Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Buna seara si bine v-am regasit, dragii mei... dar NU, nu-s in pana de idei :lol: Salutari speciale si pentru cei care parasesc randurile posesorilor de SV.

 

Ma bate un gand, ca tot e criza, sezon inca mai e si sper sa mai fie (cel putin ca anu trecut cand am garat in 11 decembrie). Iacata cam despre ce ar fi vorba, acum ca tot se intuneca mai devreme si chiar daca am HID as mai vrea sa imi montez niste proiectoare sau faruri suplimentare. Merg destul de mult pe inserat sau chiar noaptea si AM NEVOIE DE LUMINA, ca drumurile de la noi sunt cum sunt. Fiind criza motorul celalalt e in stand by pe termen nelimitat :drink: (imi doresc un 1000CC V-Strom). Revenind la proiectoare - aveti idee cam cat poate duce in plus statorul de SV650 si/sau instalatia electrica in general de pe acest motor. Vreau sa caut niste proiectoare/faruri pe care sa le montez, dar nici nu as vrea sa supraincarc electrica, ca stiu cum e sa ai si releul/regulatorul bulit si statorul si nu mai vreau. Aveti careva acest tip de modificari pe motoarele voastre? Cum se comporta si cam care ar fi wattii in care ar trebui sa ma incadrez fara sa suprasolicit motorul. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mav: Daca regulatorul este shunt atunci poate suporta max 35 A. Problema e ca ii poate suporta pe astia cu o racire buna. Pe masura ce se incalzeste curentul suportat scade. Erau undeva si grafice care aveau valori exacte.

 

Exista acele regulatoare FET care ajung pana la 50A. Stiind astea, si eventual ce proiectoare vrei sa pui (ce putere) faci calcule si vezi cam ce curent ai i n instalatie. Ceilalti consumatori sunt cunoscuti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt oarecum nou pe forum, am un sv650N k8 si am sesizat o problema la el care mi-ar putea cauza neplaceri: cateodata cand o accelerez din turatie mica, imi moare motoru subit. Exact in momentul in care trag de acceleratie. Cel mai des mi s-a intamplat la plecarea de pe loc dar mi s-a intamplat de vreo cateva ori la 30-40 km/h, cu ea intr-a doua sau a treia. Problemele apar in mers, pentru ca mi se blocheaza roata spate pana reactionez eu sa trag de ambreaj. Ceva recomandari/sfaturi/diagnostice? multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa zici ca deschizi gazu brusc si mult ca si cum ai vrea sa o turezi in 5-6000 rpm? si ea se ineaca si se opreste? Singura chestie care imi vine in minte ar fi ca injectoarele alea nu baga benzina, amestecul se strica si cam aia e. Fiind pe injectie e destul de greu sa iti dai cu parerea, mai bine incerci sa faci o diagnoza desi nu m ar mira sa nu zica nici aia ceva. Alte idei eu unu nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Bafta la vanzare Vic! Se cam raresc randurile SV-istilor.

 

 

pai stai domne' ca nu o casez, vreau sa o vand

 

unii pleaca,altii vine :moto:

Mesaj completat

pai pe mine nu ma luati? sau eu nu mai reprezint nimic in "familia asta"? :drink:

 

 

pai parca tu bei cico joia :P

Mesaj completat

Pai bine mai Vic sa faci tu una ca asta ? :lol:

 

Poate isi revine Radu si mai facem o intrevedere la un cico :lol:

 

1. da ce bai nene tu nu ai facut-o?

 

 

2. oricum, oricand e bine dom'le

Mesaj completat

Pai bine mai Vic sa faci tu una ca asta ?

 

Poate isi revine Radu si mai facem o intrevedere la un cico

 

 

1. da ce dom'le tu nu ai facut-o

 

2. oricand, da duminica sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. da ce dom'le tu nu ai facut-o

 

2. oricand, da duminica sa fie

 

Pai atunci duminica sa fie.Cica o sa fie 26 de grade.

 

Te sun duminica si vedem pe la ce ora.

 

Radule dai un semn daca vrei.

 

dihania , hai ca te luam si pe tine , dar sa fie ultima oara cand plangi :lol:

 

De Mihai mai stiti ceva ?Sau are iar pana ? :drink:

 

Eu zic duminica pe la 18:00.E ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. da ce dom'le tu nu ai facut-o

 

2. oricand, da duminica sa fie

 

 

Pai atunci duminica sa fie.Cica o sa fie 26 de grade.

