza si nu ma simt parte integranta.

Daca carnatul ala drogat e frate motociclist (mai ales frate AMR-ist) doar pentru ca si-a pus sub coor un atelaj cu 2 roti atunci prefer sa fiu numit de-acum inainte "conservar conducator ocazional de motociclete".

 

La rubrica asta urasc forumistii care critica nefondat; acum insa le dau dreptate tuturor celor care vor sa-l vada pe cocainatul asta supus la niste torturi din epoca medievala.

 

@The Duck

"Va rog ca pe viitor cand vorbiti despre comunitatea moto sa precizati " mai putin The Duck ca el nu se simte reprezentat de noi"

Halal."

O replica absolut superba. Subscriu intru totul.

Editat de Jorj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....Cu riscul de a ma apostrofa din nou,o spun si o sustin:ca motociclist ,este fratele nostru,ca drogat ,este fratele drogatilor iar ca infractor este fratele infractorilor.Iar ca frate motociclist imi este multa mila de el.Bunu.

Daca tu faci parte din conducerea AMR si gandesti in felul asta...macar de okii lumii angajati pe cineva la PR sa salvati aparentele.....pentru ca ,daca asa ganditi si actionati, scrieti, va exprimati etc, in calitate de reprezentanti a unei entitatii... sunteti varza cu carne. :love: Nu te considera ofensat, dar nu am gasit o expresie mai potrivita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io sunt curios daca o sa faceti vre-un mars de protest ceva, hai, ca acu e momentu' tre sa protestam pentru eliberarea lu' Gigi ca e un baiat asa bun...

 

am tavalit si eu un pieton acum cativa ani si nu e placut deloc... numa ca al meu era beat, si nici nu traversa regulamentar. din intamplari de genul asta se duce pe apa sambetei toata munca altora pentru promovarea traficului moto. am spus-o si o repet : BAI PILOTII PILULEI STRADA NU E CIRCUIT DE CURSE PEMTRU GHIOARLELE DE MOTOCICLETE STANDARD INCALTATE CU OPINCI DE LA RASCOALA DE LA BOBALNA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nici nu stiam pana astazi ca exista o asociatie a motociclistilor d'apai ca mai exista inca una concurenta si isi poarta ranchiuna pe un forum al unei comunitati in care nu cred. sunt sigur ca membrii organizeaza meetinguri si demonstratii ca am mai auzit de cateva ori prin tara desi spre rusinea mea nu am luat parte la niciunul.

or mai fi si cluburi si asociatii auto care militeaza pentru rollcage'uri admise de ITP si RAR si pentru ridicarea noxelor admise la euro 3. habar n-am. bravo lor ca sustin ceva si cred in ceva.

am sa rog totusi in cazul in care aceasta organizatie este incadrata legal ca o forma de interepriza neguvernamentala nonprofit sau ce o fi ea sa nu emita comunicate prin care sa sustina sau sa dezavueze conduita rutiera a tanarului in pricina pana cand politia nu-si va finaliza ancheta. de asemenea consider ca nu este corect pentru restul motociclistilor pe care aceasta organizatie spune ca ii reprezinta (ma gandesc ca ma numar si eu printre ei) sa emita opinii subiective pe un forum public care este accesat de atatia jurnalisti si sa fie partinitoare victimei sau motociclistului. eu nu stiu cine a fost implicat in accident , nu-l cunosc personal si cu siguranta nu este fratele meu doar ca este pe doua roti. dar daca era si daca eu spuneam ca omul este "tzatza de matza" pana la urma era opinia mea nu a unei entitati reprezentative a motociclismului romanesc (desi tin sa subliniez ca azi am aflat de existenta voastra).

Un pic de moderatie pana cand cadrele abilitate se vor pronunta.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma dar forumul scuteristilor nu e aici....sunt sigur ca ai pai putini km pe 2 roti decat cati km are el de mers cu spatele...oricat de intrigata esti de subiect abtinete si spune-ti oflul privin la luna comunicand cu fratii tai legati si ei de cusca.....

 

BwahahahahaHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Desigur ca e de plans, dar de ce sa nu ne si destindem un pic!

