Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

propun sa ne vedem in week-end (cei din bucuresti), eu unul prefer sa stiu exact cand plec si daca iau si masina.

Eu zic sa ne vedem duminica daca este si sa vorbim ;)

 

Ver 2 de tricoi :D

post-40715-0-86374600-1306445498_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa va mai scot putin din monotonia de messenger......... :burnout:

doar cateva poze:

vibrochen standard :

si unul....altfel ...uitati-va la finisaje,lustruiri, usurari, alte biele :rolleyes:

si pistoane marite si usutate , standard sunt diam.81mm, astea sunt 84mm ...max. pt. cilindrul de SV

Piesele sunt noi, sunt cu serie de producator .........si sunt in mana mea :bounce:

post-15613-0-58485700-1306521415_thumb.jpg

post-15613-0-04222400-1306521484_thumb.jpg

post-15613-0-45713000-1306521660_thumb.jpg

post-15613-0-01903200-1306521719_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu? :P

cred ca ai postat in timp ce imi dadeam seama ca nu a luat pozele..........si e greu, sa va scoata cineva din monotonia voastra.....daca urmariti postarile sunteti cam aceiasi....si sunt multe SV in tara !

piesele vor fi intr-un proiect- ambitie de-a mea :moto:

Pentru amicul forumist din Gherla, krististan, parca......putem povesti oricand in Cluj, sunt in Marasti unde ai vazut motorul . Ne gasim noi. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: care monotonie? si daca suntem aceeasi? vorba dihaniei, mi se pare mai ok sa ma vad cu 10 oameni si sa ma simt ok, decat cu 100 din care sa nu inteleg mare lucru.

 

Spor la proiect. E bine ca ai o pasiune si ai si cum sa o dezvolti. Daca tot ai spus ca e mai mare ceva pe acolo, poate spui si de ce e important ca e mai mare, pentru unii mai putin informati, asa ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vibrochen standard :

si unul....altfel ...uitati-va la finisaje,lustruiri, usurari, alte biele :rolleyes:

si pistoane marite si usutate , standard sunt diam.81mm, astea sunt 84mm ...max. pt. cilindrul de SV

Piesele sunt noi, sunt cu serie de producator .........si sunt in mana mea :bounce:

Naissss :D

Ma batea si pe mine gandul la un moment dat la ceva asemanator, dar am lasat-o moarta din motive de fiabilitate... Oricum, tine-ne la curent cu proiectul .

 

In alta ordine de idei, dupa ultimele setari ale power commanderului, modificare de harta, modificari (soft) ale "pompei de acceleratie", reglare TPS ca la carte etc, mobra e mult mai smooth la viteze si ture mici si nu mai este vaca smucita pe care o uram printre masini, dar cu care ma obisnuisem :)

Duminica o scot la o tura , sa vad la drum intins sa vad cum se comporta. Si ma astept si la o scadere destul de simtitoare a consumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naissss :D

Ma batea si pe mine gandul la un moment dat la ceva asemanator, dar am lasat-o moarta din motive de fiabilitate... Oricum, tine-ne la curent cu proiectul

Mersi, am pus poze doar la ce se poate observa. Axele cu came sunt si alea "un pic altfel", jicloarele de asemenea, toba e leovince cap-coada, filtrul de aer....trebuie unul sport.

Proiectul e "Cagiva Raptor"...... :rolleyes:

Si ca raspuns "la ce foloseste ? " asa s-a ajuns la 700cmc....iar saltul de putere nu e proportional. ( caci, pentru a circula legal, dpdv al vitezei, ajungea un moto de 125 cmc )

....fiabilitatea ?!....vom vedea, oricum nu va fi un motor de folosinta zilnica, e celalalt :burnout: SV-ul. Doar vibrochenul sa tina, in rest mai am aproape inca un motor ( dar cu cilindrii la 81 mm )

...capone ....jucarica ta, la real , cat consuma ?........oricum cine spara consum mic, doar ca e pe 2 roti........poate sa caute bicicleta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti acum am venit deafara unde am terminat de pus piesele la motor mai ramane oglinda st sa o cumpar si este intreaga sa zic asa.Stiti careva daca imi va face itp peundeva cu carena frontala albastra ? Ca de pe 23 luna asta este expirat .Daca stiti si o statie itp in zona asta pe la morarilor ,titan din cate am vazut este 100 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, am pus poze doar la ce se poate observa. Axele cu came sunt si alea "un pic altfel", jicloarele de asemenea, toba e leovince cap-coada, filtrul de aer....trebuie unul sport.

Proiectul e "Cagiva Raptor"...... :rolleyes:

Si ca raspuns "la ce foloseste ? " asa s-a ajuns la 700cmc....iar saltul de putere nu e proportional. ( caci, pentru a circula legal, dpdv al vitezei, ajungea un moto de 125 cmc )

....fiabilitatea ?!....vom vedea, oricum nu va fi un motor de folosinta zilnica, e celalalt :burnout: SV-ul. Doar vibrochenul sa tina, in rest mai am aproape inca un motor ( dar cu cilindrii la 81 mm )

...capone ....jucarica ta, la real , cat consuma ?........oricum cine spara consum mic, doar ca e pe 2 roti........poate sa caute bicicleta !

