Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suuper! Si fetze noi. Bun bun! Hai nu ma mai tineti in suspans, ce planuri are Vic???? Ca nu cred ca rezist pana la sfarsitul lunii fara sa aflu!

Sper sa particip si eu nu duminica viitoare, ci urmatoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca ne tine in suspans!

 

hai a ca va zic eu ca vad ca el are o treaba.... vrea sa-si ia bmw r1100 cred ca o chema....sau ceva de genu..oricum un BMW de 1100 cc. :moron:

intalnirea a iesit neasteptat de bine, cel putin din partea mea , dar nu stiu ce a patit verssatu de nu a reusit sa ajunga.

@verssatu...esti bine bre? cum a fost la rasnov?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai a ca va zic eu ca vad ca el are o treaba.... vrea sa-si ia bmw r1100 cred ca o chema....sau ceva de genu..oricum un BMW de 1100 cc. :moron:

intalnirea a iesit neasteptat de bine, cel putin din partea mea , dar nu stiu ce a patit verssatu de nu a reusit sa ajunga.

@verssatu...esti bine bre? cum a fost la rasnov?

 

la Rasnov a fost fain, amu sortez cele 9,5GB de poze facute, o sa imi ia 2 saptamani :D . Pe Versatu nu stiu daca l-am surprins, da motoru cred ca l-am capturat in cateva ipostaze. Plus am mai vazut si vorbit cu alti posesori de SV, din pacate nu din Bv... oricum concluzia e unanima... SV rulz...

Mesaj completat

p.s o parte din poze, cate am gatat de uploadat pana acum le gasiti aici

Mesaj completat

POZE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi am verificat filtru de aer si am constatat ca ''buretele'' care absoarbe vaporii de ulei este destul de imbacsit.

De unde pot cumpara altul sau daca merge sa il spal cu benzina pe cel existent?

 

Ms!

Mesaj completat

,

post-42934-1284581052_thumb.png

Editat de tinlenvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Azi am verificat filtru de aer si am constatat ca ''buretele'' care absoarbe vaporii de ulei este destul de imbacsit.

De unde pot cumpara altul sau daca merge sa il spal cu benzina pe cel existent?

Il poti curata cu motorina fara probleme :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee pe unde pot gasi pe la noi genul asta de "surubele" pt carene ? Sunt acelea de plastic pe care apesi pt blocare si apoi apesi mai mult pt deblocare.

Ca am ratacit unul dintre ele... Sau daca aveti unul la indemana, il platesc in bere :laugh:

Am rezolvat cu clipsurile, am gasit la un baiat pe bikeshop (3.5 ron/buc). Saptamana viitoare mai iau un set de la el sa le am de rezerva.

Daca ii mai trebuie cuiva eventual ziceti ca sa ii cer mai multe :cheers:

Mesaj completat

 

Maine va scoateti mobrele la o plimbarica si un cico ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu una bucata problema de electrica. Nu, nu e releul de incarcare. E mult mai simplu de atat, dar eu la electrica sunt praf-tandari.

Asadar, in urma cu vreo 3-4 saptamani, mi-a pocnit releul de semnalizare. Problema sta in felul urmator: domnul neamt de la care am cumparat-o, a schimbat semnalele de pe spate, cu unele cu leduri, pastrandu-le pe fata pe cele din fabrica. A mesterit cate ceva si la releu, in sensul ca, din cutia releului din fabrica, pleaca doua fire care intra intr-un releu rosu, luat de pe Louis, special pentru semnalizare pe led (asta e releul care a facut poc si care a fost inlocuit cu ce am gasit prin garaj, adica un releu de dacie). Cu releul "temporar", semnalizarea functioneaza, dar intr-un ritm foarte alert. Am cam inteles de ce, s-a chinuit tata sa imi explice vreo 5 minute, dar cum nu mi-a placut fizica....

Bun, am cumparat de pe Louis un releu asemanator cu primul (acelasi cod), l-am montat si... stupoare: acum semnalele raman aprinse, nu palpaie.

Any ideas? (si nu ma refer la "pune-l inapoi pe cel de dacie, ca asta am facut deja)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

caut un raspuns:

 

Ce fel de arbore cotit are SV-ul, la cate grade?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg intrebarea mr.watt. Pistoanele urca si coboara simultan din cate stiu eu sau ma rog cu o foarte mica intarzaiere. Iar arborele cotit nici nu prea e arbore, uite asa arata: http://cgi.ebay.co.uk/Suzuki-SV650S-SV650-...em#ht_532wt_911

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor SV-istilor si nu numai.

In cele din urma am corectat pozitia in sa prin schimbarea jugului si a ghidonului(multumirile mele Diana ... stie ea de ce :cheers: ).

Asa mai merge.Ca tare m-au chinuit semighidoanele originale.

Dar cred ca e bine sa va zic ... anul asta am schimbat vechiul meu gsx 1100 f cu o Suza SV 650 SA k8.

Alta Marie cu alta palarie.Dar pozitia de condus m-a ucis ceva vreme.

Cu o investitie si cu ceva munca am schimbat jugul si m-am mai indreptat de spate.Acum pot sa conduc pe distante mai lungi fara sa imi innebuneasca mainile din incheieturi.

Am fost si eu la Rasnov si am stat de vorba cu citiva propietari de SV(salutari Andrei din Ploiesti).

Unanim e un motor solid si destul de bine facut.Cit de consum pe mine m-a uimit.Probabil si injectia isi spune cuvintul dar si greutatea proprie.Probabil si stilul meu mai domol.

 

Promit citeva poze cu vechiul si cu noul look.

 

O seara buna tuturor!

 

 

PS. Pe cind un tur al Dunarii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cele din urma am corectat pozitia in sa prin schimbarea jugului si a ghidonului(multumirile mele Diana ... stie ea de ce :cheers: ).

 

PS. Pe cind un tur al Dunarii?

 

 

Si berea mea ''nea'' Kosmine(pt pont) .....o da Diana !?

Editat de tinlenvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...