 

zmeutsilor....daca n-ati omora oameni n-as zice nimic. Dar voi sunteti din alt film. Sunteti de cosmar. Si nu va imputinati deloc...ba dimpotriva.

Oricum, iti ajuti mult prietenul facand astfel de afirmatii. Asa imi dau seama ca era un pusti tampit. Si stii de ce? Pentru ca toti pustii tampiti au prieteni si mai tampiti care ii considera z(m)ei si insista sa ne anunte pe toti de cat de tari sunt(sau erau-ca unii mai crapa) ei.Dar, surpriza! Nu sunt! Vezi rezultatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea vin sa stearga cu buretele in mare parte efectele campaniilor intreprinse in ultima vreme.

 

Exista motociclisti si posesori de motocicleta/fitzobaicari......

 

Tot citesc discutiile de aici si acceptul riscul de a fi injurat, avertizat ce doriti dvs, dar postez.

Sunt prieten bun cu un membru al forumului, motociclist, eu la randul meu fiind automobilist cu experienta de cam 50 mii km multi din ei in Bucuresti.

 

NU STIU LA CE EFECTE ALE CAMPANIILOR VA REFERITI.

Eu sunt la curent cu campaniile, accesand des forumul acesta, cat si forumuri automobilistice dar campaniile MOTO au ramas din punctul meu de vedere PE HARTIE.

 

Desi am prieteni motociclisti, dupa cum am mentionat, spre deosebire de ce am citit mai inainte CAM 30% din toti motociclistii merg IN REGULA, spre deosebire de statistica anterioara de 70%.

 

In al doilea rand, tot ce reprezinta pt mine automobilist, motociclistul e o sursa de zgomot, lumini orbitoare si zgomot, prea putine exemple contrare. TOBE care imi sparg urechea ce vin din motoare de viteza turate la 10 mii rpm, explozii ce vin din motorul unui chopper care iti fac praf urechile mai ales ca pieton. Lipsa oricaror normel de bun simt in trafic sau de siguranta (schimbat sensul fara semnal, viteza enorm de mare pt traficul din bucuresti, LIPSA DE BUN SIMT in anumite situatii rutiere (gen omul parcheaza, asteapta sa o parcheze)).

 

FOARTE putine exemple contrare ale unor motociclisti care merg linistit cu viteza cat de cat normala (nu zic sa mearga cu 40 dar nici 100 in oras), care semnalizeaza schimbarea de mers precum si LIPSA UNOR TOBE SPARTE, XENOANE, FAZA LUNGA, depasiri din scurt.

 

IN LUMINA INCIDENTULUI DE FATA va rog frumos sa fiti mai responsabili in trafic, sa va ganditi ca toti trebuie sa coexistam.

 

EU personal cand vad un moto in trafic, chiar si stationar, incerc pe cat posibil sa-i fac loc, sunt f. la manevre in trafic, ma uit EXPRES dupa motociclisti in iesirile de pe stradutele periculoase INSA TOT gasesc dati cand pur si simplu am un motociclist in PUNCTUL mort nestiind de unde a aparut. La fel de repede cum a aparut a si disparut, singurul lucru pe care-l pot face e sa tin acelasi traseu sperand sa nu fie probleme...

 

Sanatate si MARE ATENTIE IN TRAFIC ... Pe toti ne asteapta cineva acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acuma va opriti din atacuri la persoana? Mi se pare fantastic cum pe absolut orice topic, indiferent ca e despre surubul de la scarita, becul de la pozitie, uleiul din furca sau mortul de pe trecere, invariabil apare cate un idiot care arunca o piatra si ceilalti se chinuie s'o scoata.

 

Deadcow are mare dreptate, asteptati sa vedem rezultatul anchetei. Nightwolf a zis ca "mai vorbim luni", poate mai aflam si alte lucruri noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acuma va opriti din atacuri la persoana? Mi se pare fantastic cum pe absolut orice topic, indiferent ca e despre surubul de la scarita, becul de la pozitie, uleiul din furca sau mortul de pe trecere, invariabil apare cate un idiot care arunca o piatra si ceilalti se chinuie s'o scoata.

