Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Ma bucur ca ati ajuns cu totii ok, dupa cum se pare. Acu vreo 3-4 ore am ajuns si eu si de dragul unui prieten care cica a vrut "sa-mi faca o surpriza", am mai fiert vreo 2 ore in "cazanu' de piele" la o terasa in oras. Acu am reusit sa fac macar un dus....si ma pun la somn. Scuze de raspunsul laconic, dar m-a facut muci caldura de azi. Mai multe + poze, maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

......

 

salutare, am scos motoreta din service pana la urma si se pare ca si baietii de la reprezentanta au demontat/montat alternatoru' degeaba, dar cel putin au rezolvat problema. Cand am luat-o, am insistat sa-mi arate ca incarca. Mi-a incarcat vreo 10 secunde (~14V) dupa care mi-a aratat tesniunea bateriei (12.5V).

 

Firele incepusera sa se incinga si pana la urma a luat mecanicu de-acolo fiecare fir la puricat. Cauza se pare ca era mufa de la releu improvizata de mesteru' la care a fost proprietarul precedent.

 

 

nu stiu daca intereseaza pe cineva experienta mea, dar am zis s-o bag toata. Ce n-am inteles din toata povestea e daca stie vreunu sa foloseasca voltmetru pt. ce iese din alternator cat sa-si dea seama daca-i bun sau nu alternatoru... (astia la care am apelat eu nu prea se descurcau, le dadea valori in jur de 0, dar nu stiu daca era setat pt. curent alternativ)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Electric curent is tricky :ok:

Bai astia care ati stat prin iarba, verificati-va sa nu fiti gazda vreunei capuse. Eu azi noapte am dansat cu una si ale dracu, stiti ce rele sunt? Acu cat ii gluma ii gluma, verificati si hainele sa nu va treziti cu ele prin casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu exact ce a facut, dar ajunsese prin turda la un moment dat. A zis ca va ramane in Cluj peste noapte ca nu mai are cum sa ajunga. A ales cel mai lung drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am ajuns si eu "acasa". De fapt nu acasa ci direct la munca azi noapte pe la ora 1. A fost destul de tare ca dupa vreo 8 ore cu moto + alte 6 cu avioane, transferuri si asteptari prin aeropoarte, cand am ajuns la hotel nici nu il mai vedeam bine pe ala de ma intreba daca vreau camera de fumatori sau de nefumatori. I-am zis ca vreau un pat, oriunde s-ar afla el :ok:

 

Revenind la intalnire si mie mi-a placut f tare. Drumurile au fost excelente iar locatia la fel. Pe langa faptul ca n-am vazut vipere n-am vazut nici ursi deci eu unul sunt multumit :)

 

Sper ca la intoarcere, nemaifiind incepatorul in fata, v-ati miscat mai repede :blbl: . Eu pana la urma m-am intors pe Rasnov-Paraul Rece.

 

O voi ruga pe Andreea mai tarziu sa ataseze link si cu pozele facute de noi.

 

Sa aveti o saptamana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am ajuns si eu "acasa". De fapt nu acasa ci direct la munca azi noapte pe la ora 1. A fost destul de tare ca dupa vreo 8 ore cu moto + alte 6 cu avioane, transferuri si asteptari prin aeropoarte, cand am ajuns la hotel nici nu il mai vedeam bine pe ala de ma intreba daca vreau camera de fumatori sau de nefumatori. I-am zis ca vreau un pat, oriunde s-ar afla el :ok:

 

Revenind la intalnire si mie mi-a placut f tare. Drumurile au fost excelente iar locatia la fel. Pe langa faptul ca n-am vazut vipere n-am vazut nici ursi deci eu unul sunt multumit :)

 

Sper ca la intoarcere, nemaifiind incepatorul in fata, v-ati miscat mai repede :blbl: . Eu pana la urma m-am intors pe Rasnov-Paraul Rece.

 

O voi ruga pe Andreea mai tarziu sa ataseze link si cu pozele facute de noi.

