Sari la conținut

Filtru De Aer Sport


ady_nicola2005
 Share

Postări Recomandate

eu as zice ca fara alt esapament(si el sport... sau mai mare in diametru) nu aduce mai nimic... dak ia aer mai mult trebuie sa-l si scoata pe undeva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista o vorba care spune ca degeaba bagi aer daca nu bagi si benzina si degeaba le bagi pe amandoua daca nu au pe unde sa iasa!!!!!!

Gandestete

Editat de cpm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii pui filtru de aer sport, exista sanse foarte mari sa fie nevoie de un jiglor mai mare la carburator (eu asa am patit). Combinate, cele doua iti aduc cat de cat un plus de performanta dar mai motivant ca sa spun asa, este sunetul :lol: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu iti iei un kit corsa 70cc ( in loc de 50cc o sa ai 70cc ) cu o toba yasuni R, carburator 17.5 phb

pipa 17.5 si fugi cu el la o 100/km/h !

 

nu merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu iti iei un kit corsa 70cc ( in loc de 50cc o sa ai 70cc ) cu o toba yasuni R, carburator 17.5 phb

pipa 17.5 si fugi cu el la o 100/km/h !

din cate am citit aici era vorba despre filtru de aer nu kit-uri,tobe, carburatoare... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba sport am ,LeoVince RR....dar nush daca am si kit de 70...ca tata mi l-a trimis si nu am umblat deloc la el....de fugit fuge bine,are si demaraj si viteza...merge cred ca mai mult de 100...

si in ce mod se modifica sunetul daca imi iau filtru sport?se aude mai tare sau se aude altfel,mai frumos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si in ce mod se modifica sunetul daca imi iau filtru sport?se aude mai tare sau se aude altfel,mai frumos?

 

Se aude mai tare si "boraie" mai fioros :lol: ... cam cat de mult poate un scuter sa faca asta; eu am toba stock si e silentioasa; daca ai o toba sport galagioasa, se poate sa nici nu mai auzi mare diferenta la sunet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

as vrea sa-mi iau un filtru de aer polini sau malossi pt scuterul meu aprilia sr din 99, si as dori sa stiu daca acest filtru ar aduce ceva imbunatatiri,daca ar marii un pic puterea ....

 

 

 

 

ca sa-i pui filtru sport tre sa umbli la carburator sau sa pui altu mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Dar de ce nu iti iei un kit corsa 70cc ( in loc de 50cc o sa ai 70cc ) cu o toba yasuni R, carburator 17.5 phb

pipa 17.5 si fugi cu el la o 100/km/h !

 

eL3x acel scuter deja fuge cu 90-95. Ca sa il aduci la 100 iti trebe numai o evacuare....

 

as vrea sa-mi iau un filtru de aer polini sau malossi pt scuterul meu aprilia sr din 99, si as dori sa stiu daca acest filtru ar aduce ceva imbunatatiri,daca ar marii un pic puterea ....

 

Daca ai carburatorul original, nu se potriveste un filtru sport si chiar daca s-ar potrivi, nu iti poate face decat mult rau... Tuningul la scutere incepe de la evacuare sau motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Nah ca v-am facut un mic site care este inca in constructie dar tutorialul de tuning e gata... Sa imi dati o bere cand ma vedetzi ca am stat pana la 4 dimineatza sa il fac.. :crack: www.TazzY.gq.nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ma nu am de unde sa iau o lista de pretzuri ca acum toti sunt in concediu dar ca avetzi o idee, eXtreme ajunge in jur de 10.000€

 

Numai kit'ul motor si evacuarea ajung la 7000... deci... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ceva de genu.. :lol:

De luna care vine vreau sa ma apuc de ceva f tare... O trotineta cu kit'ul care era pe peugeotul cu care am facut accident..:crack: sa Vedem daca imi iese.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...