 

Deadcow are mare dreptate, asteptati sa vedem rezultatul anchetei. Nightwolf a zis ca "mai vorbim luni", poate mai aflam si alte lucruri noi.

Pai, ia-le frate piatra din mana, ca esti "de verde"...si orice om cu bun simt nu poate sa nu reactioneze la ce scriu idiotii care vor sa faca pe interesantii pe aici.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acuma va opriti din atacuri la persoana? Mi se pare fantastic cum pe absolut orice topic, indiferent ca e despre surubul de la scarita, becul de la pozitie, uleiul din furca sau mortul de pe trecere, invariabil apare cate un idiot care arunca o piatra si ceilalti se chinuie s'o scoata.

 

Deadcow are mare dreptate, asteptati sa vedem rezultatul anchetei. Nightwolf a zis ca "mai vorbim luni", poate mai aflam si alte lucruri noi.

 

 

 

Unii mor...altii se cearta...altii fac posturi (gen eu) ...

 

Pacat de femeie! R.I.P. ...cat despre motociclist... bafta nasule...si sper sa nu scapi ieftin! ... Ti-ai facut-o cu mana ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba sa duca la ceva bun discutiile de pe aici.Este un fapt clar ,fara posibilitatea de a fi interpretat.UN CONDUCATOR AL UNEI MOTOCICLETE A ACCIDENTAT MORTAL UN PIETON AFLAT PE TRECEREA DE PIETONI.Simplu.Normal ar fi fost sa citesc, ca toata lumea condamna acest lucru.Da de unde!!.Pai daca nici acum cand totul totul este f evident ,nu avem acelasi raspuns,inseamna ca doar ne pierdem timpul pe aici si 'vorbim ' discutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s`o ierte pe femeie! Rusine motociclistului care a omorat`o!

 

Trist, dar ACCEPTATI faptul ca unul din voi a comis o crima! Este motociclist ca voi, n`o mai dati de gard cu "ala nu`i frate cu mine, ala nu`i motociclist, etc". Atata timp cat are carnet @ categoria A, motocicleta, kilometri reali si nu la tastatura si era calare cand a comis`o, e MOTOCICLIST! Se poate sa`l fi si salutat prin trafic cu alte ocazii :love:.

 

Si mai trist este faptul ca multi din voi iau la misto actiunile motociclistilor de a face ceva pt TOTI. Incepand cu actiunea "groapa" si terminand cu actiunea "Atentie , existam". Adica.... chiar e cazu` ca la fiecare accident (de orice natura) sa apara vreun tampit care sa interebe sarcastic "Acum tot groapa e de vina?".

 

Nu mai fiti paranoici, singurii oameni care or sa`si aduca aminte de accidentu` asta peste vreo saptamana or sa fie cei din familia decedatei, vecinii, prietenii, cunostintele si...cam atat. Nu o sa va arate nimeni cu degetu` pe strada, n`o sa va linseze nimeni! Motociclistu` asta nu v`a patat imaginea!! Voi v`o patati singuri prin felul in care mergeti prin oras!

Pe cei care va "urasc" de la inceput n`o sa`i impresionati cu nicio campanie. Nici sa le dati bani. Nu va suporta si punct. Nu le place ca ei stau la coada in timp ce voi, printre benzi ajungeti primii la semafor. Nu le place cand le treziti copiii la 2 noaptea ca treceti ca Rossi pe bulevard si nici termopanele nu fac fata tobelor voastre. Nu le place sa vina sa va goneasca din locuri publice (a se citi parcari ale unor mari magazine) unde organizati curse ilegale si show`uri...

 

Pietoni morti pe trecere au tot fost si or sa mai fie.. ucisi de masini si de motociclete si de ce mai vreti voi.

