Sari la conținut

Cursa scutere SMAEB 2010


scooter fun
 Share

Postări Recomandate

grecia e nambar one la accidente mortale in europa ... binenteles, romania e fix a 2-a :love:

daca ai fost in grecia acolo se merge fara casca si echipament .

si mai e nr one pt ca acolo merge cam 85%din populatie pe scuter sau motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca de discutat sunteti buni. Credeti ca si la cursa puteti face fata?

Ramane de vazut. Dupa primele zile listele continua sa creasca. Duminica incercam o prima tura de incalzire in zona de concurs. Vom reveni cu imagini...daca vremea va tine cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ geo: maestre am un yamaha jug de 49, nici nu ma gandeam sa intru la alta clasa ca nu mai e fun, aici e jmecheria

 

anand in vedere ca sunt premii la bataie anunt oficial ca participarea mea(daca o sa am timp ca tre sa merg si in sectiunea de enduro...) va fi formala iar in cazul in care ma voi clasa sus voi dona premiile unui scuterist talentat la alegerea publicului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fost in grecia acolo se merge fara casca si echipament .

si mai e nr one pt ca acolo merge cam 85%din populatie pe scuter sau motor.

Ai dreptate , am fost si eu in Grecia cu tata cu motoru' lui .. Acolo merg aia cum vor , se respecta intre ei , chiar daca esti cu masina , chiar daca esti cu motoru' . Acolo dai pentru A1 la 18 ani , pentru A2 dai la 20 si pentru A dai la 22 , asta din cauza accidentelor care erau inainte . Acum civilizatia acolo e super :love: .

 

Asfalt USCAT ! .

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editia de anul acesta a SMAEB SCOOTER FUN CUP se va desfasura in zilele de 24 si 25 aprilie 2010 si va cuprinde o serie de calificari pentru circuit, doua sesiuni de concurs viteza pe linie dreapta (liniute), cursa de pe circuit si o sesiune de indemanare. La SMAEB SCOOTER FUN CUP 2010 pot participa persoane care au implinit varsta de 18 ani, poseda un scuter inregistrat/ inmatriculat si au ausupra lor in momentul participarii echipamentul minim de protectie.

 

totusi, revin si eu cu intrebarea "ce inseamna echipament minim?". casca si manusi sau mai trebuie si altceva?

 

ps: merci de raspunsul la mail! :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa de scutere va fi sustinuta cu ajutorul sponsorilor: Bosch Romania, Scuter Centre, Motowell. Premile vor fi decernate impreuna cu cupele si diplomele de participare sambata si respectiv duminica in standul revistei Scooter Fun.

Mesaj completat

Astazi vor fi disponibile cererile de inscriere, impreuna cu regulamentul cursei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cursa de scutere va fi sustinuta cu ajutorul sponsorilor: Bosch Romania, Scuter Centre, Motowell. Premile vor fi decernate impreuna cu cupele si diplomele de participare sambata si respectiv duminica in standul revistei Scooter Fun.

Mesaj completat

Astazi vor fi disponibile cererile de inscriere, impreuna cu regulamentul cursei.

 

Cursa unde se va tine ? La SMAEB stiu vorbesc de traseu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic in fata pavilionului central. Ar mai exista o varianta dar o vom anunta in cursul zilei de joi.

Mesaj completat

Pana in prezent s-au inscris 26 de participanti si sunt inregistrati peste 30. Datorita vremii de astazi nu s-a putut face marcajul la traseu, dar cu siguranta va fi finalizat maine. Inca va mai puteti inscrie in concurs.

 

Nu uitati nici de premiile oferite de catre BOSCH Romania (acumulatori moto), SCUTER CENTRE (piese si accesorii), MYMOTO (piese si accesorii) si MOTOWELL (accesorii si echipamente).

 

Succes!

 

Inscrierile sunt asteptate pe adresa de e-mail: concurs@scooterfun.ro sau direct la standul SCOOTER FUN din cadrul SMAEB 2010 - vineri toata ziua si sambata pana la ora 11.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am punctat circuitul. Este relativ scurt - aprox 33 sec/ tura si este cu grad de dificultate mediu.

Mesaj completat

vor fi 10 ture per sesiune.

Pentru linute exista linia dreapta de 100 m + 25 m (siguranta).

Pentru indemanare se va folosi 80% din proba practica a examenul pentru permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fotografii de la SMAEB SCOOTER FUN CUP 2010.

 

Cateva dintre fotografiile de la cursa si premiere. Restul il puteti gasi pe www.scooterfun.ro

Mesaj completat

Fotografii de la SMAEB SCOOTER FUN CUP 2010.

 

Cateva dintre fotografiile de la cursa si premiere. Restul il puteti gasi pe www.scooterfun.ro

post-40023-1272271772_thumb.jpg

post-40023-1272271789_thumb.jpg

post-40023-1272271803_thumb.jpg

post-40023-1272271813_thumb.jpg

post-40023-1272271825_thumb.jpg

post-40023-1272271833_thumb.jpg

post-40023-1272271848_thumb.jpg

post-40023-1272271862_thumb.jpg

post-40023-1272271876_thumb.jpg

post-40023-1272271886_thumb.jpg

post-40023-1272298410_thumb.jpg

post-40023-1272298422_thumb.jpg

post-40023-1272298449_thumb.jpg

post-40023-1272298462_thumb.jpg

post-40023-1272298478_thumb.jpg

post-40023-1272298499_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in toate cele 4 zile si vreau sa va spun ca a fost un super succes. Iar daca la 4tuning days am crezut ca am vazut fete frumoase, aici s-a redefinit ideea de fete frumoase :peace:

 

Am auzit un zvon:ca pe al inceputul lunii iunie sau iulie va fi ceva similar in piata constitutiei. Este posibil?

Editat de meursu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...