Ii foarte tare ce faci tu. As zice ca as face si eu asa ceva dar nu am timp dar poate as minti...cred ca chiar nu ma tine... Respectele mele si sa ne arati si noua ce rezulta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valbi, tu ti-ai pus si vre-un aTRE pe mobra ? Ca sunt curios daca se simte vreo diferenta in treptele 1-3 cu el.

 

...capone ....jucarica ta, la real , cat consuma ?........oricum cine spara consum mic, doar ca e pe 2 roti........poate sa caute bicicleta !

Cu ultimele reglaje am scos un consum nesperat de bun - cam 7.5% in conditii de mers doar in oras, stil "mixt" de pilotat. La drum intins ma astept la un 6% acum, daca o sa merg in medie pana in 140kpmh :D .

 

Stiti careva daca imi va face itp peundeva cu carena frontala albastra ?

La itp nu prea ar avea de ce sa faca gura la culoarea carenei. La rar fac deobicei figuri, dar la itp daca e totul ok tehnic n-ai treaba.

 

care stiti de unde pot cumpara si eu o cheie pt suzi k am mereu problema cu cheia de rezerva

Cam la orice atelier de copiat chei vei gasi si modelul pe care il are SV-ul. Pe mine m-a costat o copie pe care mi-am facut-o de rezerva, daca tin bine minte, 30 de lei (cheie+copiere). Numai sa le zici sa pileasca bine marginile, pt ca poate face figuri cheia si la cea mai mica "denivelare" aiurea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul as veni.

 

Valbi, tu ti-ai pus si vre-un aTRE pe mobra ? Ca sunt curios daca se simte vreo diferenta in treptele 1-3 cu el.

 

 

am TRE.

se simte ceva.. eventual o sa iti dau mobra sa faci o tura cu el conectat/deconectat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai luat TRE-ul ?

 

Si eu as iesi la o tura mica si un brifcor. Spuneti unde/cand/cum si vin :)

Sau ne gasim la ARC la 6.30, ne invartim nitel prin oras si ne retragem apoi la o berica fara alcool ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pentru ca sunt si SV-ist sa va spun ce am facut cu contestatia pe viteza luata cu SV-ul

Ieri am depus la Judecatorie contestatia si sunt programat la prima infatisare tocmai pe 14 septembrie .

 

27-29 Mai Intrunirea Motoveteranilor de la Moeciu (infiintare , statut , bairam)

post-48189-0-52144300-1306865709_thumb.jpg

post-48189-0-61038300-1306865724_thumb.jpg

post-48189-0-10979500-1306865809_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a fost? Ati discutat si despre care cum poate merge de vineri si daca se mai vrea asta?

A fost foarte frumos, dar nu ne-am intalnit :crack:

Poate wk-ul asta planificam ceva mai de dimineata

 

Si pentru ca sunt si SV-ist sa va spun ce am facut cu contestatia pe viteza luata cu SV-ul

Ieri am depus la Judecatorie contestatia si sunt programat la prima infatisare tocmai pe 14 septembrie .

Cu cat te-au luat ?

Eu singura amenda de viteza cu mobra am luat-o acum vreo 2 ani - 72 la ora pe kiseleff. Mi-a fost si rusine sa ma duc cu ea acasa. I-am zis organului sa puna macar un 180 pe PV ca rade muierea de mine, dar nu a vrut... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRE-ul il am de la cel care mi-a facut indicatorul de treapta.

eu nu am vrut sa fie asa de mare indicatorul ca nu prea aveam cum sa il pun pe a mea:

 

http://cgi.ebay.com/HEALTECH-GIPRO-GEAR-INDICATOR-TRE-SUZUKI-SV1000-/250473600613?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3a5163d665

 

 

oricum imi pare rau ca nu l-am luat pe asta de mai sus.

ai vazut si tu al meu e la misto, ziua nu se vede nimic fiind facut atat de mic.

 

 

recomnadare de criza :

 

http://www.sv-portal.com/forums/showthread.php?t=27012&highlight=TRE

 

post-38514-0-17655400-1306870468_thumb.jpg post-38514-0-24933200-1306870487_thumb.jpg

 

A fost foarte frumos, dar nu ne-am intalnit :crack:

Poate wk-ul asta planificam ceva mai de dimineata

 

 

eu am trecut cu masina undeva pe la 6.20 si nu am vazut miscare.

am vazut ca ploua zilele astea si nu m-am complicat sa scot motoreta pentru o tura.

 

 

haide sa vedem cum ne oraganizam pentru weekendul asta, e musai sa bugetez excursia ...

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...