 

Sa aveti o saptamana usoara.

 

ai sa razi ...dar am facut o gramada pe drum ..am plecat pe la 9 jumate de la cabana si am ajuns in bucuresti pe la 7 jumate. cu opririle de rigoare la hunedoara la castel, in sibiu la terasa sa mancam + de vreo 3 ori prin benzinarii si inca de vreo 2 ori pe te miri unde .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha... pai inseamna ca ati mers asa cum ar trebui sa se mearga pe moto. Cu opriri multe in locuri faine si fara graba de ajuns nicaieri.

 

La mine a fost ceva mai extrem ca ma tot uitam la ceas si eram putin stresat sa nu ratez zborul. Asa ca a mai ales pasagera a cam indurat putin perioade mai lungi fara oprire.

 

Ati vizitat pana la urma castelul din Hunedoara? V-a placut? La zimbri ati fost? Ca erau si ei colea in drum... Eu fusesem anul trecut si nu m-am mai oprit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am tot oprit...dar am crezut ca tampim de cald. Si cautam cu disperare o terasa unde sa gasim si mancare si sa putem sta vreo 2-3 ore sa mai treaca canicula. Am oprit in Otelu Rosu, in Caransebes si (cu disperare) am cautat macar o pizzerie in Lugoj. Si, plm, toate erau inchise...partea proasta era ca noi am mai fi stat la munte, dar ni s-a gatat cashu' si a trebuit sa coboram...

@Didi:vreau bluza inapoi, PLS!

O sa pun si eu cateva poze in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, am ajuns si eu "acasa". De fapt nu acasa ci direct la munca azi noapte pe la ora 1. A fost destul de tare ca dupa vreo 8 ore cu moto + alte 6 cu avioane, transferuri si asteptari prin aeropoarte, cand am ajuns la hotel nici nu il mai vedeam bine pe ala de ma intreba daca vreau camera de fumatori sau de nefumatori. I-am zis ca vreau un pat, oriunde s-ar afla el :ok:

 

Revenind la intalnire si mie mi-a placut f tare. Drumurile au fost excelente iar locatia la fel. Pe langa faptul ca n-am vazut vipere n-am vazut nici ursi deci eu unul sunt multumit :)

 

Sper ca la intoarcere, nemaifiind incepatorul in fata, v-ati miscat mai repede :blbl: . Eu pana la urma m-am intors pe Rasnov-Paraul Rece.

 

O voi ruga pe Andreea mai tarziu sa ataseze link si cu pozele facute de noi.

 

Sa aveti o saptamana usoara.

 

Salutare tuturor!

 

Multumesc pentru excursie si pentru poze.

 

Aici sunt ale noastre: http://dl.transfer.ro/MD-transfer_ro-13jun-2a6f22ecf.rar Am scos pozele miscate si cele cu copaci care de fapt trebuiau sa fie SV-urile din spate.

 

La cat mai multe excursii minunate!

 

Semnat pasagerul cu fundul vanat dar amintiri placute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu uit, cautam colegi de drum pentru concediu. Inca nu ne-am hotarat unde mergem, dar, ca si idee, as prefera sa ma incadrez intr-un buget pana pe la 800 de euro, si ca perioada e in principiu 2 saptamani incepand din 9 august. Cineva interesat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am tot oprit...dar am crezut ca tampim de cald. Si cautam cu disperare o terasa unde sa gasim si mancare si sa putem sta vreo 2-3 ore sa mai treaca canicula. Am oprit in Otelu Rosu, in Caransebes si (cu disperare) am cautat macar o pizzerie in Lugoj. Si, plm, toate erau inchise...partea proasta era ca noi am mai fi stat la munte, dar ni s-a gatat cashu' si a trebuit sa coboram...

@Didi:vreau bluza inapoi, PLS!

O sa pun si eu cateva poze in curand.

