Sari la conținut

Cursa scutere SMAEB 2010


scooter fun
 Share

Postări Recomandate

In perioada 23-25 aprilie 2010 va avea loc la Romexpo cea de a 8a editie a SALONULUI DE MOTOCICLETE ACCESORII SI ECHIPAMENTE - SMAEB 2010. In cadrul salonului se va organiza, ca si in anii precedenti, cursa dedicata scuterelor, aceasta fiind precedata de catre o prezentare a scuterelor participante.

 

Editia de anul acesta a SMAEB SCOOTER FUN CUP se va desfasura in zilele de 24 si 25 aprilie 2010 si va cuprinde o serie de calificari pentru circuit, doua sesiuni de concurs viteza pe linie dreapta (liniute), cursa de pe circuit si o sesiune de indemanare. La SMAEB SCOOTER FUN CUP 2010 pot participa persoane care au implinit varsta de 18 ani, poseda un scuter inregistrat/ inmatriculat si au ausupra lor in momentul participarii echipamentul minim de protectie.

 

Castigatorilor sectiunilor de concurs li se vor acorda cupe, diplome de participare si premii din partea sponsorilor.

 

Mod de inscriere:

 

a. preinscrierea se va face prin trimiterea datelor personale la adresa de e-mail: concurs@scooterfun.ro, date care trebuie sa cuprinda, pe langa numele si prenumele, localitatea, numarul de telefon si scuterul cu care participa - marca si capacitatea reala. Preinscrierea se va incheia in data de 20 aprilie 2010 la ora 14.00.

 

b. inscrierea si confirmarea participarii se va face incepand cu data de 21 aprilie 2010 ora 10.00 la adresa de e-mail: concurs@scooterfun.ro cu specificarea PARTICIP si incepand cu 23 aprilie 2010 la standul revistei SCOOTER FUN din cadrul SMAEB 2010, Romexpo. Inscrierile se vor incheia in data de 23 aprilie 2010 ora 16.00.

 

Formularele de inscriere vor putea fi descarcate de pe www.motociclism.ro si www.scuteristi.ro.

 

Inscrierile se pot face si fara completarea formularului, prin trimiterea datelor la adresa de e-mail: concurs@scooterfun.ro.

 

Succes!

post-40023-1271310542_thumb.jpg

Editat de scooter fun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si-si,pot si-si dar frumos ar fi 49 cc si open ca sa vedem cine poate cu adevarat si sa se justifice bani care iam bagat in runneru meu de exemplu[nu sunt singuru ca mine sunt multi]

Mesaj completat

hahhahhaa

ma bag si io, am voie?

 

a, si inca ceva, circuitul va fi amenajat in incinta romexpo?

cu ce te bagi tu ma cu ktm de 49cc :)) aja vin si eu cu sx-f si sa terminat jmekeria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja o ardeti aiurea pe ... poate ma lasa sa fac ceva stunt CODITA out va pup

 

nu o ard in nici un fel... tot scuterist sunt si eu, cu un chinez mic (49 cmc). nici carnetul nu-l am inca. deci nu ma dau rotund. dar prefer ca "echipamentul este format din ochelari si papuci" sa o iau ca pe o gluma si sa o tratez ca atare :P

Mesaj completat

As propune sa stabilim un loc de intalnire si o ora cand sa ne vedem sambara (24) si duminica (25 aprilie) si sa mergem impreuna la SMAEB. Ne organizam, facem o gasca si mergem toti odata? Sau fiecare cu treaba lui?

As avea rugamintea ca cei de la ScooterFun sa posteze intre ce ore au loc acele concursuri pentru a putea stabili din timp ora la care sa ne intalnim.

 

Multumesc!

Bafta multa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideia este buna sa mergem in gaska poate poate,a si am uitat sa pun ars in "" faza e ca in Grecia se merge in papuci si cu okelari,da soferi respecta tot si ala cu scuteru si cu moto isi tine banda sau merge fara casca pe barba lui deci.... noi sa fim sanatosi

Editat de g3o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca am aflat de la voi care este echipamentul standard in Romania (ex. papuci pufosi si ochelari de soare) sa va mai spunem ceva. Cursele vor avea loc sambata si duminica, cu specificatia ca exista doua categorii: 49 si open. Stabilirea orelor o vom face sapatamana asta dar ar fi indicat sa veniti si pentru antrenamente si acalificari (ordinea intrarii in concurs). Orele se pot modifica cu + sau - in functie si de evenimentele conexe (cascadorii, demonstartii etc.).

Mai multe date veti primi la inceputul saptamanii, impreuna cu schita traseului.

 

Va asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideia este buna sa mergem in gaska poate poate,a si am uitat sa pun ars in "" faza e ca in Grecia se merge in papuci si cu okelari,da soferi respecta tot si ala cu scuteru si cu moto isi tine banda sau merge fara casca pe barba lui deci.... noi sa fim sanatosi

grecia e nambar one la accidente mortale in europa ... binenteles, romania e fix a 2-a :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...