 

Te sun duminica si vedem pe la ce ora.

 

Radule dai un semn daca vrei.

 

dihania , hai ca te luam si pe tine , dar sa fie ultima oara cand plangi :lol:

 

De Mihai mai stiti ceva ?Sau are iar pana ? :drink:

 

Eu zic duminica pe la 18:00.E ok?

 

si eu zic ca e bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt oarecum nou pe forum, am un sv650N k8 si am sesizat o problema la el care mi-ar putea cauza neplaceri: cateodata cand o accelerez din turatie mica, imi moare motoru subit. Exact in momentul in care trag de acceleratie. Cel mai des mi s-a intamplat la plecarea de pe loc dar mi s-a intamplat de vreo cateva ori la 30-40 km/h, cu ea intr-a doua sau a treia. Problemele apar in mers, pentru ca mi se blocheaza roata spate pana reactionez eu sa trag de ambreaj. Ceva recomandari/sfaturi/diagnostice? multumesc.

 

asta chiar suna a problema.

cel mai bine ar fi sa dai o fuga la un service suzuki (elfworkshop de exemplu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu zic ca e bine

 

bai...vin si eu daca ajung acasa pana la ora 18-19.

@vic sa stii ca nu mai beau suc joia de vreo 3 saptamani...nu am reusit sa mai ajung. redpik este ocupat cu munca , dupa cum stim, si nu prea mai are timp de moto. asta mi-a zis saptamana trecuta cand am vorbit cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ne vedem duminica va povestesc de noua mea "pasarica", sau mai bine zis un stol intreg

 

asta o spui asa sa ne faci curiosi , sa ne roada pana duminica, sa nu putem dormi linistiti.... bineeee.... :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello. Traiesc!! Sunt ok.Motoreta imi cam merge desi evit sa mai ies cu ea din cauza cauciucului dreapta fata. :hurt: E cam foarte uzat,ce-i drept. Iar timpul lipseste cu desavarsire. Una peste alta, ma gandeam si eu s-o fac frumoasa rau si s-o vand pentru una mai noua ori pentru nimic momentan.

La intalnire nu ajung. Nu am cum. Marti plec spre Tulcea cu ea pentru iernat. Asa ca, last call. Duminica ne vedem? Eu promit sa vin, chiar daca ploua. :lol:

 

@vic: chiar m-ai facut si pe mine curios. Pleci din tara? Foarte rau totusi ca ne lasam incet incet de sport.

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati mah cu prostiile! Cum adica ne lasam de sport? Omu are pasarelele lui asa ca mai bine il lasam sa ne uimeasca. Plus ca a zis ca o vinde nu ca se lasa de sport :hurt:

 

 

Observ ca este un gand impartasit de multi, cel putin pentru o perioada de timp, nu de tot. :lol: Eu dupa ce am facut testdrive cu harley davidson Iron am inceput sa ma gandesc daca sv-ul mai e ok.

 

Radu, cum te mai simti? Daca vii la sfarsitul lunii prin bucuresti sa ma anunti si pe mine, te rog.

Asa, alegeti si voi unde am putea merge duminica, ursu sau bikers otopeni. sau orice altceva. :D

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te anunt kid, cum sa nu. Eu merg oriunde numa sa am cu ce ajunge :D ca inca nu pot conduce. Dar vedem noi atunci ce si cum. In rest sunt ok, mana e inca in ghips, operatiile se vindeca frumos... cica ar fi pe drumul cel bun :hurt:

 

So, abia astept sa va vad :lol:. Eu cred ca pe Vic, Paul l-a convins sa dea SV-u :P, l-a vrajit cu Domi-ul ala!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

So ne vedem azi in Bikers din Otopeni? Daca da pe la ce ora? Eu probabil ca nu o sa fiu la internet in timpul zilei dar daca imi dati de stire cand, dau si eu o fuga. Dihania, ai numarul meu cred...

 

Poate ceva mai devreme de 6 pentru ca e destul de racoare :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ceva mai devreme de 6 pentru ca e destul de racoare :hurt:

pai pe la ce ora vreti sa mergem? eu spun ca e ok daca ne vedem la 6. stam si noi 2 ore si o luam din loc. deci...e ok la 6 la bikers?

@ Anjin...vb la telefon!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...