 

Pe mine nu ma intereseaza cum traversezi tu, pe unde traversezi si ce faci ca sa traversezi. EU MA ASIGUR si nu trec decat cand STIU ca pot sa ajung pe partea cealalta (A STRAZII) in aceeasi conditie in care eram atunci cand mi`am inceput traversarea. Oricat de mult timp as sta ca sa ma asigur. Si cred ca orice om de 36 de ani isi poate da seama cand un vehicul incetineste si cand nu. Ca sa traversezi acolo te uiti intr`o singura parte, e vizibilitate buna, e locu` stramt, oricine de pe forumu` asta cu 2 picioare functionaLE si cu putina vointa traverseaza partea aia a strazii in 3 secunde dus-intors. Nu`i iau apararea motociclistului, Doamne fereste! Si nu, pe trecerea aia nu putea fi mama, pt ca n`a ajuns DEGEABA la varsta pe care o are. Iar eu nu ma simt norocoasa ca traiesc si ca n`a dat vreo masina peste mine, ci simt doar ca am fost DESTUL de prudenta cat sa nu ma pun in pericol vreodata de cand am inceput sa constientizez pericolul strazilor si chiar si a trecerilor de pietoni. Iar pietonul nu e chiar ATAT de REGE pe trecere. Daca nu te invata nimeni, macar spiritul de autoconservare te obliga sa fii atent atunci cand traversezi si sa te ASIGURI. Iar o campanie pt informarea pietonilor/copiilor este mai mult decat necesara. Cei care neaga asta, ori circula doar cu RATB/metrou/avion sau nu ies p`afara, ori se numara printre cei care isi pun viata in pericol zilnic traversand bulevarde pe rosu, prin mijloc sau uitandu`se pe cer si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O să fiu offtopic dar întru salvarea cenților prețioÂşi ai cititorilor forumului posesori de telefoane mobile țin să precizez întâi că nu eram eu. Scrie câteva pagini mai sus un număr de înmatriculare care nu e al meu. Pentru restul sataniÂştilor puri de pe forum care n-au condus niciodată fumați țin să precizez că indiferent de lungimea drumului, călătoria respectivă este în primul rând mult prea lungă Âşi în al doilea rând pericolele te pândesc de peste tot pentru a merge cu viteză.

 

Pentru sataniÂştii impuri Âşi sataniÂştii care vor citi acest topic fumați țin să precizez că dacă urcă fumați pe mobră e PANICĂ MAXIMĂ! Stâlpii Âşi copacii de pe marginea drumului stau să cadă pe ei, în toate maÂşinile care te depăÂşesc sunt polițiÂşti de la antidrog în civil, pe trotuare sunt parcate numai maÂşini de poliție, toate gropile vor să îi înghită Âşi îÂşi schimbă mereu poziția la fel ca Âşi semafoarele. La trecerile de pietoni, atenție maximă, acolo face de cele mai multe ori filtre POLIĂIA!

 

Condoleanțe familiei fetei.

nu citesc 17 pagini srry-. sa inteleg ca gaseste cineva ca "fratele"nu e vinovat ? :love:

 

@sukhoi - ai uitat sa precizezi ca distantele de 1,5 km se parcurg in juma de ora timp personal - 2 min max timp real.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va torturati singuri degeaba "zgindarindu-va" emotiile si provocindu-va unii pe altii cu semi fraze interpretabile in fel si chip.

 

Deocamdata tot ce se stie e ca un motociclist care mergea, cel mai probabil tare, noaptea pe o strada pe care se merge tare mai mereu (aparent pentru ca are balustrade laterale in zona dind aceasi senzatie de siguranta falsa ca in pasaje/tunele) a lovit o femeie (tinara) pe trecerea de pietoni semnalizata prost (de regula) iar femeia din pacate a murit. In urma unor declaratii/cercetari preliminare auzite de la presa motociclistul ar fi consumat niste substante "interzise"... ce substante ar fi alea... nu stim si poate din cauza ca declaratia ar fi fost smulsa unui "traumatizat cerebral" pina la urma, putem sa o luam cu un dram de indoiala... pina nu spune IML-ul clar... da, a consumat... x. Efectul "substantelor interzise"... generic este necunoscut... generic. Dintr-o necunoastere nu se naste cunoastere doar ca se toarna supozitii deasupra din belsug.

