Sari la conținut

Bucuresti-Vama Veche (DN3, DN3A, DN22, E87)


MotoRocker
 Share

Postări Recomandate

La vreo juma de ora dupa ce au plecat Andrei si Mitza, am terminat si eu de strans si am plecat in Bulgaria :cheers:)

VV -> Balcik -> Dobrici -> Silistra -> Calarasi -> Lehliu -> Bucuresti

Am facut 1000km (fara vreo 30-40) weekendul asta... :D

 

Poze si film mai pe seara sau maine :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai la cum ai hibernat, cred si eu ca ai avut energie de asa tura:))

kid, ai fost cazat la casutele alea suspendate?

 

daps!

sunt ok dar nu le recomand!

acum bolesc grav de tot din cauza asta! FRIGUL

si nu au dush... adica nu au de loc nici macar nu exista fizic! hahahahaaaaaaaaaaaa

de ce? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o tura de boschetat am trecut pe acolo si ti-am vazut motorul. cat ai dat pe cazare? noi am stat la cort, asa ca nu ma plang de lipsa de dus sau de frig in camera=))

desi sus acolo esti mai expus la vant, tot e mai ok...plus ca aratau sexy casutele alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-o tura de boschetat am trecut pe acolo si ti-am vazut motorul. cat ai dat pe cazare? noi am stat la cort, asa ca nu ma plang de lipsa de dus sau de frig in camera=))

desi sus acolo esti mai expus la vant, tot e mai ok...plus ca aratau sexy casutele alea.

 

60 ron camera si puteati sa stati cati vreti!

ma rog... mai mult de 3 nu incapeau in pat dar noi am stat 7! ca deh... na!

Casute sexy? haaaaaaaaa sa fi vazut vecinele din casutele de langa noi! :huh:

deci oarecum a fost combinatie!

:D

si da... Micutza Kiki se odihnea in curte in praf! :cheers:)) asteptand zile mai bune haaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum de te plangi de frig domle???? rusinica...daca tot ati fost 7, mai era loc de 1 :-"

 

pai de ce nu ai anuntat?

ce nick are tipul care a condus coloana? ca au facut si el poze misto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...era tipul cu ktm, dar nu stiu ce nick

oricum...trebe sa apara pozele...sa ne zica si liviu(tipul cu ninja) cum a fost in bulgaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu...ca eram un pic cam in fata si nu prea vedeam multe.... :D

a fost un grup linistit si cuminte...mai ales tu :cheers: (in constanta la stop....)

 

 

hahaha!

cauciucurile vin si pleaca... asta e menirea lor! :huh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve!

Ma, noi am ajuns vineri pe-ntuneric. si am pus cortu' unde-am nimerit.

Sambata dimineata am vazut mobra lu' fra'su dar pe fra'su si consoarta abia duminica dimineata cand strangeau i-am prins pe la cort.

Desi mobrele si corturile au fost oarecum "trantite" adhoc, tot a iesit misto.

Sambata seara am facut si foc de tabara, n-am avut chitara dar a fost misto :huh:

Poate la anu' putem pleca si mai multi de-odata, cu si mai multi cortisti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecarea a fost vineri p la 9:30 , am plecat spre vama V. pe drumul vechi vreo 11 motoristi

am ajuns acolo dupa vreo ~5 ore .... pauzele lungi si dese cheia marilor succese

ne-am cazat care pe unde a putut ...cine nu a putut a scos cortul din dotare

a fost cam aglomerat mai ales sambata seara cd era toata lumea pe bulevard si abia mai aveai loc s te misti..... parca eram cata frunza si iarba

apropo d iarba :cheers: se pare k ultimul " magazin de vise " este in VamaV. ....asta chiar dc au fost interzise peste tot prin tara

Oricum pt mine si Alexandra a fost ok, am avut inchiriate vreo 10 camere pt noi si alti pretini(cu 2 luni inainte)la o cabanuta draguta cu vedere spre mare cu multa iarba verde in jur si departe de corturi..boxe...terase....(chiar lg hotel Perla pt cine stie).Ei i-a fost un pic nasol k ne intalneam cu tot felu de ciudati care erau veniti din zombieland sau erau in pul.a goala si o bronzau in vazul tuturor...asta pe bulevard nu pe plaja k altfel nu ar fi atras atentia.Am mancat super bine la cherhana niste chefal cu saramura, icre adevarate..rapane..s.a. , si la mitocanu unde e singurul loc in care preludiul e de 2 ore dar cd iti vine mancarea iti dai drumul instantaneu cd vezi ce bunataturi iti aduc.... si sa nu uitam si de vestitele ciori (clatite q finetti) doar la 2,5lei.

Ne-am intors Luni , pe la 5 am plecat din vama si pe la 9 am ajuns in Bucale ..... drum usor max 120/h ... prefer sa ma plimb nu sa alerg :huh:

 

La anul sper s mai potem respecta traditia de 1 mai chiar dc de la an la an VamaV. e din ce in ce mai aglomerata

 

 

pun o parte din poze .... cele de interes public :D

 

poze: http://dl.transfer.ro/Vama_1mai2010_forum-...4may-145ea9.rar

 

si pozele lui @licurici inca1data: http://dl.transfer.ro/1_mai_10_vama-transf...y-332f809f1.rar

 

si aici : /index.php?...t&p=2410740 k sa vada lumea toata k nu e chiar asa rau s meri in Vama

post-44366-1272957308_thumb.jpg

post-44366-1272957329_thumb.jpg

post-44366-1272957351_thumb.jpg

post-44366-1272957363_thumb.jpg

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut super mult!