 

pai eu ti-o dau doar sa imi dai o adresa unde sa o trimit. am intrebat pe toata lumea a cui este , nu arecunoscut-o nimeni , am crezut ca este a lui anjin...asa ca m luat-o cu mine. scuze...nici prin cap nu mi-a trecut sa va intreb si pe voi. ma bad!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super poze! :ok: Chiar da. Mai ales wide-ul lui Anjin sau Andreei, de efect :blbl: Mi-e pofta iar de-o plimbare. Dar sa-mi treaca durerile de posterior....

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu ti-o dau doar sa imi dai o adresa unde sa o trimit. am intrebat pe toata lumea a cui este , nu arecunoscut-o nimeni , am crezut ca este a lui anjin...asa ca m luat-o cu mine. scuze...nici prin cap nu mi-a trecut sa va intreb si pe voi. ma bad!

Vedem, ca la cat de cald e acuma, n-o sa-i simt lipsa prea curand. Se poate sa fie ok si daca mi-o aduci la urmatoarea intrunire pe anu' asta, daca mai facem una. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super poze! :ok: Chiar da. Mai ales wide-ul lui Anjin sau Andreei, de efect :blbl: Mi-e pofta iar de-o plimbare. Dar sa-mi treaca durerile de posterior....

 

Multumesc pentru apriecieri. De abia astept sa vad si eu pozele. Faza nostima este ca ieri, plecand direct la aeroport, n-am apucat sa vad pozele asa ca i-am lasat aparatul Andreei sa se ocupe de download-ul pozelor si de facut link. Well, link-ul il avem cu totii insa cu viteza super-mega de 15 KB/s inca sunt pe la vreo 68% din download. Asa ca Redpik, te cred pe cuvant ca e misto wide-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata tura, ma bucur ca am reusit sa ajung, sa va revad, pe cei pe care ii stiam deja si sa pot pune "o fata" in spatele unui user&avatar - pentru cei noi. Din pacate, din cauza uichendului prelungit (ca deh am plecat de vineri) azi am avut cam mult de tras si recuperat si nu am apucat de nici o culoare sa ma apcu de poze, sper sa am timp si banda libera de upload, in seara asta (ieri, dupa dus, m-am scurs). A, da si bine a zis radu, si yo am gasit atasata de bratu drept o capusa - dar yo cred ca am pescuit-o de la oprirea mea de pe Transfagarasan - era un subadult si a fost foarte usor de extras :ok: (am ceva experienta in chestii d'astea). Ies, ma apuc de poze. revin cu link-ul.

 

p.s. ptr asa locatie trebuiau MINIM 27 (daca nu toate SVurile din romania). Nota 10.

 

p.s. b - am vorbit cu omu' si maine ma duc cu suzeta la doctor, sa remediez scurgerea de ulei [cred ca am consumat mai mult ulei decat benzina cu tura asta :blbl: ]

 

p.s. 3 - din cauza intalnirii (e hai si a calduri), am si uitat ca in zona am ceva potentiali/posibili pacienti (a se citi rezervatia de zimbrii de la hateg). dar poate e mai bine asa ca oricum mi-am propus, deja de ceva vreme, sa imi las munca la birou cand ies cu iapa in natura. Iar faptul ca nu aveam semnal in zona si telefoanele au tacut malc - e un alt mare PLUS al locatiei.

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

i-mi pare rau ca eu nu am putut ajunge......bla,bla,bla

chiar ca locurile sunt super

 

dar am si eu o intrebare:

 

ce naiba s-a intamplat intre 18:30 PM si 10:30 AM ca nu a pus nimeni nici o poza :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

i-mi pare rau ca eu nu am putut ajunge......bla,bla,bla

chiar ca locurile sunt super

 

dar am si eu o intrebare:

 

ce naiba s-a intamplat intre 18:30 PM si 10:30 AM ca nu a pus nimeni nici o poza :ok:

 

pai la 18:30 ne pregateam de plecare spre baraj apoi au urmat pozele de la baraj, iar la foc , noaptea cred ca maverik a facut vreo 3 poze ca restul eram atenti la mancare. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...