 

Ce rost are sa va lasati sentimetele sa urle in voi si sa "maraiti" unii la altii pe aici pe declaratii care mai de care mai limitate si interpretabile (asa cum e obisnuit sa fie pe un forum in care omu posteaza 2 propozitii si pleaca)??? O aduceti pe femeia aia inapoi? Garantati o pedeapsa mai aspra motociclistului... care eventual sa o aduca pe femeia aia inapoi? Unii dintre voi mai aveti putin si va duceti la spital "sa il deconectati de la aparate" (daca e conectat la asa ceva). la ce bun fluturarea asta de sentimente in fata frustrarii pe care o genereaza un astfel de accident?

 

CE FOLOS?

 

Aveti impresia ca e vreun motociclist care sa citeasca toate "cocoloasele" de opinie veninoase aruncate pe aici si sa "prinda teama" de a mai merge tare,etc?

 

 

Sau aveti impresia cumva ca cu cit "zbierati" mai tare "distantarea" voastra ca motociclisti de acel motociclist cu atita alungati mai bine "piaza rea" si va garantati intrun mod "magic" ca voua nu vi se poate intimpla sa comiteti un astfel de accident? Ginditi-va ca oricare dintre voi la acei "51 de kilometri pe ora" pe care ii aveti mereu in oras sinteti expusi sansei sa comiteti erori grave cumulate cu erorile grave ale altora. La 51km/h un om poate sa tisneasca pe trecere neatent si/sau sigur ca trece inaintea voastra si treaba e "rezolvata". Sau ceva va poate atrage atentia exact in momentul cel mai nefavorabil si iar e comisa. Da... aveti sanse mai mici daca faceti aia... aia... etc, dar nu sint eliminate niciodata complet si nu cred ca v-ati simti bine sa fiti judecati ca ultimii criminali de razboi violatori in serie.

 

Eu inteleg sa empatizezi cu rudele si apropiatii bietei femei. Dar nici rudele/cunoscutii motociclistului nu sint acum transformate in "criminali feroce" si ele sufera acum de nenorocirea aparuta in viata copilului/rudei/cunoscutului lor... din vina lui dar, asta nu schimba cu nimic realitatea nenorocirii si nici nu anuleaza "din condei" sentimentele lor.

 

 

Nu va mai lasati purtati de furie si frustrare... viata contine si intimplari absurde si inacceptabile ca asta... asa va arata care e valoarea ei. Pentru cine poate sa vada...

 

P.S. Nu sint in zona respectiva doua camere care ar putea sa fi vazut exact ce s-a intimplat? fie si la 10-15fps...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate au aparut din ce in ce mai multe CIORI OBOSITE si cocalari prosti pe motoare. Stati in plm in mercedesurile alea albe cu GUTZA la maxim si cu lantul ala de aur cu cruce la gat; nu mai incercati sporturi d-astea pe care nu le intelegeti. Abia stiu sa mearga in doua picioare de la masina la grataru cu mici si isi iau toti motoare ca e cool, poa sa ajunga mai repede la umflata lui paroasa care i a facut tocanita de cartofi.

 

Nu zic ca era cazul lui, dar sincer..cand sunt cu masina fix 99% din motoristi sunt total cretini si inconstienti. Omorati-va frate pe voi ca nu e nici o problema ..daca vreti sa fiti incostienti, dar duceti va fratilor pe camp, sau oriunde altundeva dar nu pe strada. Eu am permis si motor de 2 ani si merg zilinic, dar nu fac slalom printre masini la 80 la ora cum ii vad pe toti, nu depasesc coloana de masini pe o roata PE CONTRASENS (cum am vazut de multe ori) si alte acte d-aste de mari piloti. Daca nu vrei sa te bucuri si maine de sportul asta REPET ..du te frate pe camp pe circuit..unde vrei tu ..si da i 1000 la ora pe o roata.

 

AU PERFECTA DREPTATE TOTI CARE NE INJURA. NU MAI E CA INAINTE, MAJORITATE ISI IAU MOTOR CA DA BINE LA PITIPOANCE IEFTINE SI DE AICI PLEACA TOTUL. N are nici o importanta ca nu sunt toti asa, ca baiatul de la accidentul de fata n-are nici o leg cu ce am scris eu aici, ideea e ca suntem considerati periculosi, nebuni, teribilisti..etc PE BUNA DREPTATE, asta e adevarul. PUNCT

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu aseara pe acolo cu masina... am vazut multa politie, vreo 2 ambulante, motorul trantit si o fata acoperita cu sac d'ala... i-am vazut parul.