Drumul de dus a fost foarte relaxant, intr-o companie placuta!

Toata lumea a mers constant, nu cu foarte mare viteza, tocmai bine pentru a admira peisajul si a savura frumusetea peisajului!

La intors nu m-am cuplat cu nimeni dar am avut bafta sa ma intalnesc pe drum cu Liviu, tot Kawa Ninja si am mers amandoi insspre casa cu viteza medie de 170-180, cateodata 200+! :cheers: Normal cu pauze de cafele si alea alea pe A2!

Oricum felicitari baietilor pentru organizare si toate cele bune!

kid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred ca l-ai nimerit pe liviu:))))))) (caruia ar tb sa ii multumesc pt plimbarica cu ninja)

noi la intoarcere l-am nimerit pe augustin(intruder c800).

ce haios.

oricum, s-a mers foarte frumos la dus...iar in vama care cum, dar distractie a fost:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietzi.... ms de plimbarea frumoasa :huh: impresii:

1. mult mai bine ca anu trecut: mai organizat, park mai multi si in plus acum nu am mai fost pasagera.

2. imi pare rau ca nu am stat mai mult cu voi: poate la anu stam si noi cu cortu.

3. la intoarcere am venit pe A2 cu Septimiu, am vrut sa vad cat duce ducatelul meu dar nu m-a tinut sa-i dau mai mult de 160/ ajunsese pe la 8500 de ture (pe bord are 11000 de ture)

4. mult prea aglomerat totusi... si ce nu mi-a placut de loc: frig! frig rau!

 

Sper sa ne mai vdm .... iar dk nu reusim pana la anu de 1 Mai, macar atunci sa repetam experienta si sa iasa si mai bine!

 

ps: Smar2 ms de tura prin vama!

 

Concluzie: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost cam aglomerat mai ales sambata seara cd era toata lumea pe bulevard si abia mai aveai loc s te misti.....

Dap, fff aglomerat. Unde eram noi campati era mai lejer, nu chiar furnicarul din centru.

Noi am fost mai strengari asa, dar sambata ne-am vazut si cu bulibasha si-al lui hornet cromat, si seara am pus-o de-un foc de tabara cu baietii din IL, PH, si care mai erau pe acolo... pana la un moment dat cand ne-am retras rupti de oboseala.

 

Ne-am intors Luni , pe la 5 am plecat din vama si pe la 9 am ajuns in Bucale ..... drum usor max 120/h ... prefer sa ma plimb nu sa alerg :huh:

La anul sper s mai potem respecta traditia de 1 mai chiar dc de la an la an VamaV. e din ce in ce mai aglomerata

Chiar a fost un 1 mai f reusit.Eu la intoarcere am venit pe a2, pliiiin de motoare mai ceva ca la o cursa de moto gp:d

Am plecat din vama duminica pe la 12 jumate la pranz, dup-o bere fara alcoale la pirati.

Ne-am intors pe ruta Cta-Ovidiu - Harsova - Vadu Oii- Slobozia - Drajna<popasul ala> - Lehliu Bucuresti.

110-120, cu 80 prin localitati, am depasit multi motoristi si am fost depasiti de multi motoristi pe drumul asta...varianta asta de drum este SUPERBA!...n-ai timp de sa plictisesti.

De la Slobozia la Lehliu am facut 4 minute, astfel am evitat A2 si Slobozia-Buc, dar am prins bucata de drum misto de la CT la Slobozia, si aia de la Drajna la Buc.

Alex, duminica am vrut sa te sun dar oha, n-aveam nr tau, ca mi-am schimbat tel asta iarna si am pierdut multe nr!

La anu 1 mai pica duminica, o sa fie intereant :D

 

..... parca eram cata frunza si iarba

:cheers:

 

Stefan cel Mare statea si fuma linistit un joint. La un moment dat intra un razes disperat si ii spune:

- Stefane se apropie turcii de Moldova!

Stefan, linistit, trage din joint si zice:

- Sunt multi? - razesul raspunde in graba:

- Cateva mii cred! - stefan raspunde:

- Da-i in plua mea!

Razesul vina mai tarziu:

- Stefane au intrat turcii in Moldova!

Stefan, linistit, trage ultimul fum din joint si zice:

- Cati sunt?

- Cata frunza si cata iarba...

Stefan scapand fumu' intreaba:

- CATA IARBAAAAAAAA?????....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da chiar a fost superb si o companie placuta super tare gasca ar trebuii sa mai facem asa iesiri...

mitza sau crc daca aveti vreo poza din pirati cu ala de dormea sub masa ar fi dragutz de vazut..

in bulgaria a fost frumos dar mai linistit nu agitatia din vama...asa mai de pensionari :cheers:

post-45391-1272998948_thumb.jpg

post-45391-1272999029_thumb.jpg

post-45391-1272999163_thumb.jpg

post-45391-1272999271_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...