Sari la conținut

Intrebare Despre Ij


Redresor
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

hehe, gaura in piston apare de la amestec sarac in ture mari si supraincalzire! asta a fost la mine, am tras suuuuuus tare si mult de el :banana: bujia cu filet lung nu ajunge la planeta in piston, nici la jupiter! :smoke:

 

rolele cred ca m-au lasat de la avansul mare, mai avea obiceiul sa o ia inapoi chiar si in mers in ture joase de tot, banuiesc ca a fost fortat ambielajul din cauza asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gaura poate fii de la un corp strain, bujie cu filet lung, in nici un caz de la explozia din camera de ardere>>

orice motor crapa daca tragi aiurea de el.

amestecul sarac si avansul mare transforma explozia lenta si normala din piston (viteza frontului de flacara pana pe la 500m/s) intr-o explozie violenta pe la 3000m/s care produce o unda de soc in capatul pistonului si in afara se aude ca un tacanit. Iarasi temperatura arderii de genul asta e mai mare decat in mod normal.

 

 

ROele de la ambielaj crapa la anumite solicitari indiferent de calitatea lor. un piston mai mare inseamna solicitari muuuuuuult mai marisi la un anumit moment crapa

 

MOTOARELE TUNATE AU VIATA SCURTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva.......Camd explodeaza camera la motocicleta? Mie nu imi vine sa cred asa ceva.Pur si simplu mi se pare imposibil daca ai cauciuc bun.

 

Mai am o intrebare : dintre toti posesorii de ij de pe aici, a pus cineva carburator Mikuni pe ea? Am citit pe un site, nu mai stiu care si atragea atentia acolo la adaptarea de carburi Mikuni ,cik au performante mult mai bune.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

se sparge mah camera ruseasca pt. ca asa ii vine ei!

 

 

mikuni am avut eu 3 pe jawa, unul vacuumatic si 2 flat-side-uri clasice! cu ala vacuumatic tragea tare in ture mici si medii, in alea mari se cam cacaia... cu cele 2 flat-side-uri rupea peste tot! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva.......Camd explodeaza camera la motocicleta? Mie nu imi vine sa cred asa ceva.Pur si simplu mi se pare imposibil daca ai cauciuc bun.

 

Mai am o intrebare : dintre toti posesorii de ij de pe aici, a pus cineva carburator Mikuni pe ea? Am citit pe un site, nu mai stiu care si atragea atentia acolo la adaptarea de carburi Mikuni ,cik au performante mult mai bune.........

camera poatesa explodeze inidferent ce natie ea sau la ce e pusa (masina, motocicleta, camion). de aia s-a inventat tubeless

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti mai e o problema.Tineti-mi pumnii ca diseara tata ii spune lu mama ca vreau sa fac cat A. Trebuie sa am shi io motocicleta .........fiti alaturi de mine cu gandul shi promit ca o sa va vizitez dupa ce imi iau permis si moto......... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: :smoke: :laugh: :lol: :-L :-L

 

In loc sa ziceti si voi acolo un 'up'. Eletronistii sunt mai uniti. Io stiam ca si motociclistii se ajuta intre ei......aici era vorba de ceva sufleteste.

 

In alte ordine de idei, stiu ca ai facut o gluma si nu ma supar.Shi electronisti sunt mistocari.....noi 'ne radem' cand ne curentam:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forta fie cu tine tinere motociclist.

 

Se pare ca inca mai ai maini daca ai scris. Pana la urma te lasa sa iti iei motor sau nu?

Eu pe la varsta ta nu le-am spus alor mei ca fac scoala iar tata era motociclist. Si cu toate ca tata era motociclist eu am pus prima oara piciorul pe schimbator in scoala. Dupa ce am facut scoala si am luat permisul m-am dus cu el in mana la tata si i-am luat motocicleta. La randul meu mie mi-au luat motocicleta unii din fata blocuclui. Nu am mai gasit-o.

Asa ca sfatul meu e simplu. Pune mana si fa scoala vinde toate radiourile pe care le ai in casa cumpara un fier oricare ar fi ala si gata. Apoi ne povestesti si noua cum e sa fii motociclist.

Inca ceva: nu mai invata mecanica si motociclism pe net. Vrei sa fii motociclist iesi la soare.

 

Traieste intens

 

Cosmin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vin si eu si intreb: ce folos ca "baga" 130km/h, daca o face doar pt 5km?. Cui naibii foloseste? Ca sa te lauzi pe forum "bai, ia-ti ij ca baga 130"? :cheers:

 

Am un prieten care o tinea de la Ploiesti la Sinaia numai in 120 - 130 numai de-al dracu sa crape si ea numai de-a dracu n-a crapat! :D

De vreo 2 - 3 ori a facut asta si p-orma a vandut-o sa-si ia Ural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...