Am vrut sa opresc, dar n-avea rost, cand am vazut-o pe fata aia pe jos mi s-a facut pielea de gaina.

Foarte trist... r.i.p.

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu citesc 17 pagini srry-. sa inteleg ca gaseste cineva ca "fratele"nu e vinovat ? :love:

 

@sukhoi - ai uitat sa precizezi ca distantele de 1,5 km se parcurg in juma de ora timp personal - 2 min max timp real.

 

E vinovat că a omorât un pieton pe trecere Âşi probabil va plăti cât spune legea sau nu, România e plină de surprize. Am precizat cum e cu distanțele, am spus că vor fi călătorii foarte lungi Âşi pline de pericole.

 

Îmi creÂşte însă tensiunea citindu-i pe tastatorii de serviciu care în viața lor n-au intrat cu mai mult de 30 la oră pe o trecere de pietoni Âşi pe preacuvioÂşii care abia aÂşteaptă să îÂşi mai plătească niÂşte polițe pe topicurile cu accidente (vezi forumiÂştii versus amr). Motociclistului n-am ce să îi urez Âşi-a făcut viitorul cu mâna lui, e treaba lui. Dacă asta e o pată pe obrazul forumiÂştilor puri, îi îndemn cu căldură spre gaÂşca de pe Magheru să le crape obrajii de tot, poate le trece inocența.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata, nu aruncati cu prea mult noroi in motociclist!

Nu se poate stabili daca a consumat alcool sau droguri decat in urma analizelor toxicologice sangvine!

Daca ar fi incetinit in apropierea trecerii, asa cum ar fi fost normal sa o faca nu ar fi trebuit sa loveasca pietonul in plin!

Pe de alta parte mi se pare inexplicabil, pietoana chiar nu s-a asigurat! e imposibil sa nu auzi zgomotul motorului! cred ca si daca, pietoana si-ar fi propus sa se sinucida, aruncandu-se in fata motorului nu ar fi reusit sa faca asta!

RIP pt pietoana, multa putere pt motociclist sa treaca peste asta!

 

 

parerea mea ... esti un terminat ... daca femeia aia vroia sa se sinucida nu cred ca o facea pe trecerea de pietoni ..... iar cu asiguratu .... esti milka rau ... ia asigurate tu daca vine unu cu 190 la ora si daca ai timp sa treci ..... ala e un mare drogat care nu mai merita nimik .... nici macar sa mearga cu bicicleta .... trebuia sa ramana infit in ceva ... (un pusti cordit) Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ... esti un terminat ... daca femeia aia vroia sa se sinucida nu cred ca o facea pe trecerea de pietoni ..... iar cu asiguratu .... esti milka rau ... ia asigurate tu daca vine unu cu 190 la ora si daca ai timp sa treci ..... ala e un mare drogat care nu mai merita nimik .... nici macar sa mearga cu bicicleta .... trebuia sa ramana infit in ceva ... (un pusti cordit) Condoleante familiei

 

sunt in TOTALITATE DE ACORD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la parerile de bunsimt ale mamei tale.Intrebarea se pune dece de zeci de ani aceste "asazise"treceri de pietoni,unde au murit mult mai multi pietoni decat in alte locuri,nu sunt supuse unor reglementari de bun simt?Dece de zeci de ani de zile ,li se inoculeaza pietonilor ideea ca trecerea de pietoni este a lor in exclusivitate?Dece nu se face educatia pietonilor in sensul ca aceste nenorocite de treceri de pietoni le asigura un loc de a traversa strada unde au o MINIMA protectie legala si nicio protectie fizica.Dece nu li se spune pietonilor ca nu exista niciun ecran protector invizibil in dreptul acestor treceri de pieton si ca ,asa cum cu mult bunsimt spune mama lui supapa,PIETONUL ATUNCI CAND DORESTE SA TRAVERSEZE PE LA TRECEREA DE PITONI,TREBUIE SA SE ASIGURE DIN PARTEA STANGA CA NU VINE NICIUN NEBUN SA-L TAVALEASCA,SA SE ASIGURE SI DIN PARTEA DREAPTA CA NU VINE UNU CA ZMUCITUL CE A DAT CU SPATELE SI A ACCIDENTAT TREI PERSOANE ,SI, CAND SE STIE IN SIGURANTA, ATUNCI SA TRAVERSEZE.

Toti cei de pe forum care conduc diferite tipuri de autovehicule,de mai multa vreme sau de mai putin timp,au avut ocazia sa vada in trafic,in dreptul trecerilor de pietoni,scene din cele mai ciudate cu fetite ce traverseaza vorbind la telefon si transpuse in in alt spatiu,mama cu copii mici de mana ce se opresc in mijlocul trecerii de pietoni ca sa aranjeze ceva la tinuta copilului,oameni in varsta inaintata ce in mijlocul traversarii te ameninta cu bastonul si se opreste pret de 3 secunde ca sa-ti arate semnul ce indica trecerea de pietoni,oameni care se opresc din traversare si te invita insistent sa treci iar cand ai apucat sa accelerezi putin,o iau la sanatoasa direct spre directia ta de deplasare.Pot continua cu exemple pana seara,la cate am vazut in cei 33 ai de condus aproape zi de zi.

Cineva mai devreme lua la mishto diversele campanii facute pentru binele tuturor.Ii raspund aici.Urmatoarea campanie va trebui sa fie facuta pentru educarea tuturor,pietoni si conducatori auto-moto,pentru a exista niste reguli stricte pe care sa le cunoasca toata lumea si sa le respecte toata lumea.AMR-ul are niste actiuni in liceele din Bucuresti.Promit ca aspectul traversarii drumurilor in general si pe la trecerea de pietoni in special,sa-l discut cu copiii,atat eu cat si politistii de la Rutiera cu care colaboram.

Exprim,atat in numele AMR cat si in numele meu personal,sincere condoleante familiei victimei .RIP.

Celui care pana mai ieri era prietenul nostru,fratele nostru,ii transmit sa-l lumineze Dumnezeu la minte si sa-i usureze trecerea prin marele impas in care a intrat.Bunu.

Legea noastra rutiera e destul de bine sincronizata cu cea din UE (mai bine ca de exemplu cea din Bulgaria) astfel incat un conducator de vehicol e obligat sa dea prioritate la trecerea de pietoni doar daca pietonul schiteaza un gest ca ar vrea sa traverseze, cu unica exceptia cand acolo exista un semafor functional si semaforul arata verde pentru vehicul.

Am impresia ca o mare parte din voi v-ati luat permis la Pitesti si confundati trecerea de pietoni cu coltul strazii (unde pietonul oricum are dreptul sa traverseze, dar nu are prioritate si trebuie sa se asigure temeinic inainte de a se angaja in traversare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea noastra rutiera e destul de bine sincronizata cu cea din UE (mai bine ca de exemplu cea din Bulgaria) astfel incat un conducator de vehicol e obligat sa dea prioritate la trecerea de pietoni doar daca pietonul schiteaza un gest ca ar vrea sa traverseze, cu unica exceptia cand acolo exista un semafor functional si semaforul arata verde pentru vehicul.

Am impresia ca o mare parte din voi v-ati luat permis la Pitesti si confundati trecerea de pietoni cu coltul strazii (unde pietonul oricum are dreptul sa traverseze, dar nu are prioritate si trebuie sa se asigure temeinic inainte de a se angaja in traversare).

Evident! ..Eu zic ca se discuta aiurea. Daca exista cineva care sa i dea macar 0,00000001% dreptate motociclistu-lui (in caz ca era motociclist) este total retardat!

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident! ..Eu zic ca se discuta aiurea. Daca exista cineva care sa i dea macar 0,00000001% dreptate motociclistu-lui (in caz ca era motociclist) este total retardat!

Pai legea ii da dreptate..Pardon,adica nu dreptate dar zice ca nu s-a urcat pe motor cu intentia de a omora pe cineva.Sigur,o sa aiba circumstante agravante din cauza ierbarului incorporat,dar nu-l vor ''ascunde'' nici